Tesla

Inwestowanie na Wall Street w spółki Made in USA. Akcje, ETF-y i indeksy. Pomysły, sugestie i rekomendacje. Kanada i Australia też dają radę.
SolMaliva
Posty: 24
Rejestracja: 28 mar 2018, 21:58

Re: Tesla

Post autor: SolMaliva » 08 sie 2018, 21:55

TMan pisze:No mnie właśnie zastanawia kim może być ten mityczny inwestor? Załóżmy przez chwilę, że to Chinczycy. Co zyskują poprzez przejęcie amerykańskiej firmy w momencie rozpoczęcia wojny handlowej przez USA? Dostęp do rynku? Technologię?
Pewne jest tylko to, że inwestor jest mityczny. Dziennikarze przepytali całe Wall Street i Dolinę Krzemową i wszyscy zarzekają się, że nic nie wiedzą. Softbank rozmawiał z Muskiem o wykupie, ale podobno nie doszli do porozumienia ws. struktury własnościowej. Jest to jak na razie jedyny dowód spoza Tesli, że cała akcja nie jest ściemą. Zatem Chiny (które potrafią dochować tajemnicy) są prawdopodobne. Co zyskują? Zakładając najbardziej byczy scenariusz i daleki horyzont interesująca z politycznego punktu widzenia jest część energetyczna. Tesla staje się największym producentem i dostawcą energii. Perspektywa leżącego na chińskim biurku "atomowego" przycisku, który wyłączyłby prąd w całych Stanach jest kusząca. Panowanie nad autonomicznym transportem, w szczególności nad ciężarówkami też jest przyjemna.

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Tesla

Post autor: Greg » 08 sie 2018, 21:55

Wóz albo przewóz... Good luck Elon ... Lepiej, żeby Elon miał "secured funds"...

Obrazek

Awatar użytkownika
Plastic Tofu
Stały bywalec
Posty: 459
Rejestracja: 08 maja 2018, 00:36

Re: Tesla

Post autor: Plastic Tofu » 08 sie 2018, 22:09

eleste pisze:Uff przebiłem się przez ten gąszcz info nt tego co się dzieje - SA zasypało mi skrzynkę (bo dwa dni w trasie).
Wygląda to obecnie jak gra 0 (shorty) - 1 (Elon). Póki co z przewagą dla Enrona bo, aż ciężko uwierzyć, że robiłby takiego ordynarnego wała. Czyli generalnie ktoś musi za nim stać - mityczni Saudowie, Chińczycy i tak dalej.
Tylko takie przejęcie robi się przecież w odwrotnym kierunku :) akcje w dół i wtedy? po co przepłacać?
100% racji powinien zbić cenę, aby dostac to jak najtaniej.

Średnio (część na pewno trzyma dłużej) shorty są kryte w 3-5 dni, ja teraz nie trzymam ich dłużej jak 2 sesje, przy tym układzie to jest eldorado. $40 straty vs $180 zysku przy cenie dzisiejszego shorta $380 i zakładając że gość mówi prawdę. Upside jest minimalnie powyżej 10% a down ... Wyceniam, że przy byciu tech bez skalowania na dzisiaj może 200$ jest warta akcja.

I jeszcze jedno przy skupie akcji za $420 opcje Elona są warte zero, przy mozliwym maksie 100 miliardów dolarów. Ale krok po kroku, na razie Q3, Q4 i convertible bonds.

eleste
Stały bywalec
Posty: 445
Rejestracja: 15 gru 2017, 10:50

Re: Tesla

Post autor: eleste » 08 sie 2018, 22:58

Dokładnie Plastic Tofu.
Ja jeszcze dopisze jedną rzecz która mnie zastanawia- ściągnięcie firmy z giełdy i co się dzieje z zabezpieczeniem w postaci akcji? (Obligow kredytów ect)

Softbank już w zeszłym roku:
its overvalued
https://www.zerohedge.com/news/2018-08- ... lks-failed
Czyli jeden mniej

Awatar użytkownika
Plastic Tofu
Stały bywalec
Posty: 459
Rejestracja: 08 maja 2018, 00:36

Re: Tesla

Post autor: Plastic Tofu » 08 sie 2018, 23:34

I w tamtym roku Musk miał lepsze notowania.
Zresztą to co przytoczyłeś z 0hedge pokazuje co z bondami i tu nie ma entuzjazmu.

On ma wiele akcji zastawionych ale przy $420 może dać cash jako zastaw, spłacic to, lub część firmy dać jako zabezpieczenie, gdyż wtedy są inne zasady finansowania - prywatna firma.

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Tesla

Post autor: Greg » 08 sie 2018, 23:42

Plastic Tofu pisze:
eleste pisze:Uff przebiłem się przez ten gąszcz info nt tego co się dzieje - SA zasypało mi skrzynkę (bo dwa dni w trasie).
Wygląda to obecnie jak gra 0 (shorty) - 1 (Elon). Póki co z przewagą dla Enrona bo, aż ciężko uwierzyć, że robiłby takiego ordynarnego wała. Czyli generalnie ktoś musi za nim stać - mityczni Saudowie, Chińczycy i tak dalej.
Tylko takie przejęcie robi się przecież w odwrotnym kierunku :) akcje w dół i wtedy? po co przepłacać?
100% racji powinien zbić cenę, aby dostac to jak najtaniej.

Średnio (część na pewno trzyma dłużej) shorty są kryte w 3-5 dni, ja teraz nie trzymam ich dłużej jak 2 sesje, przy tym układzie to jest eldorado. $40 straty vs $180 zysku przy cenie dzisiejszego shorta $380 i zakładając że gość mówi prawdę. Upside jest minimalnie powyżej 10% a down ... Wyceniam, że przy byciu tech bez skalowania na dzisiaj może 200$ jest warta akcja.

I jeszcze jedno przy skupie akcji za $420 opcje Elona są warte zero, przy mozliwym maksie 100 miliardów dolarów. Ale krok po kroku, na razie Q3, Q4 i convertible bonds.
To jeden wielki wał w/g mnie z kategorii wóz, albo przewóz... Elon jak powietrza potrzebuje ceny akcji ponad 360$ inaczej po firmie... Jego megalomania i wiara w to, że jest Bogiem i zawsze mu się wszystko upiecze podziała tak długo jak nie włączy się bear market w grę (skoro od 2008 się udawało to i następne 20 lat się uda - tak rozumuje Musk). Jeżeli się włączy to Elon po prostu zrobi wał i wyjdzie, że to przekrętas na miare Enronu... Jeszcze raz powtórzę... ENRON nie był wałem do momentu gdy nie uderzył bear market. Dlatego po Tesli zobaczymy czy bear market cichaczem uderzył i czy Elonowi się uda czy już nie.

Awatar użytkownika
eranet
Stały bywalec
Posty: 331
Rejestracja: 02 sty 2018, 12:47

Re: Tesla

Post autor: eranet » 09 sie 2018, 23:48

znalezione na TT
Here’s what I believed happened. Saudi came to Elon. Said we want to invest 5-10 b. New Stk secondary. Elon said no. He said would prefer to go private. They said we can do that at 420 . They said. That’s fine. Conversation ended Boom.

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Tesla

Post autor: Greg » 10 sie 2018, 00:00

Secured financing ...
Tesla Board is seeking more info on Musk's financing plan, will decide whether to launch formal review and hire bankers - Reuters

Thorwald
Stały bywalec
Posty: 412
Rejestracja: 04 mar 2018, 09:29

Re: Tesla

Post autor: Thorwald » 10 sie 2018, 15:41

Jeżeli zarząd nie wie nic o wycofaniu z giełdy Tesli i o potencjalnych inwestorach to SEC już powinien wytoczyć sprawę Muskowi.
Muszę przyznać Elonowi, że tak jak powiedział short squeeze mnie i małe shorty się zamknęły.

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Tesla

Post autor: Greg » 11 sie 2018, 00:47

Bingo ...

Obrazek

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Tesla

Post autor: Greg » 11 sie 2018, 17:45

Ale jaja

Obrazek

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Tesla

Post autor: Greg » 11 sie 2018, 20:40

Strzelam ...

Melt-down na cult-style Tesli zapoczątkuje melt-down na NASDAQu ... #Timestamp ...

Saudyjski Fund mówi, że nie zainwestuje w Teslę, inni też, a pomoć funding miał być secured ... (a kto by zainwestował w fazie "inflationary slow-down" - to nie ta faza cyklu babe...). Tesla nie dostanie pieniędzy i ma zablokowane wyjście po obligacje śmieciowe + zablokowaną emisję nowych akcji.

Tesla = 2018 Enron ... coraz bliżej mojej tezy ... Elon = 2001 Skilling -> też cult-style...

Bazując na tym jak Lehman szukał finansowania w ostatniej fazie cyklu, to 3M później było po nim... Tesli daje czas do końca 2018 roku ... Let's see.

cannarek
Stały bywalec
Posty: 158
Rejestracja: 06 cze 2018, 23:19

Re: Tesla

Post autor: cannarek » 12 sie 2018, 00:42

Z uwagi na moją transakcję opcyjną jest mi na rękę szukać szortowych scenariuszy ale wolumenowo naprawdę obecnie to wygląda po prostu jak z książki i zdecydowanie droga otwarta do min. 250-270
Tylko wybicie 388 na zdecydowanym, dużym wolumenie zaneguje ten scenariusz wg VSA

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Tesla

Post autor: Greg » 12 sie 2018, 01:10

Easy to predict ... Implozja Tesli jako najbardziej hyped and cult-style w ramach "inflationary slow-down" do "deflationary slow-down" to jedna z prostszych projekcji...

Faza "inflationary slow-down" nie pozwoli na to, aby takie firmy przetwały ... Faza otwarła się około marca 2018. Od tego momentu Tesla nie ma szans na przetrwanie i finansowanie.

A to Elona najnowszy projekt ... Przełomowy i innowacyjny :

Obrazek

lub hyper-train-loop :

Obrazek

Falconario
Posty: 9
Rejestracja: 20 gru 2017, 08:30

Re: Tesla

Post autor: Falconario » 13 sie 2018, 16:02

Jako, że nikt jeszcze tego nie wrzucił - Musk wyjaśnia, co miał na myśli:
https://www.tesla.com/blog/update-takin ... edirect=no

ODPOWIEDZ