Przelew do Sogotrade

Miejsce do prowadzenia jałowej i starej jak świat dyskusji na temat tego, który broker jest lepszy od którego, a który nie.
scroll18
Posty: 6
Rejestracja: 01 kwie 2017, 15:21

Re: Przelew do Sogotrade

Post autor: scroll18 » 25 kwie 2017, 11:41

sebo pisze:Jeśli u nich kupowałeś $ to masz punkty od nich a to duzy plus przy przelewach wteńczas nie płacisz za przelew, ciekawe jak będzie w drugą stronę.
Rozumiem, że konto w USD powiązałeś z kontem w Sogotrade, też pewnie będę musiał.
Z tego co pamiętam to Sogotrade bierze 10$ ze przelew od nich wychodzący, ciekawe czy to oni wzieli czy bank pośredniczący.

Dzięki za info

Sogotrade za wyplate bierze bodajze 50 dolarow, przhchodzacy jest za darmo. Konta w sogotrade sie nie powiazuje, jedynie polskie konto walutowe musi byc na Twoje nazwisko, w tytule podaje sie indywidualny numer konta w sogotrade + imie i nazwisko. Polecam opcje kosztowa sha, W opcji our alior bierze 100 zl

sebo
Forumowy wyga
Posty: 1956
Rejestracja: 11 mar 2017, 11:55

Re: Przelew do Sogotrade

Post autor: sebo » 25 kwie 2017, 12:09

Przelewy walutowe do wysokości „Licznika” realizowane są bezpłatnie. Aby przelew walutowy był zrealizowany w ramach „Licznika”, powinien zostać wysłany w opcji kosztowej SHA lub BEN.
Czyli według banku najlepiej jak kupujemy u nich waluty wybrać SHA lub BEN ciekawe jak BEN by się sprawdził.


Znowu niby ten sam bank T-mobile za sam przelew bierze 30zł plus tryb ekspresowy 20zł
hm..

Thorwald
Stały bywalec
Posty: 412
Rejestracja: 04 mar 2018, 09:29

Re: Przelew do Sogotrade

Post autor: Thorwald » 17 cze 2018, 11:33

Witam
Te przelewu do Sogo to wykonywaliście z kantoru Alior czy z rachunku Alior ? Nie mam rachunku w Aliorze i nie chce mi się zakładać.
Jak z obsługą klienta w Sogo ?
Zastanawiam się nad tym "dowodem adresu" przy rejestracji w Sogo, bo żadnego z wymienionych nie mam. Mieszkam u mojej kobiety, a w DD nie mam adresu, a w prawie jazdy mam adres od 10 lat nieaktualny. Muszę sobie fikcyjną umowę najmu sporządzić z kobietą ?
Dlaczego wymagają "A computer or smartphone with a camera" ? Na jakim etapie korzystają z kamery w laptopie lub smartphonie ?

sebo
Forumowy wyga
Posty: 1956
Rejestracja: 11 mar 2017, 11:55

Re: Przelew do Sogotrade

Post autor: sebo » 17 cze 2018, 13:46

To jak Cię zatrzymuje Policja to nie sprawdza adresu zameldowania?
Czasami wymagają np opłaty za gaz by potwierdzić zgodność z danymi, jak masz chałupę i płacisz za gaz czy prąd to wiadomo, że dane są autentyczne.
No i US tam też masz dane zameldowania.
Mój kumpel mieszkał całe życie u kobity, wywaliła go i stał się bezdomnym, oczywiście dokładał się do domostwa ale co z tego.
Kobita może Cię przecież zameldować i po kłopocie.

rufi01
Posty: 99
Rejestracja: 12 lut 2018, 12:43

Re: Przelew do Sogotrade

Post autor: rufi01 » 17 cze 2018, 14:00

Thorwald pisze:Witam
Te przelewu do Sogo to wykonywaliście z kantoru Alior czy z rachunku Alior ?
przelew wykonuje się z kantoru, potwierdzenie adresu to z kantoru wystarczy, musi być zgodność adresów z paszportu(dowodu osobistego) i dodatkowego potwierdzenia

Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 2539
Rejestracja: 09 mar 2017, 20:40
Kontakt:

Re: Przelew do Sogotrade

Post autor: Tomek » 17 cze 2018, 15:15

Tu nie chodzi o adres zameldowania, tylko zamieszkania. No ale alternatywnie w Sogo i w IB akceptują tez wyciąg z konta bankowego lub z karty kredytowej, na którym znajdzie się nazwisko oraz adres.

A z kamerki to nie słyszałem jeszcze, żeby ktoś korzystał w jakimkolwiek celu. Chyba, ze od tego roku coś się zmieniło.

Thorwald
Stały bywalec
Posty: 412
Rejestracja: 04 mar 2018, 09:29

Re: Przelew do Sogotrade

Post autor: Thorwald » 17 cze 2018, 23:28

sebo pisze:To jak Cię zatrzymuje Policja to nie sprawdza adresu zameldowania?
W Polsce jest za dużo zachodu z przemeldowaniem się i zmianą dowodu oraz informowaniem wszystkich instytucji bankowych o zmianie dowodu osobistego. Wymeldowałem się i nie mam meldunku. Mam dowód osobisty bez adresu i mam święty spokój z jego wymianą.
Policja bierze dowód, ogląda i pyta się jaki adres ma wpisać w formularz.
Różnie różne instytucje finansowe reagują na taki dowód. Albo przyjmują adres z oświadczenia jako "adres zamieszkania", albo jak MBank wpiszuje w adres zameldowania "ul. brak brak" i w korespondencyjny wpisują zamieszkania.

sebo
Forumowy wyga
Posty: 1956
Rejestracja: 11 mar 2017, 11:55

Re: Przelew do Sogotrade

Post autor: sebo » 18 cze 2018, 09:12

Jakiego zachodu ? Mi meldunek zajął ze 20min wypełnienie papierków, od roku działa sprawnie baza, mnie sprawdzili w ciągu paru sekund, gdzie mam meldunek itd.
Twoja Pani idzie do urzędu wypełnia papierek i wsio. Dowodu nie musisz zmieniać, nie wiem gdzie Ty żyjesz, że opisujesz jakby Polska była krajem gdzieś w Afryce.
Ja jestem w paru miejscach zameldowany, więc czasy się zmieniły i zmiany itd trwają do 20minut, baza urzędów działa sprawnie i szybko.

Thorwald
Stały bywalec
Posty: 412
Rejestracja: 04 mar 2018, 09:29

Re: Przelew do Sogotrade

Post autor: Thorwald » 18 cze 2018, 22:37

sebo pisze: Dowodu nie musisz zmieniać, nie wiem gdzie Ty żyjesz, że opisujesz jakby Polska była krajem gdzieś w Afryce.
Ja jestem w paru miejscach zameldowany, więc czasy się zmieniły i zmiany itd trwają do 20minut, baza urzędów działa sprawnie i szybko.
Zaciekawiłeś mnie. Coś się zmieniło? Twierdzisz, że jak zmieniam meldunek stały to nie muszę zmieniać dowodu ? Może mówisz o czasowych ? Ale czasowy miesza, bo i tak wszyscy pytają o stały, a potem tam wysyłają korespondencję choć tam się nie mieszka. Życie nauczyło mnie, że polskie instytucje finansowe nie są w stanie ogarnąć jeżeli są dwa adresy (zameldowania i korespondencyjny) i część korespondencji wysyłają na jeden, a inną na drugi.

sebo
Forumowy wyga
Posty: 1956
Rejestracja: 11 mar 2017, 11:55

Re: Przelew do Sogotrade

Post autor: sebo » 18 cze 2018, 22:46

W nowych dowodach nie ma wpisanego adresu.
Możesz mieć parę meldunków.
Nie pracuję w urzędzie więc najlepiej jak się przejdziesz i pogadasz. Jak pisałem Twoja Pani może Cię zameldować np na jeden rok i to będzie adres korespondencji jak i meldunku na określony czas.
Warto ruszyć cztery litery i się dowiedzieć.

Thorwald
Stały bywalec
Posty: 412
Rejestracja: 04 mar 2018, 09:29

Re: Przelew do Sogotrade

Post autor: Thorwald » 19 cze 2018, 09:48

Dzięki Sebo.

Hermetic
Stały bywalec
Posty: 382
Rejestracja: 20 cze 2018, 19:19

Re: Przelew do Sogotrade

Post autor: Hermetic » 26 paź 2018, 20:36

Orientuje się ktoś czy w Sogo potrzebne jest przesłanie paszportu? Ponieważ wysłałem przy rejestracji dowód, później dostałem maila żeby wysłać im drugą stronę dowodu i paszport. Zdjęcia dowodu im wysłałem, ale paszportu nie posiadam, a znowu przysłali maila żeby wysłać im skan/zdjęcie paszportu.

Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 2539
Rejestracja: 09 mar 2017, 20:40
Kontakt:

Re: Przelew do Sogotrade

Post autor: Tomek » 26 paź 2018, 20:51

Dowód osobisty jest ważny na terenie kraju, paszport jest ważny za granicą. Tak więc obawiam się, że Sogo nie zaakceptuje niczego innego. Możesz jednak spróbować z prawem jazdy, bo w USA ono jest traktowane z jakimś szczególnym nabożeństwem.

Awatar użytkownika
Rastignac
Ekspert
Posty: 844
Rejestracja: 05 sty 2018, 13:00

Re: Przelew do Sogotrade

Post autor: Rastignac » 26 paź 2018, 20:52

Zależy jak trafisz. W Sogo wystarczył mi dowód, ale w IB przyczepili się, że niby podpis jest niewyraźny i proszą o dodatkowy dokument. Zapytaj czy może być prawko, bo nie masz paszportu.

rufi01
Posty: 99
Rejestracja: 12 lut 2018, 12:43

Re: Przelew do Sogotrade

Post autor: rufi01 » 28 paź 2018, 21:52

mnie też pytali o paszport, odpisałem, że nie posiadam i dowód wystarczył :)

ODPOWIEDZ