Stock Market Crash 2018 - live comments

O rzeczach, które z inwestowaniem związane są w bardzo luźny sposób lub niezwiązane z nim w ogóle. Raczej na luzie i off-topic.
eleste
Stały bywalec
Posty: 445
Rejestracja: 15 gru 2017, 10:50

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: eleste » 11 cze 2018, 15:52

jackb pisze:Dzień dobry Wszystki, gratulacje dla Tomka i Grega i wszystkich forumowiczów za ciekawe dyskusje!:)
Mam pytanie czemu wystąpił split na Tvix'ie ?
Pozdrawiam
tego typu produkty są tak skonstruowane, że w długim okresie muszą tracić na wartości (koszt rolowania kontraktów), a co za tym idzie trzeba co jakiś czas robić reverse split czyli join po to żeby miało z czego dalej spadać

sebo
Forumowy wyga
Posty: 1956
Rejestracja: 11 mar 2017, 11:55

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: sebo » 11 cze 2018, 19:12

Teraz zastanów się inaczej, czemu nieruchomości w Gdańsku miały by spadać, skoro mogą rosnąć?
Gdańsk jak na teraz nie jest aż tak drogi a jest coraz więcej osób nie z Gdańska zainteresowanych kupnem tam mieszkania, mi też przebiegła taka myśl. Oczywiście blisko morza.
Ceny powinny w Gdańsku rosnąć a nie spadać.
Nie przesadzajmy z tymi podwyżkami przecież to miernota a nie podwyżki.
U mnie znajomi właśnie pojechali kupić puki jeszcze jest tanio :)

jackb
Posty: 33
Rejestracja: 11 cze 2018, 14:18

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: jackb » 11 cze 2018, 20:42

Dzięki za odpowiedź eleste.
P.S.
Jestem pośrednikiem nieruchomości i mam wrażenie że nadal jest rynek kupującego, większość transakcji za gotówkę widzę i jeśli oferta jest dobra cenowo to nieruchomość znika w ciągu tygodniu, w Gdańsku może jeszcze jest dużo takich plomb , nie tak jak w stolicy może kiepski mpzp a może zrobić pozwolenie to czasami pomaga.
Pozdrawiam

sebo
Forumowy wyga
Posty: 1956
Rejestracja: 11 mar 2017, 11:55

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: sebo » 11 cze 2018, 21:21

Chcesz Cezary wstrzelić się w górkę ? Zapomnij. Nikt nie zna ceny w przyszłości.

sebo
Forumowy wyga
Posty: 1956
Rejestracja: 11 mar 2017, 11:55

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: sebo » 12 cze 2018, 09:47

To ja cały czas podkreślam, że ceny do góry a nie jak większość pisze w dół. Chcieli by bo się nie załapali. Rynek nieruchomości to długoletni rynek.
Co do dolara no wyjątkowy okres, silnych wahań.

eleste
Stały bywalec
Posty: 445
Rejestracja: 15 gru 2017, 10:50

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: eleste » 12 cze 2018, 10:14

Banki Centralne w obecnych czasach kreują rzeczywistość na rynkach. W takiej sytuacji może luźno podyskutujmy kto jakie scenariusze obstawia pod kątem podwójnego występu za dwa dni.
Jak dla mnie:
FED - kolejna podwyżka, ale "pseudo" gołębi komunikat dotyczący kolejnej podwyżki - czyli coś takiego jak niedawno zrobili - komunikat był jasny że kolejne podwyżki będą sukcesywnie ale podany tak że wszyscy pisali o gołębiach
ECB - tu się zastanawiam - z jednej strony wszyscy wieszczą jastrzębi komunikat o zakończeniu skupu ale mam wrażenie, że to będzie odwrotność tego co powyżej - czyli komunikat będzie "pseudo" jastrzębi - łagodne info podadzą w takiej formie
W takiej sytuacji krótkookresowo (tydzień-dwa?) EUR w górę DXY w dół. W dalszej perspektywie odwrotnie - czyli zgodnie ze scenariuszem Grega.
To co mnie zastanawia to to, że większość obstawia taki kierunek - a większość lubi się mylić. I oczywiście zastanawia mnie dosyć patowa sytuacja ECB

Awatar użytkownika
Ryszard Wielkouch
Forumowy wyga
Posty: 943
Rejestracja: 12 mar 2017, 12:22

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Ryszard Wielkouch » 12 cze 2018, 20:40

Dolar rośnie, giełda spada po tym jak Jerome Powel stwierdził, że potrzebna jest konferencja przed każdym zebraniem FEDu,
a nie tylko tymi po których następuje podwyżka stóp procentowych :)

eleste
Stały bywalec
Posty: 445
Rejestracja: 15 gru 2017, 10:50

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: eleste » 12 cze 2018, 23:07

Obrazek

coraz ciekawiej to wygląda. źródło Blomberg więc całkiem wiarygodne

motokolo
Stały bywalec
Posty: 120
Rejestracja: 26 maja 2018, 19:11

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: motokolo » 13 cze 2018, 08:10

eleste pisze:Obrazek

coraz ciekawiej to wygląda. źródło Blomberg więc całkiem wiarygodne

a tymczasem Nasdaq na nowych szczytach - kto to pcha do gory sie pytam zatem??Skoro Smart money az tak wyszlo to przy okazji powinni sposcic gieldę, a tymczasem dzieje sie wrecz przeciwnie. Ulica tak kupuję...? Ciezko w to uwierzyc. Jezeli wierzyc w ten wykres to gielda powinna byc juz 30% w doł

Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 2539
Rejestracja: 09 mar 2017, 20:40
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Tomek » 13 cze 2018, 08:36

Trzeba by zobaczyć inflows do wszelkiej maści technologicznych i indeksowych ETF-ów. Mam wrażenie, że dzisiaj rynkiem nie rządzi już smart money, tylko passive money.

Nie mam na komórce teraz tego wykresu, ale obecnie za ponad 50% transakcji zakupu/sprzedaży akcji w USA odpowiadają roszady w ETF-ach.

Inwestorzy od lat opuszczają hedge fundy i przenoszą się do strategii pasywnych, czyli głównie indeksowych. AUM fundów wali się na łeb na szyje, oni nie maja już takiej siły jak kiedyś.

EDIT: W sumie by się zgadzało, że od maja kasa odpływa z emerging markets oraz z eurozone i pakuje się w aktywa amerykańskie:
Zrzut ekranu 2018-06-13 o 08.57.48.png

eleste
Stały bywalec
Posty: 445
Rejestracja: 15 gru 2017, 10:50

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: eleste » 13 cze 2018, 09:38

cezary692 pisze:
Tomek pisze:Trzeba by zobaczyć inflows do wszelkiej maści technologicznych i indeksowych ETF-ów. Mam wrażenie, że dzisiaj rynkiem nie rządzi już smart money, tylko passive money.

Nie mam na komórce teraz tego wykresu, ale obecnie za ponad 50% transakcji zakupu/sprzedaży akcji w USA odpowiadają roszady w ETF-ach.

Inwestorzy od lat opuszczają hedge fundy i przenoszą się do strategii pasywnych, czyli głównie indeksowych. AUM fundów wali się na łeb na szyje, oni nie maja już takiej siły jak kiedyś.

EDIT: W sumie by się zgadzało, że od maja kasa odpływa z emerging markets oraz z eurozone i pakuje się w aktywa amerykańskie:

Zrzut ekranu 2018-06-13 o 08.57.48.png
No to podczas bessy Ci pasywni inwestorzy ustanowią nowe rekordy szybkości i wielkości spadków.
Tak to może wyglądać. Do "pasywności" dochodzi jeszcze rekordowy margin:

Obrazek

hrynek
Posty: 99
Rejestracja: 21 lut 2018, 12:15

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: hrynek » 13 cze 2018, 11:11

Cześć

dawno mnie nie było, a tu 444 strony wątku... Szacun! Gratuluję Greg!
Wczoraj sprzedałam ostatnie longi... obkupuję się w TVIX i szorty, maks do piątku będę all in.
Taka moja strategia i ryzyko :D

Pozdrowienia dla wszystkich!

Awatar użytkownika
Ryszard Wielkouch
Forumowy wyga
Posty: 943
Rejestracja: 12 mar 2017, 12:22

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Ryszard Wielkouch » 13 cze 2018, 12:02

Faktycznie hrynek teraz jest niezły moment na spadki. Nasdaq, S&P niedaleko oporów. Fundamentalnie przed nami zebranie FED i ECB. W takim wypadku $ w górę, giełda w dół. Chociaż dla mnie chciwość powinna być większa :) Pamiętam, że w lutym ten współczynnik było ponad 90.
Screenshot-2018-6-13 Fear Greed Index - Investor Sentiment - CNNMoney.png

Z bardziej śmiesznych teorii za nami spotkanie USA z Koreą, które w przeszłości zawsze było początkiem spadków na giełdach :)
summitlarge.jpg

sebo
Forumowy wyga
Posty: 1956
Rejestracja: 11 mar 2017, 11:55

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: sebo » 13 cze 2018, 13:02

cezary692 pisze:
No to podczas bessy Ci pasywni inwestorzy ustanowią nowe rekordy szybkości i wielkości spadków.

Dokładnie zawsze to podkreślam, jeszcze dodam, fundusze mogą zamykać też ETF zobaczcie co jeden fundusz zrobił zamknął 50 sam mam jeden z nich i jest problem.
Jak wystąpią problemy na rynkach to zobaczymy co się stanie, ETF to nie akcje.

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Greg » 13 cze 2018, 14:40

Dziś 7-dmy rate-hike ... (Niektórzy nawet spodziewają się wzrostu stóp o 50bps... bez przesady...)

1/ Najszybciej rośnie inflacja od 6 lat w USA (FED ma uzasadnienie do zaciskania jeszcze mocniej stóp procentowych...)

Obrazek

2/ Rynek indeksów giełdowych po lutym - constans ... Jedynie 7 tech spółek cały czas ratuje (NASDAQ)... NASDAQ record high i tylko NASDAQ.

Obrazek

3/ Mocniejszy DXY coraz większe emerging market meltdown ... Patrząc się na wykres poniżej :

Obrazek
Obrazek

Dane z EU coraz słabsze i uwaga USA wychodzi na czoło, dlatego możemy się spodziewać jeszcze większej ilości podwyżek stóp procentowych...

Obrazek

Jedyne co idzie do góry to PPI i CPI a więc inflacja.

4/ Waluta argentyny to już śmietnik nawet po 50MLD$ pożyczki z IMFu (USDARS), USDTRY też odbija, USDBRL spadło, ale chyba coś tu mocno bank centralny interweniował. Przed nami USDINR :

Obrazek

Myślałem, że Indie to coś eksportują, ale one wszystko importują, dlatego Indie są bardzo wrażliwe na rosnącego dolara :

Obrazek

China najszybszy spadek podaży kredytu od 2 lat, ale China to widać, że coś tu nie halo :

Obrazek

5/ Mocniejszy DXY = niżej surowce = emerging market meltdown. Dziwnym trafem rynek jeszcze nie widzi za bardzo chyba dużej redukcji balance sheetu, bo ten spadł już o 200MLD$

Obrazek

Co tu dalej opowiadać ... Czekamy na więcej rate-hike i patrzymy co się dzieje... Wszystko wisi na NASDAQu i na 7 spółkach...

6/ Po dzisiejszym przedstawieniu o 20:00 zobaczymy co zrobi 10Y-2Y...

Zablokowany