Stock Market Crash 2018 - live comments

O rzeczach, które z inwestowaniem związane są w bardzo luźny sposób lub niezwiązane z nim w ogóle. Raczej na luzie i off-topic.
Dziros
Stały bywalec
Posty: 146
Rejestracja: 08 lut 2018, 23:40

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Dziros » 09 cze 2018, 02:58

ten filmik to jest the real footage of bear greg in the bull market :-]

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Greg » 09 cze 2018, 12:58

sebo pisze:Wytłumacz mi z tą Rosją, czemu ma niby być traficznie?
Trzeba poczekać jak indeks dolara zacznie leciec do gory to zobaczymy. Rosja juz teraz jest na skraju 50 PMI. Na razie to dolar nawet jeszcze nie wzrósł. Czekam na cofke w ramach korekty i na 3cia fale. 3cia fala powinna zwalac Emerging Markets i zatem coraz mocniej niszczyc ceny surowcow. Moze sie okazac ze 50$ za baryłkę to grubo za duża wartość jaka Rosja wpisala do budzetu... Wysoki dollar index niskie ceny ropy.

sebo
Forumowy wyga
Posty: 1956
Rejestracja: 11 mar 2017, 11:55

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: sebo » 09 cze 2018, 14:50

O jakim ujęciu czasowym mówimy?
Jak ktoś nie był to warto pojechać, ładne dziewczyny i ładne samochody.
Pewnie G masz blisko.

Zdjęcia mojej.
Brak zdjęcia w środki nie miałem srajfona, żeby otworzyć drzwi.
Załączniki
1.jpg
moje zdjęcia 1
2.jpg
moje zdjęcia 2

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Greg » 09 cze 2018, 21:25

sebo pisze:O jakim ujęciu czasowym mówimy?
1-2 miesiące max... EURUSD do 1.20 i wtedy zamieniam PLNy na USD... I zobaczymy gdzie DXY wyląduje, a wtedy 3xshort Emerging Markets bo uważam, że znacznie większe jest prawdopodobieństwo, że EURUSD = 1.05 niż EURUSD=1.30, wtedy DXY po prostu wy..wi Emerging Markets.

2 podwyżki stóp + 300MLD$ more to come z balance sheet i hurra...

Na 1.20 eur ponownie wchodzę w LONG USD, ale wtedy też wejdę w short EM... Na razie oprócz tego, że 90% trzymam w cashu to moją strategię zweryfikuje za rok, ale zaczynam powoli podbijąć short stocks w oczekiwaniu na coraz większą ilość podwyżek stóp procentowych vs bezradne ECB i BoJ...

1/ LONG USD
2/ SHORT OIL / $XOP
3/ SHORT STOCKS
4/ LONG US Treasury

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Greg » 09 cze 2018, 21:52

Ryszard Wielkouch pisze:Wydaje mi się, że zakończenie skupu obligacji nie jest możliwe bo kto kupi obligacje krajów takich jak Włochy, Hiszpania, Grecja czy Portugalia.

Rynki już powoli dyskontują zakończenie skupu przez ECB stąd mamy ostatnią korektę na USD/EUR. Dalszy kierunek jest zależny od tego co stanie się 14 czerwca.
I to jest najzabawniejsze ... Nikt ... Wtedy EURO grozi rozpad, a jeżeli Draghi zrobi infinity QE to DXY poleci pionowo do góry... Jak ECB zakończy skup obligacji to i tak EURO się rozpadnie, i DXY poleci pionowo do góry (bo FED jest już po 7 podwyżkach stóp i redukcji bilansu i jedzie dalej), bo kto weźmie obligacje EURO-Bankrutów?

Tak źle i tak niedobrze. Wszystko faworyzuje dolara.

WhyNot
Posty: 78
Rejestracja: 24 maja 2018, 19:03

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: WhyNot » 10 cze 2018, 10:54

Na bankier.pl przygotowują ludzi do wyższych stóp procentowych. Co raz więcej artykułów o tym. Pokazują co nieco aby później nie było że nic nie mówili. Jak na razie hossa na nieruchomościach 3ma się dobrze. Czytałem również że mają zmienić sposób płatności dla deweloperów. Pierw dostawali cash a później budowali. Teraz ma być na odwrót.

Spotkanie G7 zakończyło się i co zabawne w tym samym czasie, odbywa się spotkanie grupy Bilderberg w Turynie.

sebo
Forumowy wyga
Posty: 1956
Rejestracja: 11 mar 2017, 11:55

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: sebo » 10 cze 2018, 12:31

Greg pisze:
sebo pisze:O jakim ujęciu czasowym mówimy?
1/ LONG USD
2/ SHORT OIL / $XOP
3/ SHORT STOCKS
4/ LONG US Treasury
Rozumiem, że shorty poprzez ETF'y?
Jak i longy, stosujesz do tego tylko ETF lewarowane?

Piotr
Posty: 9
Rejestracja: 11 lut 2018, 12:12

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Piotr » 11 cze 2018, 01:52

[/quote][/quote]
Greg pisze:
sebo pisze:O jakim ujęciu czasowym mówimy?
1-2 miesiące max... EURUSD do 1.20 i wtedy zamieniam PLNy na USD... I zobaczymy gdzie DXY wyląduje, a wtedy 3xshort Emerging Markets bo uważam, że znacznie większe jest prawdopodobieństwo, że EURUSD = 1.05 niż EURUSD=1.30, wtedy DXY po prostu wy..wi Emerging Markets.

2 podwyżki stóp + 300MLD$ more to come z balance sheet i hurra...

Na 1.20 eur ponownie wchodzę w LONG USD, ale wtedy też wejdę w short EM... Na razie oprócz tego, że 90% trzymam w cashu to moją strategię zweryfikuje za rok, ale zaczynam powoli podbijąć short stocks w oczekiwaniu na coraz większą ilość podwyżek stóp procentowych vs bezradne ECB i BoJ...

1/ LONG USD
2/ SHORT OIL / $XOP
3/ SHORT STOCKS
4/ LONG US Treasury
Greg jakiego instrumentu chcesz użyć do shortowania EM?

Poprawcie mnie jeśli się mylę, sądzę że podwyżka stóp w tym tygodniu jest już pewna, zaraz po jej ogłoszeniu $USD powinien wznowić spadki,być może ropa i złoto na chwilę wzrośną. Zakładam, że potrwa to aż do EUR/USD=1.2 jak pisał Greg. Jak oceniacie zagranie NUGT zaraz przed FED? Czy nie dobrze byłoby sprzedać TLT i zamknąć część shortów na ropę przed 14.06?

Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 28 lut 2018, 14:40

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Początkujący » 11 cze 2018, 08:56

Również zastanawiam się co zrobić z shortem na ropę przed środowym posiedzenie Fed oraz czwartkowym EBC ( planowany jakiś jastrzębi komunikat o zaprzestaniu skupu) , czyli wzmocnienie euro, spadek dolara( na niego liczę planując dokupienie) tym samym możliwy wzrost cen ropy i złota,

Short na emergin market- edz 3x bear mój plan

MarcinBB
Stały bywalec
Posty: 138
Rejestracja: 10 lis 2017, 21:06

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: MarcinBB » 11 cze 2018, 09:27

Też mam short na ropę (od połowy kwietnia). Nie zamykam, dam pozycji jeszcze zarobić. Nie ma co zamykać skoro idzie w dobrą stronę, dajmy zyskom rosnąć. Zobaczcie, ostatnio dolar jest w korekcie a mimo to ropa spada, ropa słaba jest.

sebo
Forumowy wyga
Posty: 1956
Rejestracja: 11 mar 2017, 11:55

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: sebo » 11 cze 2018, 09:42

Czy ropa powinna spadać w okresie wakacyjnym, skoro jest takie zapotrzebowanie w szczególności linii lotniczych?
Ropa raczej powinna wyhamować spadki.

Kejumbija
Posty: 89
Rejestracja: 06 kwie 2018, 20:29

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Kejumbija » 11 cze 2018, 12:11

W uproszczeniu ja to widzę tak:
Pieniądz szuka najlepszych stóp zwrotu.

Mamy kraje EU, gdzie ze względu na coraz bardziej widoczne spowolnienie -> spadek przychodów -> słabe prognozy -> przyhamowanie inwestycji -> szukanie lepszych i pewniejszych stóp zwrotu. Oraz rynek długu EU (nędzne stopy %, problemy państw południa) -> bez sensu to w ogóle kupować.

No i mamy hegemona w postaci US, który rządzi pieniądzem globalnym. Podbija rentowności obligacji poprzez QT i podwyżki stóp %.

Na ten moment inwestorzy po wyliczeniu na kalkulatorze Casio decydują, że przerzucają grosiwo z EU (mamy osłabienie EUR) i kupują m.in. obligi USD w dobrych cenach. Popyt się uruchamia (póki co jeszcze) wysysając kasę z EM, czy też właśnie EUR, powodując spadek rentowności obligacji US. Stąd na ten moment US będą preferowane nad EM i innymi rynkami.
Ma to sens? :)

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Greg » 11 cze 2018, 13:04

cezary692 pisze:
Kris pisze:Cezary. Ale oprocentowanie wówczas dolara było na niższym poziomie (stopy procentowe). Wraz ze wzrostem oprocentowania rośnie obsługa długu w dolarze.
Ja tam się ostatnio zafiksowałem (jak Greg na Tesli hehe) na planetarnej cykliczności i okresie 2022-25 i dużych zmianach, które odegrają największy wpływ na wszystko.
Abyś miał duże zmiany to wiara w walutę rezerwową musi być zachwiana, ponieważ teraz wygląda na to, że nie, więc dopiero też (nie mogę tego znaleźć), ale 2022-2025 wychodzi monetary-reset ...

Jak na razie bull-market na USD jest cały czas potwierdzony :

Obrazek

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Greg » 11 cze 2018, 14:38

Nowa porcja danych macro tym razem z UK...

Obrazek

jackb
Posty: 33
Rejestracja: 11 cze 2018, 14:18

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: jackb » 11 cze 2018, 14:52

Dzień dobry Wszystki, gratulacje dla Tomka i Grega i wszystkich forumowiczów za ciekawe dyskusje!:)
Mam pytanie czemu wystąpił split na Tvix'ie ?
Pozdrawiam

Zablokowany