TastyWorks

Miejsce do prowadzenia jałowej i starej jak świat dyskusji na temat tego, który broker jest lepszy od którego, a który nie.
Awatar użytkownika
Besso
Moderator
Posty: 39
Rejestracja: 13 mar 2021, 21:24

TastyWorks

Post autor: Besso »

Archiwalny wątek: -> TastyWorks

Dalszą dyskusję, proszę prowadzić tutaj.
Awatar użytkownika
iMisiek
Forumowy wyga
Posty: 245
Rejestracja: 14 mar 2021, 21:04
Tu mieszkam: PL

Re: TastyWorks

Post autor: iMisiek »

Witam
Jako ze moje pytanie i odpowiedzi na temat TastyWorks wyciał pozar w serwerowni w OVH to mam jeszcze jedno pytanie

Czy na TastyWorks jest opłata za notowanie online bo ja jakos nie moge znaleść albo inaczej co ślepemu po oczach :-) ?

Michał
orzech
Stały bywalec
Posty: 26
Rejestracja: 14 mar 2021, 07:45

Re: TastyWorks

Post autor: orzech »

Nie ma. Wszystko live za darmo
Awatar użytkownika
iMisiek
Forumowy wyga
Posty: 245
Rejestracja: 14 mar 2021, 21:04
Tu mieszkam: PL

Re: TastyWorks

Post autor: iMisiek »

orzech pisze: 20 mar 2021, 07:26 Nie ma. Wszystko live za darmo
Dzięki za informacje. To jeszcze jedno pytanie

Jak założę konto margin ale nie będzie chciał go na razie wykorzystywać to do się tak zrobić?

Np wpłacam do TastyWorks np 10000 USD i chce kupić akcje/ETF za 6000 USD tak żeby na moim koncie zostało pozostałe 4000 USD gotowki

Misiek
kuba
Stały bywalec
Posty: 94
Rejestracja: 15 mar 2021, 11:33
Tu mieszkam: PL

Re: TastyWorks

Post autor: kuba »

Tak właśnie działa margin - jak rachunek debetowy w banku. Najpierw wydajesz swoje pieniądze, a dopiero potem środki pożyczone od brokera. Czyli w Twoim przypadku możesz kupić za całe $10k i nadal nie będziesz używał margina.
orzech
Stały bywalec
Posty: 26
Rejestracja: 14 mar 2021, 07:45

Re: TastyWorks

Post autor: orzech »

Po prostu zawsze miej cash na plusie (chyba że będziesz miał pozycję short, ale nie będę się tu zagłębiał).
kuba
Stały bywalec
Posty: 94
Rejestracja: 15 mar 2021, 11:33
Tu mieszkam: PL

Re: TastyWorks

Post autor: kuba »

To jeszcze znalazłem artykuł Tomka na temat konta margin, muszę się przyda https://www.tradingforaliving.pl/konto-margin/
Awatar użytkownika
iMisiek
Forumowy wyga
Posty: 245
Rejestracja: 14 mar 2021, 21:04
Tu mieszkam: PL

Re: TastyWorks

Post autor: iMisiek »

kuba pisze: 21 mar 2021, 07:25 To jeszcze znalazłem artykuł Tomka na temat konta margin, muszę się przyda https://www.tradingforaliving.pl/konto-margin/
Dzięki za odpowiedzi

Ja chciałbym mieć dostęp do amerykańskich ETF i giełd. Zastanawiam się na założeniem konta w https://www.tastyworks.com/
Wiem ze chyba na część z ponizszych pytan podła odpowiedz ale pożar serwerowni je wycial a ja sobie i chce nie zapisalem

Czy ktoś z Was korzysta z tego brokera a jeśli tak ?
1) Jak oceniacie support tego brokera - raczej to bez problemów czy były sytuacje po której podniosło wam się ciśnienie?
2) Jak oceniacie platformę?
3) czy korzystacie z aplikacji mobilnych - nie chodzi mi o aktywny trading ale w razie wielkiego W?
4) Z tego co wiem podczas zakładania konta trzeba podać rachunek z którego przyjdą pieniądze - czy można go później zmienić czy pieniądze mogą przychodzić z dowolnego mojego rachunku?

Dzieki
Michal
kuba
Stały bywalec
Posty: 94
Rejestracja: 15 mar 2021, 11:33
Tu mieszkam: PL

Re: TastyWorks

Post autor: kuba »

Hej,

1) support na bardzo wysokim poziomie, max czekałem na odpowiedź pół dnia
2) platforma jest super dla opcji, wszystko jest tam gdzie powinno być ale np. żeby kupić ETF/akcje to trzeba wiedzieć gdzie kliknąć ;)
3) ja ostatnio tylko z apki handluje, ale ja to taki niedzielny trader jestem, więc nie potrzebuje np. wykresów
4) tego nie pamiętam niestety

Jakbyś zakładał konto to chętnie Ci podrzucę linka z referalem :-)
Awatar użytkownika
iMisiek
Forumowy wyga
Posty: 245
Rejestracja: 14 mar 2021, 21:04
Tu mieszkam: PL

Re: TastyWorks

Post autor: iMisiek »

kuba pisze: 22 mar 2021, 16:46 Hej,

1) support na bardzo wysokim poziomie, max czekałem na odpowiedź pół dnia
2) platforma jest super dla opcji, wszystko jest tam gdzie powinno być ale np. żeby kupić ETF/akcje to trzeba wiedzieć gdzie kliknąć ;)
3) ja ostatnio tylko z apki handluje, ale ja to taki niedzielny trader jestem, więc nie potrzebuje np. wykresów
4) tego nie pamiętam niestety

Jakbyś zakładał konto to chętnie Ci podrzucę linka z referalem :-)
Dzięki Kuba od odpowiedzi to mam jeszcze jedno pytanie

5) Jak przelewasz USD do TastyWorks. Z tego co na poprzednim forum doczytałem chyba najtaniej jest wymienić PLN -> USD w Alior Kantorze bo wtedy przez jest za free tylko koszty banków pośredniczących
Moj bank na przelew np 10000 USD chce jakies 130 PLN + koszty banków pośredniczących

Michal
orzech
Stały bywalec
Posty: 26
Rejestracja: 14 mar 2021, 07:45

Re: TastyWorks

Post autor: orzech »

Koszt banku pośredniczącego to ok 20usd. Możesz z aliora jak masz za free albo przez currency fair. Ciong le Mao (teraz inny nick) moze ci podrzucić referral link. Co do referal linków z tastyworks, to niestety dla nierezydentów USA nic nie dają. Jeszcze co do platformy to świetna do opcji i może aktywnego tradingu, ale analizy tam nie zrobisz. Fajnie że jest bardzo szybka i masz notowania live za darmo. Do analiz itp i tak używam portali i konta demo na IB.
BTW, żeby kupić akcje najłatwiej kliknąć cenę Ask.
kuba
Stały bywalec
Posty: 94
Rejestracja: 15 mar 2021, 11:33
Tu mieszkam: PL

Re: TastyWorks

Post autor: kuba »

Wiesz co, ja akurat kupiłem dolary w kantorze mBanku i stamtąd robiłem przelew SWIFT. Jeśli dobrze pamiętam to wyszło około $8 za przelew plus $15 dla banków pośredniczących.
Awatar użytkownika
iMisiek
Forumowy wyga
Posty: 245
Rejestracja: 14 mar 2021, 21:04
Tu mieszkam: PL

Re: TastyWorks

Post autor: iMisiek »

orzech pisze: 22 mar 2021, 20:02 Koszt banku pośredniczącego to ok 20usd. Możesz z aliora jak masz za free albo przez currency fair. Ciong le Mao (teraz inny nick) moze ci podrzucić referral link. Co do referal linków z tastyworks, to niestety dla nierezydentów USA nic nie dają. Jeszcze co do platformy to świetna do opcji i może aktywnego tradingu, ale analizy tam nie zrobisz. Fajnie że jest bardzo szybka i masz notowania live za darmo. Do analiz itp i tak używam portali i konta demo na IB.
BTW, żeby kupić akcje najłatwiej kliknąć cenę Ask.
Czesc
Tak wiem ze pare odpowiedz było na moje pytania ale nie sądziłem ze dane i backup danych tak szybko wyemigrują do chmury

Pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
iMisiek
Forumowy wyga
Posty: 245
Rejestracja: 14 mar 2021, 21:04
Tu mieszkam: PL

Re: TastyWorks

Post autor: iMisiek »

kuba pisze: 22 mar 2021, 20:05 Wiesz co, ja akurat kupiłem dolary w kantorze mBanku i stamtąd robiłem przelew SWIFT. Jeśli dobrze pamiętam to wyszło około $8 za przelew plus $15 dla banków pośredniczących.
Pytanie od jakie kwoty bylo te 8$
kuba
Stały bywalec
Posty: 94
Rejestracja: 15 mar 2021, 11:33
Tu mieszkam: PL

Re: TastyWorks

Post autor: kuba »

Policz sobie ;-)
Za wykonanie przelewu zagranicznego SWIFT ze strony mBanku pobierana jest opłata zgodnie z Taryfą Prowizji i Opłat bankowych dla osób fizycznych w ramach bankowości detalicznej mBanku S.A. - obecnie opłata wynosi 0,35% kwoty przelewu min 25 zł, max 200 zł.
Awatar użytkownika
iMisiek
Forumowy wyga
Posty: 245
Rejestracja: 14 mar 2021, 21:04
Tu mieszkam: PL

Re: TastyWorks

Post autor: iMisiek »

kuba pisze: 23 mar 2021, 18:26 Policz sobie ;-)
Za wykonanie przelewu zagranicznego SWIFT ze strony mBanku pobierana jest opłata zgodnie z Taryfą Prowizji i Opłat bankowych dla osób fizycznych w ramach bankowości detalicznej mBanku S.A. - obecnie opłata wynosi 0,35% kwoty przelewu min 25 zł, max 200 zł.
Ta matematyka to nie problem tylko chodzi mi np mBank pobrał Ci mniej niz te 0,35% kwoty przelewu min 25 zł

Chodzi mi o to ze robisz przelew na 10000 USD to w teorii powinno byc 35 USD a mBank bierze tylko 10 USD
kuba
Stały bywalec
Posty: 94
Rejestracja: 15 mar 2021, 11:33
Tu mieszkam: PL

Re: TastyWorks

Post autor: kuba »

iMisiek pisze: 24 mar 2021, 07:22 Ta matematyka to nie problem tylko chodzi mi np mBank pobrał Ci mniej niz te 0,35% kwoty przelewu min 25 zł
W moim przypadku było to dokładnie tak jak podaje mBank: $2400*0.35%=$8.40 (czyli w okolicach 30pln)
Awatar użytkownika
iMisiek
Forumowy wyga
Posty: 245
Rejestracja: 14 mar 2021, 21:04
Tu mieszkam: PL

Re: TastyWorks

Post autor: iMisiek »

kuba pisze: 24 mar 2021, 08:06
iMisiek pisze: 24 mar 2021, 07:22 Ta matematyka to nie problem tylko chodzi mi np mBank pobrał Ci mniej niz te 0,35% kwoty przelewu min 25 zł
W moim przypadku było to dokładnie tak jak podaje mBank: $2400*0.35%=$8.40 (czyli w okolicach 30pln)
OK dzieki za info to wlasnie mnie wkurza ze jest prowizja procentowa
winnie-the-pooh
Forumowy wyga
Posty: 235
Rejestracja: 14 mar 2021, 22:24
Tu mieszkam: Warszawa

Re: TastyWorks

Post autor: winnie-the-pooh »

Koszt przelewu z Alior kantoru do TT był u mnie 10 usd, przy założeniu wymiany walutowej w Aliorze. Te 10 usd znikło gdzieś po drodze, bo o tyle mniej doleciało do TT w porównaniu do tego co wyleciało z Alior kantoru. Czyli koszty banków pośredniczących.
Awatar użytkownika
iMisiek
Forumowy wyga
Posty: 245
Rejestracja: 14 mar 2021, 21:04
Tu mieszkam: PL

Re: TastyWorks

Post autor: iMisiek »

winnie-the-pooh pisze: 24 mar 2021, 21:44 Koszt przelewu z Alior kantoru do TT był u mnie 10 usd, przy założeniu wymiany walutowej w Aliorze. Te 10 usd znikło gdzieś po drodze, bo o tyle mniej doleciało do TT w porównaniu do tego co wyleciało z Alior kantoru. Czyli koszty banków pośredniczących.
Cześć
W Alior Kantorze są dostępne opcje kosztowe:
SHA - opcja SHA oznacza, że koszty, związane z realizacją przelewu, dzielone są pomiędzy zleceniodawcę i beneficjenta przelewu. W przypadku przelewów, zlecanych w Banku, zleceniodawca pokrywa koszty Alior Banku, natomiast beneficjent pokrywa koszty swojego banku oraz banków pośredniczących.
OUR - opcja OUR oznacza, że wszystkie koszty, związane z realizacją przelewu – koszty banku zleceniodawcy, banków pośredniczących i banku beneficjenta – pokrywa zleceniodawca przelewu.
BEN - opcja BEN oznacza, że wszystkie koszty, związane z realizacją przelewu – koszty banku zleceniodawcy, banków pośredniczących i banku beneficjenta – pokrywa beneficjent przelewu

w opcji kosztowej BEN i SHA przelewy są bezpłatne jeśli robimy to w ramach licznika czyli wymieniamy u nich walutę

Jaki typ przelewu zlecasz - SHA czy BEN?

Michał
winnie-the-pooh
Forumowy wyga
Posty: 235
Rejestracja: 14 mar 2021, 22:24
Tu mieszkam: Warszawa

Re: TastyWorks

Post autor: winnie-the-pooh »

Opcja SHA.
Awatar użytkownika
iMisiek
Forumowy wyga
Posty: 245
Rejestracja: 14 mar 2021, 21:04
Tu mieszkam: PL

Re: TastyWorks

Post autor: iMisiek »

winnie-the-pooh pisze: 25 mar 2021, 15:48Opcja SHA.

Dzieki za odp
Awatar użytkownika
iMisiek
Forumowy wyga
Posty: 245
Rejestracja: 14 mar 2021, 21:04
Tu mieszkam: PL

Re: TastyWorks

Post autor: iMisiek »

Ile mam zajęło czasu od momentu złożenia wniosku w TastyWorks do otwarcia konta ?
CLM
Stały bywalec
Posty: 47
Rejestracja: 13 mar 2021, 20:55

Re: TastyWorks

Post autor: CLM »

~1.5h
Screenshot_20210329-214535_Gmail.jpg
Screenshot_20210329-214535_Gmail.jpg (139.3 KiB) Przejrzano 13242 razy
winnie-the-pooh
Forumowy wyga
Posty: 235
Rejestracja: 14 mar 2021, 22:24
Tu mieszkam: Warszawa

Re: TastyWorks

Post autor: winnie-the-pooh »

Tam generalnie jak pracują (bo są godziny pracy) to zasuwają jak małe samochodziki. Więc najszybciej mam wrażenie załatwia się sprawy w takich godzinach, kiedy wg Central Time są godziny "biznesowe".
ODPOWIEDZ