TastyWorks

Miejsce do prowadzenia jałowej i starej jak świat dyskusji na temat tego, który broker jest lepszy od którego, a który nie.
Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 566
Rejestracja: 13 mar 2021, 17:17
Tu mieszkam: Dubaj

Re: TastyWorks

Post autor: Tomek »

Pewnie chodzi o to, żeby najpierw zasilić konto IB, a potem dokonać transferu ACATS pomiędzy IB i Tasty. On pomiędzy amerykańskimi brokerami powinien być darmowy (ani IB, ani Tasty nie pobierają opłat). No tylko, że ten transfer trwa zazwyczaj kilka dni i wymaga trochę klikania + wysyłki dokumentów mailem: https://support.tastyworks.com/support/ ... ker-acats-
Awatar użytkownika
wlodzimierz_liszaj
Stały bywalec
Posty: 59
Rejestracja: 06 lis 2022, 17:05
Tu mieszkam: Nieciecza

Re: TastyWorks

Post autor: wlodzimierz_liszaj »

Thorwald pisze: 27 paź 2023, 08:55 Ktoś może mi wytłumaczyć mechanizm zasilania Tastyworks przez Interactive Brokers?
Withdraw -> Wire -> Send to Financial Institution

Bank Name: BMO Harris Bank N.A.
ABA Routing Number: 071000288
Bank Account Number: 1619329
Financial Institution Name: tastytrade via Apex Clearing
Account Number at Financial Institution: Twój numer konta w Tasty

Jak chodzi o pole 'Bank Address' to pewnie natrafisz na ten sam problem co ja tzn. w wyszukiwarce w IBKR nie pokaże Ci tego adresu, który Tasty podaje na swojej stronie - Tasty podaje stary adres siedziby (111 West Monroe Street Chicago, IL 60603), ale ten bank się jakiś czas temu przeprowadził i teraz ma siedzibę w nowym budynku (320 South Canal Street,Chicago, IL 60690). Tak czy inaczej cokolwiek tam podasz to podobno nie ma znaczenia - ważne jest tylko żeby ABA number się zgadzał (tak mi odpisali na czacie).

(BTW pewnie można też zrobić to przy użyciu częściowego ACAT transfer ale to pewnie dłużej potrwa więc nie widzę sensu)
Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 566
Rejestracja: 13 mar 2021, 17:17
Tu mieszkam: Dubaj

Re: TastyWorks

Post autor: Tomek »

O, to ciekawy mechanizm, ja go nie znałem. Byłem przekonany, że pieniądze można wypłacać z IB tylko na konto bankowe należące do właściciela rachunku. Dobry tip, dzięki!
Thorwald
Forumowy wyga
Posty: 172
Rejestracja: 15 mar 2021, 04:41
Tu mieszkam: Polska

Re: TastyWorks

Post autor: Thorwald »

Tasty twierdzi, że przyjmuje przelewy tylko jeżeli nadawcą jesteś ty. Nie przyjmie przelewu jeżeli jest od pośrednika, który w przelewie identyfikuje się jako przelew od pośrednika. Odpadały więc wszelkie instytucje płatnicze. Ciekawe czy IB identyfikuje ten przelew jako od posiadacza konta czy jako od IB. Ile kosztuje w IB przelew wychodzący "Send to Financial Institution".
Awatar użytkownika
wlodzimierz_liszaj
Stały bywalec
Posty: 59
Rejestracja: 06 lis 2022, 17:05
Tu mieszkam: Nieciecza

Re: TastyWorks

Post autor: wlodzimierz_liszaj »

Thorwald pisze: 27 paź 2023, 20:05 Tasty twierdzi, że przyjmuje przelewy tylko jeżeli nadawcą jesteś ty. Nie przyjmie przelewu jeżeli jest od pośrednika, który w przelewie identyfikuje się jako przelew od pośrednika. Odpadały więc wszelkie instytucje płatnicze. Ciekawe czy IB identyfikuje ten przelew jako od posiadacza konta czy jako od IB. Ile kosztuje w IB przelew wychodzący "Send to Financial Institution".
IBKR identyfikuje przelew jako od posiadacza konta (widać pełne dane w polu 'Sender Reference' pod 'Message Details' w historii). Dwa razy w ten sposób wysyłałem do Tasty, raz małą i raz większą kwotę - za każdym razem doszło bardzo szybko i kosztowało zero.
lukaszs
Posty: 2
Rejestracja: 03 sty 2024, 14:10
Tu mieszkam: Rzeszów

Re: TastyWorks

Post autor: lukaszs »

Czy jest możliwość zastosowania mechanizmu odwrotnego i przelania pieniedzy na konto w IBKR z TT?
Ktoś to ewentualnie przerabiał? :)
kuba
Stały bywalec
Posty: 95
Rejestracja: 15 mar 2021, 11:33
Tu mieszkam: PL

Re: TastyWorks

Post autor: kuba »

Jakieś 2 lata temu robiłem ACAT Transfer z tastyworks do ibkr i były problemy, bo się tax id nie zgadzał. Ale po kontakcie z supportem w TW i IBKR w końcu się udało. Ja przenosiłem akcje i gotówkę, cale konto.
Z tego co widzę to teraz kosztuje $75, pewnie ja też tyle płaciłem
Awatar użytkownika
wlodzimierz_liszaj
Stały bywalec
Posty: 59
Rejestracja: 06 lis 2022, 17:05
Tu mieszkam: Nieciecza

Re: TastyWorks

Post autor: wlodzimierz_liszaj »

Tak da się, choć niestety już w tę stronę nie udało mi się znaleźć darmowej opcji - wygląda na to, że Tasty w przeciwieństwie do IBKR zawsze pobiera opłaty (darmowe mają ACH, ale tylko na konta bankowe). Można przez ACATS jak wyżej ale raz że to kosztuje $75, a dwa że trwa kilka dni. Ja robiłem to jako domestic wire transfer, za który Tasty pobiera $25 i kasa była w IBKR na drugi dzień.

Procedura dość standardowa czyli najpierw po stronie IBKR tworzysz Deposit Notification (czyli Transfer & Pay -> Transfer Funds -> Make a Deposit -> USD Bank Wire -> Get Instructions)
Jako Sending Institution wpisywałem "BMO Bank" a Account Number zostawiałem puste. No i oczywiście kwotę przelewu w Deposit Amount (przy okazji - ja w Deposit Amount unikam wpisywania okrągłych kwot i zawsze zostawiam jakieś losowe końcówki w centach, bo mam wrażenie, że IBKR tego też chyba używa do matchowania przelewów i kilka razy dochodziły mi do nich bezproblemowo np. ACH od innego brokera, które teoretycznie nie powinny dojść bo nie miały w ogóle pola "for further credit to", ale to tylko dygresja;)
Jak już powpisujesz, to po kliknięciu w "Get Wire Instructions" dostaniesz pełny zestaw danych do przelewu - zakładam, że wyświetli Ci się tam JP Morgan New York tak jak u mnie, dzięki czemu przelew może iść jako domestic wire (za foreign wire Tasty kasuje już $45 prowizji).

Następnie w Tasty idziesz do My Money -> Withdrawals -> By Wire i wypełniasz formularz:
Checkbox "Foreign Bank" zostawiasz niezaznaczony, kopiujesz "ABA Routing Number" oraz "Bank Account Number" z IBKR w odpowiednie pola oraz zaznaczasz checkbox "For Further Credit To" co automatycznie wrzuci Twoje dane i adres (nie ma możlwości edycji i zakładam, że pewnie adres zamieszkania powinien się zgadzać z tym podanym w IBKR) oraz pojawi się nowe pole "Account Number" gdzie wpisujesz ID swojego konta w IBKR (czyli np. U12345678).
lukaszs
Posty: 2
Rejestracja: 03 sty 2024, 14:10
Tu mieszkam: Rzeszów

Re: TastyWorks

Post autor: lukaszs »

Dzięki za pomoc!

Znalazłem jeszcze jedną opcje tylko jest z tym troche zabawy.
Zamiana gotówki na LiteCoin ze względu na najniższy Gas fee z dostępnych na TT krypto (1% prowizji - max 10 USD) i zlecenie wypłaty do siebie bezpośrednio na portfel w Coinbase. Następnie zamiana na EUR i wypłata na konto bankowe (bezpłatnie)
ODPOWIEDZ