Portfel - Perły Bałtyku

Wątek dla każdego, kto chciałby założyć własny temat i opisywać prowadzony przez siebie portfel. Zakupy, sprzedaż, zmiany, rebalansowania, wyniki i strategia. To jest miejsce, żeby opisywać swoją strategię i swoje transakcje.
mlubinski
Stały bywalec
Posty: 54
Rejestracja: 15 mar 2021, 08:31
Tu mieszkam: DE

Portfel - Perły Bałtyku

Post autor: mlubinski »

Zamieściłem już w wątku o polskiej giełdzie, ale w sumie warto raportować w dedykowanym wątku

Oto mój portfel giełdowy o skocznej nazwie "Perły Bałtyku", bo obecnie większość siedzi na NC/GPW:

Obrazek

gdzie większość na polskim bananie, a z USA zostały mi dwie perły (SLCA i NTNX) i jeden śmieć :D

generalnie mój plan jest taki, żeby poczekać na:

spekulacyjny rajd:
  • Apollo - spółka ciszewskiego, podobno ma być grana przez spółdzielnie niedługo + potencjalne przejęcie odwrotne (myślę, że przy +500% będę pomału cashował
  • Binary Helix - tu już srogo zarobiłem w przeciągu miesiąca 400%, został mi pakiet 20% (oryginalnego) akcji, przetrzymam do maja, żeby zobaczyć co się tam zadzieje
  • Softblue (tu mam akcje oraz prawa poboru), liczę na spekulacyjne podbicie słupów Kierula (żeby mógł opylić swoje akcje i zarobić na budowę centrum Badawczo Rozwojowego) - przy 1.5 pln będę keszował 70-80% pakietu (moja średnia to będzie ok 0.4)
  • Partner Nieruchomości - śmieć (na razie), na którym może dojść (ale nie musi :D) do odwrotnego przejęcia prze któregoś z rekinów rynku :D zasięg niewiadomy, może 500%, może i 1000%+ :) a może nic nie da się zarobić (ostatnio była podbitka na 0.6). Mam czas, poczekam na rozwój sytuacji
  • Parcel Technik (tu gram pod osobę z biura maklerskiego INC powiązanego z Movie Games, która siedzi w radzie nadzorczej) - firma raczej paczkomatów nie będzie robić, a bardziej obstawiam skorupę pod odwrotne przejęcie i wprowadzenie jakiejś spółki na giełdę przez nią.
  • Merit - wszedłem spekulacyjnie pod tipsa - szacowany wzrost (wiadomo - nic pewnego) to kurs dwucyfrowy, zatem 700%+ zobaczymy czy coś z tego wyjdzie - firmy zupełnie nie znam, totalna spekulacja.
  • Ditix - śmieć z "gaymingu", ale to za dużo powiedziane - firma raczej wał, ale dlaczego potencjalnie nie zarobić :) zlecają jakieś gównogierki i ostanio jakąś nawet dowieźli w sklepie googla -> tu albo będzie spekulacyjna podbitka na 100-200%, albo może jakieś przejęcie w przyszłości.
sukces gaymingowy:
  • DrawDistance - mocno niezauważona spółka, mimo dużej rzetelności i transparentności - ostatnie info o umowie z Paradox Interactive na zrobienie gry cRPG na IP Paradoxa (zapewne w świecie Vampire), plus zbliżający się 25marca gdzie zapewne zapodają demo Serial Cleaners 2 - tutaj skromnie liczę, że jak dostrzegą spółkę inwestorzy, to możemy mieć spokojnie te 1000% zysku (obecna kapitka to 32mln
  • KKHerbal --> przejęcie odwrotne i wprowadzenie True Games Syndicate na giełdę (formalizacja w trakcie) --> osobistość Sokoła (polski raper) w zarządzie dodaje smaczku i zasięgów medialnych (w Polsce) --> bardzo niska kapitalizacja (~16m) brak informacji o emisjach (tu liczę na bardzo niską emisję połączeniową) co powinno turbodoładować spółkę - zasięg potencjalnie na 1000% zysku
  • Avatrix --> przejęcie odwrotne i wprowadzenie studia IceCodeGames (formalizacja w trakcie) - tutaj niestety duża emisja, obecny kurs spółki daje kapitke startową ICG na ok 130mln
  • Codeaddict - ich platforma tokenowa Raisemana przez którą (oczekiwanie na zgodę KNF na dopuszczenie platformy) można zarabiać na wspieraniu producentów gier - coś jak crowdfunding - oraz eSportsBase platforma, rzekomy start jeszcze w marcu - w akcjonariacie siedzi PLW, INC - tu liczę na również (przy dobrych wiatrach) 700-1000%
  • UnitedLabel - premiera eldest souls, zyski z Roki oraz dwie nowe gry zapowiedziane - powinny dać zarobić 300-400% a może nawet więcej :)
  • Forever Entertainment - to jest mój walor "podatkowy", gdzie pakuję "19% od zyskownych transakcji" i planuję sprzedawać w przedziale marzec-kwiecień 2021 pod zapłatę podatku
sukces medyczny:
  • Medinice i ich produkty w leczeniu chorób kardiologicznych - potencjał zależny od sukcesu, ale przy dobrych wiatrach to i 2000% jest osiągalne :D
  • MedApp i ich platforma do zdalnej diagnostyki - tutaj myślę, że przy pozytywnych infach kurs może podejść na +300-400%
sukces finansowy:
  • Votum - kancelaria prawna, kredyty frankowe, orzeczenie SN w sprawie tych sporów (przełożone na 13-04-2021), jeśli orzeczenie będzie pozytywne dla "frankowiczów", to potencjał wzrostu jest duży (400%+)
  • Prairie Mining - arbitraż w sądzie przeciwko państwu polskiemu --> jeśli pójdzie po myśli firmy (wszystko na to wskazuje) i nie dojdzie do "ugody w tle z przejęciem przez JSW" to potecjał jest na 2000-3000% w przeciągu 2 lat
z giełdy USA, na Nutanix liczę w przeciągu 3 lat na kurs ok 80, co dałoby zysk 400%, a z SLCA marzy mi się powrót na ATH, czyli kurs 50$+ (ale to chyba tylko wtedy, kiedy w Iranie będzie wojna i ropa po 100$ (kto wie jakie plany mają Demokraci :D)
[/quote]
Awatar użytkownika
Q'bot
Forumowy wyga
Posty: 163
Rejestracja: 13 mar 2021, 20:54

Re: Portfel - Perły Bałtyku

Post autor: Q'bot »

Chyba najbardziej egzotyczny portfel jaki widziałem ostatnimi czasy ;)
Większości spółek nie znam, dlatego miło, że opisałeś z czym się co je ;P
mlubinski
Stały bywalec
Posty: 54
Rejestracja: 15 mar 2021, 08:31
Tu mieszkam: DE

Re: Portfel - Perły Bałtyku

Post autor: mlubinski »

Q'bot pisze: 18 mar 2021, 22:14 Chyba najbardziej egzotyczny portfel jaki widziałem ostatnimi czasy ;)
Większości spółek nie znam, dlatego miło, że opisałeś z czym się co je ;P
heh dzięki! sam jestem zaskoczony strukturą portfela uczciwie się przyznam, ale o takich potencjałach nigdy wcześniej nie myślałem (dopóki nie dowiedziałem się o tej metodzie wprowadzania spółek przez odwrotne przejęcia) :)

swoją drogą, część kapitału mam też zainwestowane u Tomka, z nastawieniem (o czym pisałem na poprzednim forum) na sukcesywne zwiększanie. Mam nadzieję, że obecny portfel pozwoli mi pomnożyć srogo zyski, żebym mógł przesuwać kapitał do funduszu :)

myślę, że rok 2021 będzie moim rokiem - będziemy aktualizować na bieżąco :)
jjtorpeda
Stały bywalec
Posty: 28
Rejestracja: 16 mar 2021, 23:07
Tu mieszkam: WWA

Re: Portfel - Perły Bałtyku

Post autor: jjtorpeda »

Kibicuję bardzo bo NTNX dał zarobić i nawet udało mi się sprzedać na górce tym razem, zastanawiam się nad powrotem ale mam sporo tickerów momentum-value że tak powiem na myśli że chyba jeszcze się nie zdecyduję.

W każdym razie masz ciekway portfel, z którego mam tylko DDI. Votum może być ciekawe pod frankowiczów ale to dość znany fakt więc nie wiem czy się z tego coś da wycisnąć - trzeba by mieć wtyki w sądzie ;)
mlubinski
Stały bywalec
Posty: 54
Rejestracja: 15 mar 2021, 08:31
Tu mieszkam: DE

Re: Portfel - Perły Bałtyku

Post autor: mlubinski »

jjtorpeda pisze: 19 mar 2021, 19:44 Kibicuję bardzo bo NTNX dał zarobić i nawet udało mi się sprzedać na górce tym razem, zastanawiam się nad powrotem ale mam sporo tickerów momentum-value że tak powiem na myśli że chyba jeszcze się nie zdecyduję.

W każdym razie masz ciekway portfel, z którego mam tylko DDI. Votum może być ciekawe pod frankowiczów ale to dość znany fakt więc nie wiem czy się z tego coś da wycisnąć - trzeba by mieć wtyki w sądzie ;)
no to cieszę się że zarobiłeś! tak trzymać :) tak, z Votum to zobaczymy po decyzji SN co się zadzieje - raczej na tym stracić się nie powinno w razie W :)
mlubinski
Stały bywalec
Posty: 54
Rejestracja: 15 mar 2021, 08:31
Tu mieszkam: DE

Re: Portfel - Perły Bałtyku

Post autor: mlubinski »

małe roszady w portfelu; trochę refleksji mnie naszło:

1. dołądowałem pakiet DDDD po 0.146 średnio
2. zlikwidowałem pakiet partnera oraz parceltechnik --> za to dobrałem KKHerbal
3. ustawiłem SL na binary (po 1.92 i 1.72)
mlubinski
Stały bywalec
Posty: 54
Rejestracja: 15 mar 2021, 08:31
Tu mieszkam: DE

Re: Portfel - Perły Bałtyku

Post autor: mlubinski »

oho, kurde wyszedłem z parcela rychło w czas, bo wczoraj info, że zawiesili notowania :)
to jest jedna z ciemnych stron takiej rzeźnickiej spekulacji ;-) no nic - liczę, że pozostałe perełki odpalą i dadzą zarobić srogie cebuliony :)
mlubinski
Stały bywalec
Posty: 54
Rejestracja: 15 mar 2021, 08:31
Tu mieszkam: DE

Re: Portfel - Perły Bałtyku

Post autor: mlubinski »

a tu aktualizacja po zmianach w portfelu

Obrazek
mlubinski
Stały bywalec
Posty: 54
Rejestracja: 15 mar 2021, 08:31
Tu mieszkam: DE

Re: Portfel - Perły Bałtyku

Post autor: mlubinski »

były robione lekkie przetasowania w portfelu, więc tu aktualny portfel wraz z transakcjami:

1. likwidacja pozycji AVT na stracie -28% - bolało jak cholera, ale przepakowana kasa w większości w KKHerbal
2. likwidacja Forever Ent. - skoro -28 na avt, zatem nie będzie za 2021 należności podatkowej (jak na razie)
3. likwidacja resztek Binary Helix - połowa poszła na SL, drugą część sprzeałem z ręki
4. DITIX - zdecydowałem się zlikwidować pozycję - zbytni śmieć jak na obecny czas - pozwoliło to zmniejszyć margin odrobinke :)
5. Softblue - pogoniłem, bo nie było żadnej reakcji na kilka pozytywnych info, delikatne +4%
6. Prawie podwoiłem pozycję na KKHerbal
7. Dorzuciłem Action do portfela - miałem kiedyś już i dałem się sam wyleszczyć poprzez nieodpowiednie zarządzanie mardżinem :)
8. dorzuciłem 1/3 pakietu Merit

Obrazek

od ostatniego posta niestety cały portfel na -1% (w stosunku do poprzedniego kapitału zainwestowanego) przez powyższe ruchy :)

pięknie idzie Medinice (już 100%, a na horyzoncie duuuużo większe perspektywy), więc czekam cierpliwie... zobaczymy co przyniesie przyszłość - oby gayming wrócił do łask niedługo, bo brakuje zieleni :)
mlubinski
Stały bywalec
Posty: 54
Rejestracja: 15 mar 2021, 08:31
Tu mieszkam: DE

Re: Portfel - Perły Bałtyku

Post autor: mlubinski »

dziś pozbyłem się pakietu Apollo Capital, realizując zysk 12%, całość wrzuciłem w dopakowanie pozycji na Action na obecnej korekcie, przez co średnia cena pakietu to 10.96
mlubinski
Stały bywalec
Posty: 54
Rejestracja: 15 mar 2021, 08:31
Tu mieszkam: DE

Re: Portfel - Perły Bałtyku

Post autor: mlubinski »

troche modyfikacji w portfelu:
1. dokupiłem za 50% pozycji DDDD pod zbliżającą się konferencję
2. tymczasowo (z braku funduszy) skróciłem pozycję na Prairie, a za to wziąłem spekulacyjnie AtonHT
3. kupiłem Asbis pod wyniki.
mlubinski
Stały bywalec
Posty: 54
Rejestracja: 15 mar 2021, 08:31
Tu mieszkam: DE

Re: Portfel - Perły Bałtyku

Post autor: mlubinski »

Zdecydowalem sie czasowo zlikwidowac pozycje na Prairie, a za to dobralem jeszcze 10% pozycji KKHerbal.

Czas pokaze czy to byl dobry ruch :)
mlubinski
Stały bywalec
Posty: 54
Rejestracja: 15 mar 2021, 08:31
Tu mieszkam: DE

Re: Portfel - Perły Bałtyku

Post autor: mlubinski »

wczoraj ruszyłem na zakupy u hamburgerów, więc mój portfel powiększył się o następujące pozycje:

1. NIO
2. CRISPR
3. STAA
4. PLTR
5. EHANG
6. WISH
7. CARBIOS

zredukowałem o 75% pozycję na VOTUM, realizując zysk +15%.

Dziś po wynikach ładnie ruszył ASBIS, momentami osiągając +15% w dzień, rekomendacja BOŚ jest na 30zł - jak dobrze pójdzie, to możę tam dojdzie - gdzieś w tamtych okolicach spokojnie sobie ustawię SL i będę obserwował sytuację :)

w tym miesiącu trochę się będzie działo - Action ogłosi raport (mam nadzieję że dobry i będzie mocno zielono), TrueGamesSyndicate (wcześniej KKHerbal) powinno ogłosić plan połączenia.

Zatem czekam jak to się mówi na czterech literach i obserwuję performance :)

fajnym hedgem u mnie wydaje się być mój ropniak :)

Obrazek
ukiman
Posty: 3
Rejestracja: 24 mar 2021, 16:23
Tu mieszkam: FNC

Re: Portfel - Perły Bałtyku

Post autor: ukiman »

Marek, wątek "umarł", a tymczasem ...

"Wielton ma umowę z Amazonem na dostawy naczep"

Czekaliśmy na to niemal 2 lata ;)
ODPOWIEDZ