Wizjonerskie portfolio

Wątek dla każdego, kto chciałby założyć własny temat i opisywać prowadzony przez siebie portfel. Zakupy, sprzedaż, zmiany, rebalansowania, wyniki i strategia. To jest miejsce, żeby opisywać swoją strategię i swoje transakcje.
Awatar użytkownika
winio
Forumowy wyga
Posty: 442
Rejestracja: 13 mar 2021, 20:56
Tu mieszkam: Szczęśliwice

Re: Wizjonerskie portfolio

Post autor: winio »

Każdy magnes ma dwa bieguny. Ray najwidoczniej też. Może jest magnesem na pieniądze?
Póki co eksperyment pokazuje, że ryzykowny portfel ma większe wahania niż konserwatywny. Nihil novi sub sole.
W następnym kroku sugeruję doświadczalne sprawdzenie, że GDXJ ma większe wahania od GC.F :)
Offtopując troszeczkę - myślicie, że już czas na srebro czy będzie jeszcze jeden dołek, a potem rakieta do (nomen omen) srebrnego globu?
Awatar użytkownika
RayDalio
Forumowy wyga
Posty: 326
Rejestracja: 16 mar 2021, 20:43
Tu mieszkam: Singapoor

Re: Wizjonerskie portfolio

Post autor: RayDalio »

Hubert pisze: 01 cze 2021, 12:49 Ray weź Ty się określ czy ten portfel to miał pokazać jak szybko zostać bankrutem czy jak pobić rynek bo co chwile mówisz co innego.
Napisane wyraźnie
RayDalio pisze: 18 mar 2021, 19:36 Poniżej moje autorskie i zupełnie niczym ani nikim nie inspirowane wizjonerskie portfolio, dzięki któremu przejdę na emeryturę w 3-5 lat.
Hubert pisze: 01 cze 2021, 12:49 Bo odnoszę wrażenie że jak rynek się wali to piszesz jakie to gówno spółki wzięte na lewar i skończą się margin callem a jak rynek rośnie to piszesz że jesteś bogiem giełdy.
Jeśli wynik -25% przy indeksach na ATH jest dla Ciebie "byciem bogiem giełdy" to nie mam pytań xD
winio pisze: 01 cze 2021, 13:34 Póki co eksperyment pokazuje, że ryzykowny portfel ma większe wahania niż konserwatywny. Nihil novi sub sole.
E tam, mój portfel otwiera oczy niedowiarkom oraz geniuszom giełdy z rocznym doświadczeniem. Pół roku temu, jak i teraz, nikt nie odważył się podjąć rzuconej rękawicy. Co nie przeszkadza im chwalić się "wynikami" ;)
BTW: Wahania to są w obie strony. Jak jest w jedną stronę to to nie jest wahanie ;)
Awatar użytkownika
winio
Forumowy wyga
Posty: 442
Rejestracja: 13 mar 2021, 20:56
Tu mieszkam: Szczęśliwice

Re: Wizjonerskie portfolio

Post autor: winio »

Nie no, teraz (licząc od dołka) to chyba bije indeks? Taki PTON na którym lubiłeś sobie używać od dołka poszedł w górę chyba dobrze ponad 30%.
Wiadomo, że po spadkach 50% musi odrobić 100%, więc ciągle jest na stracie. Nie żebym polecał PTON, ale bądźmy uczciwi.
Awatar użytkownika
RayDalio
Forumowy wyga
Posty: 326
Rejestracja: 16 mar 2021, 20:43
Tu mieszkam: Singapoor

Re: Wizjonerskie portfolio

Post autor: RayDalio »

Używać? Polecałem PTON w samym dołku, ale nie słuchaliście. Od lutego to była genialna inwestycja. Wciąż jest.
Awatar użytkownika
Ostap_Bender
Forumowy wyga
Posty: 441
Rejestracja: 14 mar 2021, 22:50
Tu mieszkam: Brussels

Re: Wizjonerskie portfolio

Post autor: Ostap_Bender »

Ray, nie korcilo Cie by dodac do wizjonerow cos wiece growth j z Chin moze nawet bezposrednio z gieldy w HongKongu?. Tamtejsze wizjonery polecialy jeszcze mocniej w ostatnich miesiacach w stosunku do ameryki.
Awatar użytkownika
RayDalio
Forumowy wyga
Posty: 326
Rejestracja: 16 mar 2021, 20:43
Tu mieszkam: Singapoor

Re: Wizjonerskie portfolio

Post autor: RayDalio »

Do tego portfela już nic nie dorzucam, a poza tym całe założenie za nim było takie, że kupuję świetne wizjonerskie spółki zdobywające ATH, tak jak namawiali śpece tutaj w lutym. Niestety, kupiłem i tak już po spadkach, ale jednak. Teraz tylko obserwuję jak portfel pobije S&P 500 do końca roku.
arku
Stały bywalec
Posty: 149
Rejestracja: 15 mar 2021, 09:18
Tu mieszkam: Polska

Re: Wizjonerskie portfolio

Post autor: arku »

Kiedy jakiś wpis nt. aktualnej sytuacji w portfelu?
Rozumiem że sytuacja na rynku nie pasuje do założonej tezy, ale rzetelnie byłoby pokazać jak portfel odrabia straty.
Awatar użytkownika
winio
Forumowy wyga
Posty: 442
Rejestracja: 13 mar 2021, 20:56
Tu mieszkam: Szczęśliwice

Re: Wizjonerskie portfolio

Post autor: winio »

Nie żebym bronił Raya, ale moje dwa portfele GEM aktualnie wyglądają tak:
--> ryzykowny - aktualnie oparty o MTUM (a dokładnie QDVA.DE) - od lutego ok. 0%, przez większość czasu na minusie
--> klasyczny - aktualnie oparty o VOO (a dokładnie CSPX.L) - od lutego ok. +10%, bardzo małe wahania, stabilny wzrost

Jak będę rebalansował (a na to wygląda, bo VEU zaczyna wygrywać z VOO) to napiszę w stosownym wątku.
Awatar użytkownika
RayDalio
Forumowy wyga
Posty: 326
Rejestracja: 16 mar 2021, 20:43
Tu mieszkam: Singapoor

Re: Wizjonerskie portfolio

Post autor: RayDalio »

arku pisze: 18 cze 2021, 19:24 Kiedy jakiś wpis nt. aktualnej sytuacji w portfelu?
Rozumiem że sytuacja na rynku nie pasuje do założonej tezy, ale rzetelnie byłoby pokazać jak portfel odrabia straty.
Dzieci spragnione :D. Mało rozumiesz.
Obrazek
Miałem wrzucić na koniec miesiąca, ale ludzie stęsknieni xD
Awatar użytkownika
Ostap_Bender
Forumowy wyga
Posty: 441
Rejestracja: 14 mar 2021, 22:50
Tu mieszkam: Brussels

Re: Wizjonerskie portfolio

Post autor: Ostap_Bender »

Hejterzy i sympatycy kibicuja Ray :).
Awatar użytkownika
RayDalio
Forumowy wyga
Posty: 326
Rejestracja: 16 mar 2021, 20:43
Tu mieszkam: Singapoor

Re: Wizjonerskie portfolio

Post autor: RayDalio »

Ja mam samych wielbicieli. Nie mogą beze mnie żyć ;)
arku
Stały bywalec
Posty: 149
Rejestracja: 15 mar 2021, 09:18
Tu mieszkam: Polska

Re: Wizjonerskie portfolio

Post autor: arku »

RayDalio pisze: 18 cze 2021, 20:29
arku pisze: 18 cze 2021, 19:24 Kiedy jakiś wpis nt. aktualnej sytuacji w portfelu?
Rozumiem że sytuacja na rynku nie pasuje do założonej tezy, ale rzetelnie byłoby pokazać jak portfel odrabia straty.
Dzieci spragnione :D. Mało rozumiesz.

Miałem wrzucić na koniec miesiąca, ale ludzie stęsknieni xD
Rozumiem tyle że chciałeś wykazać że portfel złożony z tych spółek się wywróci, a tymczasem mimo że kupowałeś je na górce i na lewarze strata to zaledwie 4%. Gdybyś choć w minimalnym stopniu dobrał timing wejścia wynik byłby mocno dodatni i zakładam że w cuglach biłby Twój realny portfel.
arku
Stały bywalec
Posty: 149
Rejestracja: 15 mar 2021, 09:18
Tu mieszkam: Polska

Re: Wizjonerskie portfolio

Post autor: arku »

RayDalio pisze: 18 cze 2021, 23:50 Ładny autoportret :D Również pozdrawiam!

BTW: podoba mi się jacy niektórzy są ściśnieniowani o głupi portfel. Ciekawe dlaczego? xD
Może dlatego że gdy spadało Ty byłeś "ściśnieniowany" i spamowałeś kilka razy dziennie w ironicznym stylu. Gdy rynek się odwrócił schowałeś się do nory, dlatego Cię wywołałem.
Awatar użytkownika
RayDalio
Forumowy wyga
Posty: 326
Rejestracja: 16 mar 2021, 20:43
Tu mieszkam: Singapoor

Re: Wizjonerskie portfolio

Post autor: RayDalio »

arku pisze: 19 cze 2021, 00:14 Rozumiem tyle że chciałeś wykazać że portfel złożony z tych spółek się wywróci, a tymczasem mimo że kupowałeś je na górce i na lewarze strata to zaledwie 4%.
Mówiłem, że nie rozumiesz. Nie potrafisz ze screena odczytać wyniku portfela, ale nie martw się, nie jesteś pierwszy. wieczny_byk też nie umie i zaczął się już cieszyć xD
arku pisze: 19 cze 2021, 00:14Gdybyś choć w minimalnym stopniu dobrał timing wejścia wynik byłby mocno dodatni i zakładam że w cuglach biłby Twój realny portfel.
Gdzie pisałem, że portfel się wywróci? Pisałem, że może się wywrócić i prawie mu się to udało, kiedy indeksy były na ATH. Dodajmy, że kupowałem po 10-30% spadkach, a nie na szczytach, kiedy zalecali tutejsi spece xD.
arku pisze: 19 cze 2021, 00:16 Może dlatego że gdy spadało Ty byłeś "ściśnieniowany" i spamowałeś kilka razy dziennie w ironicznym stylu. Gdy rynek się odwrócił schowałeś się do nory, dlatego Cię wywołałem.
Znudziło mi się, nie ma z kim gadać nawet na podstawowym poziomie. Być może z gliną gdybyśmy inaczej zaczęli tę przygodę.
Awatar użytkownika
RayDalio
Forumowy wyga
Posty: 326
Rejestracja: 16 mar 2021, 20:43
Tu mieszkam: Singapoor

Re: Wizjonerskie portfolio

Post autor: RayDalio »

Koniec miesiąca, więc pora na update. Spore odbicie w wizjonerskim portfolio, aż czekałem ostatnie parę dni, żeby ogłosić, że portfel wyszedł na 0. Nie udało się to w czerwcu, ale może lipiec?
Obrazek

PS: Uwaga dla tych trochę mniej lotnych, a jest tu przynajmniej kilku takich. Wynik portfela to nie to:
Obrazek
tylko to:
Obrazek
A więc trochę ponad 3% w plecy.
CLM
Stały bywalec
Posty: 47
Rejestracja: 13 mar 2021, 20:55

Re: Wizjonerskie portfolio

Post autor: CLM »

PS: Uwaga dla tych trochę mniej lotnych, a jest tu przynajmniej kilku takich.
Niety Wojtasa i Inwestora już z nami nie ma ☹️
Awatar użytkownika
glina
Stały bywalec
Posty: 143
Rejestracja: 13 mar 2021, 20:52

Re: Wizjonerskie portfolio

Post autor: glina »

RayDalio pisze: 01 lip 2021, 00:38 A więc trochę ponad 3% w plecy.
Biorac pod uwage ze wtopiles calutkie 10% kapitalu na ATER, PLUG i FCEL to i tak godne podziwu.
Awatar użytkownika
RayDalio
Forumowy wyga
Posty: 326
Rejestracja: 16 mar 2021, 20:43
Tu mieszkam: Singapoor

Re: Wizjonerskie portfolio

Post autor: RayDalio »

Kurcze, no nikt mi nie powiedział przed spadkami, że PLUG i FCEL to słabe spółki. Przecież urosły 10x przed kupnem, czyli pasowały do riserczu. A ATER to mi ktoś podrzucił jako dobry pomysł ;). Poza tym, kogo obchodzi 10%, jak mam w portfelu prawie same multibaggery?
Ale zgadzam się, portfel powstał z popiołów niczym feniks. Obserwujemy dalej.
kotu
Stały bywalec
Posty: 25
Rejestracja: 13 mar 2021, 21:54

Re: Wizjonerskie portfolio

Post autor: kotu »

Też uważam że 4,8% to świetny wynik, brawo tak trzymaj.
arku
Stały bywalec
Posty: 149
Rejestracja: 15 mar 2021, 09:18
Tu mieszkam: Polska

Re: Wizjonerskie portfolio

Post autor: arku »

RayDalio pisze: 01 lip 2021, 00:38
PS: Uwaga dla tych trochę mniej lotnych, a jest tu przynajmniej kilku takich. Wynik portfela to nie to:
Obrazek
tylko to:
Obrazek
A więc trochę ponad 3% w plecy.
Rozumiem mądralo że jeśli podam Ci wartość Net Liquidity swojego rachunku to na jej podstawie określisz moja stopę zwrotu?
arku
Stały bywalec
Posty: 149
Rejestracja: 15 mar 2021, 09:18
Tu mieszkam: Polska

Re: Wizjonerskie portfolio

Post autor: arku »

CLM pisze: 01 lip 2021, 08:00
PS: Uwaga dla tych trochę mniej lotnych, a jest tu przynajmniej kilku takich.
Niety Wojtasa i Inwestora już z nami nie ma ☹️
szkoda że Wojtasa już nie ma, bo wykonał na tym forum kawał świetnej roboty tworząc kalkulator podatkowy. Przy okazji gratuluję wysokiego poczucia własnej wartości bo rozumiem że uważasz się za inteligentniejszego niż Ci których wymieniłeś?
arku
Stały bywalec
Posty: 149
Rejestracja: 15 mar 2021, 09:18
Tu mieszkam: Polska

Re: Wizjonerskie portfolio

Post autor: arku »

RayDalio pisze: 01 lip 2021, 13:35 Kurcze, no nikt mi nie powiedział przed spadkami, że PLUG i FCEL to słabe spółki. Przecież urosły 10x przed kupnem, czyli pasowały do riserczu. A ATER to mi ktoś podrzucił jako dobry pomysł ;). Poza tym, kogo obchodzi 10%, jak mam w portfelu prawie same multibaggery?
Ale zgadzam się, portfel powstał z popiołów niczym feniks. Obserwujemy dalej.
Zadałem sobie trud przeliczenia tego i okazuje się że gdybyś nie wykonał roszady PLUG/FCEL/ATER na SQ/NIO to według wczorajszych wycen stan portfela byłby większy o jakieś 6k usd. Czyli Twoje decyzje póki co nie przyniosły żadnej wartości dodanej.
Awatar użytkownika
RayDalio
Forumowy wyga
Posty: 326
Rejestracja: 16 mar 2021, 20:43
Tu mieszkam: Singapoor

Re: Wizjonerskie portfolio

Post autor: RayDalio »

arku pisze: 01 lip 2021, 14:22 Rozumiem mądralo że jeśli podam Ci wartość Net Liquidity swojego rachunku to na jej podstawie określisz moja stopę zwrotu?
Portfel startował z poziomu 1M z wiadomych powodów. Jako zainteresowany tematem (w końcu mnie wywołałeś do tablicy) powinieneś to wiedzieć.
arku pisze: 01 lip 2021, 15:02 Zadałem sobie trud przeliczenia tego i okazuje się że gdybyś nie wykonał roszady PLUG/FCEL/ATER na SQ/NIO to według wczorajszych wycen stan portfela byłby większy o jakieś 6k usd. Czyli Twoje decyzje póki co nie przyniosły żadnej wartości dodanej.
Patrz, a pytałem na forum o rady i nikt mi nie dał :(. Te kilka % to nic, szum. Obserwujemy czy portfel pobije S&P500 z palcem w dupie na koniec roku i dalej.
arku
Stały bywalec
Posty: 149
Rejestracja: 15 mar 2021, 09:18
Tu mieszkam: Polska

Re: Wizjonerskie portfolio

Post autor: arku »

RayDalio pisze: 01 lip 2021, 15:09
arku pisze: 01 lip 2021, 14:22 Rozumiem mądralo że jeśli podam Ci wartość Net Liquidity swojego rachunku to na jej podstawie określisz moja stopę zwrotu?
Portfel startował z poziomu 1M z wiadomych powodów. Jako zainteresowany tematem (w końcu mnie wywołałeś do tablicy) powinieneś to wiedzieć.
pewnie powinienem, ale jednak nie śledziłem tak drobiazgowo sytuacji w portfelu i zakładałem że niezrealizowane zyski to wynik całkowity.
RayDalio pisze: 01 lip 2021, 15:09
arku pisze: 01 lip 2021, 15:02 Zadałem sobie trud przeliczenia tego i okazuje się że gdybyś nie wykonał roszady PLUG/FCEL/ATER na SQ/NIO to według wczorajszych wycen stan portfela byłby większy o jakieś 6k usd. Czyli Twoje decyzje póki co nie przyniosły żadnej wartości dodanej.
Patrz, a pytałem na forum o rady i nikt mi nie dał :(. Te kilka % to nic, szum. Obserwujemy czy portfel pobije S&P500 z palcem w dupie na koniec roku i dalej.
zatem noga na nogę i obserwujemy
Awatar użytkownika
CoinsMakingCoins
Stały bywalec
Posty: 70
Rejestracja: 14 mar 2021, 01:06

Re: Wizjonerskie portfolio

Post autor: CoinsMakingCoins »

arku pisze: 01 lip 2021, 14:38 gratuluję wysokiego poczucia własnej wartości bo rozumiem że uważasz się za inteligentniejszego niż Ci których wymieniłeś?
Ja też go uważam za inteligentniejszego niż Ci, których wymienił.
ODPOWIEDZ