sprzedaż obligacji BIL

Masz pytanie lub problem natury inwestycyjnej albo technicznej? Opisz go tutaj, a postaramy się pomóc.
adamb
Gość niedzielny
Posty: 7
Rejestracja: 22 wrz 2023, 14:04
Tu mieszkam: Sieraków

sprzedaż obligacji BIL

Post autor: adamb »

Witam!

Zakupiłem na Interactiv Brokers poprzez wystawienie opcji PUT obligacje BIL traktując je jako przechowanie gotówki.
Mam je na koncie SPOT i zależy mi na sprzedaży . Nie mogę ich sprzedać na rynku SPOT , muszę to zrobić przez Opcje. Co muszę zrobić ?
- czy kupić BUY PUT - czyli prawo do zbycia akcji z określonym strike i ceną ??
- czy wystawić SELL CALL - czyli zobowiązanie do zbycia akcji ??
Może ktoś podpowie.
dziękuje
kuba
Stały bywalec
Posty: 95
Rejestracja: 15 mar 2021, 11:33
Tu mieszkam: PL

Re: sprzedaż obligacji BIL

Post autor: kuba »

Hej,
Też mam u siebie na koncie w IB ETFy amerykańskie kupione przez opcje. I u mnie widzę, że mam normalnie przycisk SELL, więc ciekawe czemu u Ciebie nie da się sprzedać tak po prostu.

A jeśli chcesz sprzedać poprzez opcje to pewnie korzystniej wystawić CALL niż kupić PUTa - dostaniesz jakąś premie pewnie. Tylko z tego co widzę to na BIL opcje mają praktycznie zerowy obrót, więc bid/ask spread strasznie niekorzystny.

Ja bym sugerował tak:
- jeśli potrzebujesz już teraz sprzedać to spróbuj po prostu dać SELL i zobacz co się stanie
- spróbuj wystawić CALL na jakiś bliski termin, może się akurat uda

Generalnie unikałbym instrumentów, które mają mały obrót na opcjach.
A poza tym, pewnie znalazły by się jakieś europejskie ETFy na krótkoterminowe obligacje US, ja np. kupowałem TRE3
adamb
Gość niedzielny
Posty: 7
Rejestracja: 22 wrz 2023, 14:04
Tu mieszkam: Sieraków

Re: sprzedaż obligacji BIL

Post autor: adamb »

Witam!
Dziękuje za sugestie rozwiązania problemu.
Przy zleceniu SELL pole transakcyjne podświetlało się na czerwono.
Zrobiłem tak; Kupiłem Puta , zapłaciłem prowizję podobną jak dostałem za wystawienie plus 0,5 $ / akcje za STRIKE
Z założenia chodziło mi o przechowanie gotówki ( 1000 akcji) w mało zmiennym walorze a nie trzymania u brokera gotówki.
Następnie wymusiłem odkupienie ( exercise) - poszło
Właściwie to zawsze wystawiam PUT lub SELL na ETF , które inaczej nie można kupić w USA przez IB.
mam również obligacje długoterminowe TRIPS kupione również przez OPCJE - muszę sprawdzić jak będzie w tym przypadku przy sprzedaży.

poz
ODPOWIEDZ