Rolowania – pytanie

Wszystko, co dotyczy szeroko rozumianych instrumentów pochodnych, przede wszystkim opcji, ale też swapów czy kontraktów terminowych. Hedging, short volatility i zagrania kierunkowe. Co kto lubi.
Krystian1987
Stały bywalec
Posty: 73
Rejestracja: 11 kwie 2022, 17:30
Tu mieszkam: Bydgoszcz

Rolowania – pytanie

Post autor: Krystian1987 »

Co Waszym zdaniem jest bardziej opłacalne jeśli :
wystawiliśmy opcję Covered Call - opcja nie zostanie zrealizowana/wygaśnie - i jeśli chciałbym ponownie wystawić Covered Call to czy:
taniej jest po prostu wystawić nową opcję Covered Call czy druga możliwość użyć ROLL-owania? - jeśli chodzi o opłaty/prowizje co będzie dla nas korzystniejsze finansowa/dla osoby która wystawia opcje?

Oraz mam 1 pytanie o wystawienie opcji PUT - czy jeśli wystawimy PUT ,że byśmy chcieli zakupić 100 akcji jakiejś firmy po korzystnej dla nas cenie za jakiś czas to - czy za PUT my w tej sytuacji płacimy czy też dostajemy premię?

Oraz jak się wystawia zapytanie ofertowe ,że jestem zainteresowany kupnem 1 opcji po korzystnej dla mnie cenie - wydaje mi się ,że tak ale wolę dopytać:

w Interactive Brokers - klikam lewym na atrakcyjną moim zdaniem cenę opcji w sekcji PUT na słowo Ask - tak ? Pozdrawiam
michal77
Stały bywalec
Posty: 27
Rejestracja: 07 sie 2023, 18:22
Tu mieszkam: Konin

Re: Rolowania – pytanie

Post autor: michal77 »

Taniej jest poczekać do wygaśnięcia opcji. I potem wystawić/sprzedać nową. Bo zaoszczędzi się na prowizjach brokera. Bo rolowanie to jednocześnie zakup i ponowna sprzedaż opcji.

Jednak w praktyce i tak się często roluje. Lub zamyka opcje (kupuje, aby nie zostały wykonane). Chodzi o to, że po zakończeniu handlu na giełdzie jeszcze trwa handel opcjami. W tym czasie może dojść do wykonania opcji.

Dlatego opcje warto zawsze zamykać czy rolować jeżeli są blisko ATM.

Pozostałe pytania - obejrzyj filmy Tomasza Trelli na Youtube. Tłumaczenie tu będzie trudne.
ODPOWIEDZ