Apel gospodarza

O rzeczach, które z inwestowaniem związane są w bardzo luźny sposób lub niezwiązane z nim w ogóle. Raczej na luzie i off-topic.
Wojtas

Re: Apel gospodarza

Post autor: Wojtas »

Besso pisze: 14 mar 2021, 10:25 Cześć wszystkim. Z tymi odnośnikami dobry pomysł, utworzę kilka popularnych tematów i miejmy nadzieję, że forum powoli zacznie tętnic życiem!
Pomyślałem, że jeśli ktoś otwarł już temat, ale nie dodał odnośnika do tematu archiwalnego, to jako mod, mógłbyś wyedytować pierwszy post i dopisać go u góry ręcznie.
Rozważ to proszę.
Tomek pisze: 15 mar 2021, 11:38Już ujednoliciłem obie strony. Pewnie sporo Jeszcze będzie takich "kwiatków", więc gdybyście coś zauważyli, to dajcie znać i będę sukcesywnie naprawiał.
Mam kilka innych pomysłów, ale to bardziej dla programistów (lub sys-adminów, twórców www) niż bezpośrednio dla Ciebie:

1. Na starym forum link w lewym górnym rogu prowadzi na stronę główną bloga, a chyba powinien prowadzić na nowe forum.

2. Na starym forum należałoby wywalić wszystko co niepotrzebne, czyli nagłówki, zarejestruj, zaloguj, wyszukaj, a także całą stopkę.
To nie jest trudne zadanie dla programistów, bo mogą oni w trymiga napisać skrypt, który przeczesze to archiwum i zrobi Search and Replace hurtem w 5 sekund.

A te rzeczy są mylące dla nowicjuszy, którzy tam przychodzą i nie wiedzą, że to statyczna wersja i te wszystkie przyciski, statystyki są tam bezwartościowe.

3. Wyszukiwarka starego forum/archiwum.

Jak pewnie wiecie, albo nie, Google umożliwia przeszukiwanie poszczególnych podstron, przy pomocy frazy:
wyszukiwana_treść site:nazwa_strony.pl/sciezka/

Niektórzy twórcy stron wykorzystują ten myk i dodają pole wyszukiwania na swoich stronach w taki sposób, że używa ono Googlea do przeszukiwania ich własnej witryny.
W ten sposób programista mógłby bez nakładu pracy, dodać działającą wyszukiwarkę do starego archiwum (np w jego prawym górnym rogu).
Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 559
Rejestracja: 13 mar 2021, 17:17
Tu mieszkam: Dubaj

Re: Apel gospodarza

Post autor: Tomek »

Ja w ogóle chyba ustawię jakieś przekierowanie z każdego adresu trafiającego na stare /forum, żeby przenosiło odwiedzających od razu na nowe /live, bo widzę w statystykach, że większość osób trafiających na dawne forum potem nie przechodzi w ogóle na nowe. Najpierw zależało mi właśnie na tym, żeby zachować starą strukturę, żeby ludzie trafiali tam z Google, ale to chyba był kiepski pomysł. Dlatego raczej spiszę pozycjonowanie tamtego forum na straty i podmienię mu adres na coś w rodzaju /forum-archiwum, żebyśmy my mieli do niego dalej dostęp, ale cały ruch z wyszukiwarek trafiający na /forum przekieruję z automatu na nowe miejsce.
Wojtas

Re: Apel gospodarza

Post autor: Wojtas »

Tomek pisze: 16 mar 2021, 11:27Dlatego raczej spiszę pozycjonowanie tamtego forum na straty i podmienię mu adres na coś w rodzaju /forum-archiwum
Jeśli będą na tym forum odnośniki do archiwalnych wątków, tak jak to proponowałem tutaj, to i tak Google będzie indeksować również tamtą zawartość w miarę upływu czasu.

A co do ludzi, to informacja, że to jest archiwum musi ich w oczy koleć, bo inaczej nie zobaczą. Dlatego proponowałem usunięcie również tych przycisków Rejestruj, Zaloguj, Szukaj i wszystkiego podobnego stamtąd.
Bo wiesz jak ludzie dzisiaj działają - na szybciucha i nie myślą, tym bardziej, że nie mają pojęcia o tym armageddonie.
Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 559
Rejestracja: 13 mar 2021, 17:17
Tu mieszkam: Dubaj

Re: Apel gospodarza

Post autor: Tomek »

Tak, tylko ja dzisiaj pomyślałem o tym, żeby całkiem zablokować indeksowanie tamtych starych treści i dopuścić bota wyłącznie do indeksowania nowego forum, żeby odwiedzający z Google nie byli już w ogóle kierowani na stare wyniki wyszukiwania.

To fakt, że większość nie ma pojęcia co się stało i nie zwróci pewnie nawet uwagi na nagłówki, a zobaczy jedynie że najnowsze posty są z grudnia 2020 roku, a zatem uzna, że forum nie jest już rozwijane. Dlatego chyba z dwojga złego lepiej będzie nowych osób w ogóle nie kierować na dawne forum, a jedynie tutaj w ramach nowego czasem podlinkować coś z archiwum.

Moja idea jest taka, żeby na stare forum nie dało się trafić w żaden inny sposób niż poprzez linki wklejane na nowym forum.

Tak w ogóle to było bardziej brutalne niż krach z 2008 roku :)
Zrzut ekranu 2021-03-16 o 12.38.54.png
Zrzut ekranu 2021-03-16 o 12.38.54.png (850.16 KiB) Przejrzano 14540 razy
Wojtas

Re: Apel gospodarza

Post autor: Wojtas »

Tomek pisze: 16 mar 2021, 12:28Tak, tylko ja dzisiaj pomyślałem o tym, żeby całkiem zablokować indeksowanie tamtych starych treści i dopuścić bota wyłącznie do indeksowania nowego forum, żeby odwiedzający z Google nie byli już w ogóle kierowani na stare wyniki wyszukiwania.
Spytaj ludzi od SEO czy to dobry pomysł. Bo mnie zawsze tłumaczyli, że więcej treści (czyt. więcej słów kluczowych) to lepiej dla strony jako całości. A miną lata zanim nowe forum wypełni się treścią, w stopniu znaczącym z punktu widzenia Google.

Ja myślę, że jakby była ścieżka /forum-archiwalne/ oraz migający czerowony tekst u góry - na środku "TO JEST STARE FORUM ARCHIWALNE - NOWE FORUM: -> LINK <-", to każdy to zauważy. No nie ma bata.
A na stronie głównej bloga linki #Nowe forum oraz obok #Forum archiwalne. Ludzie pomyślą wtedy, że była jakaś migracja - zmiana silnika czy coś.
Z tym, że tak jak pisałem, trzeba wywalić wszystko z forum archiwalnego poza samą treścią (przyciski, statystyki).

No ale zrobisz jak uważasz.
Szpila
Posty: 1
Rejestracja: 20 mar 2021, 11:43
Tu mieszkam: Warszawa

Re: Apel gospodarza

Post autor: Szpila »

Cześć, pomożemy!

Co do propozycji kolegów to wydaje mi się, że nie ma sensu przenosić kolejnych tematów i postów z poprzedniego forum a warto wrzucić linki do archiwalnego forum na początku tematu który jest jego kontynuacją.

Cieszę się, że pomimo spalenia poprzedniego forum wracamy tutaj. Mało jest miejsc w internecie poświęconych inwestowaniu które dostarczają taką ilość wiedzy! Robisz dobrą robotę Tomku!
Sebo
Stały bywalec
Posty: 127
Rejestracja: 17 maja 2021, 16:56
Tu mieszkam: Bangkok

Re: Apel gospodarza

Post autor: Sebo »

OMG
A ja cały czas czekałem, w tablecie miałem stary adres, co miesiąc odświeżaniem i nic.
Kurcze jak mi tego forum brakowało.
Pozdro z Tajlandii.
Awatar użytkownika
Nataniel Rotschild
Stały bywalec
Posty: 141
Rejestracja: 16 mar 2021, 17:34
Tu mieszkam: Boston Massachusetts

Re: Apel gospodarza

Post autor: Nataniel Rotschild »

Sebo to Ty żyjesz :) myślałem, że te tajki Cię zamęczyły albo co gorsze korona. Zmieniłem nick z Ryszarda ;)
Sebo
Stały bywalec
Posty: 127
Rejestracja: 17 maja 2021, 16:56
Tu mieszkam: Bangkok

Re: Apel gospodarza

Post autor: Sebo »

Żyje, tajki mnie już zamęczyły (no ja lubię kobiety), ale covid znowu przyszedł i nastały trudne czasy.
Lepiej stosować ten sam nick.
Jutro mam egzamin na prawko, więc muszę się pouczyć, ale dziwny zdarzeniem znalazłem forum, błędem jest, że ja odświezałem te stare, szkoda, że Tomek nie puścił informacji e-mailem do osób z forum.
Thorwald
Forumowy wyga
Posty: 170
Rejestracja: 15 mar 2021, 04:41
Tu mieszkam: Polska

Re: Apel gospodarza

Post autor: Thorwald »

Sebo pisze: 17 maja 2021, 17:12 Jutro mam egzamin na prawko, więc muszę się pouczyć,
W Tajlandii zdajesz na prawo jazdy ? Nie masz polskiego? Może nie uznają polskiego w jakiś sytuacjach?
Jak pożyczałem skuter na polskie to nie robili żadnych problemów.
Wojtas

Re: Apel gospodarza

Post autor: Wojtas »

Sebo pisze: 17 maja 2021, 16:59A ja cały czas czekałem, w tablecie miałem stary adres, co miesiąc odświeżaniem i nic.
Nie przejmuj się. Nie każdy jest na bieżąco z tym co się dzieje na świecie.
Pamiętaj - nie jesteś jedyny: https://www.polskieradio.pl/39/156/Arty ... -swiatowej
Sebo
Stały bywalec
Posty: 127
Rejestracja: 17 maja 2021, 16:56
Tu mieszkam: Bangkok

Re: Apel gospodarza

Post autor: Sebo »

Thorwald pisze: 17 maja 2021, 18:35
Sebo pisze: 17 maja 2021, 17:12 Jutro mam egzamin na prawko, więc muszę się pouczyć,
W Tajlandii zdajesz na prawo jazdy ? Nie masz polskiego? Może nie uznają polskiego w jakiś sytuacjach?
Jak pożyczałem skuter na polskie to nie robili żadnych problemów.
Skuter, żeby wypożyczyć nie musisz mieć prawa jazdy, musisz mieć przy kontroli policji i przy wypadku.
Polskie nie jest uznawane. Uznawane jest międzynarodowe przez dwa miesiące.
Tak w Tajlandii ale odwołali mi dzisiaj bo niby jakiś świrus jest.
Nie robią problemów przy wypożyczaniu, ale przy zatrzymaniu policja chętnie przyjmie pieniądze od bogatego Faranga.
ODPOWIEDZ