Kilka pytań o opcje

Wszystko, co dotyczy szeroko rozumianych instrumentów pochodnych, przede wszystkim opcji, ale też swapów czy kontraktów terminowych. Hedging, short volatility i zagrania kierunkowe. Co kto lubi.
Awatar użytkownika
iMisiek
Forumowy wyga
Posty: 245
Rejestracja: 14 mar 2021, 21:04
Tu mieszkam: PL

Re: Growth Momentum Play

Post autor: iMisiek »

A dalej z delta 0,10-0,15? A jak z terminami, bo ja na początku myślałem ze te najkrótsze (np 7 DTE) to są "dobre" na mnie, ale teraz wystawiam takie miedzy 45-55 DTE i chyba lepiej wychodzę

Michał
Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 559
Rejestracja: 13 mar 2021, 17:17
Tu mieszkam: Dubaj

Re: Growth Momentum Play

Post autor: Tomek »

To zależy od scenariusza, na który stawiasz, od poziomu IV itd., ale uniwersalna zasada to 35-40 DTE i Delta 0.10-0.15
Awatar użytkownika
iMisiek
Forumowy wyga
Posty: 245
Rejestracja: 14 mar 2021, 21:04
Tu mieszkam: PL

Re: Growth Momentum Play

Post autor: iMisiek »

Tomek pisze: 25 sie 2021, 22:29 To zależy od scenariusza, na który stawiasz, od poziomu IV itd., ale uniwersalna zasada to 35-40 DTE i Delta 0.10-0.15
Tak jeszcze się uczę od Ciebie ale staram się stosować tą zasadę
Awatar użytkownika
iMisiek
Forumowy wyga
Posty: 245
Rejestracja: 14 mar 2021, 21:04
Tu mieszkam: PL

Re: Growth Momentum Play

Post autor: iMisiek »

Tomek
A jeszcze jedno pytanie

Zakładamy ze mamy opcje 40 DTE i po np 5 dniach jest już 60% lub więcej maksymalnej premii

Zamykasz taka transakcje czy czekasz na więcej lub do aż wygaśnie bezwartościowo i będzie cała premia ?
Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 559
Rejestracja: 13 mar 2021, 17:17
Tu mieszkam: Dubaj

Re: Growth Momentum Play

Post autor: Tomek »

Zamykam i wystawiam nową zawsze wtedy, kiedy ponad 50% premii zdobytej jest w okresie krótszym niż 50% czasu życia opcji. Zobacz:

Powiedzmy, ze za tych 40 dni czasu dostajesz 100$ premii. Każdy jeden dzień upływu czasu daje Ci wiec zarobić 2.5$. W sytuacji kiedy mija 5 dni, a opcja spadła do 40$ (masz 60% zysku), to zostawiajac teraz taka opcje ryzykujesz już zarobione 60$, a w dodatku czekając 35 dni po to, żeby ugrać brakujące 40$, otrzymujesz wskaźnik 40/35 = 1.14$ na dzień.

To bez sensu. Lepiej zamknąć przed czasem i wystawić nową opcje, w której ten parametr zysku na jeden dzień wyniesie znowu 2.5$.

PS. Przenosze nas do innego wątku.
Awatar użytkownika
iMisiek
Forumowy wyga
Posty: 245
Rejestracja: 14 mar 2021, 21:04
Tu mieszkam: PL

Re: Kilka pytań o opcje

Post autor: iMisiek »

Tomek pisze: 27 sie 2021, 06:52 Zamykam i wystawiam nową zawsze wtedy, kiedy ponad 50% premii zdobytej jest w okresie krótszym niż 50% czasu życia opcji. Zobacz:

Powiedzmy, ze za tych 40 dni czasu dostajesz 100$ premii. Każdy jeden dzień upływu czasu daje Ci wiec zarobić 2.5$. W sytuacji kiedy mija 5 dni, a opcja spadła do 40$ (masz 60% zysku), to zostawiajac teraz taka opcje ryzykujesz już zarobione 60$, a w dodatku czekając 35 dni po to, żeby ugrać brakujące 40$, otrzymujesz wskaźnik 40/35 = 1.14$ na dzień.

To bez sensu. Lepiej zamknąć przed czasem i wystawić nową opcje, w której ten parametr zysku na jeden dzień wyniesie znowu 2.5$.

PS. Przenosze nas do innego wątku.
Tomek
Dziękuję za odpowiedź.
Ostatnio wystawiłem różne PUT'y na BABA (na 11 dni, 1 miesiąc, 2 miesiące) i po jednym dniu zamknąłem je wszystkie zgarniając odpowiednio 80%, 60% i 70% max premii to zrobiłem dobry interes. Dobrze myślę ?

A teraz pytanie troche bardziej wchodzące w temat - kiedy zamykać opcje? Jeśli właśnie po jednym dniu mam 30% czy 40% to powinniśmy już zamykać czy ten graniczny punkt to 50%. Spodziewam się najbardziej prawidłowa odpowiedz jest "to zależy" :-)

Kiedyś mi wpadł screen z TastyWorks dla opcje o 45 DTE i on pokazuje to co widać w załaczniku. Co sądzisz o nim?
Załączniki
Options - managing triggers.JPG
Options - managing triggers.JPG (36.53 KiB) Przejrzano 2182 razy
Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 559
Rejestracja: 13 mar 2021, 17:17
Tu mieszkam: Dubaj

Re: Kilka pytań o opcje

Post autor: Tomek »

To zależy.
CLM
Stały bywalec
Posty: 47
Rejestracja: 13 mar 2021, 20:55

Re: Kilka pytań o opcje

Post autor: CLM »

iMisiek pisze: 27 sie 2021, 10:37 Kiedyś mi wpadł screen z TastyWorks dla opcje o 45 DTE i on pokazuje to co widać w załaczniku. Co sądzisz o nim?
Z tego screnshota wynika, że dla strategii 45DTE 50% będziesz miał około 26DTE, tylko że to średnia z backtestów (zapewne na SPY) a growth i chińszczyzna rządzi się swoimi prawami :)
Jeśli po jednym (a nawet dwóch czy trzech) dniu mam >40% to raczej zamykam bo 50% to jest teoretyczny target jeśli nie ma jakis anomali w postaci rajdów na północ, na Tasty tez zamykają i reinwestuja (już wiekszy) kapitał, w tę samą lub inną strategie/spółkę. Pomyśl ile miałbys dzisiaj procent jeśli nie zamknałbyś BABY po pierwszym dniu.
Dodałbym też że wg Tasty to jest 50% LUB ~21DTE (szczególnie dla strategii z niezdefiniowanym ryzykiem) i tu decyzja czy zamykasz czy rollujesz (zależy od strategii) na nastepny cykl bo im bliżej wykonania tym średni dzienny P/L maleje:
pldecr.png
pldecr.png (403.5 KiB) Przejrzano 2168 razy
a gamma risk wzrasta:
gamma risk.png
gamma risk.png (530.16 KiB) Przejrzano 2168 razy
więcej o gammie np. tutaj:


Profit targety dla różnych strategii:
target.png
target.png (843.62 KiB) Przejrzano 2168 razy
Poniżej troche wiecej ogólniej na temat mechaniki mechaniki:
https://www.tastytrade.com/definitions/managing-winners
Awatar użytkownika
iMisiek
Forumowy wyga
Posty: 245
Rejestracja: 14 mar 2021, 21:04
Tu mieszkam: PL

Re: Kilka pytań o opcje

Post autor: iMisiek »

Tomek pisze: 27 sie 2021, 11:20To zależy.
Liczyłem na troche bardziej rozbudowaną odpowiedz :-)
ODPOWIEDZ