Premia za SELL CALL na demo w IBRK

Masz pytanie lub problem natury inwestycyjnej albo technicznej? Opisz go tutaj, a postaramy się pomóc.
PiotrVSA
Posty: 4
Rejestracja: 21 lut 2022, 12:41
Tu mieszkam: Warszawa

Premia za SELL CALL na demo w IBRK

Post autor: PiotrVSA »

Cześć,

zrobiłem zlecenie Sell Call na platformie demo IBRK i powinienem dostać premię za wystawienie tej opcji, a nic się nie pokazało w okienku Monitor / Daily P&L.

A z webinarów Tomka wyłapałem, że taka premia od razu pojawia się na koncie.

Ktoś może mi powiedzieć, czy to nie dotyczy kont demo czy premia pojawi się dopiero po zamknięciu dnia i wynik na koncie będzie widoczny dopiero jutro?

Czemu w takim razie służy opcja Daily P&L? Spodziewałem się, że wartość tej premii zobaczę od razu po realizacji zlecenia.

Dziękuję za wyjaśnienie tej kwestii.
Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 559
Rejestracja: 13 mar 2021, 17:17
Tu mieszkam: Dubaj

Re: Premia za SELL CALL na demo w IBRK

Post autor: Tomek »

Daily P&L to zysk wygenerowany przez Twoje aktywa w perspektywie bieżącego dnia. To, że wystawiłeś jakąś opcję, nie oznacza, że masz z niej zysk, tylko że zaksięgowana została premia gotówkowa na Twoim koncie. Tak więc wystawiając CALL-a powinien powiększyć się stan Twojej gotówki na rachunku maklerskim i nic więcej.

Wystawiając opcję otrzymujesz premie, ale masz też jednocześnie zobowiązanie (otwartą pozycję), która niweluje bieżący zysk z otrzymanej premii. Daily P&L będzie się zmieniało dopiero wtedy, gdy zmieniać zacznie się wartość (cena rynkowa) wystawionej przez Ciebie opcji.
ODPOWIEDZ