Live o wszystkim

O rzeczach, które z inwestowaniem związane są w bardzo luźny sposób lub niezwiązane z nim w ogóle. Raczej na luzie i off-topic.
Awatar użytkownika
Dżin
Stały bywalec
Posty: 49
Rejestracja: 14 mar 2021, 13:06
Tu mieszkam: Polska

Re: BABA

Post autor: Dżin »

cmtenis pisze: 16 mar 2021, 19:24 Witam, że tak powiem, martwię się o Baba.us, no właściwie o moją pozycję :), która jest już ok. 15% pod wodą.
Wiadomo, kupiłem na dłużej po dobrej cenie :), ale potem zaczęły się negatywne informacje na temat spółki i wlaśnie ta niejasna czy raczej brak jakichkolwiek pozytywnych informacji mnie wkurza.
Wiem, że są na forum koledzy, którzy też mają tę spółkę. Także można prosić o jakiś komentarz, plan działania (wyjścia), bo kurs wygląda na konsolidację, ale wydaje się, że raczej spadkową :(. No i nie widać jakichś pozytywnych zdarzeń, które mogłyby ruszyć spółkę.


Jack Ma coś grubo podpadł
odrion
Stały bywalec
Posty: 69
Rejestracja: 13 mar 2021, 23:06

Re: Live o wszystkim

Post autor: odrion »

Odnośnie BABA.

Jak najbardziej jestem pozytywnie nastawiony. To jest ciągle growth, ale z racji wielkości ja nie widzę tutaj aż takiego ryzyka jak np w innych spółkach gdzie ta zmienność jest większa.

PLUSY;
- dobrze dywersyfikują biznes zwiększając m.in udział w cloud computing. Stanowi już 8 % przychodów
- P/S jest rekordowo nisko. Może ktoś ma Ychartsa to wrzuci wykres za ostatnie parę lat, ale naprawdę wygląda to dobrze
- brak problemów z finansami (bardzo dobry BS, wysoki rating kredytowy)
- P/E poniżej 25 co jak na spółke growth jest bardzo sensownym poziomem


RYZYKA:
- zamieszanie z Jackem Ma, który "ośmielił się" skrytykować władze, ale to ryzyko już jest w cenie i on ciągle się wycofuje (w 2019 zrezygnował z funkcji chairmana).
- rezygnacja CEO Ant group.
- eskalacja napięć między USA i Chinami -> widać, że J.Biden kontynuuje w tym obszarze to co robił Trump.


Władze Chin chcą wspierać BABA, ale nie jednocześnie nie podoba im się działalność Jacka Ma. Wygląda na to, że Jack się podporządkował (nie wiadomo czy po dobroci) i coraz bardziej usuwa się w cień. A to oznacza, że problem jaki miały władze znika i znowu będa promować BABA.
Jak ktoś wie jak czytać wykresy Fastgraphs to widać, że obecnie mamy jeden z najlepszych momentów do inwestycji. Jestem jak najbardziej Long. Oczywiście jakby Tech zaczęło się walić, to BABA również ucierpi, ale to jest dość bezpieczna inwestycja na tle innych spółek tech. Wystarczy popatrzeć na to jak spadały akcje BABA vs np MELI, SE, TDOC.
Załączniki
BABA.png
BABA.png (86.4 KiB) Przejrzano 5670 razy
Awatar użytkownika
Besso
Moderator
Posty: 39
Rejestracja: 13 mar 2021, 21:24

Re: Live o wszystkim

Post autor: Besso »

Q'bot pisze: 16 mar 2021, 20:19 Besso kupował w okolicach ATH, może on coś pozytywnego powie - bo raczej takiej spółki się ze stratą nie sprzedaje tylko trzyma do końca świata ;)
W moim rozumieniu, to właśnie value - bo stabilnie się rozwija i zarabia.
ATH niee, miałem cenę w okolicach 267$ bodaj, już nie pamiętam dokładnie, bo zmieniłem strategię i ostatnio pozbyłem się wszystkich spółek z USA.
Nie znaczy to, że moje nastawienie do BABA się zmieniło. IMO to wciąż no-brainer, trzymać, nic nie ruszać, cierpliwie poczekać i będą wyniki.
ADAKO
Stały bywalec
Posty: 35
Rejestracja: 16 mar 2021, 21:24
Tu mieszkam: Pl

Re: BABA

Post autor: ADAKO »

cmtenis pisze: 16 mar 2021, 19:24 Witam, że tak powiem, martwię się o Baba.us, no właściwie o moją pozycję :), która jest już ok. 15% pod wodą.
Wiadomo, kupiłem na dłużej po dobrej cenie :), ale potem zaczęły się negatywne informacje na temat spółki i wlaśnie ta niejasna czy raczej brak jakichkolwiek pozytywnych informacji mnie wkurza.
Wiem, że są na forum koledzy, którzy też mają tę spółkę. Także można prosić o jakiś komentarz, plan działania (wyjścia), bo kurs wygląda na konsolidację, ale wydaje się, że raczej spadkową :(. No i nie widać jakichś pozytywnych zdarzeń, które mogłyby ruszyć spółkę.
No tak. Jestem mocno w Babie/9988. Ostatnio widzę tutaj znaczne przereagowania, podobnie (lub znacznie gorzej) było, jak rzekomo Ma "ukrywał się", że niby nie wystąpił w jakimś programie w Afryce (ale talent show), bo władze chińskie na niego cięte. Innym przejawem tego miała być blokada IPO Ant-a.
Wszystko okazało się niezłym kapiszonem, władze chińskie przygotowały prawo które miałoby nieco bardziej regulować bankowość internetową itd.

Zwłaszcza media zachodnie wszystko przedstawiały w bardzo niekorzystnym świetle, przypominając o specjalnym ryzyku dotyczącym spółek z Chin. Dużo w tym prawdy, ten kraj ma znaczne dodatkowe ryzyka "systemowe" i należy o tym pamiętać przy wybieraniu inwestycji. Te "super ceny" nie biorą się z niczego - dodatkowe ryzyko kosztuje.

Natomiast co do Alibaby, to sporo wskazuje, że władze Chin nie uczepiły się tej jednej firmy i MA, tylko w ogóle, jakby próbują coś zrobić ze swoimi potęgami technologicznymi/ molochami - quasi monopolistami. Podobnie do BABY cierpi ostatnio Tencet.

Te działania anty-monopolistyczne mogą być nawet dobre, wszyscy będą mieli to za sobą, podczas gdy w USA nadal to "wisi". Tzn. w USA też raz głośniej raz ciszej mówi się o quasi-monopolowej pozycji wielkich koncernów i tym, że w końcu, jakaś władza może próbować ograniczyć te przewagi i np. rozbijać molochy na mniejsze spółki.

Ten człowiek dużo mówi o Alibabie, w tym odcinku pokazuje nawet ich współpracę z rządem Chin:

W tym kontekście tym bardziej co najmniej dziwne wydaję się masowe artykuły o tym jak to rząd Chin jest cięty na Alibabę, przeszkadza jej i rzekomo jest jej wrogi.
Awatar użytkownika
RayDalio
Forumowy wyga
Posty: 326
Rejestracja: 16 mar 2021, 20:43
Tu mieszkam: Singapoor

Re: Live o wszystkim

Post autor: RayDalio »

O nieeeee, tylko nie moja ulubiona wizjonerska spółka..... :(
Plug Power (NASDAQ:PLUG) -14.9% post-market after saying previously issued financial statements for FY 2018 and FY 2019, and for all quarterly periods in between, should no longer be relied upon due to errors in accounting.
https://seekingalpha.com/news/3673398-p ... al-results

XDDD
Awatar użytkownika
Q'bot
Forumowy wyga
Posty: 163
Rejestracja: 13 mar 2021, 20:54

Re: Live o wszystkim

Post autor: Q'bot »

RayDalio pisze: 16 mar 2021, 22:20 O nieeeee, tylko nie moja ulubiona wizjonerska spółka..... :(
Wrócił...
jjtorpeda
Stały bywalec
Posty: 28
Rejestracja: 16 mar 2021, 23:07
Tu mieszkam: WWA

Re: Live o wszystkim

Post autor: jjtorpeda »

odrion pisze: 16 mar 2021, 21:05 - P/S jest rekordowo nisko. Może ktoś ma Ychartsa to wrzuci wykres za ostatnie parę lat, ale naprawdę wygląda to dobrze
- P/E poniżej 25 co jak na spółke growth jest bardzo sensownym poziomem
Nie do końca ycharts ale może być - jest najtaniej od 2016. Ja mam sporo BABA ale jeszcze więcej JD które działa bardziej jak AMZN i na które jestem bardziej bullish.
Więc na razie BABA to świetna firma, a słabe akcje, ale długoterminowo myślę że jeszcze da zarobić.

Ogólnie problem z gina jest taki że sprawozdania wyglądają super ale jak jest naprawdę to nikt nie wie - np takie PDD do dziś nie ma CFO ;)

Akurat JD, BABA, Tencent mają listing w HK więc o nie akurat jestem spokojny i one nie są wcale drogie jak się popatrzy jak szybko się rozwijają.

Jeszcze jeśli chodzi o Tencent to niedawno się dowiedziałem że można mieć też eksposzycję na nie poprzez Prosus notowany w AMS a który jest z dyskontem względem TCEHY - ciekawe co glina ma na temat Tencenta do powiedzenia.
koyfin_20210316_110514260.png
koyfin_20210316_110514260.png (298.78 KiB) Przejrzano 5572 razy
Maro
Stały bywalec
Posty: 54
Rejestracja: 15 mar 2021, 19:38
Tu mieszkam: Polska

Re: Live o wszystkim

Post autor: Maro »

Besso pisze: 16 mar 2021, 21:32
ATH niee, miałem cenę w okolicach 267$ bodaj, już nie pamiętam dokładnie, bo zmieniłem strategię i ostatnio pozbyłem się wszystkich spółek z USA.
Nie znaczy to, że moje nastawienie do BABA się zmieniło. IMO to wciąż no-brainer, trzymać, nic nie ruszać, cierpliwie poczekać i będą wyniki.
Besso napisał byś coś więcej o strategii o nowej strategii i skąd zmiana? Od dawna byłeś long USA
Awatar użytkownika
Dżin
Stały bywalec
Posty: 49
Rejestracja: 14 mar 2021, 13:06
Tu mieszkam: Polska

Re: Live o wszystkim

Post autor: Dżin »

W BABA chodzi o sentyment imho. Fundy nie wchodzą ze względu na niestabilną sytuację, w tym z Jack Ma.
Sentymenty potrafią przytrzymać najlepsze spółki na niskich poziomach. Dla przykłądu AMZN po bańce dot.com pomimo wzrostów sprzedaży jego cena spadała...
Załączniki
amzn.jpg
amzn.jpg (58.7 KiB) Przejrzano 5466 razy
cmtenis
Gość niedzielny
Posty: 9
Rejestracja: 15 mar 2021, 10:41
Tu mieszkam: Niemcy

Re: Live o wszystkim

Post autor: cmtenis »

No i Baba chyba wziela sobie do serca te dyskusje na forum, bo na razie odbija, a caly rynek raczej slabo :)
arku
Stały bywalec
Posty: 149
Rejestracja: 15 mar 2021, 09:18
Tu mieszkam: Polska

Re: Live o wszystkim

Post autor: arku »

cmtenis pisze: 17 mar 2021, 16:36 No i Baba chyba wziela sobie do serca te dyskusje na forum, bo na razie odbija, a caly rynek raczej slabo :)
BABA wpadła mi wczoraj po 228, dziś kupiłem TAL po 67
leszekw
Gość niedzielny
Posty: 17
Rejestracja: 14 mar 2021, 11:55
Tu mieszkam: Warszawa

Re: Live o wszystkim

Post autor: leszekw »

cmtenis pisze: 17 mar 2021, 16:36 No i Baba chyba wziela sobie do serca te dyskusje na forum, bo na razie odbija, a caly rynek raczej slabo :)
Słabo to będzie jak Powell powie, że myśli o tym ,że za jakiś czas trzeba będzie myśleć o tym żeby pomyśleć o podniesieniu stòp procentowych. To wystarczy do jazdy w dòł na growth:)
Awatar użytkownika
Dżin
Stały bywalec
Posty: 49
Rejestracja: 14 mar 2021, 13:06
Tu mieszkam: Polska

Re: Live o wszystkim

Post autor: Dżin »

leszekw pisze: 17 mar 2021, 18:24
cmtenis pisze: 17 mar 2021, 16:36 No i Baba chyba wziela sobie do serca te dyskusje na forum, bo na razie odbija, a caly rynek raczej slabo :)
Słabo to będzie jak Powell powie, że myśli o tym ,że za jakiś czas trzeba będzie myśleć o tym żeby pomyśleć o podniesieniu stòp procentowych. To wystarczy do jazdy w dòł na growth:)
najwczesniej 2024
Awatar użytkownika
glina
Stały bywalec
Posty: 143
Rejestracja: 13 mar 2021, 20:52

Re: Live o wszystkim

Post autor: glina »

Wszyscy robia w portki jak by niewiadomo co mial takiego powiedziec ten Powell :-).
CzyDe
Stały bywalec
Posty: 33
Rejestracja: 14 mar 2021, 18:04
Tu mieszkam: Wrocław

Re: Live o wszystkim

Post autor: CzyDe »

Powell włączył zielone światło
Awatar użytkownika
glina
Stały bywalec
Posty: 143
Rejestracja: 13 mar 2021, 20:52

Re: Live o wszystkim

Post autor: glina »

A to niespodzianka!
cmtenis
Gość niedzielny
Posty: 9
Rejestracja: 15 mar 2021, 10:41
Tu mieszkam: Niemcy

Re: Live o wszystkim

Post autor: cmtenis »

Ktoś wie czemu GameStop wisi? I opcje też przyblokowane :(
Awatar użytkownika
Dżin
Stały bywalec
Posty: 49
Rejestracja: 14 mar 2021, 13:06
Tu mieszkam: Polska

Re: Live o wszystkim

Post autor: Dżin »

*FED WILL CONTINUE TO INCREASE BOND PURCHASES BY AT LEAST $80B/MONTH OF TREASURIES AND $40B/MONTH OF MBS UNTIL 'SUBSTANTIAL FURTHER PROGRESS' MADE ON MAXIMUM EMPLOYMENT AND PRICE STABILITY GOALS
arku
Stały bywalec
Posty: 149
Rejestracja: 15 mar 2021, 09:18
Tu mieszkam: Polska

Re: Live o wszystkim

Post autor: arku »

cmtenis pisze: 17 mar 2021, 21:25 Ktoś wie czemu GameStop wisi? I opcje też przyblokowane :(
Tylko GME czy wszystko? Obstawiam że dlatego że rynek został zamknięty. W USA była zmiana czasu i obecnie notowania są 14.30-21.00 naszego czasu
Awatar użytkownika
Dżin
Stały bywalec
Posty: 49
Rejestracja: 14 mar 2021, 13:06
Tu mieszkam: Polska

Re: Live o wszystkim

Post autor: Dżin »

Chiński ARK:
https://www.globalxetfs.com.hk/fundlist/

dopiero co się na to natknąłem. Znacie ?

Oraz ich nowe ETF:
Global X China Innovator Active ETF (3058)
Global X China Global Leaders ETF (3050)
cmtenis
Gość niedzielny
Posty: 9
Rejestracja: 15 mar 2021, 10:41
Tu mieszkam: Niemcy

Re: Live o wszystkim

Post autor: cmtenis »

arku pisze: 17 mar 2021, 22:23
Tylko GME czy wszystko? Obstawiam że dlatego że rynek został zamknięty. W USA była zmiana czasu i obecnie notowania są 14.30-21.00 naszego czasu
Ano wlasnie, ciapa ze mnie :)
Awatar użytkownika
Q'bot
Forumowy wyga
Posty: 163
Rejestracja: 13 mar 2021, 20:54

Re: Live o wszystkim

Post autor: Q'bot »

@Dżin - kurcze, ciekawy to ma skład - rzeczywiście jakby połączenie trzech ARK'ów...

Wbrew nazwie "Global X China Global Leaders ETF" mam z niego tylko Xiaomi w portfelu, tak więc mógłbym przygarnąć, albo chociaż przeanalizować firmy wchodzące w skład.
arku
Stały bywalec
Posty: 149
Rejestracja: 15 mar 2021, 09:18
Tu mieszkam: Polska

Re: Live o wszystkim

Post autor: arku »

Q'bot pisze: 18 mar 2021, 10:19 @Dżin - kurcze, ciekawy to ma skład - rzeczywiście jakby połączenie trzech ARK'ów...

Wbrew nazwie "Global X China Global Leaders ETF" mam z niego tylko Xiaomi w portfelu, tak więc mógłbym przygarnąć, albo chociaż przeanalizować firmy wchodzące w skład.
z tego co widzę w IB niedostępny do handlu
Awatar użytkownika
RayDalio
Forumowy wyga
Posty: 326
Rejestracja: 16 mar 2021, 20:43
Tu mieszkam: Singapoor

Re: Live o wszystkim

Post autor: RayDalio »

Ech, szkoda, że tamto forum spłonęło, bo jeszcze kilka tygodni temu jeden wizjonerski kolega tłumaczył mi, że akcje będą gonić 10Y (bo taki jest trynd od narodzenia Chrystusa), a odwrotnie to nie ma szans i udowadniał to jakimiś wpisami z Twittera. A teraz cisza :D. Lepiej, żeby się yieldy nie rozkręciły bardziej, bo nie będzie emerytury z mojego wizjonerskiego portfolio :(

Obrazek

VIX ledwie na poziomie 20. Na razie to są pierdnięcia, więc nie ma co męczyć psów na zapas.
Wojtas

Re: Live o wszystkim

Post autor: Wojtas »

Akurat niektóre wpisy dobrze, że spłonęły. Moderator ma mniej roboty, bo pożar go wyręczył.

W ogóle, dajcie już spokój.
ODPOWIEDZ