Tomasz, a ile zaplacilbys za moje szkolenie?

Wątek dla każdego, kto chciałby założyć własny temat i opisywać prowadzony przez siebie portfel. Zakupy, sprzedaż, zmiany, rebalansowania, wyniki i strategia. To jest miejsce, żeby opisywać swoją strategię i swoje transakcje.
jasny
Gość niedzielny
Posty: 10
Rejestracja: 24 gru 2021, 13:57
Tu mieszkam: Torun

Tomasz, a ile zaplacilbys za moje szkolenie?

Post autor: jasny »

Tomasz, przeczytalem jak przekalkulowales cene za swoje szkolenie - ciekawie brzmi,
a ile zaplacilbys za moje szkolenie, gdybym nauczyl Cie grac bezpiecznie na lewarze np. 1:20 na akcjach czy na S&P 500 ?
50% to robie w kilka dni.
Chcesz wystapic w takiej rywalizacji?
Mozemy zrobic to na koncie demo jesli nie chcesz na prawdziwej kasie.
Ty mozesz grac po swojemu a ja po swojemu i policzymy na koncu zysk.
buk0f
Stały bywalec
Posty: 61
Rejestracja: 02 kwie 2021, 10:17
Tu mieszkam: Kraków

Re: Tomasz, a ile zaplacilbys za moje szkolenie?

Post autor: buk0f »

Inwestor to ty?
jasny
Gość niedzielny
Posty: 10
Rejestracja: 24 gru 2021, 13:57
Tu mieszkam: Torun

Re: Tomasz, a ile zaplacilbys za moje szkolenie?

Post autor: jasny »

co cie bardziej interesuje?
a) zarabianie 2 tys. % szybsze
b) czy pytanie czy to jakis inwestor

nie, nie jestem inwestorem - zarabiam kase,
te programy tzw. inwestycyjne nie wiem czemu sluza - ja wole kase
jasny
Gość niedzielny
Posty: 10
Rejestracja: 24 gru 2021, 13:57
Tu mieszkam: Torun

Re: Tomasz, a ile zaplacilbys za moje szkolenie?

Post autor: jasny »

mozemy zrobic takie porownanie wydajnosci takze w perspektywie 2 czy 3 lat, dla mnie bez znaczenia - po prostu natrzepię więcej kasy, i tyle. Idealnie jak beda korekty na giełdzie i spadek giełdy - pokazę jak robi się kasę.
Opcje? - pokaże, że są lepsze rozwiązania.
jasny
Gość niedzielny
Posty: 10
Rejestracja: 24 gru 2021, 13:57
Tu mieszkam: Torun

Re: Tomasz, a ile zaplacilbys za moje szkolenie?

Post autor: jasny »

weźmy np. po 250 tys. usd na demo - czas 2 lata, aby ktos nie mowil, ze jakies akcje nie magly sie odbic. Ja udostepnie wszyskie transakcje na zywo przez mql5.com - sygnaly.
buk0f
Stały bywalec
Posty: 61
Rejestracja: 02 kwie 2021, 10:17
Tu mieszkam: Kraków

Re: Tomasz, a ile zaplacilbys za moje szkolenie?

Post autor: buk0f »

bezpiecznie i lewar 1:20 to trochę sprzeczne pojęcia :)
jasny
Gość niedzielny
Posty: 10
Rejestracja: 24 gru 2021, 13:57
Tu mieszkam: Torun

Re: Tomasz, a ile zaplacilbys za moje szkolenie?

Post autor: jasny »

tak samo jak akcje, obligacje, lokaty - też same w sobie nie są bezpieczne. Pytanie zawsze co z tym zrobisz. Tomasz napisze inaczej - pytanie co otrzymujesz za to. Opcje tez same w sobie nie sa bezpieczne. Nic nie jest bezpieczne jeśli źle sie używa.
Awatar użytkownika
CoinsMakingCoins
Stały bywalec
Posty: 70
Rejestracja: 14 mar 2021, 01:06

Re: Tomasz, a ile zaplacilbys za moje szkolenie?

Post autor: CoinsMakingCoins »

Lol, tacy ynwestorzy to chyba korzystają z tego, że dziś jest jedyny dzień w roku kiedy mówią ludzkim głosem. Beka z typa.
jasny
Gość niedzielny
Posty: 10
Rejestracja: 24 gru 2021, 13:57
Tu mieszkam: Torun

Re: Tomasz, a ile zaplacilbys za moje szkolenie?

Post autor: jasny »

jeśli Was nie interesuje zysk to w jakim celu tu jesteście?
Gukwa
Forumowy wyga
Posty: 193
Rejestracja: 06 paź 2021, 21:15
Tu mieszkam: Warszawa

Re: Tomasz, a ile zaplacilbys za moje szkolenie?

Post autor: Gukwa »

mnie nie interesuje i wypierdalaj pajacu
Awatar użytkownika
winio
Forumowy wyga
Posty: 442
Rejestracja: 13 mar 2021, 20:56
Tu mieszkam: Szczęśliwice

Re: Tomasz, a ile zaplacilbys za moje szkolenie?

Post autor: winio »

Agenzia/inwestor - to znowu Ty?
Bez urazy, ale jeśli Twoja strategia jest aż tak dobra jak piszesz, to głowa do góry - przeczytamy o Tobie w WSJ.
jasny
Gość niedzielny
Posty: 10
Rejestracja: 24 gru 2021, 13:57
Tu mieszkam: Torun

Re: Tomasz, a ile zaplacilbys za moje szkolenie?

Post autor: jasny »

Tomasz publicznie reklamuje swoje usługi i przekonująco napisał dlaczego chce aż tyle pieniędzy za swoje szkolenia. Skoro jest tak dobry to pokaże publicznie, że jest dobry i wart jest tej ceny. Ja zaś pokażę, że można znacznie więcej i bezpieczniej zarabiać. Zróbmy to na koncie demo, żeby ktoś nie mówił, że ryzykuję jego kasą. Tomasz, stawiam wyzwanie dla Ciebie, staniesz do pojedynku inwestycyjnego? Teraz jest ciekawie na giełdzie, rozpalone rynki - idealny moment, aby pokazać swoje umiejętności.
rebahas
Stały bywalec
Posty: 112
Rejestracja: 15 mar 2021, 13:59
Tu mieszkam: PL

Re: Tomasz, a ile zaplacilbys za moje szkolenie?

Post autor: rebahas »

jasny pisze: 25 gru 2021, 10:22 Ja zaś pokażę, że można znacznie więcej i bezpieczniej zarabiać.
Skoro tyle i bezpiecznie zarabiasz to rozumiem, że już Ci się nie mieści albo Ci się znudziło i zacząłeś szukać nowych wyzwań? Pytam poważnie, bo podobno pieniądze lubią spokój i ciszę.
jasny pisze: 25 gru 2021, 10:22 Zróbmy to na koncie demo, żeby ktoś nie mówił, że ryzykuję jego kasą.
Skoro masz bezpieczne, pewne i sprawdzone metody to czemu konto demo? Czemu miałbyś ryzykować "jego kasą" ktokolwiek to jest a nie swoją?
jasny
Gość niedzielny
Posty: 10
Rejestracja: 24 gru 2021, 13:57
Tu mieszkam: Torun

Re: Tomasz, a ile zaplacilbys za moje szkolenie?

Post autor: jasny »

"bo podobno pieniądze lubią spokój i ciszę." - również dobrze mógłbyś to zdanie zapodać Tomaszowi, bo jeśli jest głośny i bierze pieniądze za szkolenie to pewnie nie zarabia? W mojej ocenie akurat jest on dobry i zarabia. Co więcej - uważam, że ma rację w wycenie swojego szkolenia - i tak jest bardzo tanie i tylko głupcy tego nie rozumieją. Podkreślę - tylko głupcy nie rozumieją tego, że szkolenie Tomasza jest bardzo tanie. Tomasz jest specyficznym człowiekiem i zbyt mocno zakotwiczonym na sobie, ale jest też jednym z lepszych expertów, który tę wiedzę sprzedaje - i robi to za tanio, ale jest wiarygodny.

Jeśli chodzi o konto demo - moja strategia polega na długim trzymaniu. Nawet na spadkach giełdy nie wychodzę z pozycji ale chronię je. Aktualną kasę wkładam, aby nie leżała. Blokowanie dużej kwoty czy też realizowanie zysków dla samego takiego pokazu byłoby rozrzutnością i głupim ruchem.
rebahas
Stały bywalec
Posty: 112
Rejestracja: 15 mar 2021, 13:59
Tu mieszkam: PL

Re: Tomasz, a ile zaplacilbys za moje szkolenie?

Post autor: rebahas »

jasny pisze: 25 gru 2021, 16:09 Jeśli chodzi o konto demo - moja strategia polega na długim trzymaniu. Nawet na spadkach giełdy nie wychodzę z pozycji ale chronię je. Aktualną kasę wkładam, aby nie leżała. Blokowanie dużej kwoty czy też realizowanie zysków dla samego takiego pokazu byłoby rozrzutnością i głupim ruchem.
Ale co to ma do rzeczy? Chcesz się z kimś mierzyć/porównać/sprawdzić jesteś pewny swoich bezpiecznych strategii - po co konto demo? Przecież zarobisz, bo jak sam napisałeś jesteś pewny swoich wyników i że będą one lepsze od rywala? Po cholerę demo? Czego się obawiasz?
jasny
Gość niedzielny
Posty: 10
Rejestracja: 24 gru 2021, 13:57
Tu mieszkam: Torun

Re: Tomasz, a ile zaplacilbys za moje szkolenie?

Post autor: jasny »

OK, może być realna kasa - 10 tys. pln czy 20 tys. pln - mam wolne środki - dla większej kasy nie zamknę pozycji, gdyż jak wcześniej napisałem - nie trzymam wolnej gotówki - inwestuję, o ile to można nazwać inwestycją. Realnie patrząc z dźwignią nie ma szans na wygranie grając zwykłymi akcjami. Kto gra realnymi akcjami - za 20 tys. zł kupuje realne akcje, a wkładając 20 tys. na dźwignię - realnie gra się 20 tys. x 1:20 = 400 tys. pln. Trzeba uczciwie też przyznać, że brak odpowiedniego zarządzania kapitałem wskutek wahań może doprowadzić do wyczyszczenia konta i spadek w dół też 20 razy szybciej przynosi stratę. Brokerzy jednak też dają pożyczkę na realne akcje - chyba Interactive Brokers i gra się w sumie też z dźwignią tylko z małą. Reasumując - jeśli Tomasza strategia kosztuje ok. 10 tys. zł to moja zarabiająca 2 tys. % szybciej winna kosztować 2 tys. % więcej. Potrafię wyliczyć niemal idealnie dno korekty na giełdzie i poziom, od którego należałoby uważać giełdę przechodzącą w spadek. Nie wiem ile będzie korekt, bo czasami występują jedne po drugich i jedno dno po drugim, ale wiem kiedy jest dno. Kiedy zaś widzę kiedy jest dno to już nie ma dużego wyboru - albo giełda idzie do góry, albo przechodzi w spadek, a spadki są bardzo rzadko - więc zawsze większa szansa jest, że pójdzie do góry.
Nie musicie dziękować mi za te rady i za naprowadzenie Was na ten tok myślenia.

Zawsze fascynowało mnie to dlaczego ludzie przegrywają majątki mając tylko do dyspozycji 2 ruchy - do góry lub w dół. Czy to nie jest ciekawe? Co ciekawe - przegrywają ci na lewarach i ci, którzy kupują realne akcje - czy to nie fenomen?
jasny
Gość niedzielny
Posty: 10
Rejestracja: 24 gru 2021, 13:57
Tu mieszkam: Torun

Re: Tomasz, a ile zaplacilbys za moje szkolenie?

Post autor: jasny »

Niektórzy z Was nazwali mnie "agenzia" czy "inwestor". Nie wstydziłbym się tych nazw, gdyż akurat te nicki w internecie uosabiały osoby, które wiele pracowały ale nie widzę już ich wpisów ani tu na forum, ani na IT21. Jeśli agenzia czy inwestor posiada dziś moje umiejętności to znaczy, że dobrze wykorzystał czas, to znaczy, że w ciągu kilku miesięcy stał się lepszy od mistrza Tomasza i od mistrza Czarka.
Awatar użytkownika
CoinsMakingCoins
Stały bywalec
Posty: 70
Rejestracja: 14 mar 2021, 01:06

Re: Tomasz, a ile zaplacilbys za moje szkolenie?

Post autor: CoinsMakingCoins »

Wyjdź bo sie kompromitujesz
Awatar użytkownika
Besso
Moderator
Posty: 39
Rejestracja: 13 mar 2021, 21:24

Re: Tomasz, a ile zaplacilbys za moje szkolenie?

Post autor: Besso »

Ale co tu się wyprawia?

@Jasny, królu malinowy, a ja jestem prezydentem USA i nie musisz mi dziękować, że nauczyłem się języka polskiego, żeby napisać tego posta.

Temat zamykam. Pzdr, Joe.

//
Gukwa pisze: 25 gru 2021, 08:18 mnie nie interesuje i wypierdalaj pajacu
Tak brzydko w święta?! Niestety dostajesz rózgę (ostrzeżenie).
Zablokowany