Długoterminowe opcje CALL

Wątek dla każdego, kto chciałby założyć własny temat i opisywać prowadzony przez siebie portfel. Zakupy, sprzedaż, zmiany, rebalansowania, wyniki i strategia. To jest miejsce, żeby opisywać swoją strategię i swoje transakcje.
marcel.galan7
Stały bywalec
Posty: 26
Rejestracja: 17 wrz 2021, 22:12
Tu mieszkam: Gdańsk

Długoterminowe opcje CALL

Post autor: marcel.galan7 »

Czy dobrą opcją jest zakup długoterminowych opcji CALL na ETF (np. 8 miesięczne lub roczne), które mają niskie IV 15-25%? Ktoś stosuje z sukcesem taką strategię?

Czy macie pomysły na atrakcyjne zakupy długoterminowych opcji CALL na ETF lub akcje?
Ja ostatnio kupiłem np. ICLN, DRIV szukam aktualnie ciekawych zakupów również na akcje.
Gukwa
Forumowy wyga
Posty: 193
Rejestracja: 06 paź 2021, 21:15
Tu mieszkam: Warszawa

Re: Długoterminowe opcje CALL

Post autor: Gukwa »

Tak kupuję CALL na okres dłuższy niż rok.
Jest to strategia dość popularna jak chcesz mieć ekspozycję na dane aktywo i nie angażować dużo kapitału.
Tutaj decyzyjność jest taka sama jak przy akcjach.
Jedni kupują bo zobaczą kreskę na wykresie inni ponieważ firma ma fajny produkt z kapitalnym systemem.
Zyski często mogą przekroczyć 1000% do zaangażowanego kapitału więc dźwignia konkretna przy zdefiniowanym ryzyku.
Pilot
Gość niedzielny
Posty: 9
Rejestracja: 24 wrz 2021, 16:11
Tu mieszkam: Poznan

Re: Długoterminowe opcje CALL

Post autor: Pilot »

Witajcie, czy moglibyscie napisac cos wiecej jakie konkretnie paramerty stosujecie w tych LEAPSach? Jaka delta/strike/exp. date? Sam zastanawiam sie nad zajeceim pozycji na niektore bardziej ryzykowne aktywa z wykorzystaniem opcji ale jak sprawdzalem cene 2 letnich ATM to byla bardzo wysoka. Zastanawiam sie jak do tego podchodzicie. Z gory dzieki!
lenon
Forumowy wyga
Posty: 152
Rejestracja: 15 mar 2021, 11:31
Tu mieszkam: Polska

Re: Długoterminowe opcje CALL

Post autor: lenon »

Bardzo ogólnikowo - najpierw musisz mieć wyrobione zdanie na temat tego jak według Ciebie w przyszłości wycenione będzie dane aktywo.
Np uważasz, że w za 4 miesiące real yields z jakichś powodów jeszcze bardziej spadną, wobec czego cena złota będzie wynosić 2100$ na koniec marca.
Czyli musisz określić spodziewaną cenę w określonym czasie.
Pod tak określony scenariusz szukasz opcji np na GLD z datą wygasania gdzieś w maju i sprawdzasz risk/reward. Twoje ryzyko to koszt opcji, reward to różnica między ceną docelową a strikiem danej opcji (np ATM). Strike dobierasz ATM lub gdzieś OTM, ITM raczej nie ma większego sensu. Jeśli takie opcje są na tyle sensownie wycenione, że r/r jest korzystny (płacisz relatywnie mało w stosunku do spodziewanych korzyści), to kupujesz. Nie sugeruj się deltą czy tzw prawdopodobieństwem sukcesu, które broker pokazuje na platformie, od tego jest twoja teza inwestycyjna.

W tym hipotetycznym przypadku mierzysz mniej więcej w maj, bo planując zamknąć pozycję w marcu unikasz straty dużej części wartości czasu w ostatnich kilkudziesięciu dniach życia opcji. No chyba że miałeś rację i opcja jest mocno ITM, wtedy możesz rozważyć przetrzymanie jej do końca lub zrolowanie w górę. Ale to jest zupełnie inny temat, opcji trzeba pilnować cały czas.

Przestrzegam przed kupowaniem LEAPsów tak po prostu, 'bo coś w długim terminie rośnie' albo 'bo coś mocno spadło więc musi odbić'. Zostaniesz dawcą kapitału dla lepiej poinformowanych.
ODPOWIEDZ