IB jakie subskrypcje dla opcji

Masz pytanie lub problem natury inwestycyjnej albo technicznej? Opisz go tutaj, a postaramy się pomóc.
arek
Posty: 1
Rejestracja: 04 paź 2021, 14:28
Tu mieszkam: Warszawa

IB jakie subskrypcje dla opcji

Post autor: arek »

Dawno temu kupiłem kurs opcyjny który zaczynam dopiero teraz przerabiać. Mam konto w IB
- jakie subskrypcje na dane muszę wykupić? Czy NYSE i NASDAQ tak jak dla akcji wystarczą? Widzę np OPRA (US Options Exchanges) które ma w opisie option data
- zakładam że na paper account mam aktualne dane i jestem w stanie wszystko zrobić to co w realu?
Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 564
Rejestracja: 13 mar 2021, 17:17
Tu mieszkam: Dubaj

Re: IB jakie subskrypcje dla opcji

Post autor: Tomek »

Subskrypcja dla NYSE i NASDAQ nie wystarczy, trzeba dokupić OPRA plus live streaming addon, czy jakoś tak się nazywa ten moduł (kosztuje chyba 4.50). Najlepiej kupić cały bundle za około 10 dolarów plus ten streaming addon. Razem wyjdzie około 15 dolarów.

Jeśli wykupisz te dane live, to na paper account one tez będą dostępne i to konto będzie zachowywało się dokładnie tak, jak realne.
fresh
Posty: 4
Rejestracja: 30 sie 2021, 07:26
Tu mieszkam: Warszawa

Re: IB jakie subskrypcje dla opcji

Post autor: fresh »

A to ciekawe, nie wiedziałem że potrzebuje dodatkowych subskrypcji żeby handlować opcjami. Jeśli dokupię OPRA i live streaming addon, to co dzięki temu będę mógł robić lepiej w kontekście handlu opcjami?
Baldwin
Stały bywalec
Posty: 132
Rejestracja: 15 mar 2021, 15:07
Tu mieszkam: Polska

Re: IB jakie subskrypcje dla opcji

Post autor: Baldwin »

Choćby będzie widział dokładniej zmienność na rynku. ;)
winnie-the-pooh
Forumowy wyga
Posty: 240
Rejestracja: 14 mar 2021, 22:24
Tu mieszkam: Warszawa

Re: IB jakie subskrypcje dla opcji

Post autor: winnie-the-pooh »

Coś takiego u mnie załatwia sprawę.
Załączniki
Przechwytywanie.JPG
Przechwytywanie.JPG (61.19 KiB) Przejrzano 1510 razy
fresh
Posty: 4
Rejestracja: 30 sie 2021, 07:26
Tu mieszkam: Warszawa

Re: IB jakie subskrypcje dla opcji

Post autor: fresh »

Baldwin pisze: 06 paź 2021, 19:48 Choćby będzie widział dokładniej zmienność na rynku. ;)

OK, a jak to może wpłynąć na moje decyzje nt. kupna/sprzedaży opcji? Czy dzięki temu premie z opcji mogą wzrosnąć, czy może będę mógł zmniejszyć kapitał jakim ryzykuję wystawiając opcje?
Pytam żeby zrozumieć, nie twierdzę że te dodatkowe subskrypcje nie są potrzebne, tylko zastanawiam do czego można je wykorzystać handlując opcjami np. raz w tygodniu. Ja nie miałem pojęcia że takie subskrypcje są do czegoś potrzebne, handluję opcjami bez nich ale może robie coś totalnie źle. Może wbijam gwoździe kamieniem, a Wy mi tu pokazujecie że można to robić młotkiem :) A może ja używam młotka, czyli sensownego narzędzia do wbijania gwoździ, a Wy pokazujecie mi automatyczny pistolet do wbijania gwoździ, którego może nie koniecznie potrzebuję.
Pewnie najlepiej byłoby wytłumaczyć na przykładzie, więc jeśli ktoś z Was może podzielić się przykładem w którym użycie tych danych realnie pomogło podjąć lepszą decyzję nt. opcji, to poproszę o taki przykład. Dzięki!
Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 564
Rejestracja: 13 mar 2021, 17:17
Tu mieszkam: Dubaj

Re: IB jakie subskrypcje dla opcji

Post autor: Tomek »

Te subskrypcje nie są potrzebne, żeby handlować opcjami, tylko żeby mieć dostęp do cen bid/ask w czasie rzeczywistym, a nie takich opóźnionych o 15 minut.

Jeśli składasz teraz zlecenie zakupu czy sprzedaży opcji, to jaka cenę ustawiasz jako limit? Bid/ask, czy może Mid (cena po środku bid/ask)? Jeśli tak, to bazujesz na danych z przed 15 minut, a ceny opcji zmieniają się błyskawicznie, wiec albo za takie opcje przepłacasz albo dostajesz mniejsza premie niż powinienes.
fresh
Posty: 4
Rejestracja: 30 sie 2021, 07:26
Tu mieszkam: Warszawa

Re: IB jakie subskrypcje dla opcji

Post autor: fresh »

Dzięki za odpowiedź! Zazwyczaj ustawiam najlepszą cenę (blisko bid/ask) w zależności czy kupuje czy sprzedaje i podnoszę/obniżam o kilka dolarów jak zlecenie nie realizuje się przez klika-kilkanaście minut. Dla zleceń które chce zrealizować tego samego dnia używam opcji Adaptive z parametrem Patient, wtedy zazwyczaj zlecenie wisi dłużej, ale realizuje się w lepszej cenie. Nie mam niestety na to żadnych statystyk, wyczytałem w IB że taka opcja daje lepsze ceny i niższe koszty transakcji.
Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 564
Rejestracja: 13 mar 2021, 17:17
Tu mieszkam: Dubaj

Re: IB jakie subskrypcje dla opcji

Post autor: Tomek »

No to jeśli ręcznie podajesz cenę o jakiś zakres niższą/wyższą niż bid/ask, to bazujesz na danych z przed 15 minut, a to już kiepsko. Natomiast dla Adaptive to nie ma większego znaczenia, bo algorytm bierze i tak ceny z arkusza w czasie rzeczywistym, nawet jak nie masz subskrypcji.
ODPOWIEDZ