Iron Condor With NO Potential For Loss?

Wszystko, co dotyczy szeroko rozumianych instrumentów pochodnych, przede wszystkim opcji, ale też swapów czy kontraktów terminowych. Hedging, short volatility i zagrania kierunkowe. Co kto lubi.
HateLoss
Posty: 1
Rejestracja: 18 wrz 2021, 04:52
Tu mieszkam: Kraków

Iron Condor With NO Potential For Loss?

Post autor: HateLoss »

Witam wszystkich uczestników tego forum oraz samego Pana Tomasza!

Pana kurs zaciekawił mnie i zacząłem zagłębiać się w strategie opcyjne. Chciałem poruszyć tutaj temat, który dane mojej osobie było znaleźć jakiś czas temu w sieci. Bardzo interesuje mnie także opinie samego Pana Tomka na ten temat (uważam, że temat umieściłem w dobrym dziale, jeśli nie to przepraszam i proszę o przekierowanie).
Tematem mego rozważania jest możliwość zawierania Iron Condora bez żadnego ryzyka straty. Chciałbym tutaj przytoczyć pewną egzemplifikacje tegoż przykładu, którą dane mi było znaleźć na YT. Bardzo ważne jest, abyście obejrzeli to (w miarę krótkie video) od początku do końca. Ciekaw jestem co o tym myślicie i co o tym sądzi także sam Pan Tomasz.
Czy takie rzeczy są jeszcze możliwe i czy możliwe są częściej, aniżeli raz na czas i na jakimś większym wolumenie kapitału. Poniżej wklejam link do nagrania.
Pozdrawiam.

CLM
Stały bywalec
Posty: 47
Rejestracja: 13 mar 2021, 20:55

Re: Iron Condor With NO Potential For Loss?

Post autor: CLM »

HateLoss pisze: 18 wrz 2021, 04:59 możliwość zawierania Iron Condora bez żadnego ryzyka straty.
Nie ma takiej możliwości, to jest clickbaitowy tytuł. Facet otwiera pozycje strategią "short jade lizard", która jest strategia o niezdefinowanym ryzyku (defacto jest to: bear call spread + naked put) a dopiero po około 2 tygodniach dokupuje long put aby zabezpieczyć "downside risk" i robi z tego Iron Condor, jednak przez prawie 2 tygodnie jest narażony na niezdefiniowane ryzyko co nijak ma sie do tytułu video.
ODPOWIEDZ