Call debit spread Broker

Wszystko, co dotyczy szeroko rozumianych instrumentów pochodnych, przede wszystkim opcji, ale też swapów czy kontraktów terminowych. Hedging, short volatility i zagrania kierunkowe. Co kto lubi.
intwatch0005
Gość niedzielny
Posty: 21
Rejestracja: 12 sie 2021, 22:39
Tu mieszkam: Polska

Call debit spread Broker

Post autor: intwatch0005 »

Witam!
Prosiłbym o pomoc. Opcje exercise style:american. Cena akcji 100usd Kupuję calla 100(na 120dni) sprzedaje 110 calla(na 30dni co 30 dni roluję ,aby zmniejszyć koszt kupna calla) , a kurs wystrzelił do w ciągu 15dni do 150(pionowe wybicie ;) ). Przy tym ,że nie został wykonany 110 call, zamykam obie opcję i powinienem około 1000usd zarobić. Ale co wtedy gdy ktoś wykona calla 110 przy kursie 150 to czy broker wykonuje automatycznie mojego kupionego calla ? Jeśli nie wtedy muszę kupić z rynku po cenie market za 150 i oddać za 110 co oczywiście powoduje że jestem 40 *100=4000 na stracie. Następnego dnia jest korekta do 140 i wtedy na koniec sesji loguje się na konto a tutaj -4000 ze sprzedanego calla i zysku 4000 z kupionego i wychodzę na minus bo jeszcze swojego calla musiałem wcześniej kupić. Czy broker LYNX/IB chroni przed taką sytuacją i wykonuje automatycznie mojego calla?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 559
Rejestracja: 13 mar 2021, 17:17
Tu mieszkam: Dubaj

Re: Call debit spread Broker

Post autor: Tomek »

Żaden broker nie chroni przed taką sytuacją. Gdyby wystawiony CALL 110 został wykonany przy kursie akcji 150$, to na Twoim rachunku pojawiło by się minus 100 akcji (broker pożycza Ci sto akcji, żebyś się wywiązał z wystawionego CALL-a), czyli mówiąc inaczej – miałbyś na rachunku otwartą tzw. pozycję short. Od Ciebie teraz zależy, kiedy odkupisz z rynku tych 100 akcji, żeby pokryć minusową pozycję i oddać te akcje brokerowi. Możesz je odkupić po cenie spot na giełdzie publicznej albo możesz sam wykonać swojego LONG CALL-a 100 przed czasem. Twoja decyzja, ale broker nie zrobi tego automatycznie.
ODPOWIEDZ