Transfer z LYNX do IB

Miejsce do prowadzenia jałowej i starej jak świat dyskusji na temat tego, który broker jest lepszy od którego, a który nie.
mikuslaw
Posty: 2
Rejestracja: 31 sie 2021, 13:17
Tu mieszkam: Dabrowa Gornicza

Transfer z LYNX do IB

Post autor: mikuslaw »

Cześć,

nie znalazłem tej informacji na forum tutaj i na starym, a myślę, że temat może być ciekawy.

Zastanawiam się nad przeniesieniem mojego konta z Lynx bezpośrednio do IB. Obecnie nie bardzo widzę zaletę Lynxa. Jeśli dobrze rozumiem to IB zniósł opłatę 10usd za zarządzanie kontem. Jeśli dobrze widzę to nawet nie ma wpłaty początkowej wymaganej, więc pewnie mógłbym spokojnie otworzyć w IB i przenieść z czasem aktywa.

Konto mam od ok 2 lat, obecnie przeniesione do Irlandii. Bez Margin, akcje US, trochę polskich.

Czy ktoś już spotkał się z tym zagadnieniem? Będę pewnie kontaktował się bezpośrednio z IB, żeby podpytać w tym temacie, ale na razie ich chat nie jest czynny. Spotkałem się z informacją o okresie karencji pomiędzy zamknięciem konta w Lynx, a otwarciem w IB, ale tylko w formie plotek.

Jerzy
mikuslaw
Posty: 2
Rejestracja: 31 sie 2021, 13:17
Tu mieszkam: Dabrowa Gornicza

Re: Transfer z LYNX do IB

Post autor: mikuslaw »

IB nie jest pomocne w tym temacie. Na pytanie jak moge przeniesc konto dostalem tylko taka odpowiedz:

Kod: Zaznacz cały

As you have opened an account under ''Lynx B.V.'' I-Broker structure, per our agreements, your account needs to be serviced by them.

For all requests and/or enquiries related to your account, please contact them directly; below is a link where you can find all their contact details:

LINK../

Thank you for your understanding.

Yours sincerely,

IBKR Professional Services
Nie chcialbym sprzedawac akcji, zeby nie zaplacic teraz podatku i kosztow, wiec moze po prostu otworze nowe konto w IB i wtedy sprobuje zrobic transfer pozycji?
Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 559
Rejestracja: 13 mar 2021, 17:17
Tu mieszkam: Dubaj

Re: Transfer z LYNX do IB

Post autor: Tomek »

Z tego co ja wiem, to i tak na taki transfer musi się zgodzić Lynx, bo inaczej jest bodajże 3 albo 6 miesięcy karencji pomiędzy zamknięciem jednego a otwarciem drugiego konta. Spróbuj skontaktować się z Lynxem i powiedz wprost, że prowizje są dla ciebie za wysokie albo że koszt margina jest nieakceptowalny albo cokolwiek innego, co jest realnym powodem chęci przeniesienia. Myślę, że jest szansa, że pomogą Ci migrować to konto bez potrzeby zamykania pozycji. No ale to tylko moje zdanie niepoparte doświadczeniem.
ODPOWIEDZ