Migracja z LYNX do IB

Masz pytanie lub problem natury inwestycyjnej albo technicznej? Opisz go tutaj, a postaramy się pomóc.
adammi
Posty: 4
Rejestracja: 08 sie 2021, 17:50
Tu mieszkam: Gdańsk

Migracja z LYNX do IB

Post autor: adammi »

Witam szanowne grono,
W związku z tym, że broker Interactive Brokers usunął miesięczną opłatę w wysokości 10$, postanowiłem zamienić aktualnego brokera LYNX na tańszego IB. Moje pytanie co do tego tematu to czy komuś udało się przenieść otwarte pozycje do IB? Po kontakcie z supportem otrzymałem informację, że wymagane jest zamknięcie wszystkich pozycji oraz konta, abym mógł dostać akceptację dla IB. Natomiast znam osobę, której się udało to bez zamykania pozycji (chyba, że kłamała, tego nie mogę wykluczyć). Jak to było u Was? Czy ktoś miał podobną sytuację?
Pozdrawiam
korver
Stały bywalec
Posty: 77
Rejestracja: 14 mar 2021, 09:54

Re: Migracja z LYNX do IB

Post autor: korver »

Ja też mam informację, że trzeba zamknąć wszystkie pozycje, konto i otworzyć wszystko na nowo - co mnie obecnie powstrzymuje przed tym krokiem. Za dużo się dzieje, by ze względu na niższe prowizję teraz wszystko zamykać. Z drugiej jednak strony nigdy nie będzie też tak, że wszystkie akcje w jednym czasie będzie można ze spokojem zamknąć... zatem, jak żyć? Ja dość mocno wszedłem w opcje i w skali roku kwoty prowizji zbierają się dość konkretne, ale jak wspomniałem dylemat z timingiem. I tak, jakby nie patrzeć zrobiłem krok na przód, teraz płacę 4/5USD prowizji w Lynx, wcześniej w Saxo i DIF po 15$ i żyłem :) a tu IB daje jeszcze 4x mniej.
Ekspata
Gość niedzielny
Posty: 14
Rejestracja: 14 mar 2021, 20:16
Tu mieszkam: Londyn

Re: Migracja z LYNX do IB

Post autor: Ekspata »

Ja bym nie pytał suportu tylko próbował otworzyć konto w IB. To są dwaj niezależni od siebie brokerzy, z których jeden wykorzystuje platformę drugiego. Obstawiam, że IB otworzy konto. Tak samo jak duet Saxo-Dif. Kiedyś miałem w tym samym czasie konta w obydwu.
adammi
Posty: 4
Rejestracja: 08 sie 2021, 17:50
Tu mieszkam: Gdańsk

Re: Migracja z LYNX do IB

Post autor: adammi »

korver pisze: 09 sie 2021, 08:41 Ja też mam informację, że trzeba zamknąć wszystkie pozycje, konto i otworzyć wszystko na nowo - co mnie obecnie powstrzymuje przed tym krokiem. Za dużo się dzieje, by ze względu na niższe prowizję teraz wszystko zamykać. Z drugiej jednak strony nigdy nie będzie też tak, że wszystkie akcje w jednym czasie będzie można ze spokojem zamknąć... zatem, jak żyć? Ja dość mocno wszedłem w opcje i w skali roku kwoty prowizji zbierają się dość konkretne, ale jak wspomniałem dylemat z timingiem. I tak, jakby nie patrzeć zrobiłem krok na przód, teraz płacę 4/5USD prowizji w Lynx, wcześniej w Saxo i DIF po 15$ i żyłem :) a tu IB daje jeszcze 4x mniej.
Jedyną opcją jest przenieść papiery do innego brokera (np. Exante) w tym czasie LYNX wysyla ticketa do IB z akceptacją i wtedy spokojnie przenosisz je do IB. Oficjalnie po wyjściu z LYNX nie możesz przenieść pozycji do IB przez 6 miesięcy, lecz na życzenie klienta można ten okres usunąć.
Ekspata pisze: 09 sie 2021, 10:21 Ja bym nie pytał suportu tylko próbował otworzyć konto w IB. To są dwaj niezależni od siebie brokerzy, z których jeden wykorzystuje platformę drugiego. Obstawiam, że IB otworzy konto. Tak samo jak duet Saxo-Dif. Kiedyś miałem w tym samym czasie konta w obydwu.
Właśnie tak zrobiłem. Lecz dostałem i tak info od IB, że potrzebują akceptacji "web ticketa" od mojego aktualnego brokera (LYNX). Konto mam założone i zweryfikowane, jakies drobniaki wpłacone. Dziś sprawdzę czy mogę używać konta mimo braku tego ticketa czy jest jakas blokada :)
Awatar użytkownika
Dżin
Stały bywalec
Posty: 49
Rejestracja: 14 mar 2021, 13:06
Tu mieszkam: Polska

Re: Migracja z LYNX do IB

Post autor: Dżin »

adammi pisze: 09 sie 2021, 13:35
korver pisze: 09 sie 2021, 08:41 Ja też mam informację, że trzeba zamknąć wszystkie pozycje, konto i otworzyć wszystko na nowo - co mnie obecnie powstrzymuje przed tym krokiem. Za dużo się dzieje, by ze względu na niższe prowizję teraz wszystko zamykać. Z drugiej jednak strony nigdy nie będzie też tak, że wszystkie akcje w jednym czasie będzie można ze spokojem zamknąć... zatem, jak żyć? Ja dość mocno wszedłem w opcje i w skali roku kwoty prowizji zbierają się dość konkretne, ale jak wspomniałem dylemat z timingiem. I tak, jakby nie patrzeć zrobiłem krok na przód, teraz płacę 4/5USD prowizji w Lynx, wcześniej w Saxo i DIF po 15$ i żyłem :) a tu IB daje jeszcze 4x mniej.
Jedyną opcją jest przenieść papiery do innego brokera (np. Exante) w tym czasie LYNX wysyla ticketa do IB z akceptacją i wtedy spokojnie przenosisz je do IB. Oficjalnie po wyjściu z LYNX nie możesz przenieść pozycji do IB przez 6 miesięcy, lecz na życzenie klienta można ten okres usunąć.
Ekspata pisze: 09 sie 2021, 10:21 Ja bym nie pytał suportu tylko próbował otworzyć konto w IB. To są dwaj niezależni od siebie brokerzy, z których jeden wykorzystuje platformę drugiego. Obstawiam, że IB otworzy konto. Tak samo jak duet Saxo-Dif. Kiedyś miałem w tym samym czasie konta w obydwu.
Właśnie tak zrobiłem. Lecz dostałem i tak info od IB, że potrzebują akceptacji "web ticketa" od mojego aktualnego brokera (LYNX). Konto mam założone i zweryfikowane, jakies drobniaki wpłacone. Dziś sprawdzę czy mogę używać konta mimo braku tego ticketa czy jest jakas blokada :)
A pewny jesteś, że da się z Exante (Cypr) przenieść pozycje do IB ?
adammi
Posty: 4
Rejestracja: 08 sie 2021, 17:50
Tu mieszkam: Gdańsk

Re: Migracja z LYNX do IB

Post autor: adammi »

właśnie dziś to sprawdziłem, do Exante jest za darmo migracja, natomiast z Exante jest to 30 dolarów za każdą akcję (!). Wiec da się to zrobić, lecz jest to nieopłacalne.
Sebo
Stały bywalec
Posty: 127
Rejestracja: 17 maja 2021, 16:56
Tu mieszkam: Bangkok

Re: Migracja z LYNX do IB

Post autor: Sebo »

A nie jest tak, Lynx to zupełnie coś innego niż IB, po to raczej dwa inne podmioty i nie mają nic wspólnego.
adammi
Posty: 4
Rejestracja: 08 sie 2021, 17:50
Tu mieszkam: Gdańsk

Re: Migracja z LYNX do IB

Post autor: adammi »

Lynx to "nakładka" na IB. Platforma i technologia ta sama
Fijal14
Posty: 3
Rejestracja: 15 gru 2021, 13:30
Tu mieszkam: Warszawa

Re: Migracja z LYNX do IB

Post autor: Fijal14 »

Ja jestem z Lynx od jakiegoś czasu i nie mam zamiaru przenosić się gdzieś indziej.
grażyn
Gość niedzielny
Posty: 14
Rejestracja: 14 mar 2021, 14:51
Tu mieszkam: Warszawa

Re: Migracja z LYNX do IB

Post autor: grażyn »

Przeniosłem się już z Lynx do IB. Nic nadzwyczajnego. Otwierasz konto w IB i przelewasz tam środki, zamykasz pozycje w Lynx, wypłacasz środki i zamykasz konto, otwierasz pozycje w IB. Mi nie wystarczyło środków na kupno od razu całego portfolio w IB, bo jednak trzymam więcej środków w akcjach niż w gotówce ale można zrobić to na raty i przechodzi to w miarę płynnie. Lynx na start jest super ale jak już poznasz bardzo dobrze platformę to jednak IB jest 4x tańsze. A jak dołożysz do tego procent składany to sam wiesz :) Pozdrawiam.
Gukwa
Forumowy wyga
Posty: 193
Rejestracja: 06 paź 2021, 21:15
Tu mieszkam: Warszawa

Re: Migracja z LYNX do IB

Post autor: Gukwa »

grażyn pisze: 15 gru 2021, 13:45 jednak IB jest 4x tańsze.
Mi wychodzi 14 razy tańszy na akcjach w USA:)
korver
Stały bywalec
Posty: 77
Rejestracja: 14 mar 2021, 09:54

Re: Migracja z LYNX do IB

Post autor: korver »

grażyn pisze: 15 gru 2021, 13:45 Przeniosłem się już z Lynx do IB. Nic nadzwyczajnego. Otwierasz konto w IB i przelewasz tam środki, zamykasz pozycje w Lynx, wypłacasz środki i zamykasz konto, otwierasz pozycje w IB. Mi nie wystarczyło środków na kupno od razu całego portfolio w IB, bo jednak trzymam więcej środków w akcjach niż w gotówce ale można zrobić to na raty i przechodzi to w miarę płynnie. Lynx na start jest super ale jak już poznasz bardzo dobrze platformę to jednak IB jest 4x tańsze. A jak dołożysz do tego procent składany to sam wiesz :) Pozdrawiam.
Ile czasu Ci to całościowo zajęło i czy IB wymagał jakichś dodatkowych dokumentów w porównaniu do Lynx?
grażyn
Gość niedzielny
Posty: 14
Rejestracja: 14 mar 2021, 14:51
Tu mieszkam: Warszawa

Re: Migracja z LYNX do IB

Post autor: grażyn »

Po otwarciu konta w IB (nie pamiętam już ile czasu czekałem na jego otworzenie) to wszystko zajęło ok. 10 dni, z tym, że ja robiłem to na jakieś 3 raty czyli wpłata do IB i otworzenie części pozycji - zamknięcie części pozycji w Lynx - wypłata z Lynx i wpłata do IB i tak chyba 3 razy. O dziwo środki po wypłacie z Lynx bardzo szybko pojawiły się u mnie na koncie (1-2 dni robocze) oraz przy wpłacie do IB też szybko. Niby w Lynx mówią, że nie wolno mieć dwóch kont na raz ale nie było żadnego problemu z otworzeniem konta w IB.
Sebo
Stały bywalec
Posty: 127
Rejestracja: 17 maja 2021, 16:56
Tu mieszkam: Bangkok

Re: Migracja z LYNX do IB

Post autor: Sebo »

Przecież to jest dwóch różnych brokerów, wiec co ma to do tego, co można mieć a co nie można mieć.
Kosek77
Posty: 1
Rejestracja: 22 gru 2021, 10:15
Tu mieszkam: Warszawa

Re: Migracja z LYNX do IB

Post autor: Kosek77 »

Ja też się zastanawiałem nad zmianą brokera jednak poczytałem to i owo i postanowiłem jeszcze zostać w Lynx i nie żałuje
RiszardinioBigusDig
Forumowy wyga
Posty: 204
Rejestracja: 03 lis 2021, 20:57
Tu mieszkam: In the middle of nowhere

Re: Migracja z LYNX do IB

Post autor: RiszardinioBigusDig »

Bardzo rzeczowa odpowiedź Panie Kosek77 ;)

Ja muszę w końcu zmigrować bo widzę, że z samych prowizji można pojechać na niezłe wakacje ;) Jednak, żeby nie było tak że jestem negatywnie nastawiony to w porównaniu z polskimi brokerami są bezkonkurencyjni.

Sebo i tu się mylisz. To nie są odrębni brokerzy. Lynx to polski interfejs na IB.

Wypełniłem już formularz IB i dostaje wiadomość, że muszę się skontaktować z lynxem, żeby coś tam dostać bo już jestem ich klientem ;) Problem w tym, że mam teraz tyle pozycji pootwieranych, że jeszcze się chwilę wstrzymam.
Sebo
Stały bywalec
Posty: 127
Rejestracja: 17 maja 2021, 16:56
Tu mieszkam: Bangkok

Re: Migracja z LYNX do IB

Post autor: Sebo »

Ty się mylisz, to dwa odrębne podmioty. Wielu brokerów używa interfejsu IB.
Dodam tylko, dla tych, co się przenoszą, to niestety IB ma częste awarie, problemy z logowaniem, składaniem zleceń itd.
Przy testowaniu różnych brokerów, to IB jest najgorszy z reakcja supportu, logowaniem, składaniem zleceń, gdzie u innych brokerów odpowiedź była w ciągu paru minut do IB parę weekendów, tak jak problemy z logowanie i składaniem zleceń, u innych prędkość od razu to IB hm...
Dobry broker, ale z wieloma wadami. Dlatego proponuję mieć paru brokerów, bo jak chcecie szybko złożyć zlecenie, to możecie przypadkowo nie złożyć zlecenia.
RiszardinioBigusDig
Forumowy wyga
Posty: 204
Rejestracja: 03 lis 2021, 20:57
Tu mieszkam: In the middle of nowhere

Re: Migracja z LYNX do IB

Post autor: RiszardinioBigusDig »

Tak zgadzam się, że są to dwa odrębne podmioty. Tylko, że Lynx korzysta z infrastruktury IB. Dlatego to co napisałeś o awaryjności IB wydaje się być nielogiczne. W takim przypadku każdy broker korzystający z infrastruktury IB miałby te same problemy, a tak nie jest. Co do supportu tu się zgodzę nawet nie ma co porównywać.
Sebo
Stały bywalec
Posty: 127
Rejestracja: 17 maja 2021, 16:56
Tu mieszkam: Bangkok

Re: Migracja z LYNX do IB

Post autor: Sebo »

Sami naganiacze!
lenon
Forumowy wyga
Posty: 152
Rejestracja: 15 mar 2021, 11:31
Tu mieszkam: Polska

Re: Migracja z LYNX do IB

Post autor: lenon »

Nie no, świeże konta z jednym postem naganiającym na konkretnego brokera to nie mogą być naganiacze ;)

@admin, można ten spam gdzieś przenieść?
Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 559
Rejestracja: 13 mar 2021, 17:17
Tu mieszkam: Dubaj

Re: Migracja z LYNX do IB

Post autor: Tomek »

Świeże konta? Jakie konta? Ja tu nie widzę żadnych kont :)

Usunąłem wszystkie hurtowo, razem z postami i z zablokowaniem IP autorów.
RiszardinioBigusDig
Forumowy wyga
Posty: 204
Rejestracja: 03 lis 2021, 20:57
Tu mieszkam: In the middle of nowhere

Re: Migracja z LYNX do IB

Post autor: RiszardinioBigusDig »

Działanie strony www w ib to masakra. Od dwóch dni moje spready pokazują wartość 0 i nie wynika to z tego, że nie są nic warte. Za to w aplikacji na komórkę i na komputer stacjonarny wszystko śmiga. W lynxie strona www prawie nigdy nie sprawiała problemów, ale zdarzały się problemy z logowaniem, ale bardzo rzadko.

Mam protipa jak ktoś wchodzi na stronę www w ib i nie ladują mu się pozycję z portfela to znaczy, że retail przeciąża stronę i mamy lokalny szczyt ;)
Sebo
Stały bywalec
Posty: 127
Rejestracja: 17 maja 2021, 16:56
Tu mieszkam: Bangkok

Re: Migracja z LYNX do IB

Post autor: Sebo »

Taki ma urok ten broker, zrobienie szybko transakcji przez stronę www może być niewykonalne, lepiej pewnie przez telefon.
mic
Gość niedzielny
Posty: 5
Rejestracja: 15 kwie 2021, 15:44
Tu mieszkam: Poznań

Re: Migracja z LYNX do IB

Post autor: mic »

A ktoś wie jak to właściwie jest zrobione z tym Ibkr-Lynx?
Ibkr zrobił system do handlu, a Lynx go zakupił i postawił na swoich serwerach?
Czy raczej Ibkr ma system na swoich serwerach i dodał w nim opcje obsługi wielu niezależnych brokerów?

I czemu zasilając konto w Lynx i tak robi sie przelew na konto bankowe należące do Ibkr?
Sebo
Stały bywalec
Posty: 127
Rejestracja: 17 maja 2021, 16:56
Tu mieszkam: Bangkok

Re: Migracja z LYNX do IB

Post autor: Sebo »

A skąd wiesz, że to konto IB jest?
Ktoś od kogoś coś wynajmuje i płaci i tyle, nie ma co nad tym debatować. Czasem się nie opłaca czegoś tworzyć od nowa, tylko wykorzystać kogoś rozwiązania, wiele firm tak korzysta.
ODPOWIEDZ