LYNX Broker

Miejsce do prowadzenia jałowej i starej jak świat dyskusji na temat tego, który broker jest lepszy od którego, a który nie.
adamols
Posty: 3
Rejestracja: 08 kwie 2021, 21:29
Tu mieszkam: Olsztyn

Re: LYNX Broker

Post autor: adamols »

Jedna rzecz jaka mnie niepokoi po migracji rachunku do IB Ireland, to zmniejszenie ochrony kapitalu w razie niewyplacalnosci brokera do 20 KEUR. Przed migracja bylo 85 tys. GBP. Nowa kwota rekompensaty jest prawde mowiac skromna . Co o tym sadzicie? Czu to dla Was wystarczajaca przeslanka zeby zmienic brokera ?
ihm321
Posty: 2
Rejestracja: 08 kwie 2021, 18:34
Tu mieszkam: WAW

Re: LYNX Broker

Post autor: ihm321 »

Tomek pisze: 08 kwie 2021, 20:37 Jak przy rejestracji podasz kupon tradingforaliving.pl, to dostaniesz od brokera zwrot 50 USD na prowizje.
Super, dziękuję za podpowiedź.
Awatar użytkownika
Ostap_Bender
Forumowy wyga
Posty: 441
Rejestracja: 14 mar 2021, 22:50
Tu mieszkam: Brussels

Re: LYNX Broker

Post autor: Ostap_Bender »

adamols pisze: 08 kwie 2021, 22:16 Jedna rzecz jaka mnie niepokoi po migracji rachunku do IB Ireland, to zmniejszenie ochrony kapitalu w razie niewyplacalnosci brokera do 20 KEUR. Przed migracja bylo 85 tys. GBP. Nowa kwota rekompensaty jest prawde mowiac skromna . Co o tym sadzicie? Czu to dla Was wystarczajaca przeslanka zeby zmienic brokera ?
To się chyba tyczy wolnego cashu (którego nikt normalny nie trzyma) jeśli masz kupione aktywa to one nie przepadną nawet w przypadku upadku brokera.
Awatar użytkownika
Pixel2
Stały bywalec
Posty: 67
Rejestracja: 05 kwie 2021, 10:29
Tu mieszkam: W-w

Re: LYNX Broker

Post autor: Pixel2 »

Ostap_Bender pisze: 09 kwie 2021, 20:08
adamols pisze: 08 kwie 2021, 22:16 Jedna rzecz jaka mnie niepokoi po migracji rachunku do IB Ireland, to zmniejszenie ochrony kapitalu w razie niewyplacalnosci brokera do 20 KEUR. Przed migracja bylo 85 tys. GBP. Nowa kwota rekompensaty jest prawde mowiac skromna . Co o tym sadzicie? Czu to dla Was wystarczajaca przeslanka zeby zmienic brokera ?
To się chyba tyczy wolnego cashu (którego nikt normalny nie trzyma) jeśli masz kupione aktywa to one nie przepadną nawet w przypadku upadku brokera.
możesz mieć cash np w PLN a obracać z margina w USD.
niestety to jest problem, ale nie bardzo jest jak go obejśc, bo trudno o sensowną alternatywę. Może dywersyfikować rachunki brokerskie tak jak kona bankowe...
Awatar użytkownika
Ostap_Bender
Forumowy wyga
Posty: 441
Rejestracja: 14 mar 2021, 22:50
Tu mieszkam: Brussels

Re: LYNX Broker

Post autor: Ostap_Bender »

Zdecydowanie warto dywersyfikować aktywa i brokerów u których te aktywa leżą :).
Nawet jeśli teorytycznie aktywa nam nie przepadną w przypadku problemów brokera to ich transfer może zająć dużo czasu (w trakcie których nie możemy nic z naszymi akcjami zrobić). Kolejny argument za dywersyfikacją - broker może mieć jakieś problemy techniczne w trakcie zmienności rynkowej/whatever.

Mam konta u kilku brokerów, tam gdzie są pozycje long-term np. ETFy na index używam konta cash. Do spekulacji/opcji itd z marginem osobne konto.
adamols
Posty: 3
Rejestracja: 08 kwie 2021, 21:29
Tu mieszkam: Olsztyn

Re: LYNX Broker

Post autor: adamols »

Pixel2 pisze: 09 kwie 2021, 20:39
Ostap_Bender pisze: 09 kwie 2021, 20:08

To się chyba tyczy wolnego cashu (którego nikt normalny nie trzyma) jeśli masz kupione aktywa to one nie przepadną nawet w przypadku upadku brokera.
Aaah, ok, to zmienia postac rzeczy. Jasne, dla cash taki limit w porzadku, jesli kupione akcje sa zabezpieczone nawet przy upadku brokera. Dzieki za odpowiedz. I za uwagi o dywersyfikacji brokerow - rowniez stosuje, ryzyko zawsze mniejsze.
lord
Gość niedzielny
Posty: 8
Rejestracja: 16 mar 2021, 08:34
Tu mieszkam: Katowice

Re: LYNX Broker

Post autor: lord »

Witam,
Nie wiecie czy jest jakiś sposób, żeby w Lynx kupić akcje LMT? Wyskakuje komunikat, że to firma z branży zbrojeniowej i nie można wystawić zlecenia.
Pozdrawiam
mlubinski
Stały bywalec
Posty: 54
Rejestracja: 15 mar 2021, 08:31
Tu mieszkam: DE

Re: LYNX Broker

Post autor: mlubinski »

lord pisze: 14 kwie 2021, 12:53 Witam,
Nie wiecie czy jest jakiś sposób, żeby w Lynx kupić akcje LMT? Wyskakuje komunikat, że to firma z branży zbrojeniowej i nie można wystawić zlecenia.
Pozdrawiam
na IB mogę normalnie składać zlecenia na jakiekolwiek akcje. Być może gdzieś zaznaczyłeś, że NIE CHCESZ instalować w firmy "nie etyczne" czy coś takiego i dlatego cię blokuje ?
lenon
Forumowy wyga
Posty: 152
Rejestracja: 15 mar 2021, 11:31
Tu mieszkam: Polska

Re: LYNX Broker

Post autor: lenon »

U mnie Na IB(CE) zlecenia wchodzą bez przeszkód. Lynx je blokuje, włączając w to derywaty.
Moje konto w Lynx zmigrowali do IBIE, może to jakieś lokalne ograniczenia tamtejszego 'KNFu'? Np. IBCE ogranicza wymianę walut bo tak każe lokalny 'KNF' pod który podlegają.
Czy jest ktoś kto ma konto w Lynx zmigrowane do innego kraju (np Luksemburg) i może sprawdzić czy takie ograniczenia też tam obowiązują?
losmichal
Gość niedzielny
Posty: 10
Rejestracja: 02 kwie 2021, 13:36
Tu mieszkam: Polska

Re: LYNX Broker

Post autor: losmichal »

ze swojej strony moge powiedzieć ze na IB IE problemu również nie ma
lenon
Forumowy wyga
Posty: 152
Rejestracja: 15 mar 2021, 11:31
Tu mieszkam: Polska

Re: LYNX Broker

Post autor: lenon »

W takim razie lokalny nadzorca raczej nie jest przyczyną. Może po prostu fanaberia pośrednika...
winnie-the-pooh
Forumowy wyga
Posty: 235
Rejestracja: 14 mar 2021, 22:24
Tu mieszkam: Warszawa

Re: LYNX Broker

Post autor: winnie-the-pooh »

lord
Gość niedzielny
Posty: 8
Rejestracja: 16 mar 2021, 08:34
Tu mieszkam: Katowice

Re: LYNX Broker

Post autor: lord »

Co za bezsens... Dzięki za dokopanie się do tych informacji.
winnie-the-pooh
Forumowy wyga
Posty: 235
Rejestracja: 14 mar 2021, 22:24
Tu mieszkam: Warszawa

Re: LYNX Broker

Post autor: winnie-the-pooh »

Dlatego jedną moją taką pozycję przetransferowałem do tastyworks. Gratis w trzy dni przeleciała.
Awatar użytkownika
Dżin
Stały bywalec
Posty: 49
Rejestracja: 14 mar 2021, 13:06
Tu mieszkam: Polska

Re: LYNX Broker

Post autor: Dżin »

Czy ktoś przechodził z LYNX do IB ?

Ile trwało cały proces ? i czy LYNX coś utrudniał.
dzięki
iva12
Posty: 4
Rejestracja: 06 kwie 2021, 14:14
Tu mieszkam: Polska

Re: LYNX Broker

Post autor: iva12 »

Dżin pisze: 24 kwie 2021, 10:49 Czy ktoś przechodził z LYNX do IB ?

Ile trwało cały proces ? i czy LYNX coś utrudniał.
dzięki
mi powiedzily że najpierw musze zamknąć rachunek w Lynx, czyli wyplacić wszystkie pieniądze z Lynx do banku, a potem proces otwarcia nowego rachunku w IB. Przelewy + nowy rachunek w IB = 2-3 tygodnie ...
Daro
Posty: 2
Rejestracja: 17 mar 2021, 23:20
Tu mieszkam: Polska

Re: LYNX Broker

Post autor: Daro »

mi to zajęło max 5 dni,

likwidacja konta w lynx i wypłacenie środków,
w tym samym czasie założenie konta w IB i i przelew tego co przyszło z lynx,

konto w lynx zostało całkowicie zamknięte po jakiś 3 miesiącach chyba, przez ten czas można wygenerować statementy itp
Awatar użytkownika
Wickedfox
Stały bywalec
Posty: 30
Rejestracja: 15 mar 2021, 10:45
Tu mieszkam: PL

Re: LYNX Broker

Post autor: Wickedfox »

Daro pisze: 26 kwie 2021, 14:21 mi to zajęło max 5 dni,

likwidacja konta w lynx i wypłacenie środków,
w tym samym czasie założenie konta w IB i i przelew tego co przyszło z lynx,

konto w lynx zostało całkowicie zamknięte po jakiś 3 miesiącach chyba, przez ten czas można wygenerować statementy itp
wcześniej blokowali taką możliwość i trzeba było odczekać pól roku.
lambert
Posty: 3
Rejestracja: 12 maja 2021, 18:20
Tu mieszkam: Krakow

Re: LYNX Broker

Post autor: lambert »

Jako że nie ma już polskiego konta bankowego do wpłat to jakim sposobem polecacie teraz wpłacać na Lynx'a?

Trochę się pogubiłem w ilości opłat ale zastanawiałem się czy nie najlepiej by było założyć konto walutowe, wpłacić tam przez jakiś kantor online i przelać eur jako sepa, tylko czy znowu lynx nie odrzuci przelewów SHA?
winnie-the-pooh
Forumowy wyga
Posty: 235
Rejestracja: 14 mar 2021, 22:24
Tu mieszkam: Warszawa

Re: LYNX Broker

Post autor: winnie-the-pooh »

Hmmm, tak na szybko to przychodzi mi do głowi konto z kartą N26. Jest ono w niemieckim banku, normalne konto z IBAN DExxxxxx, w EUR.
Można robić przelewy. Z Revoluta dochodzą też.
lambert
Posty: 3
Rejestracja: 12 maja 2021, 18:20
Tu mieszkam: Krakow

Re: LYNX Broker

Post autor: lambert »

Serio Revolut dochodzi? dzisiaj właśnie pytałem na czacie z Lynxem i pisali że nie akceptują płatności revolutami, paypalami i podobnymi, i że tylko ze zwykłych kont bankowych
winnie-the-pooh
Forumowy wyga
Posty: 235
Rejestracja: 14 mar 2021, 22:24
Tu mieszkam: Warszawa

Re: LYNX Broker

Post autor: winnie-the-pooh »

Kiedyś dochodził. Teraz po Brexit nie wiem. Ale Revolut dochodzi do N26, a N26 to normalne konto bankowe dostępne także dla Polaków.
lord
Gość niedzielny
Posty: 8
Rejestracja: 16 mar 2021, 08:34
Tu mieszkam: Katowice

Re: LYNX Broker

Post autor: lord »

Moim zdaniem nie warto kombinować. Ja za każdym razem przelewam z polskiego banku PLN na ten rachunek niemiecki i pobraną mam tylko opłatę 25 PLN w moim banku, a po drodze żadnych opłat i przelew dochodzi w całości.
lambert
Posty: 3
Rejestracja: 12 maja 2021, 18:20
Tu mieszkam: Krakow

Re: LYNX Broker

Post autor: lambert »

lord pisze: 13 maja 2021, 07:39 Moim zdaniem nie warto kombinować. Ja za każdym razem przelewam z polskiego banku PLN na ten rachunek niemiecki i pobraną mam tylko opłatę 25 PLN w moim banku, a po drodze żadnych opłat i przelew dochodzi w całości.
Podzielisz się z jakiego banku przelewasz? zorientowałem się u siebie i wyszło prawie pareset złoty bo liczą ileś % od całej kwoty : /
lord
Gość niedzielny
Posty: 8
Rejestracja: 16 mar 2021, 08:34
Tu mieszkam: Katowice

Re: LYNX Broker

Post autor: lord »

Bank PKO BP.
ODPOWIEDZ