Interactive Brokers

Miejsce do prowadzenia jałowej i starej jak świat dyskusji na temat tego, który broker jest lepszy od którego, a który nie.
Reanoe
Gość niedzielny
Posty: 6
Rejestracja: 16 sie 2023, 11:28
Tu mieszkam: Katowice

Re: Interactive Brokers

Post autor: Reanoe »

Mam pytanie o narzędzie Strategy Builder. Konkretnie o kilka informacji które widać na profilu danej strategii.
Chodzi mi o pola Max return i Max loss. Na czarnym tle mamy Max return (<1% chance) i jednocześnie na zielonym 39%. Analogicznie dla Max loss (3,5% chance) i czerwone tło 100%. Co oznaczają te procenty na zielonym i czerwony tle?
Załączniki
Opcje.png
Opcje.png (50.39 KiB) Przejrzano 2035 razy
Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 620
Rejestracja: 13 mar 2021, 17:17
Tu mieszkam: Sam już nie wiem, chyba głównie jednak na lotniskach

Re: Interactive Brokers

Post autor: Tomek »

Maksymalna strata z tego zagrania to 102$ i jest to 100% kwoty, którą możesz stracić (stąd 100% na czerwonym tle) + prowizja. Prawdopodobieństwo maksymalnej straty wynosi 3.5%. Maksymalny zysk to 48$ i jest to 39% kwoty inwestycji razem z prowizją. Prawdopodobieństwo osiągnięcia maksymalnego zysku jest mniejsze niż 1%. Prawdopodobieństwo osiągnięcia jakiegokolwiek zysku (z przedziału pomiędzy 0$-48$) wynosi 50% (pozycja: profit probability).

Jak sobie to przeliczysz, to procenty nie będą się sumowały idealnie, bo pewnie na tej pozycji spread na bid/ask jest wysoki i realne transakcje zostałyby zawarte gdzieś pomiędzy cenami bid/ask, co zmieniłoby nieco P&L. No ale broker nie wie, po jakiej cenie zawarta będzie finalna transakcja, dlatego symuluje to, jakby się odbywało po bid/ask.
Reanoe
Gość niedzielny
Posty: 6
Rejestracja: 16 sie 2023, 11:28
Tu mieszkam: Katowice

Re: Interactive Brokers

Post autor: Reanoe »

Dziękuję za obszerną odpowiedź. Pozostałe pola były dla mnie jasne, tyle te procenty czerwono/zielone nie do końca.
kuba
Stały bywalec
Posty: 118
Rejestracja: 15 mar 2021, 11:33
Tu mieszkam: PL

Re: Interactive Brokers

Post autor: kuba »

Hej, mam pytanie o market data.

Jakie subskrybcje muszę wykupić, żeby mieć market data dla opcji na Futures? Na razie interesuje mnie tylko /MES notowany na CME.
Wystarczy mi "CME Real-Time Top of Book (L1)"? Czy dla opcji jeszcze potrzebuję "US Securities Snapshot and Futures Value Bundle" i/lub "US Equity and Options Add-On Streaming Bundle"

Na chwilę obecną mam włączone tylko "OPRA Top of Book (L1) (US Option Exchanges)" i opcje na akcji/ETFy mam dane real time, ale opcje na Futures mam dane opóźnione.

Dzięki,
Kuba
Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 620
Rejestracja: 13 mar 2021, 17:17
Tu mieszkam: Sam już nie wiem, chyba głównie jednak na lotniskach

Re: Interactive Brokers

Post autor: Tomek »

CME Real-Time Top of Book (L1) powinno wystarczyć – wtedy będziesz miał dostęp tylko do pierwszej linijki notowań z tej jednej konkretnej giełdy. Te dwie pozostałe opcje, które wymieniłeś, dotyczą rynków akcyjnych i opcyjnych z pominięciem giełd towarowych, więc zakładam, że one tu nie będą potrzebne.

BTW. Jak próbujesz na TWS podejrzeć notowania instrumentu, do którego nie masz dostępu w czasie rzeczywistym, to na platformie powinien wyskoczyć komunikat z informacją, żeby włączyć real-time notowania i jak klikniesz w niego, to przeniesie Cię do strony IBKR i od razu sam zasugeruje, który pakiet jest potrzebny, żeby mieć dostęp do notowań tego konkretnego instrumentu.
kuba
Stały bywalec
Posty: 118
Rejestracja: 15 mar 2021, 11:33
Tu mieszkam: PL

Re: Interactive Brokers

Post autor: kuba »

Tomek pisze: 11 wrz 2024, 13:50 BTW. Jak próbujesz na TWS podejrzeć notowania instrumentu, do którego nie masz dostępu w czasie rzeczywistym, to na platformie powinien wyskoczyć komunikat z informacją, żeby włączyć real-time notowania i jak klikniesz w niego, to przeniesie Cię do strony IBKR i od razu sam zasugeruje, który pakiet jest potrzebny, żeby mieć dostęp do notowań tego konkretnego instrumentu.
O super, tego nie znałem (chociaż może bardziej nie pamiętałem, bo coś mi się kojarzy, że już to kiedyś widziałem ;) )
Tomek pisze: 11 wrz 2024, 13:50 CME Real-Time Top of Book (L1) powinno wystarczyć
I rzeczywiście wystarczyło - włączyłem i od razu widzę notowania real-time zarówno Futures jak i Options on Futures z CME.

Wielkie dzięki za pomoc!
ODPOWIEDZ