Crypto

Towary i surowce, waluty, nieruchomości, REIT-y, sztuka, farmy wiatrowe, ubezpieczenia, wina, zabytkowe samochody i wszystko inne, na czym można zarobić jakieś pieniądze.
odrion
Stały bywalec
Posty: 69
Rejestracja: 13 mar 2021, 23:06

Crypto

Post autor: odrion »

Zapraszam wszystkich do dyskusji na temat crypto.

Poluje na ciekawy projekt z 2 setki marketcap i jako że jestem bullish nastawiony do DOT oglądałem dziś ciekawy materiał

https://youtu.be/KzqLf7Kteuk

Biorę się za dalszy research LIT.
Awatar użytkownika
Dżin
Stały bywalec
Posty: 49
Rejestracja: 14 mar 2021, 13:06
Tu mieszkam: Polska

Re: Crypto

Post autor: Dżin »

jako że krypto stanowi najwiekszy udzial w moim portfelu, nie omieszkam zwiększać swojego udziału w tym dziale.
Polecam (jak zresztą wcześniej) zainteresować się projektem PERL. Służy do tworzenia środków syntetycznych pxGOLD, pxUSD.

Niski marketcap
dostępny na coraz większej ilości giełd
projekt ze stajni Binance (który dopiero co przebił cenę z ICO)
pozytywne momentum
mało się jeszcze mówi o tym projekcie

Minus:
zwlekają z whitepaperem od dłuższego czasu
korver
Stały bywalec
Posty: 77
Rejestracja: 14 mar 2021, 09:54

Re: Crypto

Post autor: korver »

Śledzi ktoś co się dzieje z Terra (LUNA)? Istne szaleństwo. @odrion masz jakieś zdanie o tym projekcie?
odrion
Stały bywalec
Posty: 69
Rejestracja: 13 mar 2021, 23:06

Re: Crypto

Post autor: odrion »

@korver

Jakoś nie byłem super nastawiony do idea LUNA, ale nie miałem racji.
W sumie projekt ma użyteczność i jak widać ludzie to zauważyli (wzrost jest imponujący).

Tutaj ciekawe podsumowanie:
https://www.zrozumiecbitcoina.pl/2021/0 ... tion-defi/

Wg mnie pociąg już odjechał, ale mogę się mylić.
Ja np mam super nastawienie do COSMOSa (z którego korzysta LUNA), ale gdbym zamiast zainwestować w ATOMa wszedł w LUNA to zarobiłbym dużo więcej ;)).

Swoją drogą ATOM jest w ciekawym momencie jeżeli chodzi o inwestycję.
odrion
Stały bywalec
Posty: 69
Rejestracja: 13 mar 2021, 23:06

Re: Crypto

Post autor: odrion »

@Q'bot

Wiem, że miałeś sporo ETH. Zobacz jak się odbiliśmy od wsparcia na wykresie ADA/ETH:
Obrazek

Myślę, że nie jest to zły moment na zamianę części ETH na ADA (not financial advise ;)).
Awatar użytkownika
Zadro
Posty: 4
Rejestracja: 15 mar 2021, 13:17
Tu mieszkam: Olsztyn

Re: Crypto

Post autor: Zadro »

Panowie z crypto co jeszcze polecicie o niskim marketcapie?
Na ten moment z takich bardziej ryzykownych powiedzmy krypto to mam RUNE i ZIL, chcę zejść niżej :D
korver
Stały bywalec
Posty: 77
Rejestracja: 14 mar 2021, 09:54

Re: Crypto

Post autor: korver »

odrion pisze: 16 mar 2021, 21:25 @korver

Jakoś nie byłem super nastawiony do idea LUNA, ale nie miałem racji.
W sumie projekt ma użyteczność i jak widać ludzie to zauważyli (wzrost jest imponujący).

Tutaj ciekawe podsumowanie:
https://www.zrozumiecbitcoina.pl/2021/0 ... tion-defi/

Wg mnie pociąg już odjechał, ale mogę się mylić.
Ja np mam super nastawienie do COSMOSa (z którego korzysta LUNA), ale gdbym zamiast zainwestować w ATOMa wszedł w LUNA to zarobiłbym dużo więcej ;)).

Swoją drogą ATOM jest w ciekawym momencie jeżeli chodzi o inwestycję.
Bardzo fajne podsumowanie LUNA, dzięki za linka.

btw wyszedłem całkowicie z MFT, swoje wyciągnąłem i szukam czegoś nowego. ATOM, LUNA, DOT i ADA mam. Coś ciekawego Ci się jeszcze ostatnio rzuciło w oczy? Czy lepiej przeczekać na jakieś korekty, które w końcu przyjdą.
odrion
Stały bywalec
Posty: 69
Rejestracja: 13 mar 2021, 23:06

Re: Crypto

Post autor: odrion »

korver pisze: 18 mar 2021, 12:57
odrion pisze: 16 mar 2021, 21:25 @korver

Jakoś nie byłem super nastawiony do idea LUNA, ale nie miałem racji.
W sumie projekt ma użyteczność i jak widać ludzie to zauważyli (wzrost jest imponujący).

Tutaj ciekawe podsumowanie:
https://www.zrozumiecbitcoina.pl/2021/0 ... tion-defi/

Wg mnie pociąg już odjechał, ale mogę się mylić.
Ja np mam super nastawienie do COSMOSa (z którego korzysta LUNA), ale gdbym zamiast zainwestować w ATOMa wszedł w LUNA to zarobiłbym dużo więcej ;)).

Swoją drogą ATOM jest w ciekawym momencie jeżeli chodzi o inwestycję.
Bardzo fajne podsumowanie LUNA, dzięki za linka.

btw wyszedłem całkowicie z MFT, swoje wyciągnąłem i szukam czegoś nowego. ATOM, LUNA, DOT i ADA mam. Coś ciekawego Ci się jeszcze ostatnio rzuciło w oczy? Czy lepiej przeczekać na jakieś korekty, które w końcu przyjdą.
Myślę, że dobry ruch z realizacją zysków na MFT.
Ja głównie inwestuję w projekty z pierwszej 100. Wg. mnie ciekawe tematy to:

RSR (obecnie 77 miejsce w marketcap)
Zobacz jaki team stoi za projektem https://reserve.org/
W samym projekcie też się dzieje: https://medium.com/reserve-currency/-3693dcfbcbe7

Pewnie widziałeś dużo moich wpisów o ZIL. Ja ciągle dobieram na korektach i u mnie już wskoczyl ten projekt na drugie miejsce w portfelu pod względem udziału. Wg mnie potencjał mamy tutaj bardzo duży, bo sam projekt jest świetny.

Z pozostałych u mnie super sprawuje się VET po dobraniu na ostatniej większej korekcie.

Myślę, że niedługo pozytywne zamieszanie zrobi się na DOT, więc szukam ekspozycji na projekty oparte na Polka (samego DOT mam odpowiednio dużo). Planuję zająć pozycję na KSM, mam REEF, szukam jeszcze innych. LIT jest kolejnym kandydatem z tego obszaru. Można zainteresować się POLKASTARTER.


Bardzo podoba mi się THETA. Nie mam tego i czekam na jakaś korektę, żeby zająć tutaj pozycję.

Mam mieszane uczucia co do NFT, ale niewykluczone, że tutaj jeszcze będzie pompka. Nie wykluczam zajęcia krótkoterminowej pozycji ale to byłoby bardzo spekulacyjnie i na krótki termin. Np MANA po pullbacku.

Z mniejszym mam jeszcze na watchliście STMX, API3.


Jest jeszcze trochę innych tematów, które obserwuję, ale brak cashu na to żeby być we wszystkim :).
Co do strategii i przeczekania korekt, to różnie z tym bywa. Można np wychodzić do USDT i czekać na duży zjazd na BTC, który zazwyczaj powoduje także krwawienie Altów. Ale ciężko łapie się te górki na BTC więc ja rzadko to stosuje. Raczej wolę rotować kapitałem między projektami tzn. jak gdzieś widzę wyczerpanie potencjału to wrzucam w nowy.
Ale prawdę mówiąc ja mam bardzo mało projektów spekulacyjnych. Więc jestem hodlerem ADA, ZIL, DOT, RSR i paru innych ;). Już kiedyś rozpisywałem się o mojej planowanej strategii wyjścia więc jak ktoś chce to może to odnaleźć na starym forum.
Awatar użytkownika
Q'bot
Forumowy wyga
Posty: 163
Rejestracja: 13 mar 2021, 20:54

Re: Crypto

Post autor: Q'bot »

Zaś idzie weekend i zaś mam złe przeczucia - ostatnie dwa tygodnie charakteryzowały się intensywnym pompowaniem na wielu low-floatach.
Podejrzewam, iż korekta jest już w drodze, skoro wynalazki typu MBL, ANKR, AUDIO, COS, DUSK czy HBAR pędzą na księżyc bez opamiętania... Przeniósłbym się chwilowo do Tether'a, ale pewnie i tak bym nie zdołał wyczaić odpowiedniego momentu.
Dante
Posty: 4
Rejestracja: 17 mar 2021, 11:44
Tu mieszkam: Wrocław

Re: Crypto

Post autor: Dante »

ANKR to akurat całkiem sensowy projekt, reszty nie kojarzę.

Wgl też macie tak, że im bardziej wgryzacie się w temat krypto, tym "dziwniejsze" monety macie w portfelu?
Jak zaczynałem budować portfel to stawiałem głównie na duże, pewne krypto z top 100.
Dziś natomiast mam już w portfelu krypto z market cap poniżej 20 milionów i dostarczam płynność na degen farmach...
Awatar użytkownika
MarcinBB
Posty: 4
Rejestracja: 13 mar 2021, 22:17

Re: Crypto

Post autor: MarcinBB »

Q'bot pisze: 19 mar 2021, 11:18 Zaś idzie weekend i zaś mam złe przeczucia - ostatnie dwa tygodnie charakteryzowały się intensywnym pompowaniem na wielu low-floatach.
Podejrzewam, iż korekta jest już w drodze, skoro wynalazki typu MBL, ANKR, AUDIO, COS, DUSK czy HBAR pędzą na księżyc bez opamiętania... Przeniósłbym się chwilowo do Tether'a, ale pewnie i tak bym nie zdołał wyczaić odpowiedniego momentu.
HBAR to nie taki krzak, sam Mike Maloney to pompował a Leemon Baird ma głowę na karku:-)
Awatar użytkownika
Q'bot
Forumowy wyga
Posty: 163
Rejestracja: 13 mar 2021, 20:54

Re: Crypto

Post autor: Q'bot »

Święto dzisiaj jakieś - XRP mi rośnie, już dwukrotnie przóbowałem z niego wyskoczyć, a od jesieni wisi na giełdzie, nie w portfelu... nie wiem czy znów próbować w okolicach 0.7$ ustawiać zlecenie, czy se odpuścić ;P
odrion
Stały bywalec
Posty: 69
Rejestracja: 13 mar 2021, 23:06

Re: Crypto

Post autor: odrion »

Q'bot pisze: 22 mar 2021, 19:04 Święto dzisiaj jakieś - XRP mi rośnie, już dwukrotnie przóbowałem z niego wyskoczyć, a od jesieni wisi na giełdzie, nie w portfelu... nie wiem czy znów próbować w okolicach 0.7$ ustawiać zlecenie, czy se odpuścić ;P
Też ostatnio zauważyłem, że XRP to teraz taki hedge ;)).
Tutaj jest pole do wzrostów, ale wszystko zależy jak potoczy się dalej ich spór z regulatorem.
Pewnie da się na tym zarobić jak się dłużej przetrzyma. Pytanie czy nie lepiej właśnie wyskoczyć w okolicach 0.7 i zaparkować kapitał w coś innego.

Ja miałem XRP i wszystko teraz mam już sprzedane i szukam nowych okazji :).
XRP łapie się do pierwszej 50 top coins za ostatnie 90 dni :)))
Załączniki
top 50.JPG
top 50.JPG (80.55 KiB) Przejrzano 6977 razy
Awatar użytkownika
Q'bot
Forumowy wyga
Posty: 163
Rejestracja: 13 mar 2021, 20:54

Re: Crypto

Post autor: Q'bot »

No ja zwykle spoglądam na kapitalizację z Coinmarketcap'u i jest siódmy... Kieeedyś to były czasy, wtedy był zwykle trzeci ;P
A wchodzić po aktualnych cenach w inne projekty, to strach - przynajmniej mając trochę wolnych tetherów, wolę przeczekiwać w nadziei na nowe ATH ETH i obserwować jak posiadane małe pakiety moich altów rosną, bądź odchodzą w zapomnienie ;)

Z tym XRP gdy tylko wyjdę, pewnie przebiją grudniowe szczyty i będę sobie tylko pluć w brodę...
odrion
Stały bywalec
Posty: 69
Rejestracja: 13 mar 2021, 23:06

Re: Crypto

Post autor: odrion »

Tu masz tylko performance za ostatnie 90 dni.

ETH da zarobić i Alty jeszcze dadzą zarobić. U mnie scenariusz bazowy na razie jest w pełni realizowany. Nawet w takie dni jak dziś gdzie w PLN spada mi portfel o kilka procent, to wyrażony w BTC cały czas idzie do góry.

Masz, ETH, XRP więc specjalnie dla Ciebie jeszcze correlation za ostatni rok:
Załączniki
correlation.JPG
correlation.JPG (57.39 KiB) Przejrzano 6949 razy
Awatar użytkownika
Q'bot
Forumowy wyga
Posty: 163
Rejestracja: 13 mar 2021, 20:54

Re: Crypto

Post autor: Q'bot »

Haha, dzięki ;)
Czyli wynika z tego, iż XRP jest hedgem dla złota?

XRP mam mniej niż Cardano, Trona i BAT'a, więc jakiejś presji nie odczuwam...
Awatar użytkownika
Q'bot
Forumowy wyga
Posty: 163
Rejestracja: 13 mar 2021, 20:54

Re: Crypto

Post autor: Q'bot »

Shopping? Ktoś coś nabiera?
Dziwna taka przecena w środku nocy...
odrion
Stały bywalec
Posty: 69
Rejestracja: 13 mar 2021, 23:06

Re: Crypto

Post autor: odrion »

Ja na razie czekam na rozwój wypadków. Żałuję, że nie wszedłem w THETĘ jakiś czas temu. Za długo się czaiłem.
Na chwilę obecną do dobrania czeka RSR, ale chcę zobaczyć co się wydarzy.

Z punktu widzenia wykresu dominacji BTC nic się nie dzieje. Idziemy bokiem i mimo to moja wartość portfela wyrażona w BTC rośnie więc plan się realizuje. Ale rzeczywiście od początku lutego weszliśmy w tego boczniaka i mocne ruchy są tylko na wybranych projektach.
Trzeba czekać, żeby te stimulusy dotarły ;)
Awatar użytkownika
Q'bot
Forumowy wyga
Posty: 163
Rejestracja: 13 mar 2021, 20:54

Re: Crypto

Post autor: Q'bot »

odrion pisze: 25 mar 2021, 09:35 Ale rzeczywiście od początku lutego weszliśmy w tego boczniaka i mocne ruchy są tylko na wybranych projektach.
Trzeba czekać, żeby te stimulusy dotarły ;)
Jak przeglądam wykresy to USDT, to całkiem sporo walut poza TOP 50 wystartowało w kosmos podczas oststniego miesiąca. Nie wiem dlaczego, ale ciągle mnie to niepokoi... Tak jakby stare, dokapitalizowane alty już nie miały siły rosnąć, wiec tylko taniochę można wypompować.
Awatar użytkownika
Q'bot
Forumowy wyga
Posty: 163
Rejestracja: 13 mar 2021, 20:54

Re: Crypto

Post autor: Q'bot »

Tronik jakby wybił ;]
Ktoś też hodluje i ma przewidziany target? Bo na razie oporu nie przebili, a znając życie będą kolejny miesiąc powoli spadać...

Obrazek
odrion
Stały bywalec
Posty: 69
Rejestracja: 13 mar 2021, 23:06

Re: Crypto

Post autor: odrion »

Posiadam niewielką pozycję. Chciałem się już tego pozbyć, ale z drugiej strony patrząc na TRXBTC to widać, że jeszcze ma potencjał do tego, żeby wzrosnąć. Więc ja jeszcze potrzymam, ale bez konkretnego targetu.

Ja chcę trochę kapitału wrzucić coś poza pierwszą 100.
Przymierzam się do API3, LYXE, LIT. Małe kwoty, ale jak duże capy stoją, to na mniejszych są fajne ruchy. Ostatnio u mnie fajnie poszły ANT i DRGN.
Awatar użytkownika
Zadro
Posty: 4
Rejestracja: 15 mar 2021, 13:17
Tu mieszkam: Olsztyn

Re: Crypto

Post autor: Zadro »

RUNE ostro poleciało. Ktoś wie czemu? Zastanawiam się czy jest potencjał na więcej
odrion
Stały bywalec
Posty: 69
Rejestracja: 13 mar 2021, 23:06

Re: Crypto

Post autor: odrion »

Jak ETH się szybko nie ogarnie z 2.0 to nie wróżę im przyszłości. Wczoraj przesuwałem ERC20 z Ledgera na giełdę i opłata 200 PLN, to już gruba przesada. Całkowite wypaczenie idei szybkości przesyłania i małych kosztów.

Jak ADA dotrzyma terminu startu smartkontraktów, to dużo osób przerzuci się z ETH. Tym bardziej, że ma być narzędzie do robienia tego w dziecinnie łatwy sposób.
Awatar użytkownika
Dżin
Stały bywalec
Posty: 49
Rejestracja: 14 mar 2021, 13:06
Tu mieszkam: Polska

Re: Crypto

Post autor: Dżin »

odrion pisze: 03 kwie 2021, 09:57 Jak ADA dotrzyma terminu startu smartkontraktów, to dużo osób przerzuci się z ETH. Tym bardziej, że ma być narzędzie do robienia tego w dziecinnie łatwy sposób.
Jaki to termin?
DOT dalej swoje...
odrion
Stały bywalec
Posty: 69
Rejestracja: 13 mar 2021, 23:06

Re: Crypto

Post autor: odrion »

Testnet początek maja i mainnet sierpien. ADA jest znana generalnie z dotrzymywania terminów.

[url][https://decrypt.co/62935/smart-contract ... spring/url]

Dla kontrastu przesyłanie np ZIL czy ADA działa błyskawicznie i kosztuje grosze.

Tak jak piszesz DOT tez bedzie zyskiwać kosztem ETH. Jak tylko zaczną się parachain auctions to wtedy zobaczymy 100% od cen dzisiejszych.
Szukam wlasnie projektów które mają największe szanse zeby zdobyć slot. Myślę, że to powinny być dobre typy na 2021.
ODPOWIEDZ