Kupno etf przez sell put w IB

Wszystko, co dotyczy szeroko rozumianych instrumentów pochodnych, przede wszystkim opcji, ale też swapów czy kontraktów terminowych. Hedging, short volatility i zagrania kierunkowe. Co kto lubi.
bakaesce
Posty: 4
Rejestracja: 06 lut 2023, 09:34
Tu mieszkam: Sosnowiec

Kupno etf przez sell put w IB

Post autor: bakaesce »

Witam Was , postanowiłem dzisiaj kupić etf metodą sell put, wystawiłem , zrealizowała się gdyż cena osoagnela strike. I teraz moje pytanie gdyż robiłem to pierwszy raz i jeszcze na telefonie - opcja była wystawiona na 8 dni ale już dziś osiągnęła zakładaną cenę - czy muszę w jakiś sposób ją „zamknąć” żeby dostać jednostki etf czy mimo wszystko muszę czekać do wygaśnięcia opcji pozostałe 8 dni ? Jednak w teorii wszystko jasne ale w praktyce już gorzej . Pozdrawiam
kuba
Stały bywalec
Posty: 113
Rejestracja: 15 mar 2021, 11:33
Tu mieszkam: PL

Re: Kupno etf przez sell put w IB

Post autor: kuba »

Ty jako wystawca opcji nie możesz decydować kiedy opcja zostanie wykonana. Nawet jeśli cena ETFa spadła poniżej ceny strike, to nie oznacza, że automatyczne opcja zostanie zamieniona w jednostki ETF.
Teraz musisz poczekać te pozostałe 7 dni i jeśli cena ETFa nadal będzie poniżej ceny wykonania opcji to wtedy opcja zostanie wykonana, Ty dostaniesz 100 szt ETF, a ten kto posiada opcje dostanie od Ciebie gotówkę w kwocie 100*cena strike.

Jeśli chcesz mieć pewność, że kupisz tego ETFa, to możesz teraz kupić opcje CALL z takim samym strike jak ten PUT. Wtedy jak cena będzie poniżej strike to wykona się PUT, a jeśli powyżej to CALL. W obu przypadkach efekt końcowy będzie ten sam
bakaesce
Posty: 4
Rejestracja: 06 lut 2023, 09:34
Tu mieszkam: Sosnowiec

Re: Kupno etf przez sell put w IB

Post autor: bakaesce »

Jasne , dziękuję Ci za odpowiedź i podpowiedź. W takim razie te opcje mogę nadal odsprzedać w takim razie a wystawić kolejną sell put tylko kończącą się dzisiaj żeby nie czekać te 7 dni. Dobrze to pojmuję ?
kuba
Stały bywalec
Posty: 113
Rejestracja: 15 mar 2021, 11:33
Tu mieszkam: PL

Re: Kupno etf przez sell put w IB

Post autor: kuba »

Możesz tak zrobić.
Tylko wtedy płacisz 2x prowizje no i ta dłuższa opcja będzie trochę droższa niż ta krótsza- czyli będziesz musiał dorzucić kilka $ do tego interesu ;)
Możesz też poczekać te 7 dni i jeśli wtedy się opcja wykona to dobrze, a jak kurs wzrośnie to opcja się nie wykona i wtedy... też dobrze, bo zostawiasz sobie całą pierwotną premie :)
Wszystko zależy jak bardzo i jak szybko chcesz mieć tego ETFa
bakaesce
Posty: 4
Rejestracja: 06 lut 2023, 09:34
Tu mieszkam: Sosnowiec

Re: Kupno etf przez sell put w IB

Post autor: bakaesce »

Termin kupna jest jasny - przed pierwszą obniżką FED :) dziękuję Ci za pomoc.
RobertStelar
Gość niedzielny
Posty: 8
Rejestracja: 08 cze 2024, 20:25
Tu mieszkam: Niemcy

Re: Kupno etf przez sell put w IB

Post autor: RobertStelar »

Dobrym patentem jest wystawienie Risk Reversal, tj. Sell Put i Buy Call w jednej transakcji. I stopniowe rolowanie w dół, aż cena przebije poziom Call.
Po drodze zbiera się premie 💸💸💸
ODPOWIEDZ