Obligacje zagraniczne

Masz pytanie lub problem natury inwestycyjnej albo technicznej? Opisz go tutaj, a postaramy się pomóc.
ORSI
Posty: 2
Rejestracja: 30 sty 2024, 11:35
Tu mieszkam: POLSKA

Obligacje zagraniczne

Post autor: ORSI »

Panie Tomku. Czy jako uzupełnienie bardzo interesujących, istniejących już webinarów o obligacjach mógłby Pan zrobić jeszcze jeden na temat inwestowania w obligacje rządowe innych państw niż USA na bazie np. platformy LYNX ? Myślę, że było by to cenne uzupełnienie, szczególnie, że w internecie ten temat jest bardzo pomijany.
Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 566
Rejestracja: 13 mar 2021, 17:17
Tu mieszkam: Dubaj

Re: Obligacje zagraniczne

Post autor: Tomek »

Hmm, w sumie ciekawy temat. Nigdy tego nie zgłębiałem i nie wiem nawet, czy w ramach Lynx/IB są dostępne obligacje rządowe inne niż EU/USA. Ja zawsze bałem się tego z uwagi na mocno zmienne kursy walutowe z emerging markets oraz niestabilność lokalnej polityki i gospodarki. Niemniej, dzięki za sugestię, jak będę miał wenę i chwilę czasu, to zbadam temat pod kątem tego, co w ogóle jest dostępnego dla indywidualnego inwestora.
ORSI
Posty: 2
Rejestracja: 30 sty 2024, 11:35
Tu mieszkam: POLSKA

Re: Obligacje zagraniczne

Post autor: ORSI »

Chyba da się to zrobić. Np na platformie "desctopowej" LYNX po użyciu BOND SCANER i po wybraniu "NON-US SOVEREIGN BONDS" pokazuje się ok 1000 pozycji. W sumie państwo to też pewnego typu korporacja (-:
ODPOWIEDZ