Live o wszystkim

O rzeczach, które z inwestowaniem związane są w bardzo luźny sposób lub niezwiązane z nim w ogóle. Raczej na luzie i off-topic.
Awatar użytkownika
glina
Stały bywalec
Posty: 143
Rejestracja: 13 mar 2021, 20:52

Re: Live o wszystkim

Post autor: glina »

Gratulacje calej trojce za udane lowy :-).

A poza tym, nie wiem czy wiecie, ale dzis mial miejsce dlugo wyczekiwany ;-) debiut WeWork na gieldzie
jjtorpeda
Stały bywalec
Posty: 28
Rejestracja: 16 mar 2021, 23:07
Tu mieszkam: WWA

Re: Live o wszystkim

Post autor: jjtorpeda »

Ptaszki ćwierkają że jakiś fund z dużą ekspozycją na momentum stocks implodował i stąd te 30% spadki na DISCA, VIACOM no i trochę mniejsze na chińskim techu etc

To dobra wiadomość bo wyglądało to nieciekawie delikatnie mówiąc. Co prawda indeksy były znowu oderwane od tych spadków więc zawsze można powiedzieć że to rotacja, ale jednak ni z gruszki ni pietruszki dobre spólki tracą po 20% lub więcej - to trochę słabo.

A dla wielbicieli value - co sądzicie o MO?
Awatar użytkownika
Q'bot
Forumowy wyga
Posty: 163
Rejestracja: 13 mar 2021, 20:54

Re: Live o wszystkim

Post autor: Q'bot »

jjtorpeda pisze: 26 mar 2021, 23:02 A dla wielbicieli value - co sądzicie o MO?
Sprzedawałem po 40$ z groszami - strasznie nudna i bezsensowna pozycja - tak to oceniam z perspektywy kilku miesięcy...
Awatar użytkownika
CoinsMakingCoins
Stały bywalec
Posty: 70
Rejestracja: 14 mar 2021, 01:06

Re: Live o wszystkim

Post autor: CoinsMakingCoins »

jjtorpeda pisze: 26 mar 2021, 23:02 A dla wielbicieli value - co sądzicie o MO?
Daleko mi do wielbiciela value, ale MO też mam w dziadkowym portfelu, tym samym co DISCA, i też gonię w czerwcu.
jjtorpeda
Stały bywalec
Posty: 28
Rejestracja: 16 mar 2021, 23:07
Tu mieszkam: WWA

Re: Live o wszystkim

Post autor: jjtorpeda »

O, dzięki za odpowiedzi. Bardziej myślałem o opcjach bo jak to ma dywidendę 6% to chyba redukuje premium jakie płacę, zgadza się?

Jeszcze może podzielę się swoim planem na momentum-value w perspektywie 1-3 miesięcy, pozycje otwierałem tydzień lub 2 tyg temu więc kursy nie są jakieś strasznie odjechane. No i mam na nich stop losy pozakladane bo nie wierzę w nie długoterminowo.

DAC, NNM, ZIM, SM, CLF - pierwsze 3 to marine, gdzie grane jest pod to że Harpex index jest prawie na ATH. No i teraz ten stateczek co się wpakował w kanał nieźle zamieszał, więc jeszcze dzisiaj dołożyłem NAT, ale to już zupełny śmieć więc tak dla zabawy tylko.

SM to energy play, już miałem kilka spółeczek w tym temacie, ale ciągle nie mogę się zdecydować. A CLF to pod stal, infrastrukturę w USA etc. W Polszy miałem ze stali STP i STF ale już pogoniłem, w poniedziałek może odkupię małe pakiety.

Więcej value nie pamiętam, za wszystkie serdecznie żałuję, proszę o uwagi ;)
CLM
Stały bywalec
Posty: 47
Rejestracja: 13 mar 2021, 20:55

Re: Live o wszystkim

Post autor: CLM »

jjtorpeda pisze: 26 mar 2021, 23:15 O, dzięki za odpowiedzi. Bardziej myślałem o opcjach bo jak to ma dywidendę 6% to chyba redukuje premium jakie płacę, zgadza się?

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem pytanie, ale posiadacz opcji nie ma prawa do dywidendy, w dodatku opcje tracą na wartości podczas 'ex-divident date' bo underlying traci na wartości, no chyba, że wykonasz przed.
jjtorpeda
Stały bywalec
Posty: 28
Rejestracja: 16 mar 2021, 23:07
Tu mieszkam: WWA

Re: Live o wszystkim

Post autor: jjtorpeda »

Jeszcze wracając, patrzcie na to, spółeczka VIPS, żaden balon a w 3 sesje obsuwa o 40% ???

Albo serio zaraz wszystko p... albo jakieś fundy zlikwidowali
Screenshot 2021-03-26 at 23.30.35.png
Screenshot 2021-03-26 at 23.30.35.png (94.13 KiB) Przejrzano 4238 razy
CLM pisze: 26 mar 2021, 23:32 Nie wiem czy dobrze zrozumiałem pytanie, ale posiadacz opcji nie ma prawa do dywidendy, w dodatku opcje tracą na wartości podczas 'ex-divident date' bo underlying traci na wartości, no chyba, że wykonasz przed.
dzięki, coś mi się pomyliło, nawet nie wiem co miałem na myśli ;)
Awatar użytkownika
glina
Stały bywalec
Posty: 143
Rejestracja: 13 mar 2021, 20:52

Re: Live o wszystkim

Post autor: glina »

jjtorpeda pisze: 26 mar 2021, 23:46 Albo serio zaraz wszystko p... albo jakieś fundy zlikwidowali
Dokladnie tak, implodowaly conajmniej dwaHegde Fundy
https://finance.yahoo.com/news/exclusiv ... 09185.html

Oto co przymusem trafilo na rynek (i nie znalazlo kupca, bo wizjonerskie ;-) FTCH i BiDU zawrocily na zero, a VIAC i DISCA juz niezabardzo).
Załączniki
image.png
image.png (965.92 KiB) Przejrzano 4199 razy
lenon
Forumowy wyga
Posty: 152
Rejestracja: 15 mar 2021, 11:31
Tu mieszkam: Polska

Re: Live o wszystkim

Post autor: lenon »

CLM pisze: 26 mar 2021, 23:32
jjtorpeda pisze: 26 mar 2021, 23:15 O, dzięki za odpowiedzi. Bardziej myślałem o opcjach bo jak to ma dywidendę 6% to chyba redukuje premium jakie płacę, zgadza się?

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem pytanie, ale posiadacz opcji nie ma prawa do dywidendy, w dodatku opcje tracą na wartości podczas 'ex-divident date' bo underlying traci na wartości, no chyba, że wykonasz przed.
Spodziewana dywidenda jest już w cenie opcji (żadna niespodzianka dla MM), wiec nie ma to znaczenia. Call przy zakupie będzie odpowiednio tańszy a put droższy.
Tom5
Posty: 2
Rejestracja: 22 mar 2021, 21:18
Tu mieszkam: W-wa

Re: Live o wszystkim

Post autor: Tom5 »

Jak myślicie, które spółki najbardziej zyskają, a które stracą w przypadku zaostrzenia konfliktu na Tajwanie? (np konflikt militarny z Chinami, blokada morska wyspy)
TSMC to pierwsze, co mi przychodzi do głowy.
kotu
Stały bywalec
Posty: 25
Rejestracja: 13 mar 2021, 21:54

Re: Live o wszystkim

Post autor: kotu »

Wygląda na to że nie działa szukajka na starym forum, nie wiem czy w ogóle działała od czasów pożaru?
Awatar użytkownika
CoinsMakingCoins
Stały bywalec
Posty: 70
Rejestracja: 14 mar 2021, 01:06

Re: Live o wszystkim

Post autor: CoinsMakingCoins »

kotu pisze: 29 mar 2021, 11:10 Wygląda na to że nie działa szukajka na starym forum, nie wiem czy w ogóle działała od czasów pożaru?
Ja wyszukuję w googlu, wpisując `site:tradingforaliving.pl/forum SZUKANA FRAZA` np. jak pod tym linkiem, i jako-tako działa. Czasem przekierowuje do 404, ale któryś link z kolei w końcu zaskakuje.
Awatar użytkownika
Q'bot
Forumowy wyga
Posty: 163
Rejestracja: 13 mar 2021, 20:54

Re: Live o wszystkim

Post autor: Q'bot »

Sprzedałem dziś niedawno zakupionego startera na $FTNT i myślę czy nie pozbyć się $JKHY - choć zachowuje się jak na dywidendówkę przystało ostatnimi czasy - gdy tylko rynek zaczyna rosnąć, ona spada i vice versa ;P
Awatar użytkownika
Dżin
Stały bywalec
Posty: 49
Rejestracja: 14 mar 2021, 13:06
Tu mieszkam: Polska

Re: Live o wszystkim

Post autor: Dżin »

który to dziś tydzień korekty, 7? jakie są Wasze odczucia ? Ogólny marazm spowodowany ciągle to nowymi fuck'upami, growth z coraz to wiekszym upsidem.

JP Morgan Best Ideas

$AMZN OW PT $4400
$GOOGL OW PT $2390
$PTON OW PT $200
$FB OW PT $360
$TWTR OW PT $91
$LYFT OW PT $68
Awatar użytkownika
RayDalio
Forumowy wyga
Posty: 326
Rejestracja: 16 mar 2021, 20:43
Tu mieszkam: Singapoor

Re: Live o wszystkim

Post autor: RayDalio »

Dżin pisze: 29 mar 2021, 20:00 który to dziś tydzień korekty, 7? jakie są Wasze odczucia ? Ogólny marazm spowodowany ciągle to nowymi fuck'upami, growth z coraz to wiekszym upsidem.
Zerowy, ciągle nowe ATH, żadnej korekty:
Obrazek
Wciąż czekam na jakiekolwiek sensowne spadki.
Maro
Stały bywalec
Posty: 54
Rejestracja: 15 mar 2021, 19:38
Tu mieszkam: Polska

Re: Live o wszystkim

Post autor: Maro »

Dżin pisze: 29 mar 2021, 20:00 który to dziś tydzień korekty, 7? jakie są Wasze odczucia ? Ogólny marazm spowodowany ciągle to nowymi fuck'upami, growth z coraz to wiekszym upsidem.

JP Morgan Best Ideas

$AMZN OW PT $4400
$GOOGL OW PT $2390
$PTON OW PT $200
$FB OW PT $360
$TWTR OW PT $91
$LYFT OW PT $68
Mogłoby się ruszyć w którąś stronę, bo to stanie w miejscu jest męczące. A dużo spolek wygląda na prawdę atrakcyjnie z listy wyżej najlepiej wg mnie amzn i fb to na prawdę mega promocja
Awatar użytkownika
Q'bot
Forumowy wyga
Posty: 163
Rejestracja: 13 mar 2021, 20:54

Re: Live o wszystkim

Post autor: Q'bot »

RayDalio pisze: 29 mar 2021, 20:10 Wciąż czekam na jakiekolwiek sensowne spadki.
Przecież się już zapakowałeś, to na co te spadki?
Awatar użytkownika
winio
Forumowy wyga
Posty: 442
Rejestracja: 13 mar 2021, 20:56
Tu mieszkam: Szczęśliwice

Re: Live o wszystkim

Post autor: winio »

Może czeka na margin calla?
Zawsze jakaś nadzieja, że ktoś do człowieka zadzwoni...
Awatar użytkownika
RayDalio
Forumowy wyga
Posty: 326
Rejestracja: 16 mar 2021, 20:43
Tu mieszkam: Singapoor

Re: Live o wszystkim

Post autor: RayDalio »

Q'bot pisze: 29 mar 2021, 20:40
RayDalio pisze: 29 mar 2021, 20:10 Wciąż czekam na jakiekolwiek sensowne spadki.
Przecież się już zapakowałeś, to na co te spadki?
Żeby kupić więcej! Nauczyłem się od innych tutaj, że jak mardźin rośnie, to ma się coraz więcej gotówki do kupowania ;)

Cieszę się, że JP Morgan się ze mną zgadza, że $PTON już taniej nie będzie.
Ping
Posty: 2
Rejestracja: 30 mar 2021, 01:48
Tu mieszkam: Warszawa

Re: Live o wszystkim

Post autor: Ping »

Witam, wierzycie tym prognozom? Wydaja sie kosmiczne. Dla mnie to momentum odjechalo z "growth" choc chcialbym sie mylic.
Awatar użytkownika
Dżin
Stały bywalec
Posty: 49
Rejestracja: 14 mar 2021, 13:06
Tu mieszkam: Polska

Re: Live o wszystkim

Post autor: Dżin »

Są to prognozy OW czyli skrajnie pozytywne. Niemniej,w obecnym środowisku jak najbardziej w mojej opinii do przekroczenia. Pytanie, kiedy wróci sentyment do agressive growth.

Sp500 na szczytach to bardzo optymistyczny wskaźnik.
Awatar użytkownika
Q'bot
Forumowy wyga
Posty: 163
Rejestracja: 13 mar 2021, 20:54

Re: Live o wszystkim

Post autor: Q'bot »

Dżin pisze: 30 mar 2021, 06:48 Sp500 na szczytach to bardzo optymistyczny wskaźnik.
Ciekawe tylko co go tam trzyma... Japko daleko od szczytów, a to chyba największy wagowo składnik?

Bo ja się czuję jakbym wraz ze swoim portfelem był blisko All Time Low...
Awatar użytkownika
glina
Stały bywalec
Posty: 143
Rejestracja: 13 mar 2021, 20:52

Re: Live o wszystkim

Post autor: glina »

W wiekszosci to spolki o najslabszych fundamentach sa odpowiedzialne za ten rajd, polecam watek


Mozna probowac gonic, mozna przeczekac. Z fundamentalnie zrozumialych ruchow, rosnie infrastruktura czy polprzewodniki.

Ostatecznie to wzrost EPS jest odpowiedzialny za wzrost kursu akcji, a ten jest dlugoterminowo w spolkach growth.
Wojtas

Re: Live o wszystkim

Post autor: Wojtas »

Examining this more closely, you see that it's NOT really "value" that's leading, 𝗶𝘁'𝘀 𝗝𝗨𝗡𝗞 - 𝗹𝗼𝘄 𝗾𝘂𝗮𝗹𝗶𝘁𝘆 𝘀𝘁𝗼𝗰𝗸𝘀
Te słowa to miód dla moich uszu.
Są krzepiące i dają nadzieję.

Im bardziej podkreślają, pogrubiają frazesy o śmieciowych akcjach, tym lepsze prognozy.
A jak zaczną panikować, znaczy to, że akcje te osiągnęły już szczyt i pora wysiadać.
Ping
Posty: 2
Rejestracja: 30 mar 2021, 01:48
Tu mieszkam: Warszawa

Re: Live o wszystkim

Post autor: Ping »

Wojtas pisze: 30 mar 2021, 16:38
Examining this more closely, you see that it's NOT really "value" that's leading, 𝗶𝘁'𝘀 𝗝𝗨𝗡𝗞 - 𝗹𝗼𝘄 𝗾𝘂𝗮𝗹𝗶𝘁𝘆 𝘀𝘁𝗼𝗰𝗸𝘀
Te słowa to miód dla moich uszu.
Są krzepiące i dają nadzieję.

Im bardziej podkreślają, pogrubiają frazesy o śmieciowych akcjach, tym lepsze prognozy.
A jak zaczną panikować, znaczy to, że akcje te osiągnęły już szczyt i pora wysiadać.

Czyli co masz na mysli? Ze obecne pozbywanie sie "growth" i przekierowanie na value gdzie czesc jest junk, skonczy sie rozczarowaniem i powrotem do rozsadniejszych firm? Dzieki za tlumaczenie ;)
ODPOWIEDZ