Trzy triki, żeby kupić akcje taniej...

Czytałeś ostatnio dobrą książkę? Znalazłeś fajny webinar? Odkryłeś ciekawy artykuł w prasie lub wpis na innym blogu? Wpadł Ci w ręce wartościowy raport lub newsletter? Podziel się wrażeniami.
Baldwin
Stały bywalec
Posty: 132
Rejestracja: 15 mar 2021, 15:07
Tu mieszkam: Polska

Trzy triki, żeby kupić akcje taniej...

Post autor: Baldwin »

Założyłem temat odnośnie tego wpisu na bloga naszego gospodarza:
https://www.tradingforaliving.pl/jak-ku ... je-taniej/
i mam takie pytanie - czy też zauważyliście, że jeśli prowizja jest ujemna na dark poolu to cena danej akcji jeszcze spadnie?
W sumie to też dotyczy MidPrice'a lub Adaptive Algo - generalnie jak szukam lokalnego dołka i zlecenie nie wejdzie to znaczy, że giełda odbija, a jak wchodzi to cena spadnie...
Być może trywialne pytanie, ale jakby zebrać takie informacje i porównać to mamy dość fajne algo do wchodzenia na rynek.
Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 566
Rejestracja: 13 mar 2021, 17:17
Tu mieszkam: Dubaj

Re: Trzy triki, żeby kupić akcje taniej...

Post autor: Tomek »

Wydaje mi się, że to dość naturalne, że jak giełda odbija, to zlecenie nie wchodzi? A jak zlecenie wchodzi, to równoznaczne jest z tym, że giełda spada i cena przekroczyła ustawiony poziom limit?

Co do rabatów na dark-poolach to myślę, że nie da się z tego wyciągnąć żadnych wniosków, ani nie ma sposobu, żeby to zweryfikować, bo w tym samym momencie na danym dark-poolu Ty możesz dostać rabat -0,1$, a ja mogę zapłacić prowizję +0.8$. Te poziomy wyznaczane są dynamicznie w czasie rzeczywistym w zależności od wielu zmiennych, nie tylko od aktualnej płynności lub jej braku na danych akcjach na danym dark-poolu.

Ja w ogóle myślałem, że te rabaty to jest relatywnie nowy wymysł, mniej więcej z lat 2000. i z czasów pojawienia się HFT, ale czytam teraz biografię pewnego pana, który wymyślił ten system rabatów i płacenia brokerom za przesyłanie zleceń klientów do prywatnych firm i wprowadził go już pod koniec lat siedemdziesiątych. Tym panem był nie kto inny jak Bernie Madoff :)
ODPOWIEDZ