IV a raporty kwartalne

Wszystko, co dotyczy szeroko rozumianych instrumentów pochodnych, przede wszystkim opcji, ale też swapów czy kontraktów terminowych. Hedging, short volatility i zagrania kierunkowe. Co kto lubi.
KWK
Posty: 1
Rejestracja: 08 lip 2023, 12:19
Tu mieszkam: Krakow

IV a raporty kwartalne

Post autor: KWK »

Witam

na ostatnim kursie opcyjnym Tomek zalecał szukanie spółek z wysokim IV jeśli chcemy wystawiać PUTy , przeglądam spółki i zauważyłem że wysoki IV mają te które są kilka dni przed publikacją raportów kwartalnych ( co jest zrozumiałe ) i teraz pytanie : po publikacji raportu IV przeważnie spada do niskiego poziomu więc mamy do wyboru wystawiać PUTy kiedy IV jest wysokie przed publikacją ryzykując jednak mocno że jeśli dane w raporcie będą słabe to kurs akcji nam spadnie znacząco czy może po prostu trafiłem w taki okres teraz w którym są zazwyczaj publikowane raporty dlatego zauważyłem taką zależność ale zdarza się też że IV jest też wysoko z innych powodów nie tylko przed publikacją raportów ?

Jeśli jest to dominujący czynnik wzrostu IV to w zasadzie w okresie między raportami kwartalnymi większość opcji będzie miała niskie IV co jakby eliminuje je w celu wystawiania PUTów ?

Dzięki