Monitoring Portfela na SCRABIE

Wątek dla każdego, kto chciałby założyć własny temat i opisywać prowadzony przez siebie portfel. Zakupy, sprzedaż, zmiany, rebalansowania, wyniki i strategia. To jest miejsce, żeby opisywać swoją strategię i swoje transakcje.
Andrzej S
Posty: 1
Rejestracja: 29 maja 2023, 12:21
Tu mieszkam: Loughton

Monitoring Portfela na SCRABIE

Post autor: Andrzej S »

Mam pytanie do Monitoringu portfela oraz rebalansowania na SCRABIE.

Skonstruowałem portfolio 30 akcji na IBKR

Ustawiłem strategie wedlug której spółki dobierane są do portfela oraz 1 miesięczny interwał rebalansowania. Ustawiłem tez alerty w przypadku jak cena przekroczy 15 procent bym wiedział o ponad przeciętnej zmianie ceny.


Moje pytanie jest takie: Mam w portfelu spółkę której cena podrożała w ciągu tygodnia o 60 procent. Czy w takiej sytuacji jest jakiś email lub powiadomienie na aplikacji?
Bo nic takiego nie dostałem ani nie zauważyłem.

Druga kwestia jest taka jak chciałbym zrebalansować taką spółkę do pierwotnej alokacji juz teraz a nie czekać do końca 1 miesięcznego okresu rebalansowania i zaksięgować gotówkę a następnie przenieść ją do innej spółki niedowartościowanej by uśrednić cene. Czy jest jakaś funkcja pomagająca w tym by podpowiedziała do jakiej konkretnie spółki przerzucić ta nadwyżkę i w jakiej kwocie uwzględniając korelacje czy zmienność spółki itp?
To wszystko co odbywa sie podczas miesięcznego rebalansowania. Czy trzeba np zaksięgować gotówkę i nastepnie poczekać do konca miesiąca i i dopiero wykonać rebalansowanie.

Jak to zrobić to najsensowniej technicznie na Scrabie by móc potem manualnie wykonać transakcje na IBKR.



Kolejna sprawa jaka mnie nurtuje to kwestia czasu rebalansowania. Nie wiem czy mam cos źle coś ustawione lub w Scrabie coś jest nie tak ale ustawilem co miesięczne rebalansowanie z data na kolejne rebalansowanie na 09.Czerwca. Natomiast 27 Maja otrzymalem maila ze jest czas zrebalansować portfel. Dzisiaj mamy 29 Maja. Nie wiem teraz czym to jest spowodowane. Czy to jest błąd? Czy też były jakieś inne przesłanki do szybszego rebalansowania. Moze ktoś może się podzielić jakąś informacją na ten temat.

Dziekuje
Pozdrawiam Andrzej
Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 559
Rejestracja: 13 mar 2021, 17:17
Tu mieszkam: Dubaj

Re: Monitoring Portfela na SCRABIE

Post autor: Tomek »

Cześć Andrzej!

Takie pytania najlepiej zadawać poprzez czat na stronie https://scrab.com (dostępny w prawym dolnym rogu po zalogowaniu).

Widziałem, że ktoś się już tymi tematami zajął, mam nadzieję, że uda się wszystko rozwiązać.
ODPOWIEDZ