SEHK Duty stamp

Masz pytanie lub problem natury inwestycyjnej albo technicznej? Opisz go tutaj, a postaramy się pomóc.
luca2016
Gość niedzielny
Posty: 8
Rejestracja: 11 sie 2022, 10:19
Tu mieszkam: Wawa

SEHK Duty stamp

Post autor: luca2016 »

cześć,

planuję przenieść swoje papiery z konta indywidualnego (individual) do konta wspólnego (joint). Broker IBKR. Jako że posiadam papiery notowane na SEHK dostałem w ramach wymagań: "obtain bought/sold notes from the Hong Kong Inland Department of Revenue before Hong Kong COMMON shares can be transferred." .

Od paru tygodniu próbuje mailowo ustalić co tak naprawdę mam zrobić (w telefonicznym biurze IBKR twierdzą że nie wiedzą). Z tego co wyczytałem to duty stamp opłaca broker on top normalnej regularnej opłaty za transakcje/trasnfer (https://ibkr.info/article/4017). Natomiast IBKR póki co zachowuje się jakbym miał sam uiścić opłatę w HK tax-office. Kontaktuję się też z HK tax-office i próbuje ustalić póki co ich punkt widzenia - wydaje się że nie mając papierów z HK nie jestem w stanie tego zrobić on-line (ale to jeszcze do potwierdzenia).

Czy ma ktoś może doświadczenie z tego typu sytuacją i mógłby się podzielić doświadczeniem?

Dodam że papiery poprzednio notowane były w USA jako ADR i przeniosłem je na SEHK (więc przy zakupie/transferze ta sprawa mnie nie dotyczyła - lub opłata została pobrana i nie wymagała ode mnie dodatkowych działań)