Live o wszystkim

O rzeczach, które z inwestowaniem związane są w bardzo luźny sposób lub niezwiązane z nim w ogóle. Raczej na luzie i off-topic.
Awatar użytkownika
winio
Forumowy wyga
Posty: 442
Rejestracja: 13 mar 2021, 20:56
Tu mieszkam: Szczęśliwice

Re: Live o wszystkim

Post autor: winio »

Dzisiaj z portfela GEM wypada kolejna transza akcji na rzecz obligacji. Można traktować to jako kontynuację niedźwiedziego sygnału.
Sebo
Stały bywalec
Posty: 127
Rejestracja: 17 maja 2021, 16:56
Tu mieszkam: Bangkok

Re: Live o wszystkim

Post autor: Sebo »

Napisałem bezpieczne o wysokim procencie.
Wysoki procento to pojęcie względne.
Thorwald
Forumowy wyga
Posty: 170
Rejestracja: 15 mar 2021, 04:41
Tu mieszkam: Polska

Re: Live o wszystkim

Post autor: Thorwald »

JPMorgan Chase CEO Jamie Dimon says he is preparing the biggest U.S. bank for an economic hurricane on the horizon and advised investors to do the same. JPMorgan is bracing ourselves and we’re going to be very conservative with our balance sheet.
There are two main factors that has Dimon worried: First, the Federal Reserve has signaled it will reverse its emergency bond-buying programs and shrink its balance sheet. The so-called quantitative tightening, or QT, is scheduled to begin this month and will ramp up to $95 billion a month in reduced bond holdings.

“We’ve never had QT like this, so you’re looking at something you could be writing history books on for 50 years,” Dimon said. Several aspects of quantitative easing programs “backfired,” including negative rates, which he called a “huge mistake.”

Central banks “don’t have a choice because there’s too much liquidity in the system,” Dimon said, referring to the tightening actions. “They have to remove some of the liquidity to stop the speculation, reduce home prices and stuff like that.”

The other large factor worrying Dimon is the Ukraine war and its impact on commodities, including food and fuel. Oil “almost has to go up in price” because of disruptions caused by the worst European conflict since World War II, potentially hitting $150 or $175 a barrel, Dimon said.

“Wars go bad, [they] go south in unintended consequences,” Dimon said. “We’re not taking the proper actions to protect Europe from what’s going to happen to oil in the short run.”
- za CNBC

Myślę, że Dimon ma rację. Wysoka inflacja, QT, wysokie ceny surowców i dalej rosnące bo import ich z Rosji będzie coraz trudniejszy, rosnące ceny żywności - to się nie może dobrze skończyć.

A co wy myślicie ?
lenon
Forumowy wyga
Posty: 152
Rejestracja: 15 mar 2021, 11:31
Tu mieszkam: Polska

Re: Live o wszystkim

Post autor: lenon »

Interesująca wypowiedź jak na szefa banku, który jest zmuszony trzymać sporą część rezerw powstałych po QE. Albo nie wie co jego bank robi z tymi rezerwami albo jak zwykle ściemnia naganiając tłuszczę w odpowiednią stronę.
Biorąc pod uwagę trafność prognoz p. Dimona po 2008 jest tu alpha do wygenerowania - wystarczy zrobić odwrotnie niż mówi. Może już ktoś założył ETF inverse-Dimon?
Thorwald
Forumowy wyga
Posty: 170
Rejestracja: 15 mar 2021, 04:41
Tu mieszkam: Polska

Re: Live o wszystkim

Post autor: Thorwald »

lenon pisze: 03 cze 2022, 14:05 Biorąc pod uwagę trafność prognoz p. Dimona po 2008 jest tu alpha do wygenerowania - wystarczy zrobić odwrotnie niż mówi. Może już ktoś założył ETF inverse-Dimon?
A Dimon mówił po 2008?
Awatar użytkownika
winio
Forumowy wyga
Posty: 442
Rejestracja: 13 mar 2021, 20:56
Tu mieszkam: Szczęśliwice

Re: Live o wszystkim

Post autor: winio »

Ależ czerwono :)
Awatar użytkownika
Ostap_Bender
Forumowy wyga
Posty: 441
Rejestracja: 14 mar 2021, 22:50
Tu mieszkam: Brussels

Re: Live o wszystkim

Post autor: Ostap_Bender »

Czyzby algo uznaly, ze czas wywalac wszsystko po osiagnieciu jakiegos poziomu na vixie? Albo likwidacje na krypto spowodowaly risk off i paniczna wyprzedaz absolutnie wszystkiego :).
Leca nawet obligacje, metale.
Awatar użytkownika
winio
Forumowy wyga
Posty: 442
Rejestracja: 13 mar 2021, 20:56
Tu mieszkam: Szczęśliwice

Re: Live o wszystkim

Post autor: winio »

Na szczęście najkrótsze najmniej :)
Przynajmniej z psem w deszcz nie muszę wychodzić.
Awatar użytkownika
Ostap_Bender
Forumowy wyga
Posty: 441
Rejestracja: 14 mar 2021, 22:50
Tu mieszkam: Brussels

Re: Live o wszystkim

Post autor: Ostap_Bender »

Pytanie czy w srode FED jakies bombki nie zrzuci na rynek :))
Awatar użytkownika
winio
Forumowy wyga
Posty: 442
Rejestracja: 13 mar 2021, 20:56
Tu mieszkam: Szczęśliwice

Re: Live o wszystkim

Post autor: winio »

FED +0.75% ?
Awatar użytkownika
iMisiek
Forumowy wyga
Posty: 245
Rejestracja: 14 mar 2021, 21:04
Tu mieszkam: PL

Re: Live o wszystkim

Post autor: iMisiek »

winio pisze: 13 cze 2022, 21:14FED +0.75% ?
Mysle ze +1%
Awatar użytkownika
winio
Forumowy wyga
Posty: 442
Rejestracja: 13 mar 2021, 20:56
Tu mieszkam: Szczęśliwice

Re: Live o wszystkim

Post autor: winio »

PTON spadł poniżej $10, czy to już czas żeby wywołać Raya?
Awatar użytkownika
winio
Forumowy wyga
Posty: 442
Rejestracja: 13 mar 2021, 20:56
Tu mieszkam: Szczęśliwice

Re: Live o wszystkim

Post autor: winio »

Fun fact: TLT spadło mocniej od Dow Jonesa, a srebro bardziej od SP500. Jedynie ropa się trzyma. O krypto lepiej nie pisać.
Awatar użytkownika
RayDalio
Forumowy wyga
Posty: 326
Rejestracja: 16 mar 2021, 20:43
Tu mieszkam: Singapoor

Re: Live o wszystkim

Post autor: RayDalio »

winio pisze: 13 cze 2022, 22:11 PTON spadł poniżej $10, czy to już czas żeby wywołać Raya?
KUPOWAĆ, BO TANIEJ NIE BĘDZIE! PTON=APPLE FITNESSU!

Jak już prosisz to powspominajmy te piękne czasy. Kiedyś to było :)
Hubert pisze: 05 lis 2021, 16:22 Gukwa z Rayem nie dyskutuj bo on kocha swój portfel jak rośnie a jak spada to mówi że to żarty. Odnośnie PTON tak jak piszesz firma w 2017 zrobiła 216 mln obrotu a już w 2019 ( czyli przed pandamią ) 915 mln. Mało jest takich biznesów które tak szybko skalują swój biznes. Dla PTON pandemia to było przekleństwo i najgorsze co się mogło wydarzyć. Tak niesamowity wzrost zainteresowania sprawił że firma po prostu nie była w stanie obsłużyć swoich klientów. Teraz pomału ogarniają ten interes i wracają na ścieżkę rozwoju. Ja tu jestem dalej long bo teza inwestycyjna się nie zmieniła. PTON=APPLE fitnessu. Młoda spółka więc wachania będą , pamiętajcie że NFLX też kiedyś spadł o 80 % od ath bo też wszyscy wieszczyli jego koniec. Tak samo było z Teslą.
Gukwa pisze: 16 lis 2021, 15:42 Kasztan moja analiza jest taka że jesteś głupi.
Ktoś wykłada miliard dolarów na spółkę a Ty z siebie debila robisz publicznie.
Mój najnowszy zakup, czyli CRM, trzyma się póki co całkiem nieźle. Niedługo dokupuję kolejną transzę i wakacje. Strach patrzeć na portfel teraz, bo wszystko leci, mniej lub bardziej.
Awatar użytkownika
Ostap_Bender
Forumowy wyga
Posty: 441
Rejestracja: 14 mar 2021, 22:50
Tu mieszkam: Brussels

Re: Live o wszystkim

Post autor: Ostap_Bender »

RayDalio pisze: 13 cze 2022, 22:45
Mój najnowszy zakup, czyli CRM, trzyma się póki co całkiem nieźle. Niedługo dokupuję kolejną transzę i wakacje. Strach patrzeć na portfel teraz, bo wszystko leci, mniej lub bardziej.
Welcome back Ray :).
Tez dokupilem CRM do dlugoterminowego portfela jakis czas temu. Masz jeszcze cos godnego uwagi?.
Chetnie bym widzial z portfelu TEAM (ciagle chyba troche abstrakcyyjne wycene drogo), MU, SAP ale jeszcze nie skonczylem analiz.
Awatar użytkownika
RayDalio
Forumowy wyga
Posty: 326
Rejestracja: 16 mar 2021, 20:43
Tu mieszkam: Singapoor

Re: Live o wszystkim

Post autor: RayDalio »

Ostap_Bender pisze: 13 cze 2022, 22:58 Tez dokupilem CRM do dlugoterminowego portfela jakis czas temu. Masz jeszcze cos godnego uwagi?.
Mam, ale staram się nie rzucać tickerami, żeby nie zachęcać początkujących do kupowania na ślepo, bo ktoś tak napisał w internecie. CRM wydaje mi się być w miarę OK blue-chipem, więc tutaj wyrzutów sumienia miał nie będę.
Spodziewałem się powtórki z 2000 i masakry na tech. Jak tak dalej pójdzie to do końca roku będzie można kupić naprawdę dobre firmy za bezcen. Ciekawi mnie czy Nasdaq odbije od 200 WMA teraz.
Awatar użytkownika
Ostap_Bender
Forumowy wyga
Posty: 441
Rejestracja: 14 mar 2021, 22:50
Tu mieszkam: Brussels

Re: Live o wszystkim

Post autor: Ostap_Bender »

RayDalio pisze: 13 cze 2022, 23:16 (...)
Spodziewałem się powtórki z 2000 i masakry na tech. Jak tak dalej pójdzie to do końca roku będzie można kupić naprawdę dobre firmy za bezcen. Ciekawi mnie czy Nasdaq odbije od 200 WMA teraz.
Maskara na tech to juz chyba jest, pytanie czy tym razem w skutek dzialan FEDu dojdzie do fali bankructw wsrod wizjonerow-pazdzierzy utrzymujacym sie z kolejnych emisji akcji.
Awatar użytkownika
RayDalio
Forumowy wyga
Posty: 326
Rejestracja: 16 mar 2021, 20:43
Tu mieszkam: Singapoor

Re: Live o wszystkim

Post autor: RayDalio »

Ostap_Bender pisze: 13 cze 2022, 23:24 Maskara na tech to juz chyba jest, pytanie czy tym razem w skutek dzialan FEDu dojdzie do fali bankructw wsrod wizjonerow-pazdzierzy utrzymujacym sie z kolejnych emisji akcji.
No masakra już jest i sporo spółek jest -90% od szczytu. Bańki mają to do siebie, że jak już pękają to nie do fair value, tylko przesadzają w drugą stronę. Także uważałbym teraz ze zbyt szybkim wchodzeniem w tech. Takie paździerze jak PTON znikną, ale część zwyczajnie wróci z kosmosu i trzeba obserwować czy biznes rośnie. Niech będzie, że rzucę drugim tickerem. VEEV zaczyna mi się podobać i jeśli spadnie jeszcze to kupiłbym, gdybym miał za co :D
Awatar użytkownika
winio
Forumowy wyga
Posty: 442
Rejestracja: 13 mar 2021, 20:56
Tu mieszkam: Szczęśliwice

Re: Live o wszystkim

Post autor: winio »

Ja bym chyba nie grał przeciwko trendowi. Wiadomo, że lepsza dobra spółka niż paździerz, ale co z tego skoro większość handlu idzie przez ETFy i są one w jednym koszyku o nazwie nasdaq? Bo z jednej strony PTON - 6.5%, ale z drugiej AMD -8%, NVDA -8%, przy takim zapotrzebowaniu na półprzewodniki. Ok, rozumiem że te spółki są zbyt 'modne' i dodatkowo jeszcze skorelowane z bitcoinem. Weźmy zatem coś porządnego, ale niekoniecznie z głównej strony Yahoo Finance - ADI. Przypomnę tylko, że nie tak dawno temu przejęli Maxima i Linear Technology. Wynik za wczoraj? -6%.
DonKichot
Stały bywalec
Posty: 65
Rejestracja: 14 cze 2022, 21:48
Tu mieszkam: Poland

Re: Live o wszystkim

Post autor: DonKichot »

A jeszcze rok temu było tu tyle wspaniałych wizjonerów i tyle życia.
To aż kwitło.
Awatar użytkownika
winio
Forumowy wyga
Posty: 442
Rejestracja: 13 mar 2021, 20:56
Tu mieszkam: Szczęśliwice

Re: Live o wszystkim

Post autor: winio »

Jest czas siewu i jest czas żniw.
DonKichot
Stały bywalec
Posty: 65
Rejestracja: 14 cze 2022, 21:48
Tu mieszkam: Poland

Re: Live o wszystkim

Post autor: DonKichot »

Tak, pewnie zebrali z rynku zarobione miliardy i teraz bawią się gdzieś na Kajmanach.
Po co mieli by tu siedzieć, skoro już mają to co chcieli ?
Pieniądze są w życiu ważne, ale ile miliardów trzeba do życia ?
Awatar użytkownika
Ostap_Bender
Forumowy wyga
Posty: 441
Rejestracja: 14 mar 2021, 22:50
Tu mieszkam: Brussels

Re: Live o wszystkim

Post autor: Ostap_Bender »

6jruyz.jpg
6jruyz.jpg (87.27 KiB) Przejrzano 7454 razy
Ciekawe czy fed sprobuje jakos tonowac dzisiaj nastroje zeby uspokoic rynek.
Awatar użytkownika
winio
Forumowy wyga
Posty: 442
Rejestracja: 13 mar 2021, 20:56
Tu mieszkam: Szczęśliwice

Re: Live o wszystkim

Post autor: winio »

Czy ja wiem czy rynek jest taki niespokojny? A FED wielkiego wyjścia to nie ma.
DonKichot
Stały bywalec
Posty: 65
Rejestracja: 14 cze 2022, 21:48
Tu mieszkam: Poland

Re: Live o wszystkim

Post autor: DonKichot »

@Ostap_Bender Chyba nie próbujesz poprzez sarkazm mi powiedzieć, że Ci wszyscy wizjonerzy nie odnieśli spektakularnych sukcesów ?
Czy może (boję się nawet o tym pomyśleć), te spółki okazały się wtopą ?
ODPOWIEDZ