Rolowanie spreadów

Masz pytanie lub problem natury inwestycyjnej albo technicznej? Opisz go tutaj, a postaramy się pomóc.
Grzegorz123
Gość niedzielny
Posty: 5
Rejestracja: 19 mar 2022, 09:09
Tu mieszkam: Polska

Rolowanie spreadów

Post autor: Grzegorz123 »

Dzień dobry,
Ponieważ jest to mój pierwszy wpis zacznę od podziękowań dla Pana Tomka za prowadzenie tej strony i wszystkie materiały dotyczące inwestowania. To wartość nieoceniona! Wielkie dzięki!!!
Jestem początkujący i zacząłem od spreadów opcyjnych z terminem wygasania ok. 6 miesięcy. Pytanie moje dotyczy zarządzania pozycjami i ich rolowania. Mam np. takiego spreada QRVO May 20'22 160/165 Bull Call na bardzo dużej stracie. Do wygaśniecia pozostało 2 miesiące i powinienem coś z nim zrobić. Zrolować z zyskiem się nie da. Proszę o jakieś wskazówki.
Poza tym pytanie ogólne czy macie lub możecie polecić jakieś materiały dotyczące zarządzania spreadami (oceny szans, rolowania, przekształcania)? Jak i przede wszystkim kiedy to robić? Jak się tego nauczyć? Szukałem w Internecie, ale poza ogólnymi informacjami niczego nie znalazłem.
Pozdrawiam,
Grzegorz
Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 559
Rejestracja: 13 mar 2021, 17:17
Tu mieszkam: Dubaj

Re: Rolowanie spreadów

Post autor: Tomek »

Cześć! Dzięki za miłe słowa odnośnie materiałów, które tworzę. Cieszę się, że okazują się pomocne :)

Co do spreadów debetowych o zdefiniowanym ryzyku, to właściwie nie ma potrzeby dokonywania żadnych dalszych działań takich, jak rolowania. Można spokojnie wpisać stratę w koszty i zostawić tego spreada do wygaśnięcia. Taki urok zagrań o z góry zdefiniowanym ryzyku. Uznajemy, że transakcje nam nie poszła i zawieramy kolejną.

Co do innych potencjalnych tzw. follow-up actions to niezmiennie polecam biblię McMillana, gdzie wszystkie scenariusze postępowania są ślicznie rozpisane: https://www.amazon.pl/Options-as-Strate ... C95&sr=8-5
Grzegorz123
Gość niedzielny
Posty: 5
Rejestracja: 19 mar 2022, 09:09
Tu mieszkam: Polska

Re: Rolowanie spreadów

Post autor: Grzegorz123 »

Dziękuję bardzo za odpowiedź i polecenie książki.
ODPOWIEDZ