Chinskie spolki w 2021.

Od Tokio i Seulu, przez Hongkong i Singapur, aż po Kuala Lumpur, ale też cała Europa (w tym Polska) i rynki wschodzące.
sebastianka
Stały bywalec
Posty: 54
Rejestracja: 16 mar 2021, 11:58
Tu mieszkam: Kraków

Re: Chinskie spolki w 2021.

Post autor: sebastianka »

Jak dla mnie to ostatnie odbicie to cisza przed burzą. Albo to powstrzymają albo dupnie i pociągnie wszystkie spółki jeszcze trochę w dół.
Rośnie sprzedaż śmieciowych obligacji w Chinach, co nie jest dobrym znakiem dla rynku.
Chociaż tak jak pisze Tomek w ostatnim newsletterze, nawet jak dupnie w Chinach to czemu miałoby się to przełożyć na spółki growth w USA? Logicznie to pewnie nie powinno, ale praktycznie to emocje wezmą górę i może być lekka obsuwa.
Załączniki
Zrzut ekranu 2021-10-08 142923.png
Zrzut ekranu 2021-10-08 142923.png (560.23 KiB) Przejrzano 5029 razy
Thorwald
Forumowy wyga
Posty: 170
Rejestracja: 15 mar 2021, 04:41
Tu mieszkam: Polska

Re: Chinskie spolki w 2021.

Post autor: Thorwald »

Wydaje mi się, że kapitał wychodzący z Chin idzie do Indii. W ciągu ostatniego miesiąca gdzie w większości świata spółki dołowały, ETF SMIN urósł o 4.85%.
Awatar użytkownika
Ostap_Bender
Forumowy wyga
Posty: 441
Rejestracja: 14 mar 2021, 22:50
Tu mieszkam: Brussels

Re: Chinskie spolki w 2021.

Post autor: Ostap_Bender »

sebastianka pisze: 08 paź 2021, 14:30 Chociaż tak jak pisze Tomek w ostatnim newsletterze, nawet jak dupnie w Chinach to czemu miałoby się to przełożyć na spółki growth w USA? Logicznie to pewnie nie powinno, ale praktycznie to emocje wezmą górę i może być lekka obsuwa.
Trzeba pamietac, ze Chiny to takie ogromny rynek zbytu np. dla Appla, Tesli itd wiec spadek przychodow na tym froncie moze pociagnac caly rynek.

Pomijajac polecany juz tutaj wielokrotnie KWEB moja uwage przykula spolka typu 'value' ale z solidnym 48% upside - China Mobile (941 SEHK).
Chmielo
Stały bywalec
Posty: 25
Rejestracja: 15 mar 2021, 16:44
Tu mieszkam: Siedlce

Re: Chinskie spolki w 2021.

Post autor: Chmielo »

China Mobile to typ Tradera21:) co wg mnie wgl nie przekreśla tej spółki.Mi Gazprom którego T21 polecał dał zarobić ponad 100%
enduro72
Posty: 1
Rejestracja: 26 paź 2021, 20:32
Tu mieszkam: Kraków

Re: Chinskie spolki w 2021.

Post autor: enduro72 »

glina pisze: 02 wrz 2021, 20:51 Tencent i Alibaba to Chiny dla leniwych. Z tych dwoch, wybralbym Tencent, ale osobiscie uwazam ze o wiele bardziej perspektywiczne sa Meituan, Pinduoduo i Bilibili. Kazda z nich rosnie conajmniej dwukrotnie szybciej niz Alibaba i Tencent.
Witam wszystkich na forum :)
Patrze na wykres Tencent i trzeba przyznać, że pięknie to wygląda
Pozdrawiam
Paweł
Gukwa
Forumowy wyga
Posty: 193
Rejestracja: 06 paź 2021, 21:15
Tu mieszkam: Warszawa

Re: Chinskie spolki w 2021.

Post autor: Gukwa »

Obecnie w pozycjach na chiny BABA, TCEHY, PDD, NIO, BIDU oraz KWEB Jan'23 35/60 Risk Reversal.
GPR
Gość niedzielny
Posty: 10
Rejestracja: 20 kwie 2021, 13:39
Tu mieszkam: Polska

Re: Chinskie spolki w 2021.

Post autor: GPR »

Polećcie jakąś anglojęzyczną stronę na której znajdę:
- Spis wszystkich spółek chińskich najlepiej po wskaźnikach np price/earnings jak ten:
https://www.biznesradar.pl/spolki-wskaz ... urrent,2,1
i po kliknięciu w spółkę będę mógł poczytać o niej kilka zdań. tzn jaka branża itp.
Mam dostęp do giełdy w Hongkongu
kuba
Stały bywalec
Posty: 94
Rejestracja: 15 mar 2021, 11:33
Tu mieszkam: PL

Re: Chinskie spolki w 2021.

Post autor: kuba »

Analizował ktoś może perspektywy chińskich spółek na najbliższe lata? Bo ostatnio trochę tym buja i dzisiaj pre-market widzę FXI -4%

Ja na razie nie mam nic chińskiego w portfelu, ale mam wystawionego PUTa na FXI i się zastanawiam czy rolować czy może niech się wykona i kupić sobie kawałek chińskiego cudu gospodarczego;)
Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 559
Rejestracja: 13 mar 2021, 17:17
Tu mieszkam: Dubaj

Re: Chinskie spolki w 2021.

Post autor: Tomek »

IMHO nie ma sensu analizowanie samych spółek, skoro tamtejsza giełda od 2-3 lat zachowuje się jakby była oderwana od fundamentów. Duże ryzyko regulacyjne (jak widać po wczorajszym przykładzie), a do tego groźba potencjalnych sankcji za ewentualną agresję wobec Tajwanu, sprawiają, że zachodni kapitał od roku wycofuje się z Chin i pewnie będzie trzymał się z daleka. W samych Chinach spowolnienie, Chińczycy mają coraz mniej pieniędzy, coraz trudniej prowadzić biznes, więc lokalnie też na giełdę nie ma skąd ten pieniądz napływać. Partia niby mówi o pakietach stymulacyjnych, które mają wspierać lokalny rynek, a potem zrzuca takie bomby, jak wczoraj. Mnie się wydaje, że tą giełdą rządzi i jeszcze trochę porządzi sentyment, a nie same perspektywy czy fundamenty spółek, które zresztą mogą być ukrócone jedną partyjną decyzją podjętą z dnia na dzień.
kuba
Stały bywalec
Posty: 94
Rejestracja: 15 mar 2021, 11:33
Tu mieszkam: PL

Re: Chinskie spolki w 2021.

Post autor: kuba »

Czyli jeśli dobrze rozumiem to lepiej patrzeć z boku ;)
Dzięki Tomek za opinię
Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 559
Rejestracja: 13 mar 2021, 17:17
Tu mieszkam: Dubaj

Re: Chinskie spolki w 2021.

Post autor: Tomek »

Moim zdaniem tak, ale jak to w Chinach, zaraz może się okazać, że Politbiuro jednak porzuci wprowadzenie tych przepisów i uruchomi jakiś masywny pakiet stymulacyjny, po czym giełda poszybuje. Mało przewidywalne się to wszystko u nich zrobiło w ostatnich latach.
rebahas
Stały bywalec
Posty: 112
Rejestracja: 15 mar 2021, 13:59
Tu mieszkam: PL

Re: Chinskie spolki w 2021.

Post autor: rebahas »

Mimo tego całego pomieszania na chińskiej giełdzie to wychodzi, że mamy nowego lidera i następcę BABy ;)

PDD od maja tego roku piękny rajd w porównaniu do reszty chińskich klasyków to można powiedzieć, że taki błąd matrixa ;)
Expata2
Gość niedzielny
Posty: 11
Rejestracja: 04 gru 2021, 19:19
Tu mieszkam: London

Re: Chinskie spolki w 2021.

Post autor: Expata2 »

rebahas pisze: 23 gru 2023, 11:57 Mimo tego całego pomieszania na chińskiej giełdzie to wychodzi, że mamy nowego lidera i następcę BABy ;)

PDD od maja tego roku piękny rajd w porównaniu do reszty chińskich klasyków to można powiedzieć, że taki błąd matrixa ;)
Jak tak dalej pójdzie to na Baba wzorowego Wyckoffa nam namalują. Myślę, że Chińczycy mogą chcieć przekierować część kapitału z nieruchomości do funduszy akcji.
ODPOWIEDZ