Broker do udziału w IPO na rynku duńskim (OMX Copenhagen)

Masz pytanie lub problem natury inwestycyjnej albo technicznej? Opisz go tutaj, a postaramy się pomóc.
axd987
Gość niedzielny
Posty: 5
Rejestracja: 16 lut 2022, 23:23
Tu mieszkam: polska

Broker do udziału w IPO na rynku duńskim (OMX Copenhagen)

Post autor: axd987 »

Witajcie,

Założyłem konto specjalnie żeby poradzić się w następującej sprawie. Będę uczestniczył w IPO pewnej spółki na rynku OMX Copenhagen. Bank, który obsługuje to IPO rozesłał do każdego z obecnych udziałowców zapytanie o namiary na konto, gdzie mają być przekazane akcje. Więc teraz poszukuję brokera, który coś takiego potrafi obsłużyć. Na razie idzie to, tak sobie, tzn.:
1. Lynx Broker/ IB nie obsługuje Danii więc nawet nie pytałem w tej sprawie
2. Degiro odpowiedziało, że tego nie obsłuży
3. Z polskim brokerów, mBank, Bossa nie obsługują rynku duńskiego,
4. PKOBP obsługuje rynek, ale odpowiedziało że tego nie obsłuży
5. XTB obsługuje rynek duński, ale odpowiedziało że nie obsłuży tej transakcji

Na tę chwilę jedynie Pekao odpowiedziało, że powinno się udać. Szukam jeszcze jakichś innych opcji, może tańszych. Ktoś coś wie, ma doświadczenia?
Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 566
Rejestracja: 13 mar 2021, 17:17
Tu mieszkam: Dubaj

Re: Broker do udziału w IPO na rynku duńskim (OMX Copenhagen)

Post autor: Tomek »

Saxo Bank to bardzo popularny duński broker, który obsługuje giełdę OMX w Kopenhadze. Nie ma problemu z założeniem konta Polakom.

Na pewno bedzie taniej, łatwiej, szybciej i przyjemniej niż z PeKaO.
Awatar użytkownika
Ostap_Bender
Forumowy wyga
Posty: 441
Rejestracja: 14 mar 2021, 22:50
Tu mieszkam: Brussels

Re: Broker do udziału w IPO na rynku duńskim (OMX Copenhagen)

Post autor: Ostap_Bender »

hm? interactivebroekrs daje dostep do akcji z gieldy w Kopenhadze ale nie wiem jak to sie ma w Twoim przypadku do odebrania akcji z IPO.
axd987
Gość niedzielny
Posty: 5
Rejestracja: 16 lut 2022, 23:23
Tu mieszkam: polska

Re: Broker do udziału w IPO na rynku duńskim (OMX Copenhagen)

Post autor: axd987 »

Tomek pisze: 17 lut 2022, 13:32 Saxo Bank to bardzo popularny duński broker, który obsługuje giełdę OMX w Kopenhadze. Nie ma problemu z założeniem konta Polakom.

Na pewno bedzie taniej, łatwiej, szybciej i przyjemniej niż z PeKaO.
Dziękuję za wskazówkę. Sprawdzę. Widzę, że nawet mają stronę po polsku - jeśli to to: https://www.home.saxo/pl-pl/

Co do taniej, to rzeczywiście na pierwszy rzut oka tak jest. Widzę, że nie ma opłaty za prowadzenie, ale jest za brak aktywności przez pół roku, oraz od wartości papierów w wysokości 0,15% rocznie min. 5eur miesięcznie, a także 0,1% min 65DKK prowizji za transakcję.

W takim Pekao nie jest jakoś dramatycznie gorzej, chociaż rzeczywiście jest gorzej: 60zł rocznie za prowadzenie, 0,4%+204DKK za transakcję, przechowywanie 0,049% za kwartał min 20DKK.

Dziękuję!
axd987
Gość niedzielny
Posty: 5
Rejestracja: 16 lut 2022, 23:23
Tu mieszkam: polska

Re: Broker do udziału w IPO na rynku duńskim (OMX Copenhagen)

Post autor: axd987 »

Ostap_Bender pisze: 17 lut 2022, 21:50 hm? interactivebroekrs daje dostep do akcji z gieldy w Kopenhadze ale nie wiem jak to sie ma w Twoim przypadku do odebrania akcji z IPO.
Hm, nie wiem. Na stronie IBKR nie ma wymienionej: https://www.interactivebrokers.ie/en/index.php?f=39829, a na stronie Lynx https://www.lynxbroker.pl/rynki-gielda/ Dania jest wymieniona pod CFD i nic więcej.
axd987
Gość niedzielny
Posty: 5
Rejestracja: 16 lut 2022, 23:23
Tu mieszkam: polska

Re: Broker do udziału w IPO na rynku duńskim (OMX Copenhagen)

Post autor: axd987 »

Ostap_Bender pisze: 17 lut 2022, 21:50 hm? interactivebroekrs daje dostep do akcji z gieldy w Kopenhadze ale nie wiem jak to sie ma w Twoim przypadku do odebrania akcji z IPO.
Właściwie to mam konto w Lynx, ale zamiast sprawdzić dostępność instrumentów, to kierowałem się informacjami na stronach IBKR i Lynx. Wygląda na to, że rzeczywiście są akcje z tego rynku. Dzięki!
axd987
Gość niedzielny
Posty: 5
Rejestracja: 16 lut 2022, 23:23
Tu mieszkam: polska

Re: Broker do udziału w IPO na rynku duńskim (OMX Copenhagen)

Post autor: axd987 »

Chociaż chyba jednak nie, jeśli chodzi o IBKR. IBot podaje mi taką informację:
What is CPH?
CPH is the code used in the IBKR trading platforms for the Nasdaq OMX Copenhagen market.

At the moment IBKR does not offer access to the Nasdaq OMX Copenhagen market.

IBKR does however offer a number of Danish CFDs. Clients interested in investing in CFDs may view our product offering by navigating to our homepage under Products followed by Product Listings and CFDs.
ODPOWIEDZ