Live o wszystkim

O rzeczach, które z inwestowaniem związane są w bardzo luźny sposób lub niezwiązane z nim w ogóle. Raczej na luzie i off-topic.
orzech
Stały bywalec
Posty: 26
Rejestracja: 14 mar 2021, 07:45

Re: Live o wszystkim

Post autor: orzech »

Tomek, szybkie pytanie. Będziesz kontynuował swój wątek Growth active Vs passive? Strasznie jestem ciekawy wyników na koniec marca ;)
Awatar użytkownika
Q'bot
Forumowy wyga
Posty: 163
Rejestracja: 13 mar 2021, 20:54

Re: Live o wszystkim

Post autor: Q'bot »

orzech pisze: 23 mar 2021, 21:04 Tomek, szybkie pytanie.
Ja to czekam na newsletter od Tomka, czy jego portfel też ostatnio prosperuje gorzej od indeksów ;|
Wczorajszy był optymistyczny, ale już ten optymizm lekko wyparował po dzisiejszej sesji ;P
Awatar użytkownika
glina
Stały bywalec
Posty: 143
Rejestracja: 13 mar 2021, 20:52

Re: Live o wszystkim

Post autor: glina »

CuriosityStream (NASDAQ:CURI): Q4 Net loss of $15.7M.
Revenue of $11.36M (+69.8% Y/Y) beats by $0.13M.
Subscribers grew 50% to approximately 15 million at the end of the fourth quarter 2020, compared to approximately 10 million at the end of the fourth quarter 2019.
Total paying subscribers of approximately 15 million, up 50% year-over-year;
Gross margin of 59% compared to 64% in the fourth quarter of 2019.
EBITDA was $(15.5) million compared to EBITDA of $(14.8) million in the fourth quarter of 2019.
2021 Outlook: Revenue of at least $71.0 million, or 80% year-over-year growth.

Kurs bez wiekszych zmian.
korver
Stały bywalec
Posty: 77
Rejestracja: 14 mar 2021, 09:54

Re: Live o wszystkim

Post autor: korver »

Ostatnie tygodnie drżymy o notowania obligacji. Jak rosną to giełda na czerwono, obligi w dół giełda zielona. Ktoś mi prostym językiem wytłumaczy co się dzisiaj za przeproszeniem odje*** ? Giełda i obligi w tandemie spadki?
Ekspata
Gość niedzielny
Posty: 14
Rejestracja: 14 mar 2021, 20:16
Tu mieszkam: Londyn

Re: Live o wszystkim

Post autor: Ekspata »

korver pisze: 23 mar 2021, 22:13 Ostatnie tygodnie drżymy o notowania obligacji. Jak rosną to giełda na czerwono, obligi w dół giełda zielona. Ktoś mi prostym językiem wytłumaczy co się dzisiaj za przeproszeniem odje*** ? Giełda i obligi w tandemie spadki?
Rośnie awersja do ryzyka, dolar się umacnia, kapitał ucieka z bardziej ryzykownych aktywów - akcji do bezpiecznej przystani czyli obligacji. Skoro są kupujący to oprocentowanie obligacji spada.
Awatar użytkownika
Q'bot
Forumowy wyga
Posty: 163
Rejestracja: 13 mar 2021, 20:54

Re: Live o wszystkim

Post autor: Q'bot »

Ekspata pisze: 23 mar 2021, 22:33 Rośnie awersja do ryzyka,
Ryzyko to już coraz mniejsze - z każdym dniem spadków tracimy procentowo tyle samo, ale kasowo już mniej ;)
No i po wodospadzie ryzyko strat również maleje, w przeciwieństwie do wybijania nowych ATH.

Dlatego należy uporczywie kupować dip, by potem sprzedawać po kawałku rip.
Awatar użytkownika
RayDalio
Forumowy wyga
Posty: 326
Rejestracja: 16 mar 2021, 20:43
Tu mieszkam: Singapoor

Re: Live o wszystkim

Post autor: RayDalio »

Mmmmm, azjatyckie wizjonery z rana jak śmietana
Obrazek

Ładować, bo TANIEJ NIE BĘDZIE!
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Tak szczerze to nic nie wiem o tych spółkach, ale gdzieś czytałem, że świetne biznesy.
arku
Stały bywalec
Posty: 149
Rejestracja: 15 mar 2021, 09:18
Tu mieszkam: Polska

Re: Live o wszystkim

Post autor: arku »

CoinsMakingCoins pisze: 23 mar 2021, 20:36
CoinsMakingCoins pisze: 23 mar 2021, 00:47

Jak ktoś się jeszcze nie zapakował jak to pisałem to ostatnia szansa jutro bo od momentu jak to pisałem spadło 11% i TANIEJ JUŻ NIE BĘDZIE.
No to jeśli NADAL się nie zapakowaliście, to dziś znów był spadek o 11%, więc jesteśmy już 20% od szczytu, więc TERAZ TO JUZ NIE MA OPCJI ŻEBY BYŁO TANIEJ więc proponuje wjeżdżać żeby potem nie zostać FOMO!

Screenshot 2021-03-23 at 20.35.17.png
jak widać zawsze jest opcja żeby było taniej :-)
Swoją drogą, jakie są argumenty za wzrostami, poza wejściem na Nasdaq?
lenon
Forumowy wyga
Posty: 152
Rejestracja: 15 mar 2021, 11:31
Tu mieszkam: Polska

Re: Live o wszystkim

Post autor: lenon »

korver pisze: 23 mar 2021, 22:13 Ostatnie tygodnie drżymy o notowania obligacji. Jak rosną to giełda na czerwono, obligi w dół giełda zielona. Ktoś mi prostym językiem wytłumaczy co się dzisiaj za przeproszeniem odje*** ? Giełda i obligi w tandemie spadki?
Zapomnij o głupich regułach typu: ceny obligacji spadają to giełda rośnie bo np fundusze przerzucają kasę z jednego miejsca w drugie. Tak bywa (np fundusze typu risk parity), ale takie przepływy są zbyt małe i nie decydują o korelacji rynków credit i equity - ona zależy od aktualnego makrootoczenia/narracji. Teraz mamy częściowo pozytywną korelację bo narracja jest taka:
Rynek spodziewa się wyższej inflacji w najbliższych miesiącach -> rośnie szansa na podwyżkę stóp % (nieważne, że za 2 lata) -> obecne obligacje dają mniejsze odsetki niż dadzą przyszłe -> ich wyceny spadają. To jest taki standardowy 'reflation trade' kiedy rynek spodziewa się boomu w gospodarce i inflacji.

Jednocześnie skoro mają wzrosnąć stopy %, przyszłe dochody spółek zdyskontowane do 'tu i teraz' będą warte mniej (coś a'la wycena DCF). Dlatego wycena spółek typu value rośnie (dochody stabilne, duża ich część teraz i w najbliższych latach) a growth spada (większa część dochodów spodziewana daleko w przyszłości).

Patrząc na indeks S&P500 obraz jest trochę przekłamany, bo spora jego część to spółki growth z NASDAQ (FAANGi itd). Popatrz na bezpośrednio na DOW i NASDAQ - pierwszy ma pozytywną korelację z yieldem 10y treasuries, drugi negatywną.

Inna sprawa, czy ta inflacja rzeczywiście wzrośnie i zmusi FED do wcześniejszych podwyżek stóp. Niektórzy analitycy (i Powell) uważają, że wzrośnie tylko tymczasowo, bo gospodarka US wcale tak naprawdę nie wstała, jest daleko od poziomów z Q1.2020 i raczej do nich nie wróci w najbliższych 2 latach. Siły deflacyjne przeważą nad tymczasową inflacją i wrócimy do sytuacji z ostatnich 12 lat. Jeżeli tak miało by być to yield obligacji znów spadnie (cena wzrośnie), DOW poleci w dół a NASDAQ wystrzeli. Na to liczą wszyscy zapakowani w QQQ, ARKK, FAANGi itd :D
arku
Stały bywalec
Posty: 149
Rejestracja: 15 mar 2021, 09:18
Tu mieszkam: Polska

Re: Live o wszystkim

Post autor: arku »

RayDalio pisze: 24 mar 2021, 09:43 Mmmmm, azjatyckie wizjonery z rana jak śmietana (...)
trochę wybiórczo pokazałeś wykresy, bo pominąłeś GC SERVICES który ładnie rośnie, ale rozumiem że nie pasował do tezy :-)
Osobiście nigdy tych spółek nie miałem w portfelu, ale widzę że BYD zbliża się do wyceny po której chętnie go kupię - ok.. 150.
Fakt że jest to 40% niżej od szczytu ze stycznia, potwierdza że kupowanie na ślepo to nie jest najlepszą strategią, chyba że kogoś nie ruszają spore obsunięcia na rachunku.
Awatar użytkownika
RayDalio
Forumowy wyga
Posty: 326
Rejestracja: 16 mar 2021, 20:43
Tu mieszkam: Singapoor

Re: Live o wszystkim

Post autor: RayDalio »

arku pisze: 24 mar 2021, 09:55
RayDalio pisze: 24 mar 2021, 09:43 Mmmmm, azjatyckie wizjonery z rana jak śmietana
[...]

Tak szczerze to nic nie wiem o tych spółkach, ale gdzieś czytałem, że świetne biznesy.
trochę wybiórczo pokazałeś wykresy, bo pominąłeś GC SERVICES który ładnie rośnie, ale rozumiem że nie pasował do tezy :-)
Jak już cytujesz wpis z trzema wykresami to na miłość boską nie cytuj całego wpisu, bo ludziom kółka w myszkach wysiądą. Tak, CG Services to jedna jedyna spółka z tej listy, która nie straciła ~50% w kilka tygodni i ona oczywiście całkowicie przeczy "mojej tezie" :D. W każdym razie polecam CG Services, taniej nie będzie, tak jak i było w przypadku pozostałych spółek.
arku
Stały bywalec
Posty: 149
Rejestracja: 15 mar 2021, 09:18
Tu mieszkam: Polska

Re: Live o wszystkim

Post autor: arku »

RayDalio pisze: 24 mar 2021, 10:26
arku pisze: 24 mar 2021, 09:55

trochę wybiórczo pokazałeś wykresy, bo pominąłeś GC SERVICES który ładnie rośnie, ale rozumiem że nie pasował do tezy :-)
Jak już cytujesz wpis z trzema wykresami to na miłość boską nie cytuj całego wpisu, bo ludziom kółka w myszkach wysiądą. Tak, CG Services to jedna jedyna spółka z tej listy, która nie straciła ~50% w kilka tygodni i ona oczywiście całkowicie przeczy "mojej tezie" :D. W każdym razie polecam CG Services, taniej nie będzie, tak jak i było w przypadku pozostałych spółek.
też polecam, jak się skorekci w okolicach 55
orzech
Stały bywalec
Posty: 26
Rejestracja: 14 mar 2021, 07:45

Re: Live o wszystkim

Post autor: orzech »

$SE już poniżej mojego wejścia...
Awatar użytkownika
RayDalio
Forumowy wyga
Posty: 326
Rejestracja: 16 mar 2021, 20:43
Tu mieszkam: Singapoor

Re: Live o wszystkim

Post autor: RayDalio »

orzech pisze: 24 mar 2021, 15:38 $SE już poniżej mojego wejścia...
$PTON też zdobywa nowe ATH xD
arku
Stały bywalec
Posty: 149
Rejestracja: 15 mar 2021, 09:18
Tu mieszkam: Polska

Re: Live o wszystkim

Post autor: arku »

czas na spacer z psem?
Awatar użytkownika
Wickedfox
Stały bywalec
Posty: 30
Rejestracja: 15 mar 2021, 10:45
Tu mieszkam: PL

Re: Live o wszystkim

Post autor: Wickedfox »

wytrzymajcie jeszcze dwa tygodnie.
Awatar użytkownika
RayDalio
Forumowy wyga
Posty: 326
Rejestracja: 16 mar 2021, 20:43
Tu mieszkam: Singapoor

Re: Live o wszystkim

Post autor: RayDalio »

Wickedfox pisze: 24 mar 2021, 17:50 wytrzymajcie jeszcze dwa tygodnie.
Coś ma się wydarzyć za te dwa tygodnie?
Awatar użytkownika
Wickedfox
Stały bywalec
Posty: 30
Rejestracja: 15 mar 2021, 10:45
Tu mieszkam: PL

Re: Live o wszystkim

Post autor: Wickedfox »

RayDalio pisze: 24 mar 2021, 17:51
Wickedfox pisze: 24 mar 2021, 17:50 wytrzymajcie jeszcze dwa tygodnie.
Coś ma się wydarzyć za te dwa tygodnie?
to jest cytat z klasyka odnośnie przedłużania obostrzeń covidowych
Awatar użytkownika
Q'bot
Forumowy wyga
Posty: 163
Rejestracja: 13 mar 2021, 20:54

Re: Live o wszystkim

Post autor: Q'bot »

Dziś widzę delikatne zalety swojego nieco nudnego portfela:
$FISV, $HASI, $HEI powyżej 2% na plusie...
Co prawda nie równoważy spółek z HK, które sobie rosną w dół po 8 - 10%, ale zawsze jakieś pocieszenie ;P
Awatar użytkownika
Wickedfox
Stały bywalec
Posty: 30
Rejestracja: 15 mar 2021, 10:45
Tu mieszkam: PL

Re: Live o wszystkim

Post autor: Wickedfox »

Q'bot pisze: 24 mar 2021, 18:53 Dziś widzę delikatne zalety swojego nieco nudnego portfela:
$FISV, $HASI, $HEI powyżej 2% na plusie...
Co prawda nie równoważy spółek z HK, które sobie rosną w dół po 8 - 10%, ale zawsze jakieś pocieszenie ;P
u mnie spółki dywidendowe w ogóle nie spadają, a większość rośnie. Gorzej z putami na część spółek growth to już inna historia.
jjtorpeda
Stały bywalec
Posty: 28
Rejestracja: 16 mar 2021, 23:07
Tu mieszkam: WWA

Re: Live o wszystkim

Post autor: jjtorpeda »

Kilka wykresików z dzisiaj

NiE mA BaŃkI nA vAlUe:
Screenshot 2021-03-24 at 22.57.42.png
Screenshot 2021-03-24 at 22.57.42.png (172.7 KiB) Przejrzano 4306 razy


Spółeczka prawie wizjonerska która była przytacczana jako bańka:
Screenshot 2021-03-24 at 22.58.03.png
Screenshot 2021-03-24 at 22.58.03.png (178.29 KiB) Przejrzano 4306 razy


Gina rekt:
Screenshot 2021-03-24 at 22.58.27.png
Screenshot 2021-03-24 at 22.58.27.png (166.44 KiB) Przejrzano 4306 razy
Awatar użytkownika
RayDalio
Forumowy wyga
Posty: 326
Rejestracja: 16 mar 2021, 20:43
Tu mieszkam: Singapoor

Re: Live o wszystkim

Post autor: RayDalio »

jjtorpeda pisze: 24 mar 2021, 23:01 Kilka wykresików z dzisiaj

NiE mA BaŃkI nA vAlUe:
Screenshot 2021-03-24 at 22.57.42.png
Jest zajebista bańka na value. Nie to, że VIAC zwyczajnie wrócił z poziomu P/E w okolicach 3 do poziomu 22, czyli w okolicę lekko za drogą jak na tę spółkę. Nie ma też znaczenia, że VIAC ogłosił emisję akcji na $3B, ale tego na wykresie w Google dla ekspertów już nie widać :D
jjtorpeda pisze: 24 mar 2021, 23:01 a prawie wizjonerska która była przytacczana jako bańka:
Screenshot 2021-03-24 at 22.58.03.png
Trzeba czytać uważniej, bo to nie był przykład wizjonerskiej spółki. FNKO, w przeciwieństwie do tych "najlepszych biznesów" wizjonerskich, zarabia pieniądze, i to dosyć sporo. To był przykład spółki, która produkuje plastikowe śmieci, które w przypadku kryzysu nie są nikomu potrzebne i akcje takiej spółki mogą zlecieć 90%... co też zrobiły. Mimo, że wycena w szczycie to było tylko ~30 P/E. Obecnie cena FNKO to około 20x przewidywanych tegorocznych EPS, czyli przez ostatnie miesiące to była spółka... value jak VIAC xD
FNKO to był przykład tego, co może się stać z PTON-em, który pierwsze pieniądze musi dopiero zobaczyć, a jak nie zobaczy przed jakimś kryzysem to leci 90% w dół z palcem w de. No ale o ryzyku to macie jeszcze mniejsze pojęcie niż o mardźinie.

Rozbawił mnie ten nieudany pojazd po mnie xD
jjtorpeda
Stały bywalec
Posty: 28
Rejestracja: 16 mar 2021, 23:07
Tu mieszkam: WWA

Re: Live o wszystkim

Post autor: jjtorpeda »

Primo,
thisisbait.png
thisisbait.png (66.48 KiB) Przejrzano 4261 razy


Secundo, FNKO rośnie pod NFT, ale tego pewnie nie ogarniasz więc nie będę strzępił języka.
I 'zajebiście zarabia' jak to określiłeś:
Screenshot 2021-03-25 at 00.33.46.png
Screenshot 2021-03-25 at 00.33.46.png (332.07 KiB) Przejrzano 4261 razy



A co do viacom to śmiało, go long, ja chętnie stanę po drugiej stronie, dziś mój DISCA short złagodził zjazd na reszcie portfela.
Screenshot 2021-03-25 at 00.36.15.png
Screenshot 2021-03-25 at 00.36.15.png (682.03 KiB) Przejrzano 4261 razy


I zapewaniam cię żę nie używam google finance do analizy wykresu/spółek ale nie będę ci wklejal logo zajebistego darmowego portalu z którego korzystam bo po co, i tak wiesz lepiej
Awatar użytkownika
RayDalio
Forumowy wyga
Posty: 326
Rejestracja: 16 mar 2021, 20:43
Tu mieszkam: Singapoor

Re: Live o wszystkim

Post autor: RayDalio »

jjtorpeda pisze: 25 mar 2021, 00:41 Primo, thisisbait.png
Secundo, wszystko co piszę to też jest bait so joke is on you xD. Ech, dziecko neostrady, czas na "go long" na VIAC to był, kiedy wycena była nisko, ale kibicuję twoim shortom ogłoszonym po sporym, jednodniowym spadku :D
jjtorpeda
Stały bywalec
Posty: 28
Rejestracja: 16 mar 2021, 23:07
Tu mieszkam: WWA

Re: Live o wszystkim

Post autor: jjtorpeda »

RayDalio pisze: Secundo, wszystko co piszę to też jest bait so joke is on you xD. Ech, dziecko neostrady, czas na "go long" na VIAC to był, kiedy wycena była nisko, ale kibicuję twoim shortom ogłoszonym po sporym, jednodniowym spadku :D
Fajna odpowiedź, taka nie za rzeczowa, piekne świadectwo sobie wystawiasz. Przypominam że to nie ja się podszywam pod jednego z najlepszych inwestorów ever tylko pod postać z głupiej kreskówki. A co do dzieci neostrady, to już ci to mówiłem przy GME, że wolę być młody i piękny niż stary i zmarszczony, ale co ja tam wiem.

A o shorcie pisałem, gdzie indziej, ale przecież nie będę ci tu wrzucał linka przecież, pomyśl.

Besso pisze:
Nie chcę Ci mówić co masz robić ale chyba czas posprzątać.
ODPOWIEDZ