Live o wszystkim

O rzeczach, które z inwestowaniem związane są w bardzo luźny sposób lub niezwiązane z nim w ogóle. Raczej na luzie i off-topic.
Awatar użytkownika
mkmk88
Gość niedzielny
Posty: 8
Rejestracja: 14 mar 2021, 14:18
Tu mieszkam: Wrocław

Re: Live o wszystkim

Post autor: mkmk88 »

Hubert pisze: 22 mar 2021, 15:00 Też szukam czegoś defensive zamiast obligacji ale teraz wszystkie value są drogie więc chyba nie ma sensu ale jakbyś znalazł coś ciekawego napisz.
Akurat zaczynam research od tej ciekawszej części czyli growth:D ale w defensive dla mnie ważne jest, żeby nie były to 'cyclicale'. Coś się znajdzie. Smutne nudne dywidendowe low-volatility spółki muszą tam gdzie być :)
Do tej pory dobrze sprawdza mi się w podobnej roli PAAS jak tylko schodzi <30$. Idealne do wystawiania putow. Mocne fundamenty i proxy na srebro/złoto. Debt free. Analitycy lubią (cały czas duży upside).
Cerner jest też do rozważenia, taki mix healthcare i tech (w sensie soft dla healthcare:p). Będę miał więcej konkretów to się podzielę, najpierw watchliste na mocny fundamentalnie growth chce sobie odnowić.
Awatar użytkownika
Dżin
Stały bywalec
Posty: 49
Rejestracja: 14 mar 2021, 13:06
Tu mieszkam: Polska

Re: Live o wszystkim

Post autor: Dżin »

glina pisze: 22 mar 2021, 17:32 Ale tu teorie spiskowe.

Chyba adresy forum pomyliliscie. Jak cos to na priv przesle adres do T21 :-).

Winowajca jest moj nowy pracodwaca, a ostrzegalem, ze bedzie mnie mniej na forum. Widac kto tu najwiecej spamowal.
Glina, praca jest dla biednych. Wracaj na forum;)
Awatar użytkownika
glina
Stały bywalec
Posty: 143
Rejestracja: 13 mar 2021, 20:52

Re: Live o wszystkim

Post autor: glina »

Zaladowalem sie w spekulacje na mardzinie i teraz jestem biedny, nie slyszales? ;-)
Awatar użytkownika
Dżin
Stały bywalec
Posty: 49
Rejestracja: 14 mar 2021, 13:06
Tu mieszkam: Polska

Re: Live o wszystkim

Post autor: Dżin »

Glina, really? ;)

Ja dziś wyrzucam BABA i w to miejsca łapię (co na Waszym miejscu najelszym rozwiązaniem):
dołożyć do DDOG
TWLO
MPWR
AMAT
AMWL
NVTA
VRTX
U
AFTPY
SNOW
TWLO
MSFT

?
Szoł Mi De Many
Stały bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 19 mar 2021, 21:03
Tu mieszkam: Tu

Re: Live o wszystkim

Post autor: Szoł Mi De Many »

Dżin pisze: 22 mar 2021, 18:36 Glina, really? ;)

Ja dziś wyrzucam BABA i w to miejsca łapię (co na Waszym miejscu najelszym rozwiązaniem):
dołożyć do DDOG
TWLO
MPWR
AMAT
AMWL
NVTA
VRTX
U
AFTPY
SNOW
TWLO
MSFT

?
Dlaczego BABA out ? Ja uwazam, ze dlugoterminowo to pewniak (no chyba, ze lokalna komuna wymysli jakies kretynskie prawo, ale nie sadze, ze popsuliby celowo kure znoszaca zlote jajka)
Awatar użytkownika
Dżin
Stały bywalec
Posty: 49
Rejestracja: 14 mar 2021, 13:06
Tu mieszkam: Polska

Re: Live o wszystkim

Post autor: Dżin »

Szoł Mi De Many pisze: 22 mar 2021, 18:50
Dlaczego BABA out ? Ja uwazam, ze dlugoterminowo to pewniak (no chyba, ze lokalna komuna wymysli jakies kretynskie prawo, ale nie sadze, ze popsuliby celowo kure znoszaca zlote jajka)
Wskoczy trend wzrostowy na pewno wrócę. Fundament solidny. Dodatkowo mam sporą ekspozycję na e-commerce więc tutaj aż tak mnie to nie trzyma.
Awatar użytkownika
Q'bot
Forumowy wyga
Posty: 163
Rejestracja: 13 mar 2021, 20:54

Re: Live o wszystkim

Post autor: Q'bot »

mkmk88 pisze: 22 mar 2021, 17:41 ale w defensive dla mnie ważne jest, żeby nie były to 'cyclicale'
No właśnie ostatnio o to ciężko... Sam tak próbowałem kombinować ze swoim składem portfolio, lecz bez pozytywnych rezultatów. Co prawda nie waliło się tak szybko i okazale jak szeroki rynek, za to podczas wzrostów na growth hamowało skutecznie ;/

Jakby nie patrzeć spółki antycykliczne mają już za sobą długą hsitorię notowań, zwykle kiepsko się rozwijają (po parę procent rocznie), o ile w ogóle, no i płacą dywidendę...

@Dżin Zdradziłeś BABę?!
Awatar użytkownika
Dżin
Stały bywalec
Posty: 49
Rejestracja: 14 mar 2021, 13:06
Tu mieszkam: Polska

Re: Live o wszystkim

Post autor: Dżin »

Q'bot pisze: 22 mar 2021, 19:02

@Dżin Zdradziłeś BABę?!
Szybki skok w bok ;). Tzn zdecydowałem kupić NOW
Awatar użytkownika
Q'bot
Forumowy wyga
Posty: 163
Rejestracja: 13 mar 2021, 20:54

Re: Live o wszystkim

Post autor: Q'bot »

Swoją drogą - na forum zarejestrowanych 115 użyszkodników - gdzie się oni wszyscy pochowali?

@winio, dlaczemu masz avatara od Ryszarda? ;P
Maro
Stały bywalec
Posty: 54
Rejestracja: 15 mar 2021, 19:38
Tu mieszkam: Polska

Re: Live o wszystkim

Post autor: Maro »

Co się dzieje z EDU, po tym splicie jakoś dziwnie się zachowuje
Poczatkujacy
Gość niedzielny
Posty: 12
Rejestracja: 22 mar 2021, 20:41
Tu mieszkam: no tak

Re: Live o wszystkim

Post autor: Poczatkujacy »

mi to wygląda na kupowanie, 3 dni z rzędu spore wolumeny.
Awatar użytkownika
winio
Forumowy wyga
Posty: 442
Rejestracja: 13 mar 2021, 20:56
Tu mieszkam: Szczęśliwice

Re: Live o wszystkim

Post autor: winio »

@Qbot - bez przesady, że od razu od Ryszarda (teraz już Rotschilda).
To tylko zmutowany jamraj pasiasty jadący na białym misiu.

A w temacie to złotówka wyraźnie się dziś umocniła.
Tom5
Posty: 2
Rejestracja: 22 mar 2021, 21:18
Tu mieszkam: W-wa

Re: Live o wszystkim

Post autor: Tom5 »

Po raz kolejny świetnie sobie radzą spółki Luptona: UPST, DMTK, TMDX, DRIO
Awatar użytkownika
Q'bot
Forumowy wyga
Posty: 163
Rejestracja: 13 mar 2021, 20:54

Re: Live o wszystkim

Post autor: Q'bot »

Ktoś jakieś fajne zakupy ostatnio poczynił?
BRK spadło poniej poziomów, na których ostatnio sprzedawałem całość pozycji - ale jeszcze nie wskakuję ponownie.
ADP myślę czy nie sprzedać, bo coś się za dobrze sprawuję, jak na nudną spółkę ;P
Za to instynkt łapacza noży nie daje mi dziś zapomnieć o kolejnej nudnej spółce czyli $MLAB
Maro
Stały bywalec
Posty: 54
Rejestracja: 15 mar 2021, 19:38
Tu mieszkam: Polska

Re: Live o wszystkim

Post autor: Maro »

BRK jeszcze kilka % w dół i można pakować do wora
Awatar użytkownika
RayDalio
Forumowy wyga
Posty: 326
Rejestracja: 16 mar 2021, 20:43
Tu mieszkam: Singapoor

Re: Live o wszystkim

Post autor: RayDalio »

Cathie Wood przewiduje Teslę po $3000 w 2025, a Wy tu o jakimś śmierdzącym BRK. Wystarzy wpakować wszystko w $TSLA i emerytura w 4 lata.

Nigdy wcześniej jej nie słuchałem, ale zgodnie z rekomendacjami obejrzełem:


Matko Bosko Jerozolimsko, to jest inwestycyjna Elizabeth Holmes :D
As Wood sees it, it’s all God’s work anyway. “It’s not so much about me and my promise. It’s about allocating capital to God’s creation in the most innovative and creative way possible.”
But in prayer and meditation, she had the following revelation: “Benchmarks are all about successes in the past. God doesn’t want us to be stuck in the past. He wants us to move into the new creation.”
Awatar użytkownika
Q'bot
Forumowy wyga
Posty: 163
Rejestracja: 13 mar 2021, 20:54

Re: Live o wszystkim

Post autor: Q'bot »

RayDalio pisze: 22 mar 2021, 22:02 Cathie Wood przewiduje Teslę po $3000 w 2025, a Wy tu o jakimś śmierdzącym BRK. Wystarzy wpakować wszystko w $TSLA i emerytura w 4 lata.
Teslę to ja shortowałem w lutym A.D. 2020. I to by było na tyle...
Mam na long trochę $LI w portfelu oraz $CRNC jeśli już o EV mówimy.

A BRK (pewnie dzięki Wells fargo) ładnie się wybronił podczas ostatniego flash crashu - spełnił swoją rolę i go sprzedałem. Gdy spadnie do 240$ będę myślał, gdy spadnie do 230$ będę leciał z dolarami w zębach ;P
Awatar użytkownika
CoinsMakingCoins
Stały bywalec
Posty: 70
Rejestracja: 14 mar 2021, 01:06

Re: Live o wszystkim

Post autor: CoinsMakingCoins »

CoinsMakingCoins pisze: 22 mar 2021, 12:36 Dzisiaj na Nasdaq wjeżdża 4D Pharma, to jest dual listing z LSE gdzie już ładnie dziś zaczęło rosnąć, ostatnia szansa zapakować się zanim Cathie wysyci volumen pod korek zaciągając go do ARKG.

Screenshot 2021-03-22 at 12.32.51.png


Firma mega ciekawa, robią leki z ludzkich mikrobów z jelit czy coś takiego. https://www.4dpharmaplc.com/en
Jak ktoś się jeszcze nie zapakował jak to pisałem to ostatnia szansa jutro bo od momentu jak to pisałem spadło 11% i TANIEJ JUŻ NIE BĘDZIE.
mlubinski
Stały bywalec
Posty: 54
Rejestracja: 15 mar 2021, 08:31
Tu mieszkam: DE

Re: Live o wszystkim

Post autor: mlubinski »

CoinsMakingCoins pisze: 23 mar 2021, 00:47 Jak ktoś się jeszcze nie zapakował jak to pisałem to ostatnia szansa jutro bo od momentu jak to pisałem spadło 11% i TANIEJ JUŻ NIE BĘDZIE.
ja wczoraj myślałem, że 0.146 to po taniości i tylko góra, ale pomyliłem się :D oby na krótko (ta pomyłka) i teraz dopiero po listingu zobaczymy czy ta spółka pokaże swoją moc... no jakby Cathie się za nią wzięła, to... :) ale nie wiem na ile to prawdopodobne :D
Awatar użytkownika
CoinsMakingCoins
Stały bywalec
Posty: 70
Rejestracja: 14 mar 2021, 01:06

Re: Live o wszystkim

Post autor: CoinsMakingCoins »

mlubinski pisze: 23 mar 2021, 08:47 ja wczoraj myślałem, że 0.146 to po taniości i tylko góra, ale pomyliłem się :D oby na krótko (ta pomyłka) i teraz dopiero po listingu zobaczymy czy ta spółka pokaże swoją moc... no jakby Cathie się za nią wzięła, to... :) ale nie wiem na ile to prawdopodobne :D
wg mnie przy takiej ilości operacji, jakie robia Arki, to prędzej DDDD znajdzie się w którymś niż SPX pęknie 4k :)
jaszczomp
Gość niedzielny
Posty: 15
Rejestracja: 13 mar 2021, 21:04

Re: Live o wszystkim

Post autor: jaszczomp »

...coś Powell nie podnosi rynków.. =(
mlubinski
Stały bywalec
Posty: 54
Rejestracja: 15 mar 2021, 08:31
Tu mieszkam: DE

Re: Live o wszystkim

Post autor: mlubinski »

CoinsMakingCoins pisze: 23 mar 2021, 11:28 wg mnie przy takiej ilości operacji, jakie robia Arki, to prędzej DDDD znajdzie się w którymś niż SPX pęknie 4k :)
oby, bo wycisną mnie jak cytrynę, że nawet pestek nie będzie :D
Awatar użytkownika
CoinsMakingCoins
Stały bywalec
Posty: 70
Rejestracja: 14 mar 2021, 01:06

Re: Live o wszystkim

Post autor: CoinsMakingCoins »

CoinsMakingCoins pisze: 23 mar 2021, 00:47
CoinsMakingCoins pisze: 22 mar 2021, 12:36 Dzisiaj na Nasdaq wjeżdża 4D Pharma, to jest dual listing z LSE gdzie już ładnie dziś zaczęło rosnąć, ostatnia szansa zapakować się zanim Cathie wysyci volumen pod korek zaciągając go do ARKG.

Screenshot 2021-03-22 at 12.32.51.png


Firma mega ciekawa, robią leki z ludzkich mikrobów z jelit czy coś takiego. https://www.4dpharmaplc.com/en
Jak ktoś się jeszcze nie zapakował jak to pisałem to ostatnia szansa jutro bo od momentu jak to pisałem spadło 11% i TANIEJ JUŻ NIE BĘDZIE.
No to jeśli NADAL się nie zapakowaliście, to dziś znów był spadek o 11%, więc jesteśmy już 20% od szczytu, więc TERAZ TO JUZ NIE MA OPCJI ŻEBY BYŁO TANIEJ więc proponuje wjeżdżać żeby potem nie zostać FOMO!
Screenshot 2021-03-23 at 20.35.17.png
Screenshot 2021-03-23 at 20.35.17.png (63.74 KiB) Przejrzano 3576 razy
Awatar użytkownika
Q'bot
Forumowy wyga
Posty: 163
Rejestracja: 13 mar 2021, 20:54

Re: Live o wszystkim

Post autor: Q'bot »

CoinsMakingCoins pisze: 23 mar 2021, 20:36 NIE MA OPCJI ŻEBY BYŁO TANIEJ więc proponuje wjeżdżać żeby potem nie zostać FOMO!
Moje zlecenie wisi w na LSE po 119 - jutro z rana się okaże, czy to co uklepywali dziś przez kilka godzin było dnem, czy tylko zapadnią czasową...

Tak w ogóle dziś sprzedałem połowę $WEC po 91$ oraz zanabyłem startera na $YALA - tak pod zdechłęgo kota w sam raz ;)
Rosso
Gość niedzielny
Posty: 12
Rejestracja: 13 mar 2021, 20:57

Re: Live o wszystkim

Post autor: Rosso »

Ja siedzę Cicho bo robie nadgodziny żeby odrobić straty na wizjonerach
ODPOWIEDZ