Uran - temat zbiorczy

Towary i surowce, waluty, nieruchomości, REIT-y, sztuka, farmy wiatrowe, ubezpieczenia, wina, zabytkowe samochody i wszystko inne, na czym można zarobić jakieś pieniądze.
rebahas
Stały bywalec
Posty: 112
Rejestracja: 15 mar 2021, 13:59
Tu mieszkam: PL

Uran - temat zbiorczy

Post autor: rebahas »

Jak wiadomo tu i ówdzie wraca powiedzmy zainteresowanie uranem i myślę, że warto byłoby powymieniać się spostrzeżeniami.
Z tego co na razie prześledziłem i co już częściowo mam w portfelu to:
UUUU - to już chyba klasyka i dodatkowo niedawno dodali "rare earth elements" do portfolio no i są w US a nie Chiny
DNN - ma 90% udziału w jednym z największych złóż uranu w Kanadzie, jest infrastruktura, szacowany koszt wydobycia będzie około 9 dolarów i tylko Kazatomprom będzie miał niższy. Także wygląda to obiecująco.

Z ciekawych juniorów to:
PEN - utrzymali się mimo uranowych perturbacji i mają zbudowaną kopalnie, CEO to osoba, która stała do tej pory z drugiej strony barykady, więc zna rynek bardzo dobrze. Jak dla mnie może to być takie drugie Lynas.
PDN - to już raczej czysto spekulacyjnie ale jakby cena uranu zaczęła rosnąć to może być niezły rajd.

Na obserwacji mam jeszcze:
nexgen, isoenergy, global atomic, uec
wiem że jest też Cameco ale jakoś nie mam czasu temu się przyglądnąć no i to jest duży gracz a jeżeli trzymać się planu że uran w końcu ruszy to wtedy średnie spółki i juniorzy na pewno będą mieli lepsze wystrzały niż takie wielkie molochy.
Awatar użytkownika
winio
Forumowy wyga
Posty: 442
Rejestracja: 13 mar 2021, 20:56
Tu mieszkam: Szczęśliwice

Re: Uran - temat zbiorczy

Post autor: winio »

Moje spostrzeżenie jest takie, że kurs CCJ wzrósł o ponad 100%, podczas gdy cena spot surowca stoi praktycznie w miejscu.
Ja bym zachował ostrożność, żeby portfel nie zapadł na chorobę popromienną :)
Awatar użytkownika
glina
Stały bywalec
Posty: 143
Rejestracja: 13 mar 2021, 20:52

Re: Uran - temat zbiorczy

Post autor: glina »

rebahas pisze: 04 cze 2021, 15:32 UUUU
DNN
No i starczy. Przeciez wiadomo, ze fundamenty i tak nie maja znaczenia do poki jest sentyment, a dywersyfikacja tylko rozwodnisz potencjalne zyski.

Dobra, podoba mi sie ten PDN. Australijskie penny stocks, what can go wrong :-). Moze kupie.
Awatar użytkownika
winio
Forumowy wyga
Posty: 442
Rejestracja: 13 mar 2021, 20:56
Tu mieszkam: Szczęśliwice

Re: Uran - temat zbiorczy

Post autor: winio »

Macie, uranowe byczki :)
https://stooq.pl/mol/?id=19392
rebahas
Stały bywalec
Posty: 112
Rejestracja: 15 mar 2021, 13:59
Tu mieszkam: PL

Re: Uran - temat zbiorczy

Post autor: rebahas »

Odkopię trochę temat.

Ciekawie wyglądają informacje jak poniżej i raczej pozytywnie dla uranu.

"Unia Europejska poinformowała, że ​​planuje zezwolić na sklasyfikowanie niektórych projektów energii jądrowej jako zrównoważonych inwestycji. W sobotnim oświadczeniu UE dowiedzieliśmy się, że „Komisja uważa, że ​​gaz ziemny i energia jądrowa odgrywają ważną rolę jako środek ułatwiający przejście w kierunku przyszłości opartej głównie na odnawialnych źródłach energii”."
https://stooq.pl/mol/?id=37&search=uran


No i aktualnie w Kazahstanie nie niezła zadyma a ten kraj i jego Kazatomprom jest odpowiedzialny na 40% całego wydobycia. Może mieć to wpływ na cenę patrząc historycznie na tego typu historie.
ODPOWIEDZ