Giełda polska - dyskusje

Od Tokio i Seulu, przez Hongkong i Singapur, aż po Kuala Lumpur, ale też cała Europa (w tym Polska) i rynki wschodzące.
tomasz_augustynowicz
Stały bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 21 mar 2021, 20:06
Tu mieszkam: WWA

Re: Giełda polska - dyskusje

Post autor: tomasz_augustynowicz »

Wykres miesiąca WIG ATH
Załączniki
wig.png
wig.png (37.82 KiB) Przejrzano 5297 razy
Awatar użytkownika
winio
Forumowy wyga
Posty: 442
Rejestracja: 13 mar 2021, 20:56
Tu mieszkam: Szczęśliwice

Re: Giełda polska - dyskusje

Post autor: winio »

Szczególnie wyróżniają się ostatnio banki.
Awatar użytkownika
winio
Forumowy wyga
Posty: 442
Rejestracja: 13 mar 2021, 20:56
Tu mieszkam: Szczęśliwice

Re: Giełda polska - dyskusje

Post autor: winio »

Zastanawiam się czy nie kupić sobie KGH na bananie jak zejdzie w okolice 140 pln z jakimś ciasnym stoplossem rzędu 133.
Awatar użytkownika
Ostap_Bender
Forumowy wyga
Posty: 441
Rejestracja: 14 mar 2021, 22:50
Tu mieszkam: Brussels

Re: Giełda polska - dyskusje

Post autor: Ostap_Bender »

Winio, myslisz o jakims long-term play na miedzi czy kreski wskazuje akurat tu na techniczne odbicie?.
KGHM to jak dla mnie jedyna wartoscowa spolka z wigu20, oczywiscie nigdy nie wiadomo kiedy rzad wpadnie na pomysl kolejnego podatku miedziowego.
Awatar użytkownika
winio
Forumowy wyga
Posty: 442
Rejestracja: 13 mar 2021, 20:56
Tu mieszkam: Szczęśliwice

Re: Giełda polska - dyskusje

Post autor: winio »

Z jednej strony kreski, bo daaawno temu 140 pln to był bardzo silny opór (po wybiciu którego przekroczyło 220), a z drugiej fundamenty, bo jednak surowce - miedź i przede wszystkim srebro. Zwłaszcza, że było coś przebąkiwane, że razem z GPW mieli wypuszczać tokeny kryte 'fizykiem'.
Awatar użytkownika
Ostap_Bender
Forumowy wyga
Posty: 441
Rejestracja: 14 mar 2021, 22:50
Tu mieszkam: Brussels

Re: Giełda polska - dyskusje

Post autor: Ostap_Bender »

Hmm.. fundamentalnie jest naprawde tanio na tle innych globalnych kocnernow (zreszta KGHM tez sie stawal graczem tego kalibru za czasow ostatniego prezesa). Kto tym teraz kieruje? Jakis geniusz po teologii pokroju Obajtka czy jednak lepiej?

Zeby nie bylo, ze tak narzekam na nasz bananik. Co myslicie o inposcie (wiem wiem, notowany w Amsterdamie, ale ciagle maja wiekszosc biznesu w Polsce) i Allegro?
Awatar użytkownika
winio
Forumowy wyga
Posty: 442
Rejestracja: 13 mar 2021, 20:56
Tu mieszkam: Szczęśliwice

Re: Giełda polska - dyskusje

Post autor: winio »

No ja wystawiłem dzisiaj rano na bananie zlecenie BUY KGH 140,55 + stoploss 132,75.
I prawie weszło. Ciekawe, czy siądzie na fixie czy może zasili temat 'chicken trading' :)
Thorwald
Forumowy wyga
Posty: 170
Rejestracja: 15 mar 2021, 04:41
Tu mieszkam: Polska

Re: Giełda polska - dyskusje

Post autor: Thorwald »

24 grudnia dostałem maila od firmy Vercom (spółka z GPW) na maila, który ma tylko moje polskie biuro maklerskie (Taka ochrona przed phishingiem separacja maili osobistych, służbowych, od poszczególnych banków itp) . Była to komunikacja marketingowa że sadzą lasy, dają pieniądze Owsiakowi itp. Na dole napisali, że przesyłają mi tego maila, bo jestem ich akcjonariuszem. Faktycznie byłym jakiś czas temu ich akcjonariuszem, ale już nie jestem. Czy wszystkie spółki z GPW, których akcje miałem miały dostęp do moich danych osobowych w tym adresu email, telefonu, adresu ?
Thorwald
Forumowy wyga
Posty: 170
Rejestracja: 15 mar 2021, 04:41
Tu mieszkam: Polska

Re: Giełda polska - dyskusje

Post autor: Thorwald »

Nie rozumiem tej hossy na WiG20.
Mam zasadę nie kupować spółek skarbu państwa i teraz ta zasada nie popłaca.
Banki urosły tak jakby zniknął problem kredytów frankowych i wszyscy dłużnicy mieli grzecznie bez protestu je spłacać.
Ktoś ma jakieś przemyślenia, teorie?
rebahas
Stały bywalec
Posty: 112
Rejestracja: 15 mar 2021, 13:59
Tu mieszkam: PL

Re: Giełda polska - dyskusje

Post autor: rebahas »

Thorwald pisze: 15 lis 2023, 16:54 Nie rozumiem tej hossy na WiG20.
Mam zasadę nie kupować spółek skarbu państwa i teraz ta zasada nie popłaca.
Banki urosły tak jakby zniknął problem kredytów frankowych i wszyscy dłużnicy mieli grzecznie bez protestu je spłacać.
Ktoś ma jakieś przemyślenia, teorie?
Ja myślę, że to jest odreagowanie - bo najpierw pandemia a potem wojna, która u nas była jakby w bonusie ale ostro pociągnęła giełdę. Teraz po wyborach i zmianach u steru chyba wszyscy nabrali wiatru w żagle i jeszcze więcej optymizmu :D
Thorwald
Forumowy wyga
Posty: 170
Rejestracja: 15 mar 2021, 04:41
Tu mieszkam: Polska

Re: Giełda polska - dyskusje

Post autor: Thorwald »

W związku z tym, że ruch w górę na WiG20 jest połączony z silnym umacnianiem się złotówki, myślę, że za tym ruchem stoi zagranica. Przychodzą z USD kupują PLN i za to akcje.
Ale WHY?
Prognozy wzrostu na przyszły rok w sytuacji recesji w strefie euro, są raczej skromne, a inflacja w przyszłym zgodnie z prognozami ma być najwyższa w Europie.
Czy to początek trendu czy krótki skok za którym pójdzie spadek?
rebahas
Stały bywalec
Posty: 112
Rejestracja: 15 mar 2021, 13:59
Tu mieszkam: PL

Re: Giełda polska - dyskusje

Post autor: rebahas »

Thorwald pisze: 16 lis 2023, 13:54 W związku z tym, że ruch w górę na WiG20 jest połączony z silnym umacnianiem się złotówki, myślę, że za tym ruchem stoi zagranica. Przychodzą z USD kupują PLN i za to akcje.
Ale WHY?
Prognozy wzrostu na przyszły rok w sytuacji recesji w strefie euro, są raczej skromne, a inflacja w przyszłym zgodnie z prognozami ma być najwyższa w Europie.
Czy to początek trendu czy krótki skok za którym pójdzie spadek?
No tego nie wiem ale widać że kapitału sporo napłynęło i chyba jeszcze napłynie. Ostatnio coś sobie nawet poszperałem trochę pierwszy raz po GPW i znalazłem kilka ciekawych spółek do obserwacji i dalszej analizy
autopartner
xtb
dadelo
morbuk

zobaczymy może się przełamie i założę konto w xtb i kupić akcje xtb :D
rebahas
Stały bywalec
Posty: 112
Rejestracja: 15 mar 2021, 13:59
Tu mieszkam: PL

Re: Giełda polska - dyskusje

Post autor: rebahas »

rebahas pisze: 04 lut 2024, 20:08 No tego nie wiem ale widać że kapitału sporo napłynęło i chyba jeszcze napłynie. Ostatnio coś sobie nawet poszperałem trochę pierwszy raz po GPW i znalazłem kilka ciekawych spółek do obserwacji i dalszej analizy
autopartner
xtb
dadelo
morbuk

zobaczymy może się przełamie i założę konto w xtb i kupić akcje xtb :D
No to konto w XTB założone i poczynione pierwsze zakupy:

Na long:
XTB - mają ambitne plany rozwoju ale nie są jakoś specjalnie nierealne, zrobiłem ich ankietę to sondują/porównują z takim Revolut i resztą, do tego jak wprowadzą IKE/IKZE a utrzyma się dobry czas na giełdzie (a na razie wszystko na to wskazuje) to powinno dać dodatkowego kopa
AutoPartner - dobry pomysł na prowadzenie biznesu w automoto i dopóki aut u nas nie ubywa, to firma nie powinna mieć większych problemów z dalszym rozwojem

Spekulacyjnie:
Pepco

W kolejnym miesiącu planuje Dadelo dorzucić.
ODPOWIEDZ