Giełda polska - dyskusje

Od Tokio i Seulu, przez Hongkong i Singapur, aż po Kuala Lumpur, ale też cała Europa (w tym Polska) i rynki wschodzące.
Awatar użytkownika
Besso
Moderator
Posty: 39
Rejestracja: 13 mar 2021, 21:24

Re: Live o wszystkim

Post autor: Besso »

arku pisze: 17 mar 2021, 15:26 to mam nadzieję że MRC już nie uda Ci się doważyć, bo mam bardzo dużą część portfela w tych papierach i liczę że spadki już za nami i ruszymy w końcu w kierunku testowania ATH. :-)
arku pisze: 17 mar 2021, 15:27
życzę w takim razie powodzenia, największa bolączka GPW dla mnie to brak płynności, nieuczciwe insajerskie zagrywki. brak zawansowanych instrumentów typu opcje. Ale zarabiać się da, za zeszły rok wykręciłem 140% na portfelu akcji GPW.
Dzięki i brawo Ty! Może też się podzielisz kawałkiem swojego tortu?

U mnie MRC to ~12% całego portfela, więc jedziemy na tym samym koniu.
jjtorpeda
Stały bywalec
Posty: 28
Rejestracja: 16 mar 2021, 23:07
Tu mieszkam: WWA

Re: Live o wszystkim

Post autor: jjtorpeda »

A jaką tezę inw macie pod MRC, bo to że P/E niskie to trochę mało - marże im skoczyły z single digits do ~60%, i za rok popyt ma się zrównać z podażą wg szacunków jakie widziałem.
Sam mam ~3% portfela w MRC ale jeśli jeszcze urośnie ~10% to się pozbywam. Teraz wzrosty pod wig20 były.
arku
Stały bywalec
Posty: 149
Rejestracja: 15 mar 2021, 09:18
Tu mieszkam: Polska

Re: Live o wszystkim

Post autor: arku »

Besso pisze: 17 mar 2021, 15:37
arku pisze: 17 mar 2021, 15:26 to mam nadzieję że MRC już nie uda Ci się doważyć, bo mam bardzo dużą część portfela w tych papierach i liczę że spadki już za nami i ruszymy w końcu w kierunku testowania ATH. :-)
arku pisze: 17 mar 2021, 15:27
życzę w takim razie powodzenia, największa bolączka GPW dla mnie to brak płynności, nieuczciwe insajerskie zagrywki. brak zawansowanych instrumentów typu opcje. Ale zarabiać się da, za zeszły rok wykręciłem 140% na portfelu akcji GPW.
Dzięki i brawo Ty! Może też się podzielisz kawałkiem swojego tortu?

U mnie MRC to ~12% całego portfela, więc jedziemy na tym samym koniu.
ja obecnie z GPW mam głównie MRC, trochę XTB, MNS, MLS, HUGE, OAT. do tego spekulacyjnie SFS, OPF i trochę dywidendowych spółek w portfelu IKE: IRL, AMB, WWL, DBC, STX
arku
Stały bywalec
Posty: 149
Rejestracja: 15 mar 2021, 09:18
Tu mieszkam: Polska

Re: Live o wszystkim

Post autor: arku »

jjtorpeda pisze: 17 mar 2021, 16:35 A jaką tezę inw macie pod MRC, bo to że P/E niskie to trochę mało - marże im skoczyły z single digits do ~60%, i za rok popyt ma się zrównać z podażą wg szacunków jakie widziałem.
Sam mam ~3% portfela w MRC ale jeśli jeszcze urośnie ~10% to się pozbywam. Teraz wzrosty pod wig20 były.
rynek zrównoważy się dopiero w okolicach 2023, do tego czasu marże powinny być na wysokim poziomie. Budowa nowej fabryki (2022) spowoduje zwiększenie mocy, co zamortyzuje nieco spadek marż. Zysk za ten rok, prawie 1 mld pln + zyski za 2022 i 2023 dadzą spółce łącznie kilka mld cashu, dzięki czemu spółka rozwinie skalę działalności i zdywersyfikuje źródła dochodu (pracują nad strategią). Dodatkowo C/Z nieprzyzwoicie niskie jak na spółkę z W20 daje potencjał do wywindowania kursu przez fundy.
Na koniec technika- trend wzrostowy niezanegowany, solidna korekta zaliczona- moim zdaniem dno korekty wyznaczone i jest potencjał do dalszych wzrostów. Jeśli rozpoczniemy kolejna falę wzrostową liczę na w miarę szybki test ATH, docelowo widzę zasięg 1000-1500 pln
Awatar użytkownika
Besso
Moderator
Posty: 39
Rejestracja: 13 mar 2021, 21:24

Re: Giełda polska - dyskusje

Post autor: Besso »

Przerzuciłem nas do odpowiedniejszego wątku.

//

Co do MRC mam bardzo podobną opinie do arku.
arku pisze: 17 mar 2021, 17:14 Zysk za ten rok, prawie 1 mld pln + zyski za 2022 i 2023 dadzą spółce łącznie kilka mld cashu, dzięki czemu spółka rozwinie skalę działalności i zdywersyfikuje źródła dochodu (pracują nad strategią).
Moim zdaniem tu jest klucz. Większość widzi oczami wyobraźni malejące marże, powolne nasycanie rynku i ogólny spadek cen rękawic w kolejnych kwartałach, nie biorąc pod uwagę olbrzymiego potencjału jaką daje reinwestycja zarobionej gotówki i stąd taka niska cena dziś.
Maro
Stały bywalec
Posty: 54
Rejestracja: 15 mar 2021, 19:38
Tu mieszkam: Polska

Re: Giełda polska - dyskusje

Post autor: Maro »

Dzięki za odpowiedź, ale blizej mi jednak do sceptyków GPW, tu nie ma danych prognoz itp. Najpierw kurs silnie rośnie później jest jakieś info. Najsensowniejszy portal wg mnie to biznesradar ale on pokazuje tylko historię przychodów i innych danych
Wojtas

Re: Giełda polska - dyskusje

Post autor: Wojtas »

Besso pisze: 17 mar 2021, 15:02Gwoli ścisłości wrzuciłem wykresy, żeby pokazać, że u nas też można zarabiać. (wow, naprawdę Besso?)
No niby można. Ale ja Polskę kojarzę z moim 80-procentowym zjazdem na Tauronie, bo politycy zmusili tę spółkę do finansowania kopalń na koszt akcjonariuszy.
Dobrze, że zainwestowałem tam tylko nędzne 5 tys, bo inaczej bym klął bez opamiętania.

Nie chciałbym po raz kolejny wydawać pieniędzy na Caratisy i inne Wielkie Orkiestry Świątecznej Pomocy, które tylko udają spółki giełdowe.
mlubinski
Stały bywalec
Posty: 54
Rejestracja: 15 mar 2021, 08:31
Tu mieszkam: DE

Re: Giełda polska - dyskusje

Post autor: mlubinski »

to może "pochwalę się" swoim portfelem:

Obrazek

gdzie większość na polskim bananie, a z USA zostały mi dwie perły (SLCA i NTNX) i jeden śmieć :D

generalnie mój plan jest taki, żeby poczekać na:

spekulacyjny rajd:
  • Apollo - spółka ciszewskiego, podobno ma być grana przez spółdzielnie niedługo + potencjalne przejęcie odwrotne (myślę, że przy +500% będę pomału cashował
  • Binary Helix - tu już srogo zarobiłem w przeciągu miesiąca 400%, został mi pakiet 20% (oryginalnego) akcji, przetrzymam do maja, żeby zobaczyć co się tam zadzieje
  • Softblue (tu mam akcje oraz prawa poboru), liczę na spekulacyjne podbicie słupów Kierula (żeby mógł opylić swoje akcje i zarobić na budowę centrum Badawczo Rozwojowego) - przy 1.5 pln będę keszował 70-80% pakietu (moja średnia to będzie ok 0.4)
  • Partner Nieruchomości - śmieć (na razie), na którym może dojść (ale nie musi :D) do odwrotnego przejęcia prze któregoś z rekinów rynku :D zasięg niewiadomy, może 500%, może i 1000%+ :) a może nic nie da się zarobić (ostatnio była podbitka na 0.6). Mam czas, poczekam na rozwój sytuacji
  • Parcel Technik (tu gram pod osobę z biura maklerskiego INC powiązanego z Movie Games, która siedzi w radzie nadzorczej) - firma raczej paczkomatów nie będzie robić, a bardziej obstawiam skorupę pod odwrotne przejęcie i wprowadzenie jakiejś spółki na giełdę przez nią.
  • Merit - wszedłem spekulacyjnie pod tipsa - szacowany wzrost (wiadomo - nic pewnego) to kurs dwucyfrowy, zatem 700%+ zobaczymy czy coś z tego wyjdzie - firmy zupełnie nie znam, totalna spekulacja.
  • Ditix - śmieć z "gaymingu", ale to za dużo powiedziane - firma raczej wał, ale dlaczego potencjalnie nie zarobić :) zlecają jakieś gównogierki i ostanio jakąś nawet dowieźli w sklepie googla -> tu albo będzie spekulacyjna podbitka na 100-200%, albo może jakieś przejęcie w przyszłości.
sukces gaymingowy:
  • DrawDistance - mocno niezauważona spółka, mimo dużej rzetelności i transparentności - ostatnie info o umowie z Paradox Interactive na zrobienie gry cRPG na IP Paradoxa (zapewne w świecie Vampire), plus zbliżający się 25marca gdzie zapewne zapodają demo Serial Cleaners 2 - tutaj skromnie liczę, że jak dostrzegą spółkę inwestorzy, to możemy mieć spokojnie te 1000% zysku (obecna kapitka to 32mln
  • KKHerbal --> przejęcie odwrotne i wprowadzenie True Games Syndicate na giełdę (formalizacja w trakcie) --> osobistość Sokoła (polski raper) w zarządzie dodaje smaczku i zasięgów medialnych (w Polsce) --> bardzo niska kapitalizacja (~16m) brak informacji o emisjach (tu liczę na bardzo niską emisję połączeniową) co powinno turbodoładować spółkę - zasięg potencjalnie na 1000% zysku
  • Avatrix --> przejęcie odwrotne i wprowadzenie studia IceCodeGames (formalizacja w trakcie) - tutaj niestety duża emisja, obecny kurs spółki daje kapitke startową ICG na ok 130mln
  • Codeaddict - ich platforma tokenowa Raisemana przez którą (oczekiwanie na zgodę KNF na dopuszczenie platformy) można zarabiać na wspieraniu producentów gier - coś jak crowdfunding - oraz eSportsBase platforma, rzekomy start jeszcze w marcu - w akcjonariacie siedzi PLW, INC - tu liczę na również (przy dobrych wiatrach) 700-1000%
  • UnitedLabel - premiera eldest souls, zyski z Roki oraz dwie nowe gry zapowiedziane - powinny dać zarobić 300-400% a może nawet więcej :)
  • Forever Entertainment - to jest mój walor "podatkowy", gdzie pakuję "19% od zyskownych transakcji" i planuję sprzedawać w przedziale marzec-kwiecień 2021 pod zapłatę podatku
sukces medyczny:
  • Medinice i ich produkty w leczeniu chorób kardiologicznych - potencjał zależny od sukcesu, ale przy dobrych wiatrach to i 2000% jest osiągalne :D
  • MedApp i ich platforma do zdalnej diagnostyki - tutaj myślę, że przy pozytywnych infach kurs może podejść na +300-400%
sukces finansowy:
  • Votum - kancelaria prawna, kredyty frankowe, orzeczenie SN w sprawie tych sporów (przełożone na 13-04-2021), jeśli orzeczenie będzie pozytywne dla "frankowiczów", to potencjał wzrostu jest duży (400%+)
  • Prairie Mining - arbitraż w sądzie przeciwko państwu polskiemu --> jeśli pójdzie po myśli firmy (wszystko na to wskazuje) i nie dojdzie do "ugody w tle z przejęciem przez JSW" to potecjał jest na 2000-3000% w przeciągu 2 lat
z giełdy USA, na Nutanix liczę w przeciągu 3 lat na kurs ok 80, co dałoby zysk 400%, a z SLCA marzy mi się powrót na ATH, czyli kurs 50$+ (ale to chyba tylko wtedy, kiedy w Iranie będzie wojna i ropa po 100$ (kto wie jakie plany mają Demokraci :D)
leszekw
Gość niedzielny
Posty: 17
Rejestracja: 14 mar 2021, 11:55
Tu mieszkam: Warszawa

Re: Giełda polska - dyskusje

Post autor: leszekw »

Ja z naszego podwòrka mam co prawda tylko Unimot,Selvitę i PKOBP:).
Ale uważam że szczegòlnie na mniejszych wigach da radę nieźle zarobić. A na NC nawet z relatywnie małym kapitałem można się poczuć jak mityczny "grubas" z forum bankiera. I ruszać rynkiem swoimi zleceniami:))
Awatar użytkownika
Ostap_Bender
Forumowy wyga
Posty: 441
Rejestracja: 14 mar 2021, 22:50
Tu mieszkam: Brussels

Re: Giełda polska - dyskusje

Post autor: Ostap_Bender »

mlubinski pisze: 18 mar 2021, 09:32 to może "pochwalę się" swoim portfelem:

Obrazek

gdzie większość na polskim bananie, a z USA zostały mi dwie perły (SLCA i NTNX) i jeden śmieć :D
Co inwestor to podejście :). W jaki sposób dobierałeś spółki do portfela? Na podstawie jakiś sygnałów technicznych czy też bardziej w oparciu o analizę fundamentalną?
Jakie zyski udawało Ci się wycisnąć w ubiegłych latach z takiego cherry-pickingu mało płynnych spółek z wig?
mlubinski
Stały bywalec
Posty: 54
Rejestracja: 15 mar 2021, 08:31
Tu mieszkam: DE

Re: Giełda polska - dyskusje

Post autor: mlubinski »

Ostap_Bender pisze: 18 mar 2021, 11:51 Co inwestor to podejście :). W jaki sposób dobierałeś spółki do portfela? Na podstawie jakiś sygnałów technicznych czy też bardziej w oparciu o analizę fundamentalną?
Jakie zyski udawało Ci się wycisnąć w ubiegłych latach z takiego cherry-pickingu mało płynnych spółek z wig?
Wiesz co, różnie :) w zeszłym roku ogólnie na drobny minus (covidówki mnie pokonały bezlitośnie), a z racji zbyt dużego margina w trakcie dołka covidowego kurde nie dotrzymałem większości spółek (z NYSE) do dzisiaj, a dzisiaj byłbym srogie procenty na plusie ;-)
w te niukonektowe śmieciuchy w sumie zacząłem ładować dopiero listopad/grudzień gdy usłyszałem o procesie odwrotnych przejęć :D, na razie idzie dobrze. To co zrealizowałem w pełni w tym roku to sprzedaż całości DATAWALK z +800% oraz Pure Biologics +400%, Scope Fluidics + 500%

dobór spółek - hmmz, po części fundamenty (DDI, Votum, MedApp, Forever, United Label, Medinice), po części po prostu potencjał na podstawie zapowiedzianych planów połączeniowych (AVT, KKH), po części granie pod zapowiedziane wydarzenia (CDT, PDZ i arbitraż), a po części jakieś tipsy od kogoś (czysta spekulacja)

same perły, wiem :)
Mah
Posty: 4
Rejestracja: 13 mar 2021, 20:57

Re: Giełda polska - dyskusje

Post autor: Mah »

A możesz zdradzić czemu zdecydowałeś się sprzedać Datawalk? Coś kojarzę, że na starym forum pisałeś coś o 1000 zł za akcję w niedługim czasie ;)
mlubinski
Stały bywalec
Posty: 54
Rejestracja: 15 mar 2021, 08:31
Tu mieszkam: DE

Re: Giełda polska - dyskusje

Post autor: mlubinski »

Mah pisze: 18 mar 2021, 21:03 A możesz zdradzić czemu zdecydowałeś się sprzedać Datawalk? Coś kojarzę, że na starym forum pisałeś coś o 1000 zł za akcję w niedługim czasie ;)
tak racja - pisałem i podtrzymuje to (800-1000zł osiągalne jeśli pójdzie wszystko OK) - po prostu potencjał w innych spółkach widziałem większy niż na datawalk (od mojego poziomu realizowania) z mniejszym ryzykiem (gdyby coś miało pójść nie tak z umowami).

wobec czego zrobiłem taki a nie inny ruch (czy się nie pomyliłem, to czas pokaże) :-)
jjtorpeda
Stały bywalec
Posty: 28
Rejestracja: 16 mar 2021, 23:07
Tu mieszkam: WWA

Re: Giełda polska - dyskusje

Post autor: jjtorpeda »

Jak widać wejście do wig40 jest pozytywne: STP, OAT, a wyjście negatywne: MRC.

No i wczoraj była super akcja na FMF gdzie podbito kurs o 30% na info że spółka kupiła coś związanego z fotowoltaiką - rozwinięty rynek pełną gębą xD
Awatar użytkownika
Dżin
Stały bywalec
Posty: 49
Rejestracja: 14 mar 2021, 13:06
Tu mieszkam: Polska

Re: Giełda polska - dyskusje

Post autor: Dżin »

Australia zmaga się z powodziami.byc może dobra podwalina pod spekulację na JSW
Thorwald
Forumowy wyga
Posty: 170
Rejestracja: 15 mar 2021, 04:41
Tu mieszkam: Polska

Re: Giełda polska - dyskusje

Post autor: Thorwald »

Ale te powodzie tak 3000km od kopalni węgla.
Awatar użytkownika
Ostap_Bender
Forumowy wyga
Posty: 441
Rejestracja: 14 mar 2021, 22:50
Tu mieszkam: Brussels

Re: Giełda polska - dyskusje

Post autor: Ostap_Bender »

Thorwald pisze: 22 mar 2021, 14:00 Ale te powodzie tak 3000km od kopalni węgla.
\
A słyszałeś, że w Moskwie rozdają samochody? :) Takie info może wystarczyć do wykonania ruchów na spółce.
Swoją drogą mieli ostatnio ogromną plagę myszy i szczurów https://www.theguardian.com/australia-n ... -australia bardzo chcieli mocniejszego deszczu żeby zapanować nad tą plaga. No to teraz mają powódź.
jackb
Posty: 4
Rejestracja: 15 mar 2021, 19:40
Tu mieszkam: Warszawa

Re: Giełda polska - dyskusje

Post autor: jackb »

swego czasu mocno interesowałem się VTL jak już bankrutował i nie kupiłem... ;) ale w zeszłym tygodniu na pocieszenie udało mi się coś złapać...
Hubert
Stały bywalec
Posty: 94
Rejestracja: 20 mar 2021, 19:20
Tu mieszkam: Polska

Re: Giełda polska - dyskusje

Post autor: Hubert »

Besso pisze: 17 mar 2021, 17:33 Przerzuciłem nas do odpowiedniejszego wątku.

//

Co do MRC mam bardzo podobną opinie do arku.
arku pisze: 17 mar 2021, 17:14 Zysk za ten rok, prawie 1 mld pln + zyski za 2022 i 2023 dadzą spółce łącznie kilka mld cashu, dzięki czemu spółka rozwinie skalę działalności i zdywersyfikuje źródła dochodu (pracują nad strategią).
Moim zdaniem tu jest klucz. Większość widzi oczami wyobraźni malejące marże, powolne nasycanie rynku i ogólny spadek cen rękawic w kolejnych kwartałach, nie biorąc pod uwagę olbrzymiego potencjału jaką daje reinwestycja zarobionej gotówki i stąd taka niska cena dziś.
Jestem podobnego zdania co Besso i Arku odnośnie MRC . Spółka jest bardzo niedoceniania w tym momencie no ale tak to już jest z rynkiem że raz jest za bardzo optymistyczny raz za bardzo pesymistyczny. Jednak z cenną 1000 -1200 to trochę ktoś przesadził :) Myśle że jak do końca 2022 zobaczymy 600 to będę bardzo zadowolony.
Thorwald
Forumowy wyga
Posty: 170
Rejestracja: 15 mar 2021, 04:41
Tu mieszkam: Polska

Re: Giełda polska - dyskusje

Post autor: Thorwald »

Jak MRC ogłosił, że wyda 312mln na skup akcji własnych widziałem ich skupujących akcje z rynku. Teraz jednak doczytałem, że nie będą skupować z rynku tylko zrobią wezwanie. W wezwaniu mogą wstawić dowolną cenę, także taką poniżej wartości rynkowej. Także taki skup nie jest aż tak pozytywną wiadomością jak można by podejrzewać.
CzyDe
Stały bywalec
Posty: 33
Rejestracja: 14 mar 2021, 18:04
Tu mieszkam: Wrocław

Re: Giełda polska - dyskusje

Post autor: CzyDe »

W komunikacie (sorry, nie mam linka pod ręką) podawali cenę wezwania w zakresie 400-770zł i powyżej ceny rynkowej
Hubert
Stały bywalec
Posty: 94
Rejestracja: 20 mar 2021, 19:20
Tu mieszkam: Polska

Re: Giełda polska - dyskusje

Post autor: Hubert »

Zarząd spółki Mercator Medical S.A. („Emitent”) informuje, że podjął decyzję o rekomendowaniu Walnemu Zgromadzeniu Emitenta podjęcia uchwały o przeznaczeniu całego zysku netto Emitenta osiągniętego w roku 2020 w kwocie 312.025 tys. zł (trzysta dwanaście milionów dwadzieścia pięć tysięcy złotych) na program odkupu akcji własnych.
Zarząd Emitenta podjął jednocześnie uchwałę o rekomendowaniu Walnemu Zgromadzeniu Emitenta utworzenia kapitału rezerwowego w kwocie odpowiadającej wysokości zysku osiągniętego przez Emitenta w roku obrotowym 2020 oraz o rekomendowaniu udzielenia upoważnienia Zarządowi do przeprowadzenia programu odkupu akcji własnych w terminie jednego roku od podjęcia uchwały przez Walne Zgromadzenie. Stosownie do propozycji Zarządu, akcje własne Emitenta podlegałyby nabyciu w celu umorzenia, w drodze obniżenia kapitału zakładowego. Zarząd Emitenta rekomenduje również, aby cena nabycia akcji własnych nie była niższa niż 400,00 zł (czterysta złotych) i wyższa niż 770,00 zł (siedemset siedemdziesiąt złotych). Zarząd będzie także zobowiązany do nabycia akcji własnych z zapewnieniem równego i proporcjonalnego dostępu akcjonariuszy do realizacji prawa sprzedaży akcji.
Rekomendacja Zarządu Emitenta pozostaje w zgodzie z informacjami przekazywanymi w ramach raportu bieżącego nr 61/2020 z dnia 9 grudnia 2020 r. Zgłaszając propozycję dotyczącą sposobu podziału zysku netto Emitenta wykazanego w jednostkowym sprawozdaniu finansowym za rok 2020 w wysokości stanowiącej około jedną trzecią skonsolidowanego zysku netto Grupy Mercator Medical za rok 2020, Zarząd Emitenta kieruje się między innymi koniecznością zapewnienia Emitentowi kapitału niezbędnego do rozwoju działalności, jak również bierze pod uwagę w szczególności bieżącą i przyszłą sytuację finansową Grupy Emitenta, cele strategiczne oraz efektywność planowanych przez Grupę Emitenta projektów inwestycyjnych.
Hubert
Stały bywalec
Posty: 94
Rejestracja: 20 mar 2021, 19:20
Tu mieszkam: Polska

Re: Giełda polska - dyskusje

Post autor: Hubert »

Thorwald pisze: 23 mar 2021, 10:10 Jak MRC ogłosił, że wyda 312mln na skup akcji własnych widziałem ich skupujących akcje z rynku. Teraz jednak doczytałem, że nie będą skupować z rynku tylko zrobią wezwanie. W wezwaniu mogą wstawić dowolną cenę, także taką poniżej wartości rynkowej. Także taki skup nie jest aż tak pozytywną wiadomością jak można by podejrzewać.
Jak wezwanie ? Przecież w wezwaniu musieli by kupić wszystkie akcje więc raczej to zwykły buyback.
Thorwald
Forumowy wyga
Posty: 170
Rejestracja: 15 mar 2021, 04:41
Tu mieszkam: Polska

Re: Giełda polska - dyskusje

Post autor: Thorwald »

Z tego co pamiętam Geotrans zrobił wezwanie do sprzedaży na swoje akcje po cenie circa 35zł jak kurs na rynku był circa 20zł. Skup był na zasadzie "kto pierwszy ten lepszy" i załapał się prawie wyłącznie sam zarząd/główni właściciele. Akce posłużyły do programu motywacyjnego dla zarządu. Jak dla mnie wałek.

Jakby MRC zrobił skup akcji na wezwanie w taki sposób, że sprzedać mógłby tylko aktualny właściciel i po 770zł to czy nie byłby to wałek mając na uwadze cenę rynkową poniżej 400zł?
CzyDe
Stały bywalec
Posty: 33
Rejestracja: 14 mar 2021, 18:04
Tu mieszkam: Wrocław

Re: Giełda polska - dyskusje

Post autor: CzyDe »

Byłby, ale chyba ma być proporcjonalnie, czyli taka odwrotna emisja - po ustalonej cenie zbieramy chętnych i robimy proporcjonalną redukcję skupu (przynajmniej tak rozumuję)
ODPOWIEDZ