Live o wszystkim

O rzeczach, które z inwestowaniem związane są w bardzo luźny sposób lub niezwiązane z nim w ogóle. Raczej na luzie i off-topic.
Awatar użytkownika
RayDalio
Forumowy wyga
Posty: 326
Rejestracja: 16 mar 2021, 20:43
Tu mieszkam: Singapoor

Re: Live o wszystkim

Post autor: RayDalio »

Pęka bańka na value
Obrazek
korver
Stały bywalec
Posty: 77
Rejestracja: 14 mar 2021, 09:54

Re: Alibaba, inne chińskie spółki

Post autor: korver »

Marco pisze: 03 gru 2021, 19:39 Kontynuując temat czy ktoś kto ma odpowiednią wiedzę mógłby się wypowiedzieć jakie są szanse, że ADR firmy Alibaba mogą faktycznie zostać usunięte z obrotu na giełdzie w USA ? Ta sytuacja zaczyna wyglądać na okazję lub beznadziejną wtopę. Pojawiają się coraz nowsze artykuły, które nie dają żadnego konkretnego wniosku.
Chętnie posłucham opinii Pana Tomasza prowadzącego blog.

Pozdrawiam.
dostałem maila w tym temacie od DIF Broker:

Drogi Kliencie
Biorąc pod uwagę przyjęcie nowych zasad przez SEC – Securities and Exchange Commission, dotyczących zgodności z amerykańskimi zasadami rachunkowości, prawdopodobnie będziemy świadkami ruchu wycofywania się chińskich firm z rynku amerykańskiego.

Ryzyko większej liczby wniosków o usunięcie z giełdy jest wysokie, dlatego należy zwracać szczególną uwagę podczas inwestowania w chińskie akcje na giełdzie amerykańskiej. Alternatywnie, DIF Broker zapewnia dostęp do giełdy w Hongkongu, która, jak mamy nadzieję, będzie naturalnym rynkiem dla chińskich spółek, które pozostaną w obrocie giełdowym.

Udanych inwestycji!
Z poważaniem,
Zespół DIF Broker
Expata2
Gość niedzielny
Posty: 11
Rejestracja: 04 gru 2021, 19:19
Tu mieszkam: London

Re: Live o wszystkim

Post autor: Expata2 »

Wojny o Tajwan nie będzie, a przynajmniej nie będzie, dopóki TSMC i Samsung nie uruchomią produkcji w nowych fabrykach w USA. Matomiast spodziewam się jakiś prób destabilizacji tak jak w Hong Kongu.
Co do delistingu spółek chińskich z giełd USA to również mam obawy. Światowy trend już się odwrócił. Każda władza chce kontrolować kapitał i spółki będące na ich terenie. Chiny będą coraz bardziej naciskać administracyjnie na firmy, aby te wybierały chińskie giełdy. Aktualnie najmniejszy pakiet 100 akcji Alibaby na giełdzie w Hong Kongu (9988) to ok 1500 dollarów, więc nie tak źle, gorzej z (700) Tencetem.
Marco
Posty: 3
Rejestracja: 03 gru 2021, 19:27
Tu mieszkam: Polska

Re: Alibaba, inne chińskie spółki

Post autor: Marco »

korver pisze: 06 gru 2021, 14:18
Marco pisze: 03 gru 2021, 19:39 Kontynuując temat czy ktoś kto ma odpowiednią wiedzę mógłby się wypowiedzieć jakie są szanse, że ADR firmy Alibaba mogą faktycznie zostać usunięte z obrotu na giełdzie w USA ? Ta sytuacja zaczyna wyglądać na okazję lub beznadziejną wtopę. Pojawiają się coraz nowsze artykuły, które nie dają żadnego konkretnego wniosku.
Chętnie posłucham opinii Pana Tomasza prowadzącego blog.

Pozdrawiam.
dostałem maila w tym temacie od DIF Broker:

Drogi Kliencie
Biorąc pod uwagę przyjęcie nowych zasad przez SEC – Securities and Exchange Commission, dotyczących zgodności z amerykańskimi zasadami rachunkowości, prawdopodobnie będziemy świadkami ruchu wycofywania się chińskich firm z rynku amerykańskiego.

Ryzyko większej liczby wniosków o usunięcie z giełdy jest wysokie, dlatego należy zwracać szczególną uwagę podczas inwestowania w chińskie akcje na giełdzie amerykańskiej. Alternatywnie, DIF Broker zapewnia dostęp do giełdy w Hongkongu, która, jak mamy nadzieję, będzie naturalnym rynkiem dla chińskich spółek, które pozostaną w obrocie giełdowym.

Udanych inwestycji!
Z poważaniem,
Zespół DIF Broker
Dzięki za wiadomość.
Awatar użytkownika
RayDalio
Forumowy wyga
Posty: 326
Rejestracja: 16 mar 2021, 20:43
Tu mieszkam: Singapoor

Re: Live o wszystkim

Post autor: RayDalio »

Panika potrwała cały jeden dzień. Następny przystanek?
Obrazek
Awatar użytkownika
Ostap_Bender
Forumowy wyga
Posty: 441
Rejestracja: 14 mar 2021, 22:50
Tu mieszkam: Brussels

Re: Live o wszystkim

Post autor: Ostap_Bender »

Rynki sie ciesza bo sie okazalo, ze ten caly omicron wcale nie jest grozny. Pojawia sie tylko pytanie czy jest sie z czego cieszyc? To tylko utwierdzi Powella w przekonaniu, ze moze cos tam sie bawic z taperingiem co ostatecznie moze szybciej zakonczyc impreze na wallstreet. Dotychczas bylo bad news = good news (wiecej QE).
Baldwin
Stały bywalec
Posty: 132
Rejestracja: 15 mar 2021, 15:07
Tu mieszkam: Polska

Re: Live o wszystkim

Post autor: Baldwin »

Expata2 pisze: 06 gru 2021, 14:50 Wojny o Tajwan nie będzie, a przynajmniej nie będzie, dopóki TSMC i Samsung nie uruchomią produkcji w nowych fabrykach w USA. Matomiast spodziewam się jakiś prób destabilizacji tak jak w Hong Kongu.
Teoretycznie to nie USA decydują o momenty wojny o Tajwan, tylko Chiny.
Aczkolwiek coś w tym jest, jeśli wytrzymają napięcie i powstaną fabryki w USA to Amerykanie zwyczajnie poświęcą Tajwan Chińczykom kontynentalnym.
Expata2
Gość niedzielny
Posty: 11
Rejestracja: 04 gru 2021, 19:19
Tu mieszkam: London

Re: Live o wszystkim

Post autor: Expata2 »

Tajwan - za leszkiem Slazykiem - panstwowa komisja rozwoju i reform zatwierdzila projekt budowy trzech polaczen drogowo kolejowych z Tajwanem,

[url]https://chiny24.com/news/chiny-tydzien- ... szanghaju/ [url]
Gukwa
Forumowy wyga
Posty: 193
Rejestracja: 06 paź 2021, 21:15
Tu mieszkam: Warszawa

Re: Live o wszystkim

Post autor: Gukwa »

Dobra czas trochę poddymić:)
Spółka z potencjałem:)
Awatar użytkownika
winio
Forumowy wyga
Posty: 442
Rejestracja: 13 mar 2021, 20:56
Tu mieszkam: Szczęśliwice

Re: Live o wszystkim

Post autor: winio »

Pytanie czy wzrostowym?
Awatar użytkownika
Ostap_Bender
Forumowy wyga
Posty: 441
Rejestracja: 14 mar 2021, 22:50
Tu mieszkam: Brussels

Re: Live o wszystkim

Post autor: Ostap_Bender »

Spolka jak widac ma jeszcze troche kasy na przepalenie skoro potrafia kupic jakis material na cnbc :))
Gukwa
Forumowy wyga
Posty: 193
Rejestracja: 06 paź 2021, 21:15
Tu mieszkam: Warszawa

Re: Live o wszystkim

Post autor: Gukwa »

Operacyjny z polotem w tym Pelotonie:)
Chmielo
Stały bywalec
Posty: 25
Rejestracja: 15 mar 2021, 16:44
Tu mieszkam: Siedlce

Re: Live o wszystkim

Post autor: Chmielo »

Na początku myślałem ze to reklama środków na erekcje:)
Thorwald
Forumowy wyga
Posty: 170
Rejestracja: 15 mar 2021, 04:41
Tu mieszkam: Polska

Re: Live o wszystkim

Post autor: Thorwald »

Witam
Polecam

Film o finansach dużych linii lotniczych w USA. W dużym skrócie zyski to linie mają ze sprzedaży mil programów frequent flyer, a przewożenie pasażerów generuje straty.
Gukwa
Forumowy wyga
Posty: 193
Rejestracja: 06 paź 2021, 21:15
Tu mieszkam: Warszawa

Re: Live o wszystkim

Post autor: Gukwa »

Chyba warto poświęcić godzinę.
Można porównać później z naszym RPP:)
Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 559
Rejestracja: 13 mar 2021, 17:17
Tu mieszkam: Dubaj

Re: Live o wszystkim

Post autor: Tomek »

No to jest inna liga i jak widać rynek docenia jasny przekaz i przewidywalność decyzji. Chociaż ja to dalej przecieram oczy ze zdziwienia, jak zobaczyłem właśnie wczorajsze zamknięcie na NASDAQ. To trochę burzy dotychczasowe zasady giełdy. Zazwyczaj jak FED mówił, ze tapering będzie dwa razy szybszy, a podwyżki stóp nastąpią trzykrotnie w ciągu roku, to tech/growth się walił, a nie świecił na zielono. Widać na rynku mamy tak dużo wolnej gotówki, ze dodatkowa kasa od FED-u nie jest już nikomu potrzebna, a większym zagrożeniem dla EPS-ów jest inflacja niż droższy pieniądz. No cóż, adapt and buy the dip? ;)
Gukwa
Forumowy wyga
Posty: 193
Rejestracja: 06 paź 2021, 21:15
Tu mieszkam: Warszawa

Re: Live o wszystkim

Post autor: Gukwa »

Dokładnie. Na to wygląda, że rynek akceptuję retorykę odnośnie podwyżki stóp. Woli gorący rynek pracy i silną gospodarkę niż luzowanie bez końca.
Przyznanie, że inflacja jest i jest to główny problem odnośnie ekspansji gospodarczej. Najgorsza obawa rynku, że inflacja wzrośnie do 10%, 15% się oddala. Ogólne przekonanie, że inflacja jest spowodowana szokami podażowymi, a nie polityką monetarną i fiskalną dodaję jeszcze pewności na Nasdaq.
Baldwin
Stały bywalec
Posty: 132
Rejestracja: 15 mar 2021, 15:07
Tu mieszkam: Polska

Re: Live o wszystkim

Post autor: Baldwin »

Gukwa pisze: 16 gru 2021, 08:38 Można porównać później z naszym RPP:)
Niebo a ziemia, taka różnica, u nas to nie wiedzą czy będą istnieć w 2023, a co dopiero w 2024. Szkoda, ciekawe czy dożyjemy czasów takiej przejrzystości w RPP. Jerome Powell w ogóle coraz bardziej mi imponuje, rozgrywa to bardzo dobrze jeśli chodzi o względy wizerunkowe.
Tomek pisze: 16 gru 2021, 09:36 No to jest inna liga i jak widać rynek docenia jasny przekaz i przewidywalność decyzji. Chociaż ja to dalej przecieram oczy ze zdziwienia, jak zobaczyłem właśnie wczorajsze zamknięcie na NASDAQ. To trochę burzy dotychczasowe zasady giełdy. Zazwyczaj jak FED mówił, ze tapering będzie dwa razy szybszy, a podwyżki stóp nastąpią trzykrotnie w ciągu roku, to tech/growth się walił, a nie świecił na zielono. Widać na rynku mamy tak dużo wolnej gotówki, ze dodatkowa kasa od FED-u nie jest już nikomu potrzebna, a większym zagrożeniem dla EPS-ów jest inflacja niż droższy pieniądz. No cóż, adapt and buy the dip? ;)
Dokładnie! Te same rozkminy mam od wczoraj...
Rynek trochę się co prawda od poniedziałku wyprzedał, ale wciąż miał/ma z czego lecieć...
Cóż, pójdę pewnie z rynkiem na zasadzie podążania z trendem, jednakże trzeba pamiętać, że jeszcze wisi sprawa dziury budżetowej i zadłużenia.
Awatar użytkownika
RayDalio
Forumowy wyga
Posty: 326
Rejestracja: 16 mar 2021, 20:43
Tu mieszkam: Singapoor

Re: Live o wszystkim

Post autor: RayDalio »

Baldwin pisze: 16 gru 2021, 12:54 Dokładnie! Te same rozkminy mam od wczoraj...
Rynek trochę się co prawda od poniedziałku wyprzedał, ale wciąż miał/ma z czego lecieć...
Cóż, pójdę pewnie z rynkiem na zasadzie podążania z trendem, jednakże trzeba pamiętać, że jeszcze wisi sprawa dziury budżetowej i zadłużenia.
S&P 500 na ATH. Nie było żadnej szerokiej wyprzedaży, nie licząc kiepskich lub skrajnie przewartościowanych spółek.

BTW: Często bywało tak, że rynek reagował na decyzję Fedu odwrotnie do oczekiwań przez 1-3 dni, a potem zmieniał kierunek. Zobaczymy co będzie dzisiaj i jutro.
Awatar użytkownika
Wickedfox
Stały bywalec
Posty: 30
Rejestracja: 15 mar 2021, 10:45
Tu mieszkam: PL

Re: Live o wszystkim

Post autor: Wickedfox »

no i dzisiaj odwrót, chyba do ludzi dotarło wczorajsze info.
Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 559
Rejestracja: 13 mar 2021, 17:17
Tu mieszkam: Dubaj

Re: Live o wszystkim

Post autor: Tomek »

Dziwne jakieś są te ostatnie zachowania giełdy, która wpada ze skrajności w skrajność z dnia na dzień. Chyba znowu wrócę do sprawdzania notowań tylko raz w tygodniu, bo już mnie oczy bolą od tego przecierania co ranek ze zdziwienia :)
Awatar użytkownika
winio
Forumowy wyga
Posty: 442
Rejestracja: 13 mar 2021, 20:56
Tu mieszkam: Szczęśliwice

Re: Live o wszystkim

Post autor: winio »

Akurat zdążysz barszczyk i śledzie przygotować, szkoda nerwów.
Gukwa
Forumowy wyga
Posty: 193
Rejestracja: 06 paź 2021, 21:15
Tu mieszkam: Warszawa

Re: Live o wszystkim

Post autor: Gukwa »

A ja tam lubię patrzeć na to jak się zachowuję rynek. Jakoś mi to za bardzo nie przeszkadza.
arku
Stały bywalec
Posty: 149
Rejestracja: 15 mar 2021, 09:18
Tu mieszkam: Polska

Re: Live o wszystkim

Post autor: arku »

RayDalio pisze: 16 gru 2021, 15:31
Baldwin pisze: 16 gru 2021, 12:54 Dokładnie! Te same rozkminy mam od wczoraj...
Rynek trochę się co prawda od poniedziałku wyprzedał, ale wciąż miał/ma z czego lecieć...
Cóż, pójdę pewnie z rynkiem na zasadzie podążania z trendem, jednakże trzeba pamiętać, że jeszcze wisi sprawa dziury budżetowej i zadłużenia.
S&P 500 na ATH. Nie było żadnej szerokiej wyprzedaży, nie licząc kiepskich lub skrajnie przewartościowanych spółek.

BTW: Często bywało tak, że rynek reagował na decyzję Fedu odwrotnie do oczekiwań przez 1-3 dni, a potem zmieniał kierunek. Zobaczymy co będzie dzisiaj i jutro.
nie było nowego ATH na SP500.
Nowy szczyt był tylko na kontraktach, natomiast SPX i SPY nie pobiły poprzedniego ATH. Nowy szczyt na futuresach wynikał po prostu ze zwiększenia się wartości bazy. Ta sytuacja poniekąd daje odpowiedź na mój odwieczny dylemat czy grając na instrumentach pochodnych obserwować ten instrument na którym zawieram pozycje czy jednak instrument bazowy.
arku
Stały bywalec
Posty: 149
Rejestracja: 15 mar 2021, 09:18
Tu mieszkam: Polska

Re: Live o wszystkim

Post autor: arku »

Wickedfox pisze: 16 gru 2021, 22:04 no i dzisiaj odwrót, chyba do ludzi dotarło wczorajsze info.
albo do algorytmów :-)
ODPOWIEDZ