Bear's food

O rzeczach, które z inwestowaniem związane są w bardzo luźny sposób lub niezwiązane z nim w ogóle. Raczej na luzie i off-topic.
RiszardinioBigusDig
Forumowy wyga
Posty: 204
Rejestracja: 03 lis 2021, 20:57
Tu mieszkam: In the middle of nowhere

Re: Bear's food

Post autor: RiszardinioBigusDig »

fuck me :)





Ryneczek to się tego nie spodziewał.


Zawrócić to już tylko może koronawirus.
janek1234
Posty: 1
Rejestracja: 30 lis 2021, 17:44
Tu mieszkam: Warszawa

Re: Bear's food

Post autor: janek1234 »

Baldwin pisze: 30 lis 2021, 14:26 Cel 2027, zrównanie mocy z USA 2050.
Aczkolwiek też się zastanawiam, czy pójdą po Tajwan i kiedy.
Jakby nie było, Chiny nie potrzebują walczyć i posiadać, Tajwan brzmi jak chora ambicja, która napędzała takie jednostki jak niesławny pan z wąsikiem.
Pomyśl o Tajwanie w kontekście wojny o przewagi technologiczne.

https://tygodnik.tvp.pl/54239637/chinsk ... uCyGO73a8E
Awatar użytkownika
winio
Forumowy wyga
Posty: 442
Rejestracja: 13 mar 2021, 20:56
Tu mieszkam: Szczęśliwice

Re: Bear's food

Post autor: winio »

Rysiu, tych Twoich wpisów z Tweetera nie widać na Forum.
Baldwin
Stały bywalec
Posty: 132
Rejestracja: 15 mar 2021, 15:07
Tu mieszkam: Polska

Re: Bear's food

Post autor: Baldwin »

janek1234 pisze: 30 lis 2021, 17:46 Pomyśl o Tajwanie w kontekście wojny o przewagi technologiczne.

https://tygodnik.tvp.pl/54239637/chinsk ... uCyGO73a8E
Odpowiem po giełdowemu - stopa zwrotu względem ryzyka wciąż się nie zgadza, wciąż mają więcej do stracenia niż do zyskania. Oczywiście mogę się mylić, ale to w kategoriach ideologicznych - że im nie zależy na planecie, na kasie, na potencjalnym osiągnięciu przewagi za pomocą zwykłych środków (dość oczywista przewaga, nie do zatrzymania), tylko chcą rozpieprzyć cywilizację, bo tak, bo liczy się tu i teraz.
Nie ma też chińskiej wizji na krajobraz po wojnie.


@winio, mi się wyświetla.
RiszardinioBigusDig
Forumowy wyga
Posty: 204
Rejestracja: 03 lis 2021, 20:57
Tu mieszkam: In the middle of nowhere

Re: Bear's food

Post autor: RiszardinioBigusDig »

apple.png
apple.png (590.62 KiB) Przejrzano 3045 razy
FFdsm4GX0AISlOM.png
FFdsm4GX0AISlOM.png (1.37 KiB) Przejrzano 3042 razy
Nie widzę dużych szans na wzrosty, teraz tylko zajmować strategicznie pozycje na spadki :)


To był pewniak do szortowania o którym pisałem. Zresztą teraz takich będzie cała masa. Równie dobrze można rzucać tickerami w powietrze i sprawdzić co wypadnie :)
IYR_2021-11-30_22-15-48.png
IYR_2021-11-30_22-15-48.png (99.05 KiB) Przejrzano 3040 razy
Awatar użytkownika
Ostap_Bender
Forumowy wyga
Posty: 441
Rejestracja: 14 mar 2021, 22:50
Tu mieszkam: Brussels

Re: Bear's food

Post autor: Ostap_Bender »

Alez mi dzisiaj Powell zaimponowal. Czyzby sie tusz w drukarce skonczyl? Ciekawe czy rzeczwysicie beda w stanie przyspieszyc tapering i jak bardzo to wplynie na gielde. Ciekawe miesiace przed nami.
RiszardinioBigusDig
Forumowy wyga
Posty: 204
Rejestracja: 03 lis 2021, 20:57
Tu mieszkam: In the middle of nowhere

Re: Bear's food

Post autor: RiszardinioBigusDig »

QQQ_2021-12-01_16-30-34.png
QQQ_2021-12-01_16-30-34.png (85.8 KiB) Przejrzano 2928 razy
Fałszywe wyjście górą ;) ?
Awatar użytkownika
RayDalio
Forumowy wyga
Posty: 326
Rejestracja: 16 mar 2021, 20:43
Tu mieszkam: Singapoor

Re: Bear's food

Post autor: RayDalio »

RayDalio pisze: 24 lis 2021, 22:04
RayDalio pisze: 23 lis 2021, 22:34
Short na 'P' już zbliża się ku końcowi :). Dał nieźle zarobić, czego nie mogę powiedzieć o shorcie na NET. Momentum to jednak ogromna siła i trzeba na nią uważać.
No i NET dzisiaj +7%, mimo, że nieźle bujało na wizjonerach. Nie warto kopać się z koniem. Niech się konik najpierw zmęczy :)
Chyba konik się w końcu zmęczył. Może to to P/S > 100, ale jestem boomerem, nie wiem.
Obrazek

Jak myślicie, gdzie się zatrzyma?
Obrazek
Awatar użytkownika
Ostap_Bender
Forumowy wyga
Posty: 441
Rejestracja: 14 mar 2021, 22:50
Tu mieszkam: Brussels

Re: Bear's food

Post autor: Ostap_Bender »

Cos wczoraj nie wypalilo po wynikach salesforce i jak widac algorytmy uznaczy, ze to dobry moment na sprzedaz innych tickerow z grupy cloud/saas applications. Dostalo sie NET :).
Reversion to the mean?
RiszardinioBigusDig
Forumowy wyga
Posty: 204
Rejestracja: 03 lis 2021, 20:57
Tu mieszkam: In the middle of nowhere

Re: Bear's food

Post autor: RiszardinioBigusDig »

Jak to mówią don't fight the fed, a fed mówi, że już nie kryje pleców inwestorów :) Nie wiem kto przy zdrowych zmysłach chciałby kupować akcje w tym momencie.
Awatar użytkownika
winio
Forumowy wyga
Posty: 442
Rejestracja: 13 mar 2021, 20:56
Tu mieszkam: Szczęśliwice

Re: Bear's food

Post autor: winio »

Jak wierzysz w to co mówi FED to zysków życzę xD
RiszardinioBigusDig
Forumowy wyga
Posty: 204
Rejestracja: 03 lis 2021, 20:57
Tu mieszkam: In the middle of nowhere

Re: Bear's food

Post autor: RiszardinioBigusDig »

winio pisze: 01 gru 2021, 20:20 Jak wierzysz w to co mówi FED to zysków życzę xD
Winio Ty to jesteś kozak :) Przypomnij ile lat jesteś na giełdzie ;) bo czasem udzielasz mi rad jakbyś zjadł zęby na inwestycjach ;)
RiszardinioBigusDig
Forumowy wyga
Posty: 204
Rejestracja: 03 lis 2021, 20:57
Tu mieszkam: In the middle of nowhere

Re: Bear's food

Post autor: RiszardinioBigusDig »

QQQ_2021-12-01_21-26-59.png
QQQ_2021-12-01_21-26-59.png (84.56 KiB) Przejrzano 2784 razy

Małego longa tu zagrywam i wywaliłem z zyskiem jednego grubego szorta :) Tym razem fałszywe wyjściem dołem, ale mogę się mylić.
Awatar użytkownika
Ostap_Bender
Forumowy wyga
Posty: 441
Rejestracja: 14 mar 2021, 22:50
Tu mieszkam: Brussels

Re: Bear's food

Post autor: Ostap_Bender »

Moze byc jakas wieksza lub mniejsza korekta, ale i tak ciagle obowiazuje doktryna TINA (there is no alternative). Jesli nie akcje to co? zloto, krypto a moze obligacje :D.
Natomiast drugi dogmat 'dont fight the fed' moze stracic na znaczeniu jesli fed nie chce juz walczyc (albo chce tyle, ze z inflacja).

Faktem jest, ze growth ostatnio mocno polecialo i kto wie moze wartosci typu p/s ~100 jednak zostana zatkaulizowane w dol.
RiszardinioBigusDig
Forumowy wyga
Posty: 204
Rejestracja: 03 lis 2021, 20:57
Tu mieszkam: In the middle of nowhere

Re: Bear's food

Post autor: RiszardinioBigusDig »

FED chce walczyć z inflacją więc dont fight the fed, giełda jest skończona, TINA już nie obowiązuje, zobacz gdzie była TINA w 2000 albo 2008.

Moje konto jest teraz bardziej zielone niż choinka na święta :>, ale tego szorta to mogłem nie zamykać... ale zostało trochę innych
Awatar użytkownika
RayDalio
Forumowy wyga
Posty: 326
Rejestracja: 16 mar 2021, 20:43
Tu mieszkam: Singapoor

Re: Bear's food

Post autor: RayDalio »

Ostap_Bender pisze: 01 gru 2021, 22:01 Faktem jest, ze growth ostatnio mocno polecialo i kto wie moze wartosci typu p/s ~100 jednak zostana zatkaulizowane w dol.
Nie nie nie, do "mocno" to tutaj jeszcze jest spooooooro w dół :)
RiszardinioBigusDig
Forumowy wyga
Posty: 204
Rejestracja: 03 lis 2021, 20:57
Tu mieszkam: In the middle of nowhere

Re: Bear's food

Post autor: RiszardinioBigusDig »

20211201_231459.jpg
20211201_231459.jpg (55.12 KiB) Przejrzano 2707 razy
RiszardinioBigusDig
Forumowy wyga
Posty: 204
Rejestracja: 03 lis 2021, 20:57
Tu mieszkam: In the middle of nowhere

Re: Bear's food

Post autor: RiszardinioBigusDig »

Awatar użytkownika
winio
Forumowy wyga
Posty: 442
Rejestracja: 13 mar 2021, 20:56
Tu mieszkam: Szczęśliwice

Re: Bear's food

Post autor: winio »

RiszardinioBigusDig pisze: 01 gru 2021, 20:46
winio pisze: 01 gru 2021, 20:20 Jak wierzysz w to co mówi FED to zysków życzę xD
Winio Ty to jesteś kozak :) Przypomnij ile lat jesteś na giełdzie ;) bo czasem udzielasz mi rad jakbyś zjadł zęby na inwestycjach ;)
Przypominam - jestem początkującym (po Twojemu to będzie - leszczem), zęby wszystkie mam w komplecie, a do inwestowania używam przede wszystkim długoterminowej strategii GEM (tj. nic wg własnego uznania), nigdy nie gram na spadki. Na Forum w większości siedzę dla przyjemności.
Mimo to uważam, że wiara w to co mówi FED jest... ryzykowna. Politycy (a chyba można ich tak traktować, przynajmniej częściowo) zwykle jedno mówią, a drugie robią - już bardziej bym ufał prostytutce, że jest cnotliwa. Poczekajmy na to, co zrobi FED. Z tego co pamiętam, to już kilka razy mieli ograniczyć tempo skupu i przypomnij mi Rysiu - jako doświadczony inwestor - co z tego wyszło?
PS: Tak, amerykański rynek jest drogi i ma z czego spadać, ale niejeden niedźwiedź dał się już pewnie oskórować shortując Teslę.
RiszardinioBigusDig
Forumowy wyga
Posty: 204
Rejestracja: 03 lis 2021, 20:57
Tu mieszkam: In the middle of nowhere

Re: Bear's food

Post autor: RiszardinioBigusDig »

Wino ja tylko twierdzę, że lepiej jestem w stanie zinterpretować to co mówi FED ;) i zazwyczaj płota bzdury, które mają uśpić ulice, ale tym razem retoryka się zmieniła i nie jest dobra dla akcji. Przynajmniej do końca roku.



To jest przyszłość

20211202_094832.jpg
20211202_094832.jpg (176.13 KiB) Przejrzano 2636 razy

Jak to przestrzegali w biblii bez znaku bestii umieszczonego na ręce lub czole nic nie kupisz ani sprzedasz. Dajcie im jeszcze kilka lat, a plan się wypełni.
Awatar użytkownika
winio
Forumowy wyga
Posty: 442
Rejestracja: 13 mar 2021, 20:56
Tu mieszkam: Szczęśliwice

Re: Bear's food

Post autor: winio »

RiszardinioBigusDig pisze: 02 gru 2021, 09:47 Wino ja tylko twierdzę, że lepiej jestem w stanie zinterpretować to co mówi FED ;) i zazwyczaj płota bzdury, które mają uśpić ulice, ale tym razem retoryka się zmieniła i nie jest dobra dla akcji. Przynajmniej do końca roku.

(...)

Jak to przestrzegali w biblii bez znaku bestii umieszczonego na ręce lub czole nic nie kupisz ani sprzedasz. Dajcie im jeszcze kilka lat, a plan się wypełni.
Ad.1: To już rynek rozsądzi, ja bym uważał. Zauważ, że możesz wpadać w confirmation bias. Tj. jak FED zapowiada coś pozytywnego dla rynku, to wtedy 'plotą bzdury, które mają uśpić ulice', ale jeśli tylko coś bardziej niedźwiedziego, to 'tym razem retoryka się zmieniła i nie jest dobra dla akcji'.

Ad.2: Takimi wpisami zrobiłbyś karierę na forum tu: https://independenttrader.pl/ Nie żebym miał coś przeciwko religii, bo sam praktykuję, ale to forum o inwestowaniu.

Żeby nie było - to Twój wątek, więc nie będę Ci tu robił śmietnika, postaram się już za bardzo nie udzielać jeśli chcesz.
Awatar użytkownika
Ostap_Bender
Forumowy wyga
Posty: 441
Rejestracja: 14 mar 2021, 22:50
Tu mieszkam: Brussels

Re: Bear's food

Post autor: Ostap_Bender »

Nalezy pamietac (wbrew traderom21 czy tam zerohedge), ze Powell jest technokrata. W 2018 probowal przeciez obnizac bilans FEDu i tak okolo -20% uznali, ze to nienajlepszy pomysl :D.I dodatkowo wyglada na to, ze sa w beznadziejnej, podbramkowej sytuacji - z jednej strony maja wizje trwalego wzrostu inflacji, moze nawet stagflacji co w longterm moze dobic cala gospodarke a z drugiej nie moga sobie pozwolic na zbyt duza podwyzke stop z wiadomych wzgledow.

Czesc akcji moze spadnie jak sie zwiekszy risk free rate, ale jeszcze raz gdzie tu mozna widziec jakis porzadny krach?
Awatar użytkownika
RayDalio
Forumowy wyga
Posty: 326
Rejestracja: 16 mar 2021, 20:43
Tu mieszkam: Singapoor

Re: Bear's food

Post autor: RayDalio »

Ostap_Bender pisze: 02 gru 2021, 15:41 Czesc akcji moze spadnie jak sie zwiekszy risk free rate, ale jeszcze raz gdzie tu mozna widziec jakis porzadny krach?
Krachy mają to do siebie, że są nieprzewidywalne. O ewentualnym krachu i jego przyczynach pewnie się dowiemy jak już będziemy -30% na indeksach.
RiszardinioBigusDig
Forumowy wyga
Posty: 204
Rejestracja: 03 lis 2021, 20:57
Tu mieszkam: In the middle of nowhere

Re: Bear's food

Post autor: RiszardinioBigusDig »

Dzisiaj zagrałem longa od początku sesji, rynek wyprzedany na 1h większe prawdopodobieństwo odbicia niż dalszych spadków.
QQQ_2021-12-02_15-56-17.png
QQQ_2021-12-02_15-56-17.png (78.58 KiB) Przejrzano 2544 razy
Na tym oporze to się chyba nie zatrzymamy ;) i jutro piątunio dzień walki z vixem.
Awatar użytkownika
Ostap_Bender
Forumowy wyga
Posty: 441
Rejestracja: 14 mar 2021, 22:50
Tu mieszkam: Brussels

Re: Bear's food

Post autor: Ostap_Bender »

Wiem wiem Ray, czytalem 'Black Swan' Taleba.
Czajenie sie w gotowce na kolejny krach -30% to tez nie jest opcja (cieakwe co by backtesty powiedzialy na taka strategie wzgledem buy&hold na indexach), bo gdy ten krach nadejdzie to bedziemy zbyt przestraszeni zeby cokolwiek zrobic. Jesli ktos mysli inaczej to niech pokaze co dorzucil do portfela w marcu/kwietniu 2020 :)).

Moin zdaniem decyzje inwestycyjne nalezy podejmowac w oparciu i dostepne na dany moment informacje. I oczywiscie pare tematow pasuje do tego watku:
1. WIdmo kryzysu energetycznego/blackoutu podczas nadchodzacej zimy.
2. Wojna na Ukrainie, lokalny konflikt na naszej granicy.
3. Chinski Lehmann "Evergrande"
4. Chiny vs Taiwan
5. Inflacja wymykajaca sie z pod kontroli, brak reakcji ze strony drukarzy centralnych
6. Niepokoje spoleczne w krajach rozwijajacych sie wywolane wzrastajacymi cenami energi i zywnosci
7. Jakas niespotyka kolejna anomalia pogodowa
8. owy nieznany jeszcze black swan po ktorym wszystko bedzie oczywiste :)).
ODPOWIEDZ