Bear's food

O rzeczach, które z inwestowaniem związane są w bardzo luźny sposób lub niezwiązane z nim w ogóle. Raczej na luzie i off-topic.
RiszardinioBigusDig
Forumowy wyga
Posty: 204
Rejestracja: 03 lis 2021, 20:57
Tu mieszkam: In the middle of nowhere

Re: Bear's food

Post autor: RiszardinioBigusDig »

Zrobiłem prostą stronę, na której można sprawdzić rekomendacje dla różnych spółek. Wrzucam tutaj linka mam nadzieję, że Tomek nie będzie miał nic przeciwko https://stock-market.go.yj.fr

Strona jest zrobiona bez kosztowo (pomijając czas poświęcony na jej stworzenie) dlatego zdarzają się problemy z wydajnością i co najważniejsze jest darmowa.
RiszardinioBigusDig
Forumowy wyga
Posty: 204
Rejestracja: 03 lis 2021, 20:57
Tu mieszkam: In the middle of nowhere

Re: Bear's food

Post autor: RiszardinioBigusDig »

QQQ_2021-11-23_16-50-03.png
QQQ_2021-11-23_16-50-03.png (102.49 KiB) Przejrzano 3725 razy
Zbliżamy się do wyprzedanej 1h. Zysk już ciekawy, ale chciwość nie pozwala zamknąć ;)

Połowę pozycji zamknąłem. Zysk +5% na całym koncie
RiszardinioBigusDig
Forumowy wyga
Posty: 204
Rejestracja: 03 lis 2021, 20:57
Tu mieszkam: In the middle of nowhere

Re: Bear's food

Post autor: RiszardinioBigusDig »

No i pamiętajcie nie róbcie tego w domu ;)
How-to-Make-Money-Day-Trading.jpg
How-to-Make-Money-Day-Trading.jpg (52.7 KiB) Przejrzano 3706 razy
grażyn
Gość niedzielny
Posty: 14
Rejestracja: 14 mar 2021, 14:51
Tu mieszkam: Warszawa

Re: Bear's food

Post autor: grażyn »

Siema, też dziś ćwiczyłem, żeby nie być żółtodziobem jak przyjdą trudne czasy. Co w takim przypadku shortujesz, QQQ? Ja kupiłem puty na ARKK na nie całą równowartość mojego portfolio gdyż nie jest ono tak agresywne jak ARKK i bardzo fajnie się to sprawdziło. ARKK jak zwykle przy takich wyprzedażach poleciało dużo mocniej od QQQ.
RiszardinioBigusDig
Forumowy wyga
Posty: 204
Rejestracja: 03 lis 2021, 20:57
Tu mieszkam: In the middle of nowhere

Re: Bear's food

Post autor: RiszardinioBigusDig »

Tak szortuje QQQ, longuje Vixa. Jednak zdecydowanie bardziej opłacalne byłoby szortowanie małych spółek niż indeksów, które swój szczyt mialy już jakiś czas temu :)
list.png
list.png (38.4 KiB) Przejrzano 3667 razy
Awatar użytkownika
Ostap_Bender
Forumowy wyga
Posty: 441
Rejestracja: 14 mar 2021, 22:50
Tu mieszkam: Brussels

Re: Bear's food

Post autor: Ostap_Bender »

Ryszard co jest Twoim zdaniem lepsza opcja, szortowanie takiego badziewia z dolu Twojej listy juz bedacego w trendzie spadkowym (albo nawet solidnych spolek po korekcie np. Paypal) czy przyczepienie sie do solidnych spolek ale o najbardziej drogich wycenach (np. NET z P/S > 100 albo TEAM z P/S w okolicach 50).
RiszardinioBigusDig
Forumowy wyga
Posty: 204
Rejestracja: 03 lis 2021, 20:57
Tu mieszkam: In the middle of nowhere

Re: Bear's food

Post autor: RiszardinioBigusDig »

Nikt pewnie nie zna na to odpowiedzi.

Jak wszystko będzie spadać to większe możliwości do spadków ma już to co spada, ale jak nastąpi odbicie to te małe zmienne spółki mogą zabić :)
Awatar użytkownika
RayDalio
Forumowy wyga
Posty: 326
Rejestracja: 16 mar 2021, 20:43
Tu mieszkam: Singapoor

Re: Bear's food

Post autor: RayDalio »

Problem z NET i TEAM jest taki, że to bardzo dobre firmy ze świetnymi produktami i sama wycena w krótkim terminie niewiele znaczy, bo ludzie kupują "story" i cena zwyczajnie może się zatrzymać na pewnym poziomie. Lepiej szortować te firmy, które mają wątpliwe biznesy i jest duża szansa na pojawienie się negatywnych informacji.
RiszardinioBigusDig
Forumowy wyga
Posty: 204
Rejestracja: 03 lis 2021, 20:57
Tu mieszkam: In the middle of nowhere

Re: Bear's food

Post autor: RiszardinioBigusDig »

V, MA na long wykazują moc względem rynku
Awatar użytkownika
winio
Forumowy wyga
Posty: 442
Rejestracja: 13 mar 2021, 20:56
Tu mieszkam: Szczęśliwice

Re: Bear's food

Post autor: winio »

RayDalio pisze: 23 lis 2021, 19:12 Problem z NET i TEAM jest taki, że to bardzo dobre firmy ze świetnymi produktami i sama wycena w krótkim terminie niewiele znaczy, bo ludzie kupują "story" i cena zwyczajnie może się zatrzymać na pewnym poziomie. Lepiej szortować te firmy, które mają wątpliwe biznesy i jest duża szansa na pojawienie się negatywnych informacji.
Aż się dziwię, że jeszcze nie wypowiedziałeś tej magicznej nazwy na 'P' :)

PS: Zarówno wczoraj, jak i dzisiaj ETF MTUM jest na minimalnym, ale jednak plusie w przeciwieństwie do QQQ.
Oznacza to nic innego jak tylko to, że spółki technologiczne wytracają impet (stąd skład MTUMa jest już taki, a nie inny).
PS2: Najbardziej póki co to opłaca się szortować złoto i srebro (tak, wiem, papierowe - ale za zyski na szortach możecie dokupić 'fizyka')
Awatar użytkownika
RayDalio
Forumowy wyga
Posty: 326
Rejestracja: 16 mar 2021, 20:43
Tu mieszkam: Singapoor

Re: Bear's food

Post autor: RayDalio »

winio pisze: 23 lis 2021, 22:22 Aż się dziwię, że jeszcze nie wypowiedziałeś tej magicznej nazwy na 'P' :)
Short na 'P' już zbliża się ku końcowi :). Dał nieźle zarobić, czego nie mogę powiedzieć o shorcie na NET. Momentum to jednak ogromna siła i trzeba na nią uważać.
RiszardinioBigusDig
Forumowy wyga
Posty: 204
Rejestracja: 03 lis 2021, 20:57
Tu mieszkam: In the middle of nowhere

Re: Bear's food

Post autor: RiszardinioBigusDig »

winio pisze: 23 lis 2021, 22:22 PS2: Najbardziej póki co to opłaca się szortować złoto i srebro (tak, wiem, papierowe - ale za zyski na szortach możecie dokupić 'fizyka')

Poszortować to się opłacało modne spółki, typu Zoom :)

jab2.jpg
jab2.jpg (62.48 KiB) Przejrzano 3550 razy
jab.jpg
jab.jpg (68.5 KiB) Przejrzano 3550 razy
Zgadnijcie gdzie jeszcze nie ma covida od momentu wprowadzenia tego leku? - Japonia albo Afryka gdzie to bardzo popularny lek przeciw pasożytniczy :)

Jakby ktoś jeszcze nie wiedział o co chodzi o kasę dla koncernów i o paszporty covidowe dla państwa :) Jak się to rozniesie to czeka nas zapewne nowa zaraza.
Awatar użytkownika
winio
Forumowy wyga
Posty: 442
Rejestracja: 13 mar 2021, 20:56
Tu mieszkam: Szczęśliwice

Re: Bear's food

Post autor: winio »

Ten wątek niebezpiecznie zmierza w stronę forum Tradera21.
Skoro uważasz, że koncerny zarobią złote góry to kup na nie LEAPa :)
Nawet ticker masz w tym temacie adekwatny, bo $MRNA.

A skoro już mówimy o szortowniu modnych spółek, to:
https://stooq.pl/c/?s=mrc&c=1y&t=l&a=lg&svg

A mówią, że na bananie nie da się zarobić...
Awatar użytkownika
RayDalio
Forumowy wyga
Posty: 326
Rejestracja: 16 mar 2021, 20:43
Tu mieszkam: Singapoor

Re: Bear's food

Post autor: RayDalio »

winio pisze: 23 lis 2021, 22:55 A mówią, że na bananie nie da się zarobić...
Jakim bananie? To są te terminy z bankiera?
Awatar użytkownika
winio
Forumowy wyga
Posty: 442
Rejestracja: 13 mar 2021, 20:56
Tu mieszkam: Szczęśliwice

Re: Bear's food

Post autor: winio »

Między innymi, podobnie jak cała paleta rybiego nazewnictwa (chociaż o 'kasztanie' tam nie słyszałem - w sumie dawno nie byłem).
Gukwa
Forumowy wyga
Posty: 193
Rejestracja: 06 paź 2021, 21:15
Tu mieszkam: Warszawa

Re: Bear's food

Post autor: Gukwa »

Ale trzymanie ręki w spodniach i obserwowanie kursu akcji to nie inwestowanie:)
Awatar użytkownika
Ostap_Bender
Forumowy wyga
Posty: 441
Rejestracja: 14 mar 2021, 22:50
Tu mieszkam: Brussels

Re: Bear's food

Post autor: Ostap_Bender »

winio pisze: 24 lis 2021, 08:51 Między innymi, podobnie jak cała paleta rybiego nazewnictwa (chociaż o 'kasztanie' tam nie słyszałem - w sumie dawno nie byłem).
Pomijajac juz sluszne moim zdaniem okreslanie polskiej gieldy bananem zastanawia mnie co kieruje ludzmi ktorzy probuja 'grac' wylacznie na swoim lokalnym parkiecie (ktorym nikt na swiecie sie nie interesuje ze wzgledu na w wiekszosci niskie obroty).
RiszardinioBigusDig
Forumowy wyga
Posty: 204
Rejestracja: 03 lis 2021, 20:57
Tu mieszkam: In the middle of nowhere

Re: Bear's food

Post autor: RiszardinioBigusDig »

Polska giełda jest w dużej mierze dla lokalnych cwaniaków :) no i jest z nią poważny problem przez położenie geograficzne Polski i ewentualnie poświęcenie naszego kraju w imię wyższych interesów jak to już miało miejsce nie raz w historii. Jesteśmy w trzecim najbardziej zapalnym punkcie na świecie zaraz po Iranie i Tajwanie.

Jeśli chodzi o szczepionki to skuteczność iwermektyny jest traktowana jako fakenews, ale prawie wszystko co się nam oferuje w tv jest fakenewsem :)
Koncerny farmaceutyczne nie raz dopuszczały się uchybień w imię pełnej sakwy, a covid jest dla nich żyłą złota.




To nas właśnie czeka.



Banki w nowym systemie nie będą potrzebne. Będzie jedno państwo, jeden bank. Polska nie zaczęła nawet prac nad krypto czyli zostaniemy wcieleni do strefy euro bo już tak na prawdę tracimy suwerenność albo wpadniemy w rosyjską strefę wpływów. Pracę nad kryptowalutami narodowymi są bardzo zaawansowane. Jak zniszczą gotówkę poprzez inflację, strach przedstawią gotowe rozwiązanie.
Awatar użytkownika
RayDalio
Forumowy wyga
Posty: 326
Rejestracja: 16 mar 2021, 20:43
Tu mieszkam: Singapoor

Re: Bear's food

Post autor: RayDalio »

RayDalio pisze: 23 lis 2021, 22:34
winio pisze: 23 lis 2021, 22:22 Aż się dziwię, że jeszcze nie wypowiedziałeś tej magicznej nazwy na 'P' :)
Short na 'P' już zbliża się ku końcowi :). Dał nieźle zarobić, czego nie mogę powiedzieć o shorcie na NET. Momentum to jednak ogromna siła i trzeba na nią uważać.
No i NET dzisiaj +7%, mimo, że nieźle bujało na wizjonerach. Nie warto kopać się z koniem. Niech się konik najpierw zmęczy :)
RiszardinioBigusDig
Forumowy wyga
Posty: 204
Rejestracja: 03 lis 2021, 20:57
Tu mieszkam: In the middle of nowhere

Re: Bear's food

Post autor: RiszardinioBigusDig »

No to, żeby niektórzy poczuli się jak u tradera21 :)

Awatar użytkownika
Ostap_Bender
Forumowy wyga
Posty: 441
Rejestracja: 14 mar 2021, 22:50
Tu mieszkam: Brussels

Re: Bear's food

Post autor: Ostap_Bender »

Swoja droga blog trader21 jeszcze zyje? Czy gosc caly dzien siedzi zaladowany po sufit w fizycznym zlocie/srebrze i czeka na krach? :D
Awatar użytkownika
iMisiek
Forumowy wyga
Posty: 245
Rejestracja: 14 mar 2021, 21:04
Tu mieszkam: PL

Re: Bear's food

Post autor: iMisiek »

Ostap_Bender pisze: 24 lis 2021, 23:18 Swoja droga blog trader21 jeszcze zyje? Czy gosc caly dzien siedzi zaladowany po sufit w fizycznym zlocie/srebrze i czeka na krach? :D
Zyje, ale co to za zycie ;-)
Awatar użytkownika
winio
Forumowy wyga
Posty: 442
Rejestracja: 13 mar 2021, 20:56
Tu mieszkam: Szczęśliwice

Re: Bear's food

Post autor: winio »

Ostap_Bender pisze: 24 lis 2021, 23:18 Swoja droga blog trader21 jeszcze zyje? Czy gosc caly dzien siedzi zaladowany po sufit w fizycznym zlocie/srebrze i czeka na krach? :D
Żyje, zapewne głównie ze sprzedaży książek. Nie czytałem, więc się nie wypowiem, podobno są całkiem przyzwoite na początek.
Na bloga rzadko zaglądam, filmików nie oglądam bo nie mam czasu, natomiast staram się czytać jego 'podsumowania miesiąca' żeby popatrzeć na rynki z innej perspektywy. Na komentarze szkoda czasu, widać że brakuje tam moderacji (albo gospodarzom to odpowiada).
RiszardinioBigusDig
Forumowy wyga
Posty: 204
Rejestracja: 03 lis 2021, 20:57
Tu mieszkam: In the middle of nowhere

Re: Bear's food

Post autor: RiszardinioBigusDig »

No to macie swoją deflację na ropie, a nie na złocie :)
USOIL_2021-11-26_08-55-14.png
USOIL_2021-11-26_08-55-14.png (117.18 KiB) Przejrzano 2927 razy
Powód
xxx.jpg
xxx.jpg (89.09 KiB) Przejrzano 2927 razy
RiszardinioBigusDig
Forumowy wyga
Posty: 204
Rejestracja: 03 lis 2021, 20:57
Tu mieszkam: In the middle of nowhere

Re: Bear's food

Post autor: RiszardinioBigusDig »

Jeżeli historia ma się powtórzyć:
MRC_2021-11-26_09-20-13.png
MRC_2021-11-26_09-20-13.png (82.49 KiB) Przejrzano 2890 razy
ODPOWIEDZ