Bear's food

O rzeczach, które z inwestowaniem związane są w bardzo luźny sposób lub niezwiązane z nim w ogóle. Raczej na luzie i off-topic.
Awatar użytkownika
winio
Forumowy wyga
Posty: 442
Rejestracja: 13 mar 2021, 20:56
Tu mieszkam: Szczęśliwice

Re: Bear's food

Post autor: winio »

O, napiszecie coś więcej? Lubię czytać teorie spiskowe, a nie chcę się przebijać przez fora dla foliarzy :)
Jak ma wyglądać ten cyber-lockdown (i jak się wtedy logować do Lynxa?)
RiszardinioBigusDig
Forumowy wyga
Posty: 204
Rejestracja: 03 lis 2021, 20:57
Tu mieszkam: In the middle of nowhere

Re: Bear's food

Post autor: RiszardinioBigusDig »

To jest mastermind

indeks.jpg
indeks.jpg (9.62 KiB) Przejrzano 4852 razy

Popełnił kilka książek o tym jak widzi świat, które prawdopodobnie są mapą drogową dla działań polityków ze wszystkich krajów :)


Szwab-Davos-foto-1-405x193.jpg
Szwab-Davos-foto-1-405x193.jpg (14.98 KiB) Przejrzano 4852 razy

Kraje rozwinięte, mam na myśli Europę i USA mają być biednym zadupiem, bez własności prywatnej, samochodów spalinowych, wszelka działalność ma być przeniesiona do świata wirtualnego, cyfrowa waluta powiązana z systemem oceny obywatela. Wszystko w imię walki z nierównościami społecznymi i ociepleniem klimatu :)

Jak czytacie nagłówki wiadomości z całego świata znajdziecie tam popularne slogany typu build back better, w Polsce mamy nowy ład to są wszystko programy, które są inspirowane od zewnątrz. Niech mi ktoś wyjaśni skąd się nagle w Polsce wzięła potrzeba nowego ładu bo to nie była idea oddolna :), a jedyne co to wnosi to ucisk przedsiębiorców i redystrybucją pieniędzy.

Nie tylko ja dostrzegam te cyberataki :)

CzyDe
Stały bywalec
Posty: 33
Rejestracja: 14 mar 2021, 18:04
Tu mieszkam: Wrocław

Re: Bear's food

Post autor: CzyDe »

RiszardinioBigusDig pisze: 17 lis 2021, 19:18 Popełnił kilka książek o tym jak widzi świat, które prawdopodobnie są mapą drogową dla działań polityków ze wszystkich krajów :)
Ale głupek, tak publicznie to napisał żeby wszyscy dzielni ludzie broniący wolności mogli zdążyć stawić opór? Niezły mastermind skoro nie pomyślał, że może tajne plany lepiej realizować w tajemnicy.

Co ciekawe tego cytatu ze zdjęcia pan Schwab prawdopodobnie nigdy nie powiedział, na pewno nie napisał we wzmiankowanej książce (zapraszam do sprawdzenia http://reparti.free.fr/schwab2020.pdf ), a pochodzi on od pewnej duńskiej polityczki, można też przeczytać co miała na myśli:
https://www.reuters.com/article/uk-fact ... SKBN2AP2T0
Awatar użytkownika
winio
Forumowy wyga
Posty: 442
Rejestracja: 13 mar 2021, 20:56
Tu mieszkam: Szczęśliwice

Re: Bear's food

Post autor: winio »

Nie no, to już słyszałem - nic nowego.
Napisz mi coś o tym cyber-lockdownie, najlepiej ze szczegółami to ocenimy czy się sprawdzi.
No offence, czysta ciekawość.
Awatar użytkownika
Ostap_Bender
Forumowy wyga
Posty: 441
Rejestracja: 14 mar 2021, 22:50
Tu mieszkam: Brussels

Re: Bear's food

Post autor: Ostap_Bender »

Schwab albo ktos inny na WEF powiedzial cos w stylu:
pandemia pokazala, ze nie mozna wykluczyc typu zdarzen w przyszlosci. Jak rowniez podobnych w skutkach wydarzen np. cyberataku o zasiegu globalnym ktory polozy krytyczna infrastrukture.

Swoja droga zamierzam jego ksiazke przeczytac zeby sobie wyrobic zdanie ile w tym futurology a ile szurii :))
RiszardinioBigusDig
Forumowy wyga
Posty: 204
Rejestracja: 03 lis 2021, 20:57
Tu mieszkam: In the middle of nowhere

Re: Bear's food

Post autor: RiszardinioBigusDig »

Zostałem już trochę sponiewierany. Za to widzę negatywną dywergencję, małą ilość szortów, słabość pozostałych indeksów.
QQQ_2021-11-18_19-58-22.png
QQQ_2021-11-18_19-58-22.png (94.75 KiB) Przejrzano 4724 razy

No to jeszcze nowa pandemia.
Screenshot 2021-11-18 at 20-14-36 Bill Gates warns of smallpox terror attacks as he seeks research funds.png
Screenshot 2021-11-18 at 20-14-36 Bill Gates warns of smallpox terror attacks as he seeks research funds.png (20.58 KiB) Przejrzano 4717 razy

https://www.independent.co.uk/news/scie ... 58789.html
RiszardinioBigusDig
Forumowy wyga
Posty: 204
Rejestracja: 03 lis 2021, 20:57
Tu mieszkam: In the middle of nowhere

Re: Bear's food

Post autor: RiszardinioBigusDig »

Dziwny zbieg okoliczności :) Fiolki z czarną ospą wardają się byle gdzie. Uważajcie co znajdziecie w swojej lodcówce.

found by lab worker cleaning freezer in Pennsylvania.png
found by lab worker cleaning freezer in Pennsylvania.png (21.15 KiB) Przejrzano 4712 razy


https://www.nbcnews.com/news/us-news/vi ... a-rcna5918
Awatar użytkownika
winio
Forumowy wyga
Posty: 442
Rejestracja: 13 mar 2021, 20:56
Tu mieszkam: Szczęśliwice

Re: Bear's food

Post autor: winio »

Chciałbym coś w niej znaleźć :D
Swoją drogą skoro już o jedzeniu mowa to moje pytanie brzmi: Rysiu, szortujesz banana?
CzyDe
Stały bywalec
Posty: 33
Rejestracja: 14 mar 2021, 18:04
Tu mieszkam: Wrocław

Re: Bear's food

Post autor: CzyDe »

winio pisze: 18 lis 2021, 20:33 Chciałbym coś w niej znaleźć :D
Swoją drogą skoro już o jedzeniu mowa to moje pytanie brzmi: Rysiu, szortujesz banana?
Ja dla sportu miałem ostatnio short na WIG20, ale dzisiaj zamknąłem bo magicy od kresek piszą o jakichś wsparciach a kolega z funduszu mówił że kilka dużych IPO się nakłada i kapitał może zaraz do 'blue chipów' wrócić. Możliwe że jeszcze trochę spróbuję urwać, ale ogólnie nie lubię naszego głównego indeksu przez ten jego skład bankowo-państwowo-surowcowy
RiszardinioBigusDig
Forumowy wyga
Posty: 204
Rejestracja: 03 lis 2021, 20:57
Tu mieszkam: In the middle of nowhere

Re: Bear's food

Post autor: RiszardinioBigusDig »

Szortować należy wszystko co na drzewo nie ucieka :) Polska ma tyle negatywnych stron zaczynając od inflacji, potencjalny konflikt z Białorusią, nieodpowiedzialne władze, że zysk do ryzyka jest bardzo mały. Rynek się już o tym zorientował wyprzedając wpierw polskie obligacje, walutę, a teraz rynek akcyjny. Bez powodu z Polski nie zwija się https://www.propertynews.pl/finanse/gol ... 95898.html

Dlatego uważam, że rynek nieruchomości w PL kończy okres hossy. Jak to mówią kto wziął kredyt ze zmiennym oprocentowaniem na nieruchomość przegrał życie.
VIX_2021-11-19_13-59-25.png
VIX_2021-11-19_13-59-25.png (81.68 KiB) Przejrzano 4623 razy
Trochę się cykałem trzymać vixa w piątek, ale miało to sens :)
Awatar użytkownika
Ostap_Bender
Forumowy wyga
Posty: 441
Rejestracja: 14 mar 2021, 22:50
Tu mieszkam: Brussels

Re: Bear's food

Post autor: Ostap_Bender »

Kto wie, moze kapital spekulacyjny poczuje krew na rynku i ktos duzy zacznie sie na naszym rynku bawic w big shorta :).
RiszardinioBigusDig
Forumowy wyga
Posty: 204
Rejestracja: 03 lis 2021, 20:57
Tu mieszkam: In the middle of nowhere

Re: Bear's food

Post autor: RiszardinioBigusDig »

IYR_2021-11-19_19-48-59.png
IYR_2021-11-19_19-48-59.png (84.45 KiB) Przejrzano 4549 razy
Widzę duże prawdopodobieństwo na wyjście dołem z tego wykresu. To etf na rynek nieruchomości w USA. Jak zawsze zainspirowała mnie okładka jednego z pism dla inwestorów, którego autorzy wieszczą powrót hossy dla reitów :)

Jedyne co trzyma ten rynek to największe spółki technologiczne. Z mniejszych spółek uszło już sporo powietrza. Sytuacja podobna jak w każdej bańce gdy najpierw pękają najsłabsze ogniwa, a potem przychodzi pora na największe spółki.

Inne okładki, które widziałem straszą inflacją więc kontrariańsko będzie deflacja, obligacje znowu będą w cenie. Jeśli posłuchać co mówią do nas ruchy przedstawicieli Fedu to kilku z nich wybiera się na wcześniejszą emeryturę w atmosferze skandalu za handlowanie akcjami, ale chyba też są tacy którzy wiedzą co się święci i uciekają z tonącego statku. Za to na pewno wie co się świeci szef banku centralnego Niemiec, który nie chce stawić czoła temu co nadchodzi Jens Weidman, który w ostatnich słowach ostrzega przed inflacją https://www.reuters.com/business/financ ... 021-10-20/

Z każdej strony słychać ostrzeżenia o przewartościowaniu rynku akcyjnego i nieruchomości. Po czasie te autorytety powiedzą Wam, a nie mówiłem po to, aby się nie wydało, że to wina autorytetów, które promują nadmierne zadłużanie się i kradzież pieniędzy przyszłych pokoleń w imię pompowania giełdy i wzbogacania 1%.

Czeka nas ciekawy 2022. Spowolnienie w Chinach w połączeniu z inflacją, banki centralne będą postawione przed widmem utraty zaufania i dylematem czy walczyć z narastającą inflacją czy pogrzebać światową gospodarkę i giełdę na długie lata. Czy chcą czy nie chcą wybiorą to drugie bo sytuacja je do tego zmusi.
Awatar użytkownika
Ostap_Bender
Forumowy wyga
Posty: 441
Rejestracja: 14 mar 2021, 22:50
Tu mieszkam: Brussels

Re: Bear's food

Post autor: Ostap_Bender »

RiszardinioBigusDig pisze: 19 lis 2021, 20:25 Czeka nas ciekawy 2022. Spowolnienie w Chinach w połączeniu z inflacją, banki centralne będą postawione przed widmem utraty zaufania i dylematem czy walczyć z narastającą inflacją czy pogrzebać światową gospodarkę i giełdę na długie lata. Czy chcą czy nie chcą wybiorą to drugie bo sytuacja je do tego zmusi.
Skad taka pewnosc? Moze po prostu inflacja znacznie powyzej celu bedzie od teraz 'new normal'
RiszardinioBigusDig
Forumowy wyga
Posty: 204
Rejestracja: 03 lis 2021, 20:57
Tu mieszkam: In the middle of nowhere

Re: Bear's food

Post autor: RiszardinioBigusDig »

Będzie przynajmniej chwilowa deflacja tak to widzę sugerując się nagłówkami w gazetach :>


Sell the news!

Rynki dostały Powella na drugą kadencję. Nie wydaje mi się to czymś niespodziewanym i jest to niezła okazja do realizowania zysków.
Awatar użytkownika
winio
Forumowy wyga
Posty: 442
Rejestracja: 13 mar 2021, 20:56
Tu mieszkam: Szczęśliwice

Re: Bear's food

Post autor: winio »

Póki co to deflacja jest na złocie, a nie na akcjach :P
A z tego co wiem to misie na metal są bardzo łase.
Awatar użytkownika
Ostap_Bender
Forumowy wyga
Posty: 441
Rejestracja: 14 mar 2021, 22:50
Tu mieszkam: Brussels

Re: Bear's food

Post autor: Ostap_Bender »

No i jest powell. Wzrost rentownosci obligacji, duzy spadek zlota, niewielki spadek na nasdaqu i wzrost sektora finansowego. Czyli czas uwzglednic tapering. Co ciekawe nie ma zadnej euforii na info o przepchnieciu pakietu infrastrukturalnego w piatek.
MisUszatek
Stały bywalec
Posty: 114
Rejestracja: 14 mar 2021, 22:02
Tu mieszkam: Dublin

Re: Bear's food

Post autor: MisUszatek »

winio pisze: 22 lis 2021, 19:14 Póki co to deflacja jest na złocie, a nie na akcjach :P
A z tego co wiem to misie na metal są bardzo łase.
yep. Zasysamy jak tylko jest okazja :D. Chociaz osobiscie wole fizyka. Sztabki lub monety. Ostatnio slyszalem zeby kupowac obraczki :D. Jak bedzie wojna to jak przekupisz zoldaka sztabka? Od razu cie rozwali bo bedzie myslal, ze masz wiecej tego skarbu, a jak masz obraczke i oddasz... to cie pusci, no bo ile mozesz miec obraczek? a ty masz ich 20 w kieszeni :D. Ale to uklon w strone spiskowcow i przewidujacych wiejka wojne w PL. hehehe.
Ale na serio, fizyk to min 10%-15% moich oszczednosci i dokupuje jak tylko moge wiec misie zloto i wszystko co sie swieci lubia.
RiszardinioBigusDig
Forumowy wyga
Posty: 204
Rejestracja: 03 lis 2021, 20:57
Tu mieszkam: In the middle of nowhere

Re: Bear's food

Post autor: RiszardinioBigusDig »

Big fat ugly bubble
QQQ_2021-11-22_21-21-36.png
QQQ_2021-11-22_21-21-36.png (100.76 KiB) Przejrzano 4330 razy

Wykres złota. Z miejscami gdzie były kontrariańskie sygnały kupna. Teraz jest sygnał sprzedażowy, kto trzyma złoto ten jest z tłumem.

GOLD_2021-11-22_21-32-28.png
GOLD_2021-11-22_21-32-28.png (85.59 KiB) Przejrzano 4323 razy

RiszardinioBigusDig
Forumowy wyga
Posty: 204
Rejestracja: 03 lis 2021, 20:57
Tu mieszkam: In the middle of nowhere

Re: Bear's food

Post autor: RiszardinioBigusDig »



Australia taka piękna :) Wzorce zapewne zaczerpnięte od pana z wąsikiem. Zmienili tylko obozy pracy na obozy kwarantanny.
RiszardinioBigusDig
Forumowy wyga
Posty: 204
Rejestracja: 03 lis 2021, 20:57
Tu mieszkam: In the middle of nowhere

Re: Bear's food

Post autor: RiszardinioBigusDig »

QQQ_2021-11-22_21-59-08.png
QQQ_2021-11-22_21-59-08.png (92.93 KiB) Przejrzano 4297 razy
Pierwsza godzina handlu to rozgrzani trejderzy, którzy chcą kupować akcyjki. Ostatnia godzina starzy wyjadacze :)
Awatar użytkownika
winio
Forumowy wyga
Posty: 442
Rejestracja: 13 mar 2021, 20:56
Tu mieszkam: Szczęśliwice

Re: Bear's food

Post autor: winio »

MisUszatek pisze: 22 lis 2021, 21:01 yep. Zasysamy jak tylko jest okazja :D. Chociaz osobiscie wole fizyka. Sztabki lub monety (...) Ale na serio, fizyk to min 10%-15% moich oszczednosci i dokupuje jak tylko moge wiec misie zloto i wszystko co sie swieci lubia.
Może Wam się kolor z miodkiem kojarzy :P
Okazja to będzie, jak cena spadnie na tyle, że pozamykają kopalnie z uwagi na nieopłacalność produkcji (tak jak było z uranem).
RiszardinioBigusDig
Forumowy wyga
Posty: 204
Rejestracja: 03 lis 2021, 20:57
Tu mieszkam: In the middle of nowhere

Re: Bear's food

Post autor: RiszardinioBigusDig »

20211122_234056.jpg
20211122_234056.jpg (84.11 KiB) Przejrzano 4245 razy
Bez komentarza ;))

Awatar użytkownika
winio
Forumowy wyga
Posty: 442
Rejestracja: 13 mar 2021, 20:56
Tu mieszkam: Szczęśliwice

Re: Bear's food

Post autor: winio »

Nie żeby coś, ale co ta wiadomość ma wspólnego z rynkiem?
No, chyba że chcesz się dorobić na oddawaniu albo kupić akcje banków :)
RiszardinioBigusDig
Forumowy wyga
Posty: 204
Rejestracja: 03 lis 2021, 20:57
Tu mieszkam: In the middle of nowhere

Re: Bear's food

Post autor: RiszardinioBigusDig »

Z rynkiem bardzo dużo wspólnego. Zawsze to nowe pole do inwestowania. Jest spółką na szwedzkiej giełdzie o tickerze sperm https://www.ipohub.io/companies/spermosens-ab/32332/ W celach dywersyfikacji pomiędzy złotem, szortami może to też stanowić jakiegoś rodzaju walutę, pomysł na biznes ;)
MisUszatek
Stały bywalec
Posty: 114
Rejestracja: 14 mar 2021, 22:02
Tu mieszkam: Dublin

Re: Bear's food

Post autor: MisUszatek »

winio pisze: 22 lis 2021, 22:01
MisUszatek pisze: 22 lis 2021, 21:01 yep. Zasysamy jak tylko jest okazja :D. Chociaz osobiscie wole fizyka. Sztabki lub monety (...) Ale na serio, fizyk to min 10%-15% moich oszczednosci i dokupuje jak tylko moge wiec misie zloto i wszystko co sie swieci lubia.
Może Wam się kolor z miodkiem kojarzy :P
Okazja to będzie, jak cena spadnie na tyle, że pozamykają kopalnie z uwagi na nieopłacalność produkcji (tak jak było z uranem).
Takie podejscie to tylko spekulacyjnie mozna kupowac. Czas na kupowanie zlota na dolkach minal. Teraz tylko do gory. Poczekaj, az ekonomia sie rozrusza i ta cala kasa ktora siedzi w bankach zostanie przelana do gospodarki. Wtedy prawdziwa inflacja ruszy do gory. Wroca lata 70 z 8-12% prawdzwej inflacji. A co do ceny zlota to poczekaj az dolar sie znowu oslabi do 90 DXY. Na razie zloto dostalo rykoszetem.
ODPOWIEDZ