Live o wszystkim

O rzeczach, które z inwestowaniem związane są w bardzo luźny sposób lub niezwiązane z nim w ogóle. Raczej na luzie i off-topic.
Awatar użytkownika
Q'bot
Forumowy wyga
Posty: 163
Rejestracja: 13 mar 2021, 20:54

Re: Live o wszystkim

Post autor: Q'bot »

Bida, bo niby rynek zyskuje, a mój portfel na minusie - głównie przez HK zakupione we Frankfurcie ;< Jak tak można?
arku
Stały bywalec
Posty: 149
Rejestracja: 15 mar 2021, 09:18
Tu mieszkam: Polska

Re: Live o wszystkim

Post autor: arku »

Dżin pisze: 22 mar 2021, 11:49 Coś tu za duża cisza. Gdzieś się kolektyw przeniósł na slack czy co? Yieldy w dół, Us100 na zielono a Wy nic ;)
myślę że pomimo deklaracji Slack nie został zamknięty i Ci którzy mają dostęp tam siedzą. Nie chce mi się wierzyć że nagle nikomu nie chce się pisać.
Awatar użytkownika
Dżin
Stały bywalec
Posty: 49
Rejestracja: 14 mar 2021, 13:06
Tu mieszkam: Polska

Re: Live o wszystkim

Post autor: Dżin »

Wszem i wobec proszę o powrót wszystkich na forum lub podzielenie się adresem nowego miejsca do rozmów,spekulacji i propozycji inwestycyjnych.
arku
Stały bywalec
Posty: 149
Rejestracja: 15 mar 2021, 09:18
Tu mieszkam: Polska

Re: Live o wszystkim

Post autor: arku »

Q'bot pisze: 22 mar 2021, 12:04 Bida, bo niby rynek zyskuje, a mój portfel na minusie - głównie przez HK zakupione we Frankfurcie ;< Jak tak można?
u mnie lekki plus, dodatkowo ciągnie mnie w dół Mercator którego mam 20% portfela. Ale wynik YTD +14,5% więc nie narzekam.
Awatar użytkownika
CoinsMakingCoins
Stały bywalec
Posty: 70
Rejestracja: 14 mar 2021, 01:06

Re: Live o wszystkim

Post autor: CoinsMakingCoins »

Dzisiaj na Nasdaq wjeżdża 4D Pharma, to jest dual listing z LSE gdzie już ładnie dziś zaczęło rosnąć, ostatnia szansa zapakować się zanim Cathie wysyci volumen pod korek zaciągając go do ARKG.
Screenshot 2021-03-22 at 12.32.51.png
Screenshot 2021-03-22 at 12.32.51.png (59.8 KiB) Przejrzano 3593 razy

Firma mega ciekawa, robią leki z ludzkich mikrobów z jelit czy coś takiego. https://www.4dpharmaplc.com/en
mlubinski
Stały bywalec
Posty: 54
Rejestracja: 15 mar 2021, 08:31
Tu mieszkam: DE

Re: Live o wszystkim

Post autor: mlubinski »

żeby mi nie umkło, to wziąłem na margin ten DDDD :)
Wojtas

Re: Live o wszystkim

Post autor: Wojtas »

arku pisze: 22 mar 2021, 12:21myślę że pomimo deklaracji Slack nie został zamknięty i Ci którzy mają dostęp tam siedzą.
Został zamknięty, z reszta większość za tym głosowała. A Glina wręcz postawił ultimatum.
arku pisze: 22 mar 2021, 12:21Nie chce mi się wierzyć że nagle nikomu nie chce się pisać.
Nie wiem jak inni, ale ja teraz jestem bez reszty pochłonięty podatkami (piszę własny kalkulator). Póki nie skończę, nie mam wiele czasu na inne rzeczy.
PS. O Uniwersytecie nie wspominając, 2x w tygodniu po 2 godziny.
orzech
Stały bywalec
Posty: 26
Rejestracja: 14 mar 2021, 07:45

Re: Live o wszystkim

Post autor: orzech »

Cisza jest, bo glina w robocie nowej siedzi ;)
Awatar użytkownika
winio
Forumowy wyga
Posty: 442
Rejestracja: 13 mar 2021, 20:56
Tu mieszkam: Szczęśliwice

Re: Live o wszystkim

Post autor: winio »

Laserami strzela?
korver
Stały bywalec
Posty: 77
Rejestracja: 14 mar 2021, 09:54

Re: Live o wszystkim

Post autor: korver »

orzech pisze: 22 mar 2021, 13:05 Cisza jest, bo glina w robocie nowej siedzi ;)
Tak samo myślę i nie doszukiwałbym się drugiego dna :)

@glina zaczął w końcu UCZCIWĄ robotę i czasu nie ma :D

10Y dzisiaj w dół, nasdaq zapowiada się zielony, pomału trzeba odrabiać korektę.
Thorwald
Forumowy wyga
Posty: 170
Rejestracja: 15 mar 2021, 04:41
Tu mieszkam: Polska

Re: Live o wszystkim

Post autor: Thorwald »

Wywaliło mnie ze Slacka. Jak się loguje to nie ma tych live-o-wszystkim. Czyli chyba slack został zamknięty. Tylko Slack mnie nie poinformował w żaden sposób. Chyba, że coś skopałem przy logowaniu ?
Awatar użytkownika
Besso
Moderator
Posty: 39
Rejestracja: 13 mar 2021, 21:24

Re: Live o wszystkim

Post autor: Besso »

Tamta grupa na Slacku została skasowana - potwierdzam, ale stawiam dolary przeciwko orzechom, że powstała nowa.

//
arku pisze: 22 mar 2021, 12:25 u mnie lekki plus, dodatkowo ciągnie mnie w dół Mercator którego mam 20% portfela. Ale wynik YTD +14,5% więc nie narzekam.
Zawsze mnie dziwiło jak ogromne znaczenie dla polskich inwestorów ma dywidenda. Będzie buyback, imo lepiej, ale widać, że reszcie się nie spodobało. Ja dobieram.
Awatar użytkownika
CoinsMakingCoins
Stały bywalec
Posty: 70
Rejestracja: 14 mar 2021, 01:06

Re: Live o wszystkim

Post autor: CoinsMakingCoins »

Besso pisze: 22 mar 2021, 14:06 Tamta grupa na Slacku została skasowana - potwierdzam, ale stawiam dolary przeciwko orzechom, że powstała nowa.
Ja poproszę invite jakby co bo nic mi tak nie brakuje jak Slacka :).
wieczny_byk
Gość niedzielny
Posty: 9
Rejestracja: 13 mar 2021, 20:55

Re: Live o wszystkim

Post autor: wieczny_byk »

to jest jakiś nowy kanał? dzięki panowie :(
jjtorpeda
Stały bywalec
Posty: 28
Rejestracja: 16 mar 2021, 23:07
Tu mieszkam: WWA

Re: Live o wszystkim

Post autor: jjtorpeda »

CoinsMakingCoins pisze: 22 mar 2021, 12:36 Dzisiaj na Nasdaq wjeżdża 4D Pharma, to jest dual listing z LSE gdzie już ładnie dziś zaczęło rosnąć, ostatnia szansa zapakować się zanim Cathie wysyci volumen pod korek zaciągając go do ARKG.

Screenshot 2021-03-22 at 12.32.51.png


Firma mega ciekawa, robią leki z ludzkich mikrobów z jelit czy coś takiego. https://www.4dpharmaplc.com/en
Jak lubicie jazdę bez trzymanki na biotechach to na MRKR insiderzy kupili sporo nowej emisji, a jeśli rzeczywiście coś jest na rzeczy to nadal jest tanio. Ja kupiłem w piątek prawie na samej górce ale dziś się już otworzyło +20% ;)
Awatar użytkownika
mkmk88
Gość niedzielny
Posty: 8
Rejestracja: 14 mar 2021, 14:18
Tu mieszkam: Wrocław

Re: Live o wszystkim

Post autor: mkmk88 »

Ja nie piszę teraz za dużo, bo jestem w trakcie reorganizacji swojego portfela na bazie przemyśleń z ostatnich miesięcy ;) czeka mnie dużo researchu, więc to troche potrwa, a potem podzielę się na forum jakie tickery wybralem i dlaczego. Ogolnie chce wyraźnie podzielic portfel na 3 czesci:
1. 'core' w którym mam max 25 tickerow growth, ale takich ktore juz cokolwiek zarabiaja i nie sa po dach zadluzone, taki growth na +20% nie +70% . W tym dużo Azji. Ten koszyk test tematyczny tzn. pod post-covid winners głównie i aktualna sytuacje makro. Jak będzie szlo nie po mojej myśli, biorę na przeczekanie ( w sensie pies/wino jako hedge ).
2. defensive : koszyk tickerow jako 'przechowalnia'. jak np. wrzucam nowa kasę na konto i nic z 'core' nie jest aktualnie po dobrej cenie i chce czekac, to przerzucam kase tam. bez żalu potem sprzedaje nie wazne czy zysk czy strata. tzn, to jest zdywersyfkowane wiec jak na ktorymś ticketcie tam udupie to go biore na przeczekanie i zamykam inny. Ideowo, to taki zamiennik obligacji dla mnie, których nie chcę i nie lubię aktualnie. W tym koszyku mam tez gotowke ktora sluzy na zabepieczenie wystawianych putow na xsp. Być może będzie tam też jakiś ETF.
3. hype/innovation/yolo/microcap . Tam jak cos nie pyknie, to zamykam od razu i przerzucam na cos innego.

Docelowo wszystko powinno byc w 'core', ale tak nie bedzie (np. przez rebalansowanie jak coś urosnie za bardzo), stad te 2 pozostale koszyki. Tako sobie wymyśliłem, tylko teraz mam fomo ze nie zdaże powybierac spolek zeby to zaimplementowac :stuck_out_tongue_winking_eye:
Wojtas

Re: Live o wszystkim

Post autor: Wojtas »

Besso pisze: 22 mar 2021, 14:06Zawsze mnie dziwiło jak ogromne znaczenie dla polskich inwestorów ma dywidenda.
Fakt inwestowania w dywidendowe spółki nie przesądza o inwestowaniu pod dywidendę. To jest błąd logiczny.
CoinsMakingCoins pisze: 22 mar 2021, 14:23Ja poproszę invite jakby co bo nic mi tak nie brakuje jak Slacka :).
Muszę przynznać, że niezłą chamówą jest zachęcanie na jakimkolwiek forum ludzi, żeby przeszli na inne forum.
Macie jakiś konkretny powód, żeby to robić ?
Hubert
Stały bywalec
Posty: 94
Rejestracja: 20 mar 2021, 19:20
Tu mieszkam: Polska

Re: Live o wszystkim

Post autor: Hubert »

mkmk88 pisze: 22 mar 2021, 14:44 Ja nie piszę teraz za dużo, bo jestem w trakcie reorganizacji swojego portfela na bazie przemyśleń z ostatnich miesięcy ;) czeka mnie dużo researchu, więc to troche potrwa, a potem podzielę się na forum jakie tickery wybralem i dlaczego. Ogolnie chce wyraźnie podzielic portfel na 3 czesci:
1. 'core' w którym mam max 25 tickerow growth, ale takich ktore juz cokolwiek zarabiaja i nie sa po dach zadluzone, taki growth na +20% nie +70% . W tym dużo Azji. Ten koszyk test tematyczny tzn. pod post-covid winners głównie i aktualna sytuacje makro. Jak będzie szlo nie po mojej myśli, biorę na przeczekanie ( w sensie pies/wino jako hedge ).
2. defensive : koszyk tickerow jako 'przechowalnia'. jak np. wrzucam nowa kasę na konto i nic z 'core' nie jest aktualnie po dobrej cenie i chce czekac, to przerzucam kase tam. bez żalu potem sprzedaje nie wazne czy zysk czy strata. tzn, to jest zdywersyfkowane wiec jak na ktorymś ticketcie tam udupie to go biore na przeczekanie i zamykam inny. Ideowo, to taki zamiennik obligacji dla mnie, których nie chcę i nie lubię aktualnie. W tym koszyku mam tez gotowke ktora sluzy na zabepieczenie wystawianych putow na xsp. Być może będzie tam też jakiś ETF.
3. hype/innovation/yolo/microcap . Tam jak cos nie pyknie, to zamykam od razu i przerzucam na cos innego.

Docelowo wszystko powinno byc w 'core', ale tak nie bedzie (np. przez rebalansowanie jak coś urosnie za bardzo), stad te 2 pozostale koszyki. Tako sobie wymyśliłem, tylko teraz mam fomo ze nie zdaże powybierac spolek zeby to zaimplementowac :stuck_out_tongue_winking_eye:
Też szukam czegoś defensive zamiast obligacji ale teraz wszystkie value są drogie więc chyba nie ma sensu ale jakbyś znalazł coś ciekawego napisz.
Awatar użytkownika
CoinsMakingCoins
Stały bywalec
Posty: 70
Rejestracja: 14 mar 2021, 01:06

Re: Live o wszystkim

Post autor: CoinsMakingCoins »

jjtorpeda pisze: 22 mar 2021, 14:36 Jak lubicie jazdę bez trzymanki na biotechach to na MRKR insiderzy kupili sporo nowej emisji, a jeśli rzeczywiście coś jest na rzeczy to nadal jest tanio. Ja kupiłem w piątek prawie na samej górce ale dziś się już otworzyło +20% ;)
To trzeba było się w piątek pochwalić a nie dziś dopiero :D
odrion
Stały bywalec
Posty: 69
Rejestracja: 13 mar 2021, 23:06

Re: Live o wszystkim

Post autor: odrion »

Widzieliście co sie na tureckiej lirze i na TUR wyrabia :).

Na walucie ruch 17% jednego dnia to naprawdę rzadkość. Już jest odreagowanie i teraz jest ok 10% spadku.
Awatar użytkownika
winio
Forumowy wyga
Posty: 442
Rejestracja: 13 mar 2021, 20:56
Tu mieszkam: Szczęśliwice

Re: Live o wszystkim

Post autor: winio »

Tam chyba ̷s̷u̷ł̷t̷a̷n̷ prezydent wyrzucił szefa banku centralnego - zatem aspekt polityczny.
Awatar użytkownika
CoinsMakingCoins
Stały bywalec
Posty: 70
Rejestracja: 14 mar 2021, 01:06

Re: Live o wszystkim

Post autor: CoinsMakingCoins »

winio pisze: 22 mar 2021, 16:03 Tam chyba ̷s̷u̷ł̷t̷a̷n̷ prezydent wyrzucił szefa banku centralnego - zatem aspekt polityczny.
A to nie był jakis jego brat czy coś takiego?
Awatar użytkownika
winio
Forumowy wyga
Posty: 442
Rejestracja: 13 mar 2021, 20:56
Tu mieszkam: Szczęśliwice

Re: Live o wszystkim

Post autor: winio »

Bolesław Krzywousty też kiedyś miał brata...
Awatar użytkownika
mkmk88
Gość niedzielny
Posty: 8
Rejestracja: 14 mar 2021, 14:18
Tu mieszkam: Wrocław

Re: Live o wszystkim

Post autor: mkmk88 »

CoinsMakingCoins pisze: 22 mar 2021, 16:55
winio pisze: 22 mar 2021, 16:03 Tam chyba ̷s̷u̷ł̷t̷a̷n̷ prezydent wyrzucił szefa banku centralnego - zatem aspekt polityczny.
A to nie był jakis jego brat czy coś takiego?
Daj Pan spokój z tą lirą... jego kuzyn to był poprzedni prezes ichnijeszego NBP... generalnie po tej akcji teraz to z dala od Turcji, stracili resztkę wiarygodności. Dziki kraj. Lirą teraz to można sobie... co tam kto chce . BTW to dopiero jest inflacja i szmacenie waluty (bo zapewne za chwilę będą ciąć stopy), nie ma co porównywać do krajów rozwiniętych i jakiś yieldow 1.5%.. a przez chwilę wydawało się ze poszli po rozum do głowy...
Awatar użytkownika
glina
Stały bywalec
Posty: 143
Rejestracja: 13 mar 2021, 20:52

Re: Live o wszystkim

Post autor: glina »

Ale tu teorie spiskowe.

Chyba adresy forum pomyliliscie. Jak cos to na priv przesle adres do T21 :-).

Winowajca jest moj nowy pracodwaca, a ostrzegalem, ze bedzie mnie mniej na forum. Widac kto tu najwiecej spamowal.
ODPOWIEDZ