Live o wszystkim

O rzeczach, które z inwestowaniem związane są w bardzo luźny sposób lub niezwiązane z nim w ogóle. Raczej na luzie i off-topic.
Awatar użytkownika
winio
Forumowy wyga
Posty: 442
Rejestracja: 13 mar 2021, 20:56
Tu mieszkam: Szczęśliwice

Re: Live o wszystkim

Post autor: winio »

Ale się tu Bankier zrobił :)
Aczkolwiek czytam Was z zaciekawieniem i w sumie zgadzam się z obiema stronami. Model biznesowy zupełnie do mnie nie przemawia, ale co z tego skoro wydaje się działać? Iphona też bym nigdy nie kupił, ale co z tego skoro mają wierną rzeszę fanów, którzy są w stanie przepłacić* za jabłkowe logo?
Dla mnie spółka wysokiego ryzyka (jak większość z portfela wizjonerów) i bym jej nie kupił. Wolę stracić okazję niż pieniądze.

*Bez urazy na tych ludzi - to moje zdanie. Każdy wydaje swoje pieniądze na to, co uważa za słuszne.
Gukwa
Forumowy wyga
Posty: 193
Rejestracja: 06 paź 2021, 21:15
Tu mieszkam: Warszawa

Re: Live o wszystkim

Post autor: Gukwa »

RayDalio pisze: 06 lis 2021, 12:01
Gukwa pisze: 06 lis 2021, 06:21

Ogólnie eksperci nie mają mocnych porfeli dlatego są ekspertami a nie inwestorami:)
To było o tobie.
Ty myślisz że tacy analitycy jak Quinn Bolton czy Brian Schwartz przed zadaniem pytania na earnings call muszą pokazać swój portfel inwestycyjny.
Gukwa
Forumowy wyga
Posty: 193
Rejestracja: 06 paź 2021, 21:15
Tu mieszkam: Warszawa

Re: Live o wszystkim

Post autor: Gukwa »

winio pisze: 06 lis 2021, 15:02 i bym jej nie kupił. Wolę stracić okazję niż pieniądze.

*Bez urazy na tych ludzi - to moje zdanie. Każdy wydaje swoje pieniądze na to, co uważa za słuszne.
Ja nie piszę nic o kupowaniu czy sprzedawaniu tej spółki.
Rozmawiam tylko o biznesie czy jest dobry czy nie.
Żadnych rekomendacji buy, sell czy hold.
To ludzie tak interpretują że jak piszę pozytywnie to jest na buy jak negatywnie to na sell.
arku
Stały bywalec
Posty: 149
Rejestracja: 15 mar 2021, 09:18
Tu mieszkam: Polska

Re: Live o wszystkim

Post autor: arku »

jeśli po piątkowych spadkach o 35% nie ma dziś żadnego odreagowania, tylko otwarcie luką w dół i dalsze spadki to naprawdę czarno widzę kurs tej spółki.
Gukwa
Forumowy wyga
Posty: 193
Rejestracja: 06 paź 2021, 21:15
Tu mieszkam: Warszawa

Re: Live o wszystkim

Post autor: Gukwa »

jest wsparcie na 50$:) takie sobie ale nic nie widać lepszego niż 40$.
Ja korzystam:) Okaże się w piątek czy kupię.
arku
Stały bywalec
Posty: 149
Rejestracja: 15 mar 2021, 09:18
Tu mieszkam: Polska

Re: Live o wszystkim

Post autor: arku »

Gukwa pisze: 08 lis 2021, 17:24 jest wsparcie na 50$:) takie sobie ale nic nie widać lepszego niż 40$.
Ja korzystam:) Okaże się w piątek czy kupię.
powodzenia.
ja podtrzymuję swoja opinię że prawdopodobnie zjedziemy w okolice 40 usd w tej fali
Awatar użytkownika
Ostap_Bender
Forumowy wyga
Posty: 441
Rejestracja: 14 mar 2021, 22:50
Tu mieszkam: Brussels

Re: Live o wszystkim

Post autor: Ostap_Bender »

Paypal:
co myslicie o ostatnich wynikach (i otwarciu na -11%)?
Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 559
Rejestracja: 13 mar 2021, 17:17
Tu mieszkam: Dubaj

Re: Live o wszystkim

Post autor: Tomek »

Wczoraj jak ogłosili deal z Amazonem, to w AH akcje rosły o 12%. Dzisiaj jak obniżyli revenue guidance na 2022 r. z 31.6 na 30 mld, to kurs leci na łeb na szyje, pomimo tego, ze to ciągle będzie wzrost o 18% y/y. Moim zdaniem to tylko algosy szaleją i trzeba kupować :)
Gukwa
Forumowy wyga
Posty: 193
Rejestracja: 06 paź 2021, 21:15
Tu mieszkam: Warszawa

Re: Live o wszystkim

Post autor: Gukwa »

Też jestem za kupowaniem spółki która generuję 5 mld FCF w ciągu roku.
Awatar użytkownika
winio
Forumowy wyga
Posty: 442
Rejestracja: 13 mar 2021, 20:56
Tu mieszkam: Szczęśliwice

Re: Live o wszystkim

Post autor: winio »

Ogólnie to Elon nie ma dzisiaj powodów do radości, bo Tesla też dwucyfrowy spadek.
Gukwa
Forumowy wyga
Posty: 193
Rejestracja: 06 paź 2021, 21:15
Tu mieszkam: Warszawa

Re: Live o wszystkim

Post autor: Gukwa »

Spekuluję że ma to w dupie...
Awatar użytkownika
iMisiek
Forumowy wyga
Posty: 245
Rejestracja: 14 mar 2021, 21:04
Tu mieszkam: PL

Re: Live o wszystkim

Post autor: iMisiek »

winio pisze: 09 lis 2021, 21:23 Ogólnie to Elon nie ma dzisiaj powodów do radości, bo Tesla też dwucyfrowy spadek.
Ale moze to on sprzedawał ....
Awatar użytkownika
RayDalio
Forumowy wyga
Posty: 326
Rejestracja: 16 mar 2021, 20:43
Tu mieszkam: Singapoor

Re: Live o wszystkim

Post autor: RayDalio »

RayDalio pisze: 04 lis 2021, 21:29 Pozdro dla wszystkich co mi wmawiali, że się nie znam. Kupujcie, bo taniej nie będzie. Analitycy są zgodni xD
Obrazek
Dobrze, że analitycy ostrzegli przed spadkiem!
Obrazek

PT w ogóle nie podąża za ceną. 66% upside'u z obecnego poziomu!
Awatar użytkownika
Ostap_Bender
Forumowy wyga
Posty: 441
Rejestracja: 14 mar 2021, 22:50
Tu mieszkam: Brussels

Re: Live o wszystkim

Post autor: Ostap_Bender »

Znaczy to mniejwiecej tyle, ze analitycy pokrywajacy ta konkretna spolke nie wiedzieli o spolce nic ponad szeroki rynek (ktory razem z analitykami zaktualizowal wycene spolki po ostatnim earning callu).
Awatar użytkownika
RayDalio
Forumowy wyga
Posty: 326
Rejestracja: 16 mar 2021, 20:43
Tu mieszkam: Singapoor

Re: Live o wszystkim

Post autor: RayDalio »

Jest dokładnie tak jak mówisz, więc nie dajcie sobie mydlić oczu price targetami, bo jest to zwykły szum.
Awatar użytkownika
Ostap_Bender
Forumowy wyga
Posty: 441
Rejestracja: 14 mar 2021, 22:50
Tu mieszkam: Brussels

Re: Live o wszystkim

Post autor: Ostap_Bender »

Jestem w stanie uwierzyc, ze analitycy sa w stanie przy pomocy swoich modeli dokonac w miare obiektywnej wyceny spolki na nadchodzace kwartaly ekstrapolujac przychody/EPy na podstawie wynikow z poprzednich kwartalow a takze,bazujac na analizie biezacego earning call.

Jako system wczesnego ostrzegania PT analitykow nie zadziala (gdyby dzialal wszyscy by go uzywali jako trigger i wowczas trigger przestalby byc skuteczny w mysl teorii gier). Tutaj warto popatrzec na insider activity, oczywiscie subiektywnym aspektem pozostaje ocena na ile wywalanie akcji przez insiderow jest brakiem wiary w spolke a na ile np. cykliczne cashowanie profitu i/lub pokrywanie obciazen podatkowych.

Mam subskrypcje premium tipranks i jednak wielokrotnie mi sie ta inwestycja zwrocila:
* Objecie pokryciem czolowego analityka nowej, jeszcze malo znanej spolki z branzy ktorej do konca nie rozumiem biotech.
* Oddchylenie PT przy braku fundamentalnych zmian w finansach spolki moze byc traktowane jako dobry moment wejscia/zwiekszenia pozycji
* Mozna zobaczyc sentyment grupy analitykow/wallstreet dla danej spolki na tle konkurencji z tego samego segmentu

* Zmiany w price targets po earnings callach - jesli nastapila jakas istotna zmiana w fundamentach, analitycy beda ciac targety i/lub przesuwac rekomendacje. Dzieki temu moge odejsc od samodzielnego analizowania earning calla kazdej spolki z portfela i jednoczesnie miec ajsniejszy poglad na to, czy dany spadek ceny wywolany przez algo nie przez przesaddzony. Na mysl mi przychodza np. ostatnie earning calle
3 spolek ktore stracily kilkanascie procent po ogloszeniu wynikow: paypal, snapchat i ten nieszczesny peleton. Sentyment do Paypala analitykow sie nie zmienil, a do badziewiastego Peletona owszem :). Zmiana rekomedacji na hold czesto moze oznaczac niesmiale 'sell' :)).
Awatar użytkownika
RayDalio
Forumowy wyga
Posty: 326
Rejestracja: 16 mar 2021, 20:43
Tu mieszkam: Singapoor

Re: Live o wszystkim

Post autor: RayDalio »

Gukwa pisze: 08 lis 2021, 17:24 jest wsparcie na 50$:) takie sobie ale nic nie widać lepszego niż 40$.
Ja korzystam:) Okaże się w piątek czy kupię.
Gukwa pisze: 08 lis 2021, 17:04 Dla pocieszenia Ciebie. Ja dzisiaj kupiłem PTON i jestem już na starcie 0,8% i idzie w dół:)
Rychło w czas. Ciekawy jestem analizy tej spółki naszego nowego śpeca na forum.
Peloton Interactive (NASDAQ:PTON) falls 4% in premarket trading, after its public stock offering of $1B of common shares.
https://seekingalpha.com/news/3771289-p ... uity-raise

Taniej nie będzie!

Ach, stare dzieje:
Obrazek
Awatar użytkownika
RayDalio
Forumowy wyga
Posty: 326
Rejestracja: 16 mar 2021, 20:43
Tu mieszkam: Singapoor

Re: Live o wszystkim

Post autor: RayDalio »

LOL. Ostatni earnings call:
Doug Anmuth -- J.P. Morgan -- Analyst

Thanks for taking the questions. I have two. First, just hoping you could help us understand is how much of your reduced forecast is due to bike versus Tread, if there's some more color that you can add there. And then, second, I think just in terms of balance sheet and cash flow.

You've burned about $650 million in cash in 1Q and obviously looking at further EBITDA losses ahead. So with $924 million in cash on the balance sheet, just curious how much cash you're comfortable operating the business with going forward.

Jill Woodworth -- Chief Financial Officer

Yes. Doug, it's Jill. Thanks for your questions. I think I'll just answer your second question first, and I think that's a little bit of a shorter answer than the first.

I think just cutting to the chase, we don't see the need for any additional capital raise based on our current outlook. As we mentioned, we're taking significant steps to adjust our expenses across COGS and opex with this revised revenue guidance, then we have a lot of levers to pull. In addition, what we're also going to do is reevaluate the cadence of some of the capital investments that we're making, inclusive of POP. And while we know that POP is a decades-long, right-term strategic move for us, there's definitely ways for us to find ways to make that a more economical spend over the next couple of years.
XD
Awatar użytkownika
Ostap_Bender
Forumowy wyga
Posty: 441
Rejestracja: 14 mar 2021, 22:50
Tu mieszkam: Brussels

Re: Live o wszystkim

Post autor: Ostap_Bender »

Apropos analitykow, wczoraj Crowdstrike (a wiec inna liga niz ten Peleton) spadl 10% bez zadnego istotnego info. Co sie okazalo? jeden z anali JP Morgan obnizyl price target i dopatrzyl sie spowolnienia wzrostu, rosnaca konkurencje :)). Wiec rynek albo raczej algorytmy biora to w jakis sensie pod uwage.
Maro
Stały bywalec
Posty: 54
Rejestracja: 15 mar 2021, 19:38
Tu mieszkam: Polska

Re: Live o wszystkim

Post autor: Maro »

Dziś będzie ciężkie otwarcie na MELI kurs już ponad 6% na minusie w pm...
Gukwa
Forumowy wyga
Posty: 193
Rejestracja: 06 paź 2021, 21:15
Tu mieszkam: Warszawa

Re: Live o wszystkim

Post autor: Gukwa »

RayDalio pisze: 16 lis 2021, 13:52 Rychło w czas. Ciekawy jestem analizy tej spółki naszego nowego śpeca na forum.
Kasztan moja analiza jest taka że jesteś głupi.
Ktoś wykłada miliard dolarów na spółkę a Ty z siebie debila robisz publicznie.
Awatar użytkownika
RayDalio
Forumowy wyga
Posty: 326
Rejestracja: 16 mar 2021, 20:43
Tu mieszkam: Singapoor

Re: Live o wszystkim

Post autor: RayDalio »

I takiej "analizy" się spodziewałem :D

BTW: masz coś wspólnego z inwestorem, że piszesz każde zdanie w osobnej linii?
BTW2: Trzeba przyznać, że wydatki Pelotonu na marketing są widoczne gołym okiem. Słyszę o nich w co drugim angielskim podcaście.
Gukwa
Forumowy wyga
Posty: 193
Rejestracja: 06 paź 2021, 21:15
Tu mieszkam: Warszawa

Re: Live o wszystkim

Post autor: Gukwa »

Człowieku nie ma żadnych innych danych aby analizować spółkę.
To że ty się do czegoś dokopałeś to nie znaczy że jest to nowe.
Tylko cena się zmienia. No i ktoś wyłożył taczkę zielonych aby zainwestować w spółkę co może być bycze ponieważ dokładnie wiedzą co się dzieję w spółce.
Awatar użytkownika
winio
Forumowy wyga
Posty: 442
Rejestracja: 13 mar 2021, 20:56
Tu mieszkam: Szczęśliwice

Re: Live o wszystkim

Post autor: winio »

Rozkręcacie się chłopaki, czekam jeszcze tylko na rybie słownictwo i możemy zmieniać nazwę forum na 'bankier'.
Obrazek.

Nie żebym bronił PTONu bo w życiu bym czegoś takiego nie kupił, ale póki co dzisiaj mamy już dwucyfrowy plus.
Mnie znacznie bardziej ciekawi umacniający się dolar, nie mówię nawet o naszej złotówce, ale 1.15 na eurodolarze pękło.
Maro
Stały bywalec
Posty: 54
Rejestracja: 15 mar 2021, 19:38
Tu mieszkam: Polska

Re: Live o wszystkim

Post autor: Maro »

winio pisze: 16 lis 2021, 19:24 Rozkręcacie się chłopaki, czekam jeszcze tylko na rybie słownictwo i możemy zmieniać nazwę forum na 'bankier'.
Obrazek.

Nie żebym bronił PTONu bo w życiu bym czegoś takiego nie kupił, ale póki co dzisiaj mamy już dwucyfrowy plus.
Mnie znacznie bardziej ciekawi umacniający się dolar, nie mówię nawet o naszej złotówce, ale 1.15 na eurodolarze pękło.
1,15? Już 1,13 trzeszczy, ja liczę na jakąś korekte przy 1,13 bo skala tego osłabienia jest duża
ODPOWIEDZ