Zamknięcie opcji

Masz pytanie lub problem natury inwestycyjnej albo technicznej? Opisz go tutaj, a postaramy się pomóc.
sebastianka
Stały bywalec
Posty: 54
Rejestracja: 16 mar 2021, 11:58
Tu mieszkam: Kraków

Zamknięcie opcji

Post autor: sebastianka »

Cześć,
Mam mętlik w głowie, bo czegoś nie rozumiem.
Kiedy chcę zamknąć opcje short strangle to ją sprzedaje na rynku. Jeśli ją sprzedaje za cenę np. -$50 to płacę $50 (debit), ze wcześniej uzyskanego creditu, zgadza się?
Jeśli sprzedaje za $50 to dostaje jeszcze za to pieniądze (credit)? - co raczej się nie zdarza chyba, że kupujemy jakąś ryzykowną transakcje, tak?
marcel.galan7
Stały bywalec
Posty: 26
Rejestracja: 17 wrz 2021, 22:12
Tu mieszkam: Gdańsk

Re: Zamknięcie opcji

Post autor: marcel.galan7 »

Jeśli naciśniesz prawym na zlecenie, powinieneś mieć opcje "Close", wtedy wykonuje zlecenie odwrotne - tak jest najwygodniej żebyś się nie pomylił. Jeśli sprzedawałeś to teraz zakupisz i zostanie Ci różnica.
sebastianka
Stały bywalec
Posty: 54
Rejestracja: 16 mar 2021, 11:58
Tu mieszkam: Kraków

Re: Zamknięcie opcji

Post autor: sebastianka »

Wiem i tak robię, ale czasem, spread cen jest tak szeroki (lub żaden), że nie wiem czy mam wystawić (w przypadku short strangle sprzedać) za -$50 czy $50.
lenon
Forumowy wyga
Posty: 152
Rejestracja: 15 mar 2021, 11:31
Tu mieszkam: Polska

Re: Zamknięcie opcji

Post autor: lenon »

Otwierając short strangle wystawiasz, czyli sprzedajesz dwa kontakty - put i call. Żeby zamknąć pozycję, musisz kupić dwa takie same kontrakty z rynku.

Nie baw się w short strangle bo widzę, że jeszcze nie ogarniasz co to są opcje.
sebastianka
Stały bywalec
Posty: 54
Rejestracja: 16 mar 2021, 11:58
Tu mieszkam: Kraków

Re: Zamknięcie opcji

Post autor: sebastianka »

Chyba nikt nie rozumie o co mi chodzi :)
@lenon
Dobrze wiem na tyle o ile od 2-3 miesięcy zacząłem bawić się w opcje co oznaczają poszczególne zagrania i nie zrobiłem tutaj pomyłki, bo piszę według nomenklatury na platformie IBKR. Po naszemu sprzedaż PUTa i CALLa to kupno opcji short strangle na IBKR.

Obrazek

Analogicznie będzie w przypadku sprzedaży całej opcji short strangle, czyli dokonam zakupu 1 i 2go instrumentu. Natomiast tak jak napisałem w 1 poście nie wiem czy -$50 oznacza mój przychód czy stratę na konto. Obstawiam, że stratę (początkowy credit odjąć $50).
bywaj
Gość niedzielny
Posty: 23
Rejestracja: 14 mar 2021, 16:23
Tu mieszkam: Wroclaw

Re: Zamknięcie opcji

Post autor: bywaj »

Wszystko co na minusie w ibkr, to pieniądze które dostajesz na konto. W przypadku zleceń combo najlepiej podpatrzyć modelowa cenę każdego zlecenia osobno w option chain, wtedy będziesz wiedział za ile wystawić. Z założenia zamykając short strangle, musisz odkupić dwie opcje, więc nie wiem skąd może pokazywać ci spread z minusowymi cenami.
winnie-the-pooh
Forumowy wyga
Posty: 235
Rejestracja: 14 mar 2021, 22:24
Tu mieszkam: Warszawa

Re: Zamknięcie opcji

Post autor: winnie-the-pooh »

Różnie można to na TWS wyświetlić. Używam jednej metody - robię zlecenie CLOSE i sprawdzam czy jest znaczek C (credit - coś za to dostaję) czy D (debit - płacę) i czy prowizja (ta jest zawsze jednokieruwnkowa) się sumuje w odpowiednią stronę. I wtedy widać czy sprzedaję z minusem, czy kupuję z minusem. Można się na TWS przy combo łatwo pomylić, bo można combo wstawić jako short, albo jako long.
Hint: sprawdź na pozycji prawoklik - i polecenie "Flip Cmbo to..."

Short strangle to SPRZEDANE dwie opcje - zatem dostałeś cash. Zamykając KUPUJESZ dwie opcje. Niezależnie od znaku - przy zamknięciu płacisz.
ODPOWIEDZ