Bear's food

O rzeczach, które z inwestowaniem związane są w bardzo luźny sposób lub niezwiązane z nim w ogóle. Raczej na luzie i off-topic.
MisUszatek
Stały bywalec
Posty: 114
Rejestracja: 14 mar 2021, 22:02
Tu mieszkam: Dublin

Re: Bear's food

Post autor: MisUszatek »

Baldwin pisze: 27 paź 2021, 20:03 Po kolei:
co do portów to sytuacja się normuje (w USA) i raczej na pewno to ogarną.
CEO Flexportu regularnie o tym tweetuje, polecam.

Jestem niedźwiedzi w długim terminie, ale nie wiem obecnie jak to przekuć na działania. Imho, stopy muszą być podniesione, bo inaczej kreatywna księgowość nie nadąży z inflacją.
Ta Wielka Brytania to w sumie oczywista sprawa, trzeba się zastanowić, co by tutaj najlepszego wymyślić. Na razie indeks mi tylko przychodzi do głowy, tendencja spadkowa na wybranych spółkach, które obserwuję, już jest, więc może to musztarda po obiedzie?

SP500 pójdzie w trend boczny, raz górka, raz dołek, ale będzie stabilnie. Imho.

Jedyny krach widzę jeszcze w tym Evergrande, ale chyba za cicho o tym, żeby to miało wystąpić.
Chiny raczej uratują deweloperów, bo okazuje się, że powiązania z prowincjami są na tyle mocne, by centrala tego nie wykorzystała celem wzmocnienia władzy, więc będzie straszonko, ale rozejdzie się po kościach, jak tylko centrala uzyska(-ła?) swoje warunki.

Mam calle na złoto, ale nie wchodzą za bardzo. ;-) Znaczy się, postaram się już nigdy więcej nie grać na inny instrument niż KL, bo przy KL to bym zarobił.

Lit przedwcześnie sprzedałem, ale na plus, teraz już nie wejdę, bo to już takie fifty-fifty, więc może to argument za spadkiem. ;-)

Obligacjami w ogóle się zajmuję, mam triggery, które dają mi sygnał czy jakiś ruch na akcjach może być i tyle. Przy okazji sobie zawsze powtarzam, że nauczę się w końcu zarabiać na obligacjach, ale ciągle coś mocniej przykuwa uwagę.
UK to tez nie wiem jak bedzie. I raczej zadnych ruchow sam nie bede robil.
SP500 przewiduje mala korekte teraz bo wszyscy sie boja tych zerwanych lancuchow dostaw. Jak sweita wypadna dobrze to bedzie up to the sky. I nowe szczyty. Co do TLT to wlasnie zaczal swoj kurs do 150. Dzis 1.8% jutro moze powtorka a do konca tygodnia moze 153-155? Zobaczymy. Pozniej przewiduje odrocenie tredu i zjazd do 130-120 i podniesienie oprocentowania. Wtedy cos dokupie.

Chiny sa nieprzewidywalne, nie wiadomo co zrobia z developerka. Moze dla przykladu pozwola jednemu malemu upasc a reszte uratuja? Jak developerka padnie to my problem bo to 40% PKB chinskiego. A zeby odwrocic uwage spoleczenstwa moga jakas wojenke o Tajwan zapodac zeby tylko sie wladzy upieklo. Moze byc roznie.

KL to idealna spolka byla, Niestety bedzie laczenie z inna. Pozwolila dobrze zarobic. Niestety bedzie przejecie. Mysle ze dlugo terminowo to w fizyka warto teraz. A z gieldy to ciezko cos obstawiac.

Lit to dla mnie nowosc i zamierzam pochylic sie nad tematem.

Obligacje daja szybsze sygnaly niz gielda i w razie krachu jak ma sie pozycje to wychodzi sie fajnie. Polecam popatrzyc na 2001, 2008,2020... TLT wystrelilo jak rakieta. Mozna bylo dobrze zarobic.
Awatar użytkownika
Ostap_Bender
Forumowy wyga
Posty: 441
Rejestracja: 14 mar 2021, 22:50
Tu mieszkam: Brussels

Re: Bear's food

Post autor: Ostap_Bender »

Co sie dzisiaj stalo na obligacjach?
MisUszatek
Stały bywalec
Posty: 114
Rejestracja: 14 mar 2021, 22:02
Tu mieszkam: Dublin

Re: Bear's food

Post autor: MisUszatek »

Ostap_Bender pisze: 27 paź 2021, 22:56 Co sie dzisiaj stalo na obligacjach?
Mysle ze to wina nastepnego developera w Chinach
Awatar użytkownika
Ostap_Bender
Forumowy wyga
Posty: 441
Rejestracja: 14 mar 2021, 22:50
Tu mieszkam: Brussels

Re: Bear's food

Post autor: Ostap_Bender »

W tym tygodniu kluczowe posiedzenie Fed gdzie maja oglosic tapering. Ciekawe czy zaskocza rynek szybszym tempem skupu (podobna reakcja miala miejsce po ostatnim ogloszeniu Bank of Canada ktory calkowicie zamrozil QE jak i Bank of Australia ktory przestal pilnowac yield curve control)
Gukwa
Forumowy wyga
Posty: 193
Rejestracja: 06 paź 2021, 21:15
Tu mieszkam: Warszawa

Re: Bear's food

Post autor: Gukwa »

Obstawiam wszystko zgodnie z planem. Żadnych gwałtownych ruchów aby nie denerwować inwestorów:)
Thorwald
Forumowy wyga
Posty: 170
Rejestracja: 15 mar 2021, 04:41
Tu mieszkam: Polska

Re: Bear's food

Post autor: Thorwald »

i nie denerwować Jellen i Bidena skoro nie długo będą musieli podjąć decyzję kto będzie prezesem FED na nową kadencję.
Gukwa
Forumowy wyga
Posty: 193
Rejestracja: 06 paź 2021, 21:15
Tu mieszkam: Warszawa

Re: Bear's food

Post autor: Gukwa »

Dodam, że w FED decyzję są podejmowane jednomyślnie.
To nie RPP gdzie aby podnieś stopy to prezes musiał zostać przegłosowany:)
Jeżeli ktoś chce się pośmiać to jutro o 16:00 jest fajne wystąpienie Pana Glapińskiego.
Polecam:)
Awatar użytkownika
Ostap_Bender
Forumowy wyga
Posty: 441
Rejestracja: 14 mar 2021, 22:50
Tu mieszkam: Brussels

Re: Bear's food

Post autor: Ostap_Bender »

Gukwa pisze: 02 lis 2021, 10:13 Dodam, że w FED decyzję są podejmowane jednomyślnie.
To nie RPP gdzie aby podnieś stopy to prezes musiał zostać przegłosowany:)
Jednomyslnie przez chairmana Powella chcialoby sie powiedziec :). Swoja droga 3 jastrzebio nastawionych czlonkow FED ostatnio zrezygnowalo po tym jak zostalo przylapanych na czyms co podpadalo pod insider trading.

Ciekawe gdzie jest granica poziomu inflacji przy ktorej banki centralne spanikuja i beda zmuszone podnosic stopy.
RiszardinioBigusDig
Forumowy wyga
Posty: 204
Rejestracja: 03 lis 2021, 20:57
Tu mieszkam: In the middle of nowhere

Re: Bear's food

Post autor: RiszardinioBigusDig »

QQQ_2021-11-03_20-57-48.png
QQQ_2021-11-03_20-57-48.png (112.13 KiB) Przejrzano 3564 razy
SPX_2021-11-03_20-58-42.png
SPX_2021-11-03_20-58-42.png (106.24 KiB) Przejrzano 3564 razy
Nadszedł czas na kolejny big szort :)
natan.png
natan.png (106.46 KiB) Przejrzano 3561 razy
Tutaj zachęcałem poprzednim razem do szortów :) ale czy tym razem będzie podobnie...
RiszardinioBigusDig
Forumowy wyga
Posty: 204
Rejestracja: 03 lis 2021, 20:57
Tu mieszkam: In the middle of nowhere

Re: Bear's food

Post autor: RiszardinioBigusDig »

Red line matter
QQQ_2021-11-04_16-28-23.png
QQQ_2021-11-04_16-28-23.png (98.79 KiB) Przejrzano 3474 razy
Dzisiaj zakładałem szorty na indeksy i longi na vixa. Obym nie był zbyt zachłanny :)
arku
Stały bywalec
Posty: 149
Rejestracja: 15 mar 2021, 09:18
Tu mieszkam: Polska

Re: Bear's food

Post autor: arku »

RiszardinioBigusDig pisze: 03 lis 2021, 20:59

Nadszedł czas na kolejny big szort :)
nadużywasz wyrażenia "big short", bo to co pokazujesz to zwyczajne łapanie lokalnych korekt. Gdybyś od czasu gdy piszesz o shortach grał longi byłbyś znacznie bogatszy jak sądzę :-)
Awatar użytkownika
Ostap_Bender
Forumowy wyga
Posty: 441
Rejestracja: 14 mar 2021, 22:50
Tu mieszkam: Brussels

Re: Bear's food

Post autor: Ostap_Bender »

Grasz pod jakies info czy po prostu kreseczki i fazy ksiezyca sie dobrze ostatnio ulozyly?
Nie wiem co by mialo byc triggerem jakies wiekszej przeceny, fed nie zaskoczyl, oddalil perspektywe podwyzki stop. Evergrande poki co sie trzyma, temat energy crisis ucichl choc tu moze byc nieciekawie w przypadku wiekszej zimy.
Gukwa
Forumowy wyga
Posty: 193
Rejestracja: 06 paź 2021, 21:15
Tu mieszkam: Warszawa

Re: Bear's food

Post autor: Gukwa »

Leci pod RSI
Awatar użytkownika
winio
Forumowy wyga
Posty: 442
Rejestracja: 13 mar 2021, 20:56
Tu mieszkam: Szczęśliwice

Re: Bear's food

Post autor: winio »

Trochę strach pod samą technikę, np. jakby na WIG-BANKI leciał pod RSI to by twardo wylądował na gołym kuprze, po wczorajszej realizacji ani śladu, a rynek już od jakiegoś czasu silnie wykupiony. Fundamenty to jednak fundamenty.
RiszardinioBigusDig
Forumowy wyga
Posty: 204
Rejestracja: 03 lis 2021, 20:57
Tu mieszkam: In the middle of nowhere

Re: Bear's food

Post autor: RiszardinioBigusDig »

Pod co gram. Pod sentyment, rsi i kreski i pod to, że wszyscy się drapią po głowie zastanawiając się wariat czy idiota stawia na spadki :)))

Szukam też wskazań optymizmu w różnych miejscach jak było jakiś czas temu, że ludzie nie mogli założyć konta brokerskiego bo taki był termin oczekiwania. Jeszcze nie tak dawno niejaki Kiosaki straszył krachem i to był sygnał kupna. Teraz mamy któryś dzień wzrostowy z kolei i nikt nie widzi powodów do spadków to jest najlepszy prognostyk do tego, że spadki będą czy już teraz nie wiem dlatego nie wszedłem w szorty na margin i all in
RiszardinioBigusDig
Forumowy wyga
Posty: 204
Rejestracja: 03 lis 2021, 20:57
Tu mieszkam: In the middle of nowhere

Re: Bear's food

Post autor: RiszardinioBigusDig »

Dzisiaj scenariusz ten sam stupid money kupuje na początku sesji potem zaczynamy się konsolidować, vix zaczyna rosnąć :) tylko pytanie co się stanie na koniec sesji.
VIX_2021-11-05_18-17-56.png
VIX_2021-11-05_18-17-56.png (86.14 KiB) Przejrzano 3303 razy
RiszardinioBigusDig
Forumowy wyga
Posty: 204
Rejestracja: 03 lis 2021, 20:57
Tu mieszkam: In the middle of nowhere

Re: Bear's food

Post autor: RiszardinioBigusDig »

SMH_2021-11-05_19-27-30.png
SMH_2021-11-05_19-27-30.png (108.19 KiB) Przejrzano 3274 razy
Screenshot 2021-11-05 at 19-53-34 Nasdaq 100 vs Total Put Call Stock Market Indicators.png
Screenshot 2021-11-05 at 19-53-34 Nasdaq 100 vs Total Put Call Stock Market Indicators.png (52.87 KiB) Przejrzano 3274 razy
Dlaczego szort? Te dwa wykresy przedstawiają bardzo dużo optymizmu, ale może już nigdy nie będzie dni spadkowych kto wie.

Sytuacja w której vix rośnie wraz z akcjami jest rzadko spotykana i dzisiaj jest piątek w którym jak napiszę, że w 90% przypadkach vix spada dużo się nie pomylę. Skoro vix rośnie akcje rosną to będzie odwrócenie trendu tym bardziej z tą piękną świeczką na półprzewodnikach.
Screenshot 2021-11-05 at 20-01-55 NAAIM Exposure Index The National Association of Active Investment Managers - NAAIM.png
Screenshot 2021-11-05 at 20-01-55 NAAIM Exposure Index The National Association of Active Investment Managers - NAAIM.png (39.06 KiB) Przejrzano 3271 razy
Czy chcecie się wspinać po ścianie strachu czy kupować gdy już wszyscy to zrobili :) ?
RiszardinioBigusDig
Forumowy wyga
Posty: 204
Rejestracja: 03 lis 2021, 20:57
Tu mieszkam: In the middle of nowhere

Re: Bear's food

Post autor: RiszardinioBigusDig »

Myślałem, że jestem wyjątkowy, a tu jednak całe smart money rzuciło się do szortowania i hedzowania.


sebastianka
Stały bywalec
Posty: 54
Rejestracja: 16 mar 2021, 11:58
Tu mieszkam: Kraków

Re: Bear's food

Post autor: sebastianka »

No nie wiem, jak dla mnie to nic z tych wykresów nie wynika. Jest hossa i małe cofnięcie nic nie zmieni.
RiszardinioBigusDig
Forumowy wyga
Posty: 204
Rejestracja: 03 lis 2021, 20:57
Tu mieszkam: In the middle of nowhere

Re: Bear's food

Post autor: RiszardinioBigusDig »

20211106_094456.jpg
20211106_094456.jpg (37.73 KiB) Przejrzano 3183 razy
Właśnie jesteśmy przed lutym tego roku jeśli chodzi o spekulacje na opcjach call.

Dodalbym jeszcze vixa gdzie stupid money przeszło w tryb szort, ale obrazek nie chce się dodać ;)
Awatar użytkownika
Ostap_Bender
Forumowy wyga
Posty: 441
Rejestracja: 14 mar 2021, 22:50
Tu mieszkam: Brussels

Re: Bear's food

Post autor: Ostap_Bender »

Ciekawe rzeczy to sie juz dzieja sie na obligacjach (index zmiennosci MOVE, odpowiednik VIXa), wczoraj na obligach potezne odbicie.
RiszardinioBigusDig
Forumowy wyga
Posty: 204
Rejestracja: 03 lis 2021, 20:57
Tu mieszkam: In the middle of nowhere

Re: Bear's food

Post autor: RiszardinioBigusDig »

single_stock.png
single_stock.png (54.5 KiB) Przejrzano 3141 razy
bearish_active.jpg
bearish_active.jpg (50.32 KiB) Przejrzano 3141 razy
equity_allocation.png
equity_allocation.png (65.83 KiB) Przejrzano 3141 razy

To nie jest dobry moment na kupno akcji to mogę zagwarantować :)


Czarne łabędzie nisko latają. Przechodzimy od pandemii strachu do braku surowców. Zaraz za tym będą braki w energii elektrycznej, braki żarcia.
Awatar użytkownika
winio
Forumowy wyga
Posty: 442
Rejestracja: 13 mar 2021, 20:56
Tu mieszkam: Szczęśliwice

Re: Bear's food

Post autor: winio »

RiszardinioBigusDig pisze: 06 lis 2021, 13:16 Przechodzimy od pandemii strachu do braku surowców. Zaraz za tym będą braki w energii elektrycznej, braki żarcia.
Nie rozpędziłeś się za bardzo?
Awatar użytkownika
Ostap_Bender
Forumowy wyga
Posty: 441
Rejestracja: 14 mar 2021, 22:50
Tu mieszkam: Brussels

Re: Bear's food

Post autor: Ostap_Bender »

Daleko mi do niedzwiedzia ale kryzys energetyczny to moze byc potencjalnie 'black swan' o blizej niespotykanych skutkach. Wszystko tak na prawde zalezy od pogody w nadchodzacym sezonie zimowym.
Dodatkowo surowce rolne tak jakby nie spadaja, a to moze doprowadzic do dalszych niepokojow na swiecie.
RiszardinioBigusDig
Forumowy wyga
Posty: 204
Rejestracja: 03 lis 2021, 20:57
Tu mieszkam: In the middle of nowhere

Re: Bear's food

Post autor: RiszardinioBigusDig »

Nie opieram się na wymysłach, a na obserwacji otaczającego świata. To co myślę, nie musi się sprawdzić, ale jest w jakimś stopniu prawdopodobne.

Zacznijmy od tego, że kraje zachodu przygotowują swoich obywateli na problemy z energią elektryczną i instruują ich jak mają się w takiej sytuacji zachowywać może są jedynie zapobiegliwi, a u nas brakuje węgla, którego hałdy jeszcze tak niedawno miały zalegać. Niekompetencja rządu poraża w każdej możliwej dziedzinie. Ceny gazu 500%, ceny nawozów sztucznych 1000% w górę? Te ceny jeśli się utrzymają , a nie są wliczone jeszcze w cenę produktów rolnych z dużym prawdopodobieństwem doprowadza do tego, że część ludzi będzie wybierać pomiędzy żywnością, lekami czy ogrzewaniem.
Swoich mieszkańców do robienia zapasów zachęcają też władze Chin. Nawet wśród skośnookich pojawiają się teorie, że to z powodu planowanego ataku na Tajwan, władza oczywiście dementuje bo od tego jest władza. Nawet jakiś generał USA uważa, że Chiny to jednak nie zaatakują Tajwanu w ciągu 2 lat, a ja to z reguły nie wierzę autorytetom dlatego zabawek z chin może niedługo nie być.

Z czego wynika wysoka cena gazu i ropy? Przynajmniej w Europie to próba wymuszenia uruchomienia north stream przez Niemcy bo z tego co czytam gaz dociera do Polski, ale do Niemiec już nie. Można nawet dalej dywagować czy Rosja nie chce czegoś więcej w zamian za odkręcenie kurka z gazem? - Ukrainy. Destabilizacja regionu już trwa. Cena ropy wynika też z tzw. walka z ociepleniem klimatu. Paranoja polega na tym, że jeden kraj ma być eko gdy inny może być trucicielem.

To na koniec powracająca historia o tym, że będziemy jeść robaki . Otóż jeden z dzienników w GB zrobił ankietę czy jadlbys robaki w imię walki z globalnym ociepleniem 10% osób zapowiedziało, że tak. Przypomnę, że wcześniej UE przegłosowała uchwałę dopuszczającą jakiś typ robaka i mąkę z niego jako zjadliwa.
ODPOWIEDZ