Live o wszystkim

O rzeczach, które z inwestowaniem związane są w bardzo luźny sposób lub niezwiązane z nim w ogóle. Raczej na luzie i off-topic.
Awatar użytkownika
Ostap_Bender
Forumowy wyga
Posty: 441
Rejestracja: 14 mar 2021, 22:50
Tu mieszkam: Brussels

Re: Live o wszystkim

Post autor: Ostap_Bender »

Rozwijal sie w takim tempe w ostatnich 2 latach kiedy mielismy pandemie i kiedy wszyscy siedzieli w domach.
Chetnie bym zobaczyl na jakiej podstawie analitycy wyliczyli swoj forecast przychodow dla tej spolki na najblizsze lata.
Awatar użytkownika
RayDalio
Forumowy wyga
Posty: 326
Rejestracja: 16 mar 2021, 20:43
Tu mieszkam: Singapoor

Re: Live o wszystkim

Post autor: RayDalio »

Gukwa pisze: 05 lis 2021, 14:28 Oczywiście że nie. Jest spowolnienie i to znaczne.
Ludzie tacy jak powyżej uważają że jak kurs akcji spada to spółka jest słaba a jak rośnie to jest fajna.
Pisałem od roku, że na PTON będzie zwała, więc naucz się używać opcji "szukaj". Zresztą jest o tym nawet parę postów wcześniej.
Gukwa pisze: 05 lis 2021, 14:28 Ogólnie poziomo dyskusji szoruję o podłogę.
Powiedział typ, który kończy post zdaniem "gdzie ty masz mózg"
Gukwa pisze: 05 lis 2021, 14:28 Niektórym to nie pomoże nawet 10 semestrów w uniwersytecie jak twierdzą że biznes którym ma retencję na poziomie 92% jest słaby.
Każdemu życzę biznesu aby rozwijał się w tempie 20% r/r i posiadał ekosystem ze wzrostem 94% r/r.
Taaa, żebyś jeszcze umiał te cyferki odpowiednio zinterpretować. Twój "świetny biznes" -33% na otwarciu.
Gukwa
Forumowy wyga
Posty: 193
Rejestracja: 06 paź 2021, 21:15
Tu mieszkam: Warszawa

Re: Live o wszystkim

Post autor: Gukwa »

Tutaj masz wszystkie dostępne informację odnośnie spółki za ostatni kwartał.
https://investor.onepeloton.com/static- ... 0e691b40ee
Gukwa
Forumowy wyga
Posty: 193
Rejestracja: 06 paź 2021, 21:15
Tu mieszkam: Warszawa

Re: Live o wszystkim

Post autor: Gukwa »

RayDalio pisze: 05 lis 2021, 14:32 Taaa, żebyś jeszcze umiał te cyferki odpowiednio zinterpretować. Twój "świetny biznes" -33% na otwarciu.
W ciągu 2 lat 155% na plusie. Co za kasztan się trafił:)
Awatar użytkownika
RayDalio
Forumowy wyga
Posty: 326
Rejestracja: 16 mar 2021, 20:43
Tu mieszkam: Singapoor

Re: Live o wszystkim

Post autor: RayDalio »

Gukwa pisze: 05 lis 2021, 14:39
RayDalio pisze: 05 lis 2021, 14:32 Taaa, żebyś jeszcze umiał te cyferki odpowiednio zinterpretować. Twój "świetny biznes" -33% na otwarciu.
W ciągu 2 lat 155% na plusie. Co za kasztan się trafił:)
I to jest twoja "teza" inwestycyjna, wiem.
Gukwa
Forumowy wyga
Posty: 193
Rejestracja: 06 paź 2021, 21:15
Tu mieszkam: Warszawa

Re: Live o wszystkim

Post autor: Gukwa »

Kasztanie, zobacz sobie liczny i porównaj Q2 2020 roku z Q1 2022 to jest 100 milionów godzin więcej odbytych treningów.
Trzeba być ćwokiem to potęgi aby twierdzić, że nikt nie chce ćwiczyć na sprzęcie Peloton.
Gdzie Ty masz mózg?
Załączniki
Peloton.jpg
Peloton.jpg (94.47 KiB) Przejrzano 3937 razy
Awatar użytkownika
RayDalio
Forumowy wyga
Posty: 326
Rejestracja: 16 mar 2021, 20:43
Tu mieszkam: Singapoor

Re: Live o wszystkim

Post autor: RayDalio »

Gukwa pisze: 05 lis 2021, 14:48 Kasztanie, zobacz sobie liczny i porównaj Q2 2020 roku z Q1 2022 to jest 100 milionów godzin więcej odbytych treningów.
Trzeba być ćwokiem to potęgi aby twierdzić, że nikt nie chce ćwiczyć na sprzęcie Peloton.
Gdzie Ty masz mózg?
Dobra, rozumiem sarkazm czy kpiny, ale swoje chamstwo zostaw w domu.
Gukwa
Forumowy wyga
Posty: 193
Rejestracja: 06 paź 2021, 21:15
Tu mieszkam: Warszawa

Re: Live o wszystkim

Post autor: Gukwa »

Ćwok to synonim ignoranta czyli osoba która nie ma podstawowej lub nawet jakiejkolwiek wiedzy w jakiejś dziedzinie.
Kasztan to mi się kojarzy z jesienią czyli moją ulubioną porą roku.
Nic co napisałem nie jest związane z chamstwem.
Hubert
Stały bywalec
Posty: 94
Rejestracja: 20 mar 2021, 19:20
Tu mieszkam: Polska

Re: Live o wszystkim

Post autor: Hubert »

Gukwa z Rayem nie dyskutuj bo on kocha swój portfel jak rośnie a jak spada to mówi że to żarty. Odnośnie PTON tak jak piszesz firma w 2017 zrobiła 216 mln obrotu a już w 2019 ( czyli przed pandamią ) 915 mln. Mało jest takich biznesów które tak szybko skalują swój biznes. Dla PTON pandemia to było przekleństwo i najgorsze co się mogło wydarzyć. Tak niesamowity wzrost zainteresowania sprawił że firma po prostu nie była w stanie obsłużyć swoich klientów. Teraz pomału ogarniają ten interes i wracają na ścieżkę rozwoju. Ja tu jestem dalej long bo teza inwestycyjna się nie zmieniła. PTON=APPLE fitnessu. Młoda spółka więc wachania będą , pamiętajcie że NFLX też kiedyś spadł o 80 % od ath bo też wszyscy wieszczyli jego koniec. Tak samo było z Teslą.
Gukwa
Forumowy wyga
Posty: 193
Rejestracja: 06 paź 2021, 21:15
Tu mieszkam: Warszawa

Re: Live o wszystkim

Post autor: Gukwa »

Firma dzięki grypie kupiła firmę Precor i zaczęła budowę fabryki w USA więc raczej to nie przekleństwo.
Nawet patrząc na dużą bazę do porównania rok do roku nadal jest wstanie się rozwijać 20% więc jest cały czas nieustanie na ścieżce wzrostowej.
Chłopaki swoją analizę biznesu rozpoczynają i kończą na kursie akcji:) więc łatwo ich zagasić.
Do tego wybierają praktycznie najlepsze spółki na świecie i mówią, że są do dupy.
Tomek zarobi na tych szkoleniach taczkę zielonych bo poziom jest podłogowy.
Awatar użytkownika
glina
Stały bywalec
Posty: 143
Rejestracja: 13 mar 2021, 20:52

Re: Live o wszystkim

Post autor: glina »

pton.png
pton.png (222.69 KiB) Przejrzano 3877 razy
P/S na historycznych minimach. Jeszcze dzien-dwa na ostudzenie paniki i mozna kupowac COOLe ;-).
Gukwa
Forumowy wyga
Posty: 193
Rejestracja: 06 paź 2021, 21:15
Tu mieszkam: Warszawa

Re: Live o wszystkim

Post autor: Gukwa »

Nie ma aktualizacji przychodów na 2022 rok.
NTM EV/Sales jest na 3,8 miej więcej.
Firma ma minima historyczne na 2,5 przy marż brutto powyżej 40%.
Zapowiada marże brutto na poziomie 32% na 2022 rok.
Akcję będą pod presją pewnie przez cały czas 2022 rok więc będzie pewnie kilka momentów do zakupu.
Awatar użytkownika
RayDalio
Forumowy wyga
Posty: 326
Rejestracja: 16 mar 2021, 20:43
Tu mieszkam: Singapoor

Re: Live o wszystkim

Post autor: RayDalio »

Hubert pisze: 05 lis 2021, 16:22 Gukwa z Rayem nie dyskutuj bo on kocha swój portfel jak rośnie a jak spada to mówi że to żarty.
Wut? Myślałem, że już każdy średniointeligentny ogarnął o co chodzi z moim portfelem. No cóż, zadziwiacie mnie co jakiś czas.
Gukwa
Forumowy wyga
Posty: 193
Rejestracja: 06 paź 2021, 21:15
Tu mieszkam: Warszawa

Re: Live o wszystkim

Post autor: Gukwa »

Może Kasztan miał rację, że lepiej sobie te buty za 100$ kupić:)?
arku
Stały bywalec
Posty: 149
Rejestracja: 15 mar 2021, 09:18
Tu mieszkam: Polska

Re: Live o wszystkim

Post autor: arku »

Gukwa pisze: 05 lis 2021, 16:32 Firma dzięki grypie kupiła firmę Precor i zaczęła budowę fabryki w USA więc raczej to nie przekleństwo.
Nawet patrząc na dużą bazę do porównania rok do roku nadal jest wstanie się rozwijać 20% więc jest cały czas nieustanie na ścieżce wzrostowej.
Chłopaki swoją analizę biznesu rozpoczynają i kończą na kursie akcji:) więc łatwo ich zagasić.
Do tego wybierają praktycznie najlepsze spółki na świecie i mówią, że są do dupy.
Tomek zarobi na tych szkoleniach taczkę zielonych bo poziom jest podłogowy.
Ja akurat korzystam z AT i sprzedałem na podstawie sygnałów płynących z wykresu w okolicy czerwca-lipca po 123 usd, po czym kurs doszedł do 128 usd i runął o 60% . Zastanawiam się jak chcesz mnie zgasić? Myślę ze jeszcze sporo nauki przed Tobą (i to nie tej z Tomka uniwersytetu) skoro twierdzisz że to Ty masz rację a nie rynek.
Co do świetnych fundamentów to była już kiedyś inna popularna spółka na forum , produkująca piasek i też miała świetne tezy inwestycyjne i fundamenty, tylko kurs leciał jak kamień. Wszyscy uśredniali, bo to przecież okazja, do czasu aż spółka zbankrutowała.
Zatem oprócz czytania raportów warto też czasem zerknąć na wykres i nie zaklinać rzeczywistości -)
Gukwa
Forumowy wyga
Posty: 193
Rejestracja: 06 paź 2021, 21:15
Tu mieszkam: Warszawa

Re: Live o wszystkim

Post autor: Gukwa »

Chyba wykres spółki jest taki sam dla wszystkich i obecnie w ciągu 3 lat jest ponad 150% na plusie. To wychodzi zysk 50% rocznie. Nie najgorzej więc nie bardzo wiem o co Ci chodzi.
O firmie produkującej piasek się nie wypowiem.
Chętnie bym się czegoś nauczył więc podeślij co i jak to chętnie się zapoznam.
ATH umiem dość sporo. Wszystkie VSA wolumenu Toma Williamsa, Ichimoku, dystrybucja i akumulacja Wycoffa, fibonacci, wskaźniki, wsparcie opory, kanały i inne gówna. Sporo tego przerobiłem.
arku
Stały bywalec
Posty: 149
Rejestracja: 15 mar 2021, 09:18
Tu mieszkam: Polska

Re: Live o wszystkim

Post autor: arku »

Gukwa pisze: 05 lis 2021, 22:20 Chyba wykres spółki jest taki sam dla wszystkich i obecnie w ciągu 3 lat jest ponad 150% na plusie. To wychodzi zysk 50% rocznie. Nie najgorzej więc nie bardzo wiem o co Ci chodzi.
O firmie produkującej piasek się nie wypowiem.
Chętnie bym się czegoś nauczył więc podeślij co i jak to chętnie się zapoznam.
ATH umiem dość sporo. Wszystkie VSA wolumenu Toma Williamsa, Ichimoku, dystrybucja i akumulacja Wycoffa, fibonacci, wskaźniki, wsparcie opory, kanały i inne gówna. Sporo tego przerobiłem.
150% zysku jeśli ktoś kupił w dołku , a obstawiam że większość kupowała już po solidnych wzrostach i raczej liczy straty niż zyski i ewentualnie uśrednia cenę. Odezwałem się z powodu Twojej ironicznej, jak to odebrałem uwagi na temat wykresu czyli AT, ale skoro jak piszesz znasz ją od podszewki, to nie wiem jak to rozumieć. Ja staram się grać z trendem i jeśli oceniam że trend się zakończył to opuszczam pokład i nie zaklinam rzeczywistości. Z narzędzi które wymieniłeś wystarczy ichimoku żeby ocenić w jakim miejscu się znajdujemy.
Może z kolei ja od Ciebie mogę się czegoś nauczyć, więc zadam pytanie - które z Twoich narzędzi AT sugerują że mamy trend rosnący i warto tu siedzieć?
Gukwa
Forumowy wyga
Posty: 193
Rejestracja: 06 paź 2021, 21:15
Tu mieszkam: Warszawa

Re: Live o wszystkim

Post autor: Gukwa »

Nikt niczego nie kupował nie sprzedawał i uśredniał. Określamy potencjał firmy i się kłócimy czy to dobry biznes czy nie.
Dla mnie 50% rocznie brzmi ok. Nie oceniam spółki po wykresie cenie i mam w dupie jaki teraz jest trend bo wiem że to nie działa.
Natomiast interwał tygodniowy pokazuję nadal trend wzrostowy więc czas się na dolnej linii kanału przyłączyć jak fundamenty jeszcze to potwierdzają:) - oczywiście to żart i nie wciągnę się w licytację ceny po wykresie:)
Załączniki
PTON.jpg
PTON.jpg (129.83 KiB) Przejrzano 3710 razy
Awatar użytkownika
RayDalio
Forumowy wyga
Posty: 326
Rejestracja: 16 mar 2021, 20:43
Tu mieszkam: Singapoor

Re: Live o wszystkim

Post autor: RayDalio »

Mamy kolejnego mocnego w gębie eksperta na forum. Portfela pewnie nie pokaże, bo wyszłoby jaki to ekspert :-D
arku
Stały bywalec
Posty: 149
Rejestracja: 15 mar 2021, 09:18
Tu mieszkam: Polska

Re: Live o wszystkim

Post autor: arku »

Gukwa pisze: 05 lis 2021, 23:03 Nikt niczego nie kupował nie sprzedawał i uśredniał. Określamy potencjał firmy i się kłócimy czy to dobry biznes czy nie.
Dla mnie 50% rocznie brzmi ok. Nie oceniam spółki po wykresie cenie i mam w dupie jaki teraz jest trend bo wiem że to nie działa.
Natomiast interwał tygodniowy pokazuję nadal trend wzrostowy więc czas się na dolnej linii kanału przyłączyć jak fundamenty jeszcze to potwierdzają:) - oczywiście to żart i nie wciągnę się w licytację ceny po wykresie:)
Jak masz w dupie jaki jest obecnie trend i uważasz że to nieistotne to nie mam więcej pytań. W takim razie pozostaje Ci akumulować, skoro rynek jest tak głupi że przecenia wartościową spółkę, jak to napisałeś jedną z najlepszych.
Co do kanału który narysowałeś to pierwszy raz widzę żeby składał się z jednego punktu styku na górnej bandzie i jednego na dolnej ale cóż rysować każdy może co chce, tylko po co od razu nazywać to kanałem wzrostowym?
arku
Stały bywalec
Posty: 149
Rejestracja: 15 mar 2021, 09:18
Tu mieszkam: Polska

Re: Live o wszystkim

Post autor: arku »

jeszcze tylko w temacie kanałów to tak na szybko wkleję jak ja widzę kanał wzrostowy na interwale W1, który notabene jest już dawno wspomnieniem.

Obrazek

Na co dzień w swoich analizach nie korzystam z kanałów, narysowałem go na potrzeby dyskusji.
Dodatkowo przebiliśmy dziś fibo 61,8% całej fali wzrostowej, a jak pisałeś fibo znasz więc wiadomo że nie oznacza to raczej trendu wzrostowego.
Teraz ewentualnie skupiałbym się na znalezieniu jakiś oznak wyprzedania żeby kupić pod odbicie. Obstawiam że okolice 40 usd mogą być zasięgiem tej fali spadkowej.
Gukwa
Forumowy wyga
Posty: 193
Rejestracja: 06 paź 2021, 21:15
Tu mieszkam: Warszawa

Re: Live o wszystkim

Post autor: Gukwa »

Dlatego ATH nie działa bo każdy widzi co chce na wykresie.
Gukwa
Forumowy wyga
Posty: 193
Rejestracja: 06 paź 2021, 21:15
Tu mieszkam: Warszawa

Re: Live o wszystkim

Post autor: Gukwa »

RayDalio pisze: 05 lis 2021, 23:44 Mamy kolejnego mocnego w gębie eksperta na forum. Portfela pewnie nie pokaże, bo wyszłoby jaki to ekspert :-D
Ogólnie eksperci nie mają mocnych porfeli dlatego są ekspertami a nie inwestorami:)
Gukwa
Forumowy wyga
Posty: 193
Rejestracja: 06 paź 2021, 21:15
Tu mieszkam: Warszawa

Re: Live o wszystkim

Post autor: Gukwa »

Na rok 2022 EV/S wychodzi 3,7. NTM EV/S analitycy podają 3,4.
Minimum to marzec 2020 i można anomalie wyrzucić z analizy i wziąć wartość 3,32 jako najmniejszą w historii.
Teraz trzeba wziąć strukturę przychodów.
W 2019 to nominalna wartość 900M przy marży brutto 42,4% gdzie 30% to subskrypcję przy retencji rocznej 90% a 70% sprzęt.
W 2022 to nominalna wartość 4.54B przy marży brutto 32% gdzie 38% to subskrypcję przy retencji rocznej 92% a sprzęt 62%.
Ogólnie marża brutto spada bo spada marża na sprzętu. Raczej marża brutto będzie spadać ponieważ chcą aby sprzęt był bardziej dostępny żeby budować skale ekosystemu opartego na subskrypcji. To jest efekt takiego Roku gdzie marże na sprzęt już są na poziomie -15%.
Lepiej mieć 4B niż 900M ponieważ można np. wydać więcej na marketing i przy tym osiągnąć lepszą penetrację rynku. Ogólnie jako firma nastawiona na zysk lepiej generować więcej pieniędzy z przychodu niż mniej.
Również jest zauważalny postęp w budowaniu ekosystemu gdzie marże brutto na koniec 2022 roku będę powyżej 70%.
Wniosek można wyciągnąć że minimalne wartość 3,32 EV/S są mniej warte niż obecna wycena 3,4 ponieważ struktura przychodów jest znacznie lepsza niż w 2019 roku.
Załączniki
Peloton.jpg
Peloton.jpg (151.04 KiB) Przejrzano 3649 razy
Awatar użytkownika
RayDalio
Forumowy wyga
Posty: 326
Rejestracja: 16 mar 2021, 20:43
Tu mieszkam: Singapoor

Re: Live o wszystkim

Post autor: RayDalio »

Gukwa pisze: 06 lis 2021, 06:21
RayDalio pisze: 05 lis 2021, 23:44 Mamy kolejnego mocnego w gębie eksperta na forum. Portfela pewnie nie pokaże, bo wyszłoby jaki to ekspert :-D
Ogólnie eksperci nie mają mocnych porfeli dlatego są ekspertami a nie inwestorami:)
To było o tobie.
ODPOWIEDZ