Live o wszystkim

O rzeczach, które z inwestowaniem związane są w bardzo luźny sposób lub niezwiązane z nim w ogóle. Raczej na luzie i off-topic.
Gukwa
Forumowy wyga
Posty: 193
Rejestracja: 06 paź 2021, 21:15
Tu mieszkam: Warszawa

Re: Live o wszystkim

Post autor: Gukwa »

Dokładnie.
Na 2023 rok masz low na 2.51B i high na 15.63B więc pewnie jak wszyscy aktualizują to będzie 2,6B może 2,7B czyli CARG 20% przychodów.
Sorry że post pod postem ale wygasła mi możliwość edycji:(
Awatar użytkownika
Ostap_Bender
Forumowy wyga
Posty: 441
Rejestracja: 14 mar 2021, 22:50
Tu mieszkam: Brussels

Re: Live o wszystkim

Post autor: Ostap_Bender »

NIe przegladalem az tak dokladnie fundamentow jak Gukwa, natomiast martwi mnie to, ze Cathie/ARKK (ktora sie specialuje przeciez w wyszukiwaniu i dobieraniu spolek typu growth disruptors) wywalila cala spolke 'ot tak' w jeden dzien.
arku
Stały bywalec
Posty: 149
Rejestracja: 15 mar 2021, 09:18
Tu mieszkam: Polska

Re: Live o wszystkim

Post autor: arku »

PYPL kupiony po 225. Z moich wykresów wychodzi ze koniec korekty. Sl (mentalny) okolice 220, TP na poziomie ATH ok. 310
Awatar użytkownika
RayDalio
Forumowy wyga
Posty: 326
Rejestracja: 16 mar 2021, 20:43
Tu mieszkam: Singapoor

Re: Live o wszystkim

Post autor: RayDalio »

Nie no, zajebista TECHNOLOGICZNA spółka :D.
Obrazek

Pozdro dla wszystkich co mi wmawiali, że się nie znam. Kupujcie, bo taniej nie będzie. Analitycy są zgodni xD
Obrazek
Awatar użytkownika
iMisiek
Forumowy wyga
Posty: 245
Rejestracja: 14 mar 2021, 21:04
Tu mieszkam: PL

Re: Live o wszystkim

Post autor: iMisiek »

RayDalio pisze: 04 lis 2021, 21:29 Nie no, zajebista TECHNOLOGICZNA spółka :D.
Obrazek

Pozdro dla wszystkich co mi wmawiali, że się nie znam. Kupujcie, bo taniej nie będzie. Analitycy są zgodni xD
Obrazek
Ja dziś zobaczyłem IVR to pomyślałem o Twoim portfelu i co tam PTON sie wydarzyło. A później zobaczyłem wynik

Ale chyba TSLA dala zarobić ?
Załączniki
Screenshot 2021-11-05 121353.jpg
Screenshot 2021-11-05 121353.jpg (5.57 KiB) Przejrzano 2638 razy
Awatar użytkownika
RayDalio
Forumowy wyga
Posty: 326
Rejestracja: 16 mar 2021, 20:43
Tu mieszkam: Singapoor

Re: Live o wszystkim

Post autor: RayDalio »

Nie tylko TSLA. Dla kontrastu
RayDalio pisze: 06 maja 2021, 20:04 Pamiętam jak jeden kolega mi tłumaczył jaką zarąbistą okazją jest DDOG po ~$110 czy NET po $90. Yieldy miały spadać, fundamenty gonić wycenę, żadnego ryzyka... A to wszystko przy indeksach na ATH :)
Spółki świadczące usługi w cloudzie są niemniej absurdalnie wyceniane dzisiaj. Od kiedy napisałem ten post DDOG wzrósł do $190, a NET do >$200. Widocznie ludzie wierzą, że to będą kolejne GOOG czy AAPL, a ich wzrost będzie jeszcze przyspieszał w tempie conajmniej 100% rocznie. Żyjemy w ciekawych czasach :)

Także sam PTON portfela nie zatopił.
Awatar użytkownika
Ostap_Bender
Forumowy wyga
Posty: 441
Rejestracja: 14 mar 2021, 22:50
Tu mieszkam: Brussels

Re: Live o wszystkim

Post autor: Ostap_Bender »

Niekotrzy wizjonerzy odpadaja z peletonu goniacego growth np. Snapchat, Zillow czy ostatnio wlasnie PTON :)). Bedzie bardzo ciekawie w przyszlym roku jesli popandemiczny wzrost napedzacy jeszcze pienidzmi z stymulacji monetarnych opadnie a po drugiej stronie bedzie ryzyko inflacji i/lub skutkow taperingu.

Co nie zmienia faktu, ze PTON to (moim zdaniem) jeden z najwiekszych pazdzierzy na nasdaqu, co Cie sklonilo Ray zeby go dodac w lutym do portfela wizjonerow?
Awatar użytkownika
RayDalio
Forumowy wyga
Posty: 326
Rejestracja: 16 mar 2021, 20:43
Tu mieszkam: Singapoor

Re: Live o wszystkim

Post autor: RayDalio »

Ostap_Bender pisze: 05 lis 2021, 13:30 Co nie zmienia faktu, ze PTON to (moim zdaniem) jeden z najwiekszych pazdzierzy na nasdaqu, co Cie sklonilo Ray zeby go dodac w lutym do portfela wizjonerow?
Ominęły Cię dyskusje na temat PTON :). Połowa spółek w moim wizjonerskim portfelu to te, które były tutaj polecane jako zarąbiste okazje. No więc dodałem w ramach eksperymentu. Nawet doważyłem bardziej niż resztę skoro taki świetny biznes w sprzedawaniu rowerów z ipadem ;)
Awatar użytkownika
iMisiek
Forumowy wyga
Posty: 245
Rejestracja: 14 mar 2021, 21:04
Tu mieszkam: PL

Re: Live o wszystkim

Post autor: iMisiek »

Nawet mam listę ze Twoich spółek i z tego co pamiętam bo były strzały -/+ min 20%
Gukwa
Forumowy wyga
Posty: 193
Rejestracja: 06 paź 2021, 21:15
Tu mieszkam: Warszawa

Re: Live o wszystkim

Post autor: Gukwa »

Ostap_Bender pisze: 05 lis 2021, 13:30 Co nie zmienia faktu, ze PTON to (moim zdaniem) jeden z najwiekszych pazdzierzy na nasdaqu,
To jest bardzo dobra spółka. Czemu uważasz że jest kiepska?
Awatar użytkownika
RayDalio
Forumowy wyga
Posty: 326
Rejestracja: 16 mar 2021, 20:43
Tu mieszkam: Singapoor

Re: Live o wszystkim

Post autor: RayDalio »

Gukwa pisze: 05 lis 2021, 13:40
Ostap_Bender pisze: 05 lis 2021, 13:30 Co nie zmienia faktu, ze PTON to (moim zdaniem) jeden z najwiekszych pazdzierzy na nasdaqu,
To jest bardzo dobra spółka. Czemu uważasz że jest kiepska?
Obrazek
Awatar użytkownika
Ostap_Bender
Forumowy wyga
Posty: 441
Rejestracja: 14 mar 2021, 22:50
Tu mieszkam: Brussels

Re: Live o wszystkim

Post autor: Ostap_Bender »

Mam podobne rowerki z monitorami wyswietlajacymi jakies workouty na pobliskiej silowni od lat i pomijajac czasy pandemii nie chcialbym zagracac sobie mieszkania takim sprzetem w domu (a juz tymbardziej placic za to abonamentu :D). Gdzie tu value/business case?

Ta spolka miala sens w 2020 kiedy wszyscy siedzili w domu Goldman Sachsy, Google i inne korpo kupowaly swoim pracownikom taki sprzet w ramach fitness budget dla danego pracownika.
Awatar użytkownika
RayDalio
Forumowy wyga
Posty: 326
Rejestracja: 16 mar 2021, 20:43
Tu mieszkam: Singapoor

Re: Live o wszystkim

Post autor: RayDalio »

Każdy kto uprawia sport wie, że bieżnie i rowerki to głupota. Prawie nikt nie chce pedałować czy biegać zamknięty w czterach ścianach jak chomik w klatce i jeszcze płacić za to jak za złoto. Sam biegam i uprawiam inne sporty regularnie i choćby mi dawali takie bieżnie za darmo to kazałbym puknąć się w głowę.
Założę się, że 99% "inwestorów" w PTON to ludzie, którzy zaglądają na siłownię co najwyżej żeby sobie zrobić fotkę na Insta. Naprawdę, tu nie trzeba się przebijać przez żadne sprawozdania, żeby wiedzieć, że to jest głupi biznes. Górka covidowa to był idealny moment, żeby to sprzedać jak ktoś miał.

Tymczasem:
Obrazek
Ostatnio zmieniony 05 lis 2021, 13:58 przez RayDalio, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Ostap_Bender
Forumowy wyga
Posty: 441
Rejestracja: 14 mar 2021, 22:50
Tu mieszkam: Brussels

Re: Live o wszystkim

Post autor: Ostap_Bender »

Ja tu widze pomysl na peleton 2.0.
Rowerki zasilajace pradnice, podpieta pod koparke crypto. Mozliwosc rywalizacji z innymi uzytkownikami w czasie rzeczystym.
Gukwa
Forumowy wyga
Posty: 193
Rejestracja: 06 paź 2021, 21:15
Tu mieszkam: Warszawa

Re: Live o wszystkim

Post autor: Gukwa »

Przychody ze sprzętu spadły faktycznie o -17% rok do roku ale urosły w ujęciu 2 letnim CARG +40%.
Subskrypcję rosną rok do roku 94% i w 2022 roku również będą rosły w znacznym tempie.
Nawet zmniejszone przychody na 2022 rok rosną o 20%.
Ostatnio zmieniony 05 lis 2021, 14:01 przez Gukwa, łącznie zmieniany 1 raz.
Gukwa
Forumowy wyga
Posty: 193
Rejestracja: 06 paź 2021, 21:15
Tu mieszkam: Warszawa

Re: Live o wszystkim

Post autor: Gukwa »

[/quote]
Obrazek
[/quote]
Bieżnia kosztuję 2500$.
Awatar użytkownika
RayDalio
Forumowy wyga
Posty: 326
Rejestracja: 16 mar 2021, 20:43
Tu mieszkam: Singapoor

Re: Live o wszystkim

Post autor: RayDalio »

Gukwa pisze: 05 lis 2021, 14:00 Bieżnia kosztuję 2500$.
A nie, to faktycznie okazja. Buty do biegania kosztują $100 i nie trzeba subskrypcji.
Gukwa
Forumowy wyga
Posty: 193
Rejestracja: 06 paź 2021, 21:15
Tu mieszkam: Warszawa

Re: Live o wszystkim

Post autor: Gukwa »

Ten twój ziomek ze zdjęcia robi robotę na bieżni.
Tempo i wytrzymałość siłową profesjonaliści robią na bieżni bo najlepiej wchodzi.
Myślisz że taki Messi biega po lesie aby robić tlen.
Gdzie Ty masz mózg?
CzyDe
Stały bywalec
Posty: 33
Rejestracja: 14 mar 2021, 18:04
Tu mieszkam: Wrocław

Re: Live o wszystkim

Post autor: CzyDe »

Gukwa pisze: 05 lis 2021, 14:06 Ten twój ziomek ze zdjęcia robi robotę na bieżni.
Ziomek ze zdjęcia jest tiktokerem a nie sportowcem ;)
Do biegania na bieżni w celu treningowym nie jest niezbędny tablet, a cały brand PTON miał się opierać na społecznościowym trendzie, nie na byciu profesjonalnym (ale niszowym) sprzętem dla sportowców, klubów itp
Awatar użytkownika
RayDalio
Forumowy wyga
Posty: 326
Rejestracja: 16 mar 2021, 20:43
Tu mieszkam: Singapoor

Re: Live o wszystkim

Post autor: RayDalio »

Gukwa pisze: 05 lis 2021, 14:06 Ten twój ziomek ze zdjęcia robi robotę na bieżni.
Tempo i wytrzymałość siłową profesjonaliści robią na bieżni bo najlepiej wchodzi.
Myślisz że taki Messi biega po lesie aby robić tlen.
Gdzie Ty masz mózg?
CO? xD

Typie, ja w przeciwieństwie do ciebie biegam i wiem, że bieganie na bieżni to nie jest to samo, więc puknij się w ten pusty łeb.
Gukwa
Forumowy wyga
Posty: 193
Rejestracja: 06 paź 2021, 21:15
Tu mieszkam: Warszawa

Re: Live o wszystkim

Post autor: Gukwa »

Nic nie robisz jak nie rozumiesz co do Ciebie napisałem.
Jest sportowcem od 13 lat. Mam tytuł mistrz polski i zdobyłem puchar polski w dyscyplinie wytrzymałościowej.
Awatar użytkownika
RayDalio
Forumowy wyga
Posty: 326
Rejestracja: 16 mar 2021, 20:43
Tu mieszkam: Singapoor

Re: Live o wszystkim

Post autor: RayDalio »

Gukwa pisze: 05 lis 2021, 14:15 Nic nie robisz jak nie rozumiesz co do Ciebie napisałem.
Jest sportowcem od 13 lat. Mam tytuł mistrz polski i zdobyłem puchar polski w dyscyplinie wytrzymałościowej.
Chyba w Mario Bros, a tytuł od mamy.
Gukwa
Forumowy wyga
Posty: 193
Rejestracja: 06 paź 2021, 21:15
Tu mieszkam: Warszawa

Re: Live o wszystkim

Post autor: Gukwa »

Nie w maratonie MTB.
Awatar użytkownika
Ostap_Bender
Forumowy wyga
Posty: 441
Rejestracja: 14 mar 2021, 22:50
Tu mieszkam: Brussels

Re: Live o wszystkim

Post autor: Ostap_Bender »

Panowie, spokojnie jest piatek, weekend nachodzi, wyluzujmy :D.

Gukwa, ok ale przeciez rowery/bieznie domowe sa produkowane nie od dzis.
Czy oczekujesz jakiegos gwaltownego wzrostu sprzedazy tego typu sprzetu przez miliony amerykanow? Albo czy wszyscy zaczna sie nagle przesiadac na te peletony z ich obecnych urzadzen?

To byla swietna spolka w czasach covidu, co rzeczywiscie widac po imponujacych wynikach sprzedazy za 2020 i nawet w 2021. Ale co dalej? Czy marka peleton, styl zycia lansowany przez ta firme jest warty na tyle, zeby zaplacic premium za sam sprzet i jeszcze do tego placic subskrypcje?

Przeciez nawet obecne popularne sa aplikacje do trakowania swoich workoutow, ktore mozna pozniej wrzucic na swojego instagrama czy kto co uzywa. Wiec element wow w postaci trendu spolecznosciowego odpada.
Gukwa
Forumowy wyga
Posty: 193
Rejestracja: 06 paź 2021, 21:15
Tu mieszkam: Warszawa

Re: Live o wszystkim

Post autor: Gukwa »

Ostap_Bender pisze: 05 lis 2021, 14:22 Czy oczekujesz jakiegos gwaltownego wzrostu sprzedazy tego typu sprzetu przez miliony amerykanow? Albo czy wszyscy zaczna sie nagle przesiadac na te peletony z ich obecnych urzadzen?
Oczywiście że nie. Jest spowolnienie i to znaczne.
Ludzie tacy jak powyżej uważają że jak kurs akcji spada to spółka jest słaba a jak rośnie to jest fajna.
Ogólnie poziomo dyskusji szoruję o podłogę.
Niektórym to nie pomoże nawet 10 semestrów w uniwersytecie jak twierdzą że biznes którym ma retencję na poziomie 92% jest słaby.
Każdemu życzę biznesu aby rozwijał się w tempie 20% r/r i posiadał ekosystem ze wzrostem 94% r/r.
ODPOWIEDZ